Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przypomniałeś mi, że wtedy miałem dokładnie taką samą sytuację :wink:

Zaradzić można temu tylko ręcznie korygując czasy startu/zakończenia nagrań aby się ze sobą nie "stykały", co zresztą od wtedy stosuję.

Jak dużych odstępów potrzeba do prawidłowego nagrania? Chodzi mi o przypadek gdy nagrywamy z jednego kanału jak i z dwóch różnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest klika minut przed czasem rozpoczęcia nagrywania, w których jest blokada. Ile dokładnie, to możesz przetestować ustawiając timer i np. 5, 3, 2 minuty przed czasem spróbować wyłączyć dekoder lub włączyć nagrywanie, powinien pokazać się komunikat, że jest zaplanowane zadanie i nie można tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuje i dam znać .

Mam kilka obserwacji i pytań zarazem. Ustawiałem dziś antenę z monoblokiem i zaobserwowałem że przy przeszukiwaniu trybem tylko FTA bez stacji radiowych nie widzi kilku transponderów, a mianowicie wszystkich na, których nie ma żadnego kanału FTA pokazuje jako takiego który nie ma siły i jakości. Czy to normalny objaw.

Czy w tym tunerze jest możliwość znalezienia softu , który nie rozłączy po wybraniu TV5 Monde i wybraniu napisów.( chodzi mi o to aby móc to ustawić ). Bo nachwilę obecną ariva robi miękki reset.i czy ktoś praktykował podmiankę tego irytującego pilota na jakiś inny w miarę powszechnie dostępny model , który nie będzie tak trzeszczał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy to normalny objaw.

Tego nie wiem bo zawsze skanowałem wszystko, ale bardzo możliwe że ten typ tak ma.

Czy w tym tunerze jest możliwość znalezienia softu , który nie rozłączy po wybraniu TV5 Monde i wybraniu napisów.( chodzi mi o to aby móc to ustawić )

Nie ma takiego softu i nie będzie. Ten problem występuje od początku i nawet nikt nie kiwnął palcem, by to naprawić. Jedyny sposób by to ominąć, to włączać napisy z poziomu menu lub na innym kanale, a dokonując wyboru na polski (gdy już są włączone nie restartuje się po naciśnięciu żółtego) pilnować, by nie przekroczyć pierwszej lub ostatniej pozycji bo wtedy też będzie reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jedyny sposób by to ominąć, to włączać napisy z poziomu menu lub na innym kanale, a dokonując wyboru na polski (gdy już są włączone nie restartuje się po naciśnięciu żółtego) pilnować, by nie przekroczyć pierwszej lub ostatniej pozycji bo wtedy też będzie reset.

A da się to jakoś tak na stałe ustawić aby napisy były włączone zawsze na tym kanale?

Tzn przy każdym przełączeniu na piątkę francuską z automatu idą napisy i fajnie by było gdyby można to było ustawić na jednym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Mam NC+ i MR standart na tunerach Pace 500 i ariva 250 combo. Chce mieć na obu tunerach identyczną listę kanałów. Niestety z jakiś powodów na Arivie LCN działa wadliwie i po Fast Scanie nie wszystkie kanały są na właściwych pozycjach. Na przykład Polsat Film HD znajduje się na pozycji 644 zamiast 61 a na pozycji 75 znajduje się jakiś zakodowany NG Wild . Ten odkodowany NG Wild znajduje się na pozycji 472. Takich kwiatków jest jeszcze kilka. Kiedy edytuje położenie tych kanałów na właściwe miejsce to niby znajdują się tam. Czyli np Polsat Film HD jest pomiędzy Romance 59 a TVP Seriale pozycja 62 ale nadal widnieje przy nim pozycja 644 , A więc żeby na niego wejść wpisując numer kanału z pilota muszę wpisać 644 a nie 61. Bez LCN kanały maja kolejną numerację jednak inna niż oryginalna bo pomniejszona o puste pola a ja chcę mieć identyczna numerację kanałów na obydwu tunerach. Ktoś wie jak rozwiązać mój problem? Czyli zmienić numer kanału jaki widzi LCN tak, żeby widział przykładowy Polsat Film HD jako 61 a nie 644?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł nc+ MIX. Co dziwne, po aktywacji nie dostałem uprawnień do niektórych kanałów mimo, że są ofercie.

BBC HD z tp. 10834. Dla pozostałych kanałów z tego transpondera są uprawnienia.

MTV HD, VH1, Comedy Central, Comedy Family, Vacom Blink, Viva z tp. 11075.

BOK podobno wysłał mi ponownie uprawnienia przez kanał MGM HD, ale jakoś nie przyniosło to poprawy.

Versja oprogramowania 1.25B4.

 

Czy ma lub miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz_kozacki

Po przełączeniu tunera na kanał BBC HD wciśnij na pilocie biały przycisk "Edit", następnie w oknie, które się pojawi, na dole ustaw opcję "dekoduj przez" na "interfejs wspólny CI", po czym zatwierdź na dole przyciskiem "Zapisz". Jeśli obraz nie pojawi się po chwili to przełącz na moment tuner na inny kanał, po czym wróć na BBC HD. Powinno pomóc. Gdyby brak było jeszcze dostępu do jakichś innych kanałów, które powinieneś mieć to ww. opisaną operację wykonaj na każdym z tych kanałów z osobna.

Ja też miałem właśnie podobnie na mojej Arivie 202E z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. I też tyczyło się to tego samego transpondera. Opisany przeze mnie sposób pomógł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś zastreamować coś przez VLC? Ja robię wszystko zgodnie z instrukcją ale nigdy mi się nie udało. Obecnie mam najnowszy soft ale na dwóch poprzednich też nigdy ta funkcja mi nie zadziałała. Zarówno komputer jak i dekoder mam podłączony kablem do routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, ale czasem się rozłącza ot tak podczas oglądania. Może firewall blokuje Ci odpowiedni port, lub streamujesz ze zbyt dużym bitrate i ariva nie wyrabia. IMO szkoda zachodu, lepiej na pena wrzucić i oglądać, chyba, że masz kilka ariv w sieci lokalnej i chcesz na wszystkich ogladać to samo, to wtedy może być przydatne. Do oglądania streamów z Internetu fajna funkcja, ale i tak nie działa tak jak powinna, większość streamów rozłącza zawsze po pewnym czasie (zależy od ustawień z jakimi klip jest streamowany, czasem 30 sekund, czasem 2-5 minut). A na najnowszym sofcie to już w ogóle nie działa (wieczne wczytywanie) (testy na 250 Combo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te dekodery już tak nie mają że trzeba się bawić w zmianę czasu na zimowy i letni w menu. Wystarczy zaznaczyć używaj GMT i wybrać odpowiednią strefę czasową (dla PL ma to być UTC+01:00). Niestety na niektórych transponderach (głównie zagranicznych, z innych satelit niż HB) godzina się może przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...