Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem więcej. Idąc obok BOK-u w Częstchowie wdepnąłem do nich pod pretekstem jakiegoś głupiego pytania. I zaobserwowałem że obsługa przedłuża maxboxy, superboxy i inne znane pakiety siedzącym klientom i słowem nie ma o złotym,srebrnym czy platynowym. W kolejce sami starsi ludzie , młodzi załatwiają to w DUK telefonicznie. Postałem kilka minut i wyszedłem. Po drodze zadałem sobie pytanie: gdzie tu jest Vectra ? Chyba tylko na stronie MM w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawel napisał:

Nie do końca.Wystarczy że przełączę się na GSM i nie ma problemów z blędem 403.

Ja mam internet z inei i te same problemy z błędami, na GSM błędów nie ma, ale i tak strasznie muli forum. To samo jest z główną stroną sat kuriera. 

Edytowane przez radzion19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawel napisał:

OK.Ty wiesz swoje ja wiem swoje.Gdyby to była wina serwisu zmiana operatora netu czy aktywacja wtyczki VPN by nie pomagała.Cały czas pisze o blędzie 403 a nie muleniu forum które występuje niezależnie od operatora.

Problem w tym, że Ty nie wiesz, a się wypowiadasz. Żeby wiedzieć trzeba się znać. A na razie sobie domniemujesz na zasadzie chłopskiego rozumu.

Poczytaj co nieco o tym jak działa sieć, serwery, protokół HTTP i wtedy dopiero możesz pisać, że coś wiesz.

Dostawca internetu zapewnia jedynie medium pakietowi, nic więcej. Potem następuje trasowanie i o ile nie zostanie skopane w jakimś punkcie (w takiej sytuacji dostaniesz timeout, a nie kod HTTP) to pakiet dociera do serwera i to serwer odpowiada kodem 403. A ponieważ nie jest to komunikat z Cloud Flare to wniosek jest jasny - krzaczy się serwer/hosting, na którym jest postawione forum. Serwer ma to gdzieś, że przez krótki kawałek drogi pakietu był on transportowany siecią należącą do konkretnego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że wywala mi kod 403 a po zmianie operatora nie wywala.Wiedza odnośnie serwerów czy protokołów niewiele mi tu pomoże.Problem opisywałem w wątku Problemy z forum i Administartor nie znalazł przyczyn takiego zachowania. Jak znasz przyczynę i potrafisz pomóc to chętnie skorzystam.

 

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Ale to przecież o to chodzi. Zmiana na GSM czy VPN pomaga bo zmieniasz (zakres) IP.

OK.Czyli serwer SK nie lubi IP-kow multimedii/vectry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko ludzie. Kłótnia o to, kto ma racje, a kto nie ma. Poczytaj sobie najpierw o co chodzi z błędem 403 i w którym miejscu jest on generowany. Dzieje się to po stronie docelowego serwera http i operator nie ma nic do tego. Prawdopodobnie po stronie webservera założone są jakieś ograniczenia na różne zakresy adresów i stąd 403 Forbidden (być może jako lekarstwo na ataki). Dlatego też z VPN czy innego operatora działa poprawnie, bo po prostu masz wtedy inny adres IP. Problem jest niezależny od dostawcy, rozmawiałem na ten temat z administracją forum podsuwając możliwe przyczyny i rozwiązania.

Jest o tym temat na forum, więc nie wiem zupełnie po co ta dyskusja w temacie o multimediach, jak oni nie mają nic z tym wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 13:52, hrpiotrek napisał:

Właśnie złożyłem wypowiedzenie telefonicznie (umowa do końca listopada). Pani nic nie wspominała o Vectrze tylko standardowo zaproponowała nową umowę na droższych warunkach. Grzecznie podziękowałem i jak co roku czekam.

Dzwonił Pan z utrzymania klienta. Nic nie wspomniał o Vectrze. Chciał nawet umowę na 2 lata podpisać. Zaproponował wyższe warunki niż mam. Zarzekał się, że już niżej nie da rady zejść.

Na razie się nie zgodziłem.  Mam 96 zł, a proponował 109 zł + telewizor

Mam: MaxBox + PVR + Multiroom x 2 + Canal+prestige + Sport Chamions HD + Pakiet HD + Multimedia GO + HBO + HBO GO +  internet 300Mb/s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hrpiotrek napisał:

Dzwonił Pan z utrzymania klienta. Nic nie wspomniał o Vectrze. Chciał nawet umowę na 2 lata podpisać. Zaproponował wyższe warunki niż mam. Zarzekał się, że już niżej nie da rady zejść.

Na razie się nie zgodziłem.  Mam 96 zł, a proponował 109 zł + telewizor

Mam: MaxBox + PVR + Multiroom x 2 + Canal+prestige + Sport Chamions HD + Pakiet HD + Multimedia GO + HBO + HBO GO +  internet 300Mb/s

 

Co ma wspominać o Vectrze jak nawet na stronie mają info, że są jej częścią

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świeżo po przedłużeniu umowy:

Max box

Hbo +go

Eleven

MM go 

Net 300 mb

Dekoder wymieniony na moduł CAM-rewelacja na TV LG SM 8600,wszystko śmiga idealnie, obraz żyleta zero przycinek.

Umowa z MM na dwa lata 86 zł .Po rozmowie z monterem umowy z nowymi klientami tylko z Vectrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! 

 

Mam duży problem z internetem, robiłem testy na stronie test.mm.pl na dwóch urządzeniach laptop i pc prędkość osiągana to 60 mb/s Gdzie w umowie mam 150 mb/s. Testy robione za pomocą kabla RJ, nawet zmieniałem kable bo mam dwa, więc odpada wina kabla. Modem to Cisco 3925, systemy Windows 10 oryginalne... Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, umowa mi się kończy w listopadzie czy przedłużać z mm czy do Vectry się od razu przenieść. Ktoś już pisał w poprzednim poście, że mm będzie powoli wyłączać kanały te, na które im się umowy będą kończyć. Nie będzie tak, że te kanały nie gwarantowane po prostu będą znikać i będzie coraz mniej kanałów w ofercie? Jeśli tak, to nie opłaca mi się przedłużać umowy z mm tylko przyjść do Vectry. Ceny proponowane przez mm nie są już tak atrakcyjne, w Vectrze mniej więcej podobne ceny, jak na to czego ja potrzebuję. A też chcę wymienić moduł na dekoder. Mam stary tv po zmianach w mm rozjechały mi się kanały, co prawda mam to pukładane, ale przydałoby się dekoder z opcją nagrywania.







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! 
 
Mam duży problem z internetem, robiłem testy na stronie test.mm.pl na dwóch urządzeniach laptop i pc prędkość osiągana to 60 mb/s Gdzie w umowie mam 150 mb/s. Testy robione za pomocą kabla RJ, nawet zmieniałem kable bo mam dwa, więc odpada wina kabla. Modem to Cisco 3925, systemy Windows 10 oryginalne... Jakieś pomysły? 

Ja też mam tak samo, tylko umowę mam na 120. Na testach 60/15. Nie podpinałem się bezpośrednio kablem. Ja u siebie obstawiał router, bo nie mam jakiegoś super chruper, tylko leciwego TP Linka. Nawet nie mogę się wbić na 192.168.1.1. Na razie machnąłem ręką, ale za jakiś czas chyba kupię sobie porządny router, bo chyba za dużo sieci się w bloku zrobiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kondzik23 napisał:

Witajcie! 

 

Mam duży problem z internetem, robiłem testy na stronie test.mm.pl na dwóch urządzeniach laptop i pc prędkość osiągana to 60 mb/s Gdzie w umowie mam 150 mb/s. Testy robione za pomocą kabla RJ, nawet zmieniałem kable bo mam dwa, więc odpada wina kabla. Modem to Cisco 3925, systemy Windows 10 oryginalne... Jakieś pomysły? 

Masz niewłaściwy modem. Stosują go do prędkości 60 mb/s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie informacje? 150Mb/s spokojnie dają jeszcze na 8DS. Nie słyszałem czegoś takiego żeby z tftp nie podawało nowego configa jak nie jest wymieniony modem lub żeby takowy config potem nie działał. Po prostu jak będą wysycone kanały to będzie wyciągało tyle ile da radę. Teoretycznie przy pustych 8 kanałach da się wykręcić 400Mbps, ale nigdy nie są one puste, więc powyżej 150Mb/s jest odgórny przykaz techniki żeby modemy wymieniać na 24DS. Na 24 kanałach zdecydowanie łatwiej "uzbierać" należytą przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...