Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, raiders25 napisał(a):

Po raz kolejny potwierdza sie że  kable 4k za 29.99 zl to tylko nazwę 4k mają

Nie do końca to prawda.

Polecam

https://allegro.pl/oferta/kabel-ultra-hdr-hdmi-unitek-2-1-8k-4k-120hz-1-5m-12197055483?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=ca467798-ad44-4187-922d-4944ceb23023#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po wymianie dualboxa na Ultraboxa. Wszystko wróciło do normy. Dekoder nie opóźnia obrazu i nie smuży. Nie zmienia też ustawień z 4k na 1k. Sygnał na Ultraboxie ma 80/80 przy 55/65 na Dualboxie. Żadnych problemów instalacyjnych, czy z podłączaniem wifi jak to było w przypadku dualboxa. 

Z tym sprawdzaniem dekoderów w punktach canal to jest chyba jakaś tragedia. U mnie też na początku było podłączanie na minutę, rzut okiem na obraz i... Wszystko w porządku i brak podstawy do wymiany. No więc reklamacja pisemna i wymiana. Jakby w tych punktach nie rozumieli pojęcia jakość... U mnie Pani mimo pozytywnego rozwiązania reklamacji upierała się, że "oni żadnych problemów z tym dekoderem nie mają..." Na sugestię o tym wątku machnęła tylko ręką. Ignorantka. 

Każdemu odradzam dekoder Dualbox. Lepsze jest wrogiem dobrego. Co z tego że usługi online śmigają kiedy pozostała część dekodera nie spełnia podstawowych założeń. Omijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, arkosol napisał(a):

Właśnie wymieniłem przy przedłużeniu umowy z Pace na DualBoxa. Jakość obrazu gorsza: ostrość, kolory, mimo że z automatu ustawił rozdziałkę na 4k. TV to Panasonic GZ960. 

Musisz podkręcić kolory, jasność obniżyć, kontrast powiększyć, a ostrość to najlepiej ustaw na 0 (ewentualnie na 2 lub maksimum 4 - jeśli skala jest do 20. Ogólnie nie zaleca się, by ostrość w tv przekraczała 20% skali). Na kanałach HD i tak nie zobaczysz różnicy (jeśli chodzi o ostrość), te 20 procent jest dla kanałów nadawanych w SD.

Ustawienia obrazu, które dobrze się sprawdzały na 1080p czy 1080i, na rozdzielczości 2160p będą niewystarczające.

Teraz twoje: tv i dekoder skalują kanały nadawane w HD do UHD.

Większa rozdzielczość skutkuje między innymi rozmytymi kolorami.

Wiem co mówię. Zmieniłam ostatnio tv z Full HD na 4k i do tej pory nie jestem do końca zadowolona z efektu swoich ustawień 🙄

A tak w ogóle, to jeśli chodzi o polskich nadawców to można zwariować. Niby każdy nadaję w HD, a jak poprzełączasz między kanałami to wszędzie jest inna kolorystyka (na tych samych ustawieniach). Musisz szukać kompromisu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na skalibrowanym monitorze Eizo Cx 271 nad obróbką zdjęć. Więc mam raczej dobre porównanie. Po obniżeniu rozdzielczości do 1080p jest troszkę lepiej na kanałach HD. Ten Panasonic jest dobrze skalibrowany fabrycznie, nawet nie próbowałem go kalibrować. Jednak pod względem obrazu do Pejsa mu troszkę pod tym względem brakuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Mam taki problem.

Użytkuję ten dekoder od niedawna. W trakcie oglądania meczów w 4K po kilkunastu minutach zaczyna się przycinanie obrazu. Trwa około 90 sekund, potem obraz wraca do normy i znów po kilkunastu minutach jest to samo. Mam dobry kabel HDMI i niezły telewizor. Obsługa techniczna mówi, żeby zresetować do ustawień fabrycznych, ale to nic nie zmienia. Wiecie może, co w tej sytuacji można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 11:48, Matemistrz napisał(a):

W trakcie oglądania meczów w 4K po kilkunastu minutach zaczyna się przycinanie obrazu.

Mam ten sam problem od nowosci. Probowalem wszystkiego. Mam nowa instalacje antenowa@ nowy rozdzielacz sygnalu i konwenter unicable@ nowy kabel HDMI a dekoder podlaczony do nowego TV. Restartu do ustawien fabrycznych tez probowalem... i nic! Strasznie mnie to irytuje. Nie da sie ogladac meczow. Nosze sie z zamiarem wymiany dekodera. Mam tylko nadzieje, ze nie wszystkie cierpia na ta przypadlosc....

A idealem byloba wymiana na ultraboxa... ale tych juz nie daja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 11:48, Matemistrz napisał(a):

Cześć.

Mam taki problem.

Użytkuję ten dekoder od niedawna. W trakcie oglądania meczów w 4K po kilkunastu minutach zaczyna się przycinanie obrazu. Trwa około 90 sekund, potem obraz wraca do normy i znów po kilkunastu minutach jest to samo

Czy przypadkiem nie masz dysku podpiętego na USB? U mnie identyczne objawy, ale na wszystkich kanałach, występują czasami po podpięciu dysku do nagrywania. Pomaga wtyczka z prądu na kilkanaście sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 21:04, mss napisał(a):

 jak on się sprawuje u Was?

Nie narzekam. Trzeba jedynie pamiętać o dwóch rzeczach:

1. Dokładne celowanie pilotem

2. Dokładne podłączenie dysku USB. Jeśli coś się poluzuje, odbiornik wariuje i konieczny jest restart wtyczkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...