Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Grzechu27 napisał:

Od 30.10 zamaiast Viasat Nature/Hsistory HD w ofercie TBN Polska HD i tylko w pakiecie HD. Mogli sie lepiej postarac np BBC Brit na stale.

To że tylko w pakiecie HD to zrozumiałe. Viasat też był tylko w tym pakiecie. Ale dlaczego TBN ? Kto wykupi pakiet HD dla tak niszowego kanału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ubinoob napisał:

Skąd takie informacje? 150Mb/s spokojnie dają jeszcze na 8DS. Nie słyszałem czegoś takiego żeby z tftp nie podawało nowego configa jak nie jest wymieniony modem lub żeby takowy config potem nie działał. Po prostu jak będą wysycone kanały to będzie wyciągało tyle ile da radę. Teoretycznie przy pustych 8 kanałach da się wykręcić 400Mbps, ale nigdy nie są one puste, więc powyżej 150Mb/s jest odgórny przykaz techniki żeby modemy wymieniać na 24DS. Na 24 kanałach zdecydowanie łatwiej "uzbierać" należytą przepustowość.

Obecnie wymieniają już od 150. Mniej obciążają sieć.

Co do TBN - pewnie tani kanał a dodatkowo już dostępny w Vectrze. Więc pewnie stał się jeszcze tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że w małych miejscowościach jest jeszcze konfiguracja 8x4, więc wydawanie modemów 24x8 nie ma żadnego sensu.

Pytanie do kolegi kondzik23, który ma problem z transferem czy w jego miejscowości są pakiety wyższe niż 150Mb, jeśli nie - to na 100% mają tylko 8DS.

 

@brtk i jeżeli jest dużo węzłów optycznych (tzw obszarów) to nie ma problemów z wysyceniem DS-ów.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brtk napisał:

8DS obsługuje w teorii do 440Mb/s.

 

Po odjęciu overheadu protokołów, jest 50Mbps na kanał czyli 400Mbps realnie.

 

Dają jeszcze cały czas modemy 8DS do 150Mbps. Nawet na stronie Vectry przy tym pakiecie jest modemo-router cisco czyli z 8DS. To wcale nie jest tak, że modemy 8DS bardziej obciążają sieć, bo balansuje się wtedy tak, żeby nie logowały się wszystkie na te same 8 kanałów. Po prostu modemy 24DS tego nie wymagają i rozkładają obciążenie równomiernie. Łatwiej jest nazbierać prędkość mając 24 zapchane kanały niż 8.

 

11 godzin temu, kondzik23 napisał:

Witajcie! 

 

Mam duży problem z internetem, robiłem testy na stronie test.mm.pl na dwóch urządzeniach laptop i pc prędkość osiągana to 60 mb/s Gdzie w umowie mam 150 mb/s. Testy robione za pomocą kabla RJ, nawet zmieniałem kable bo mam dwa, więc odpada wina kabla. Modem to Cisco 3925, systemy Windows 10 oryginalne... Jakieś pomysły? 

 

Wejdź na http://192.168.100.1 i pokaż parametry tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym od razu takie wnioski, że trzeba wymieniać modem? Normalnie modemy 8DS działają i wciąż są rozdawane do prędkości 150Mbps. Ba, nawet starano się tak parametryzować sieć, żeby dawały radę z 300Mbps, ale ostatecznie powrócono do modemów 24DS dla prędkość większych niż 150.

 

kondzik23: Sygnał całkiem ładny. O każdej porze masz tylko 60Mbps? Nie zmieniałeś czasem niedawno prędkości z 60 na 150? Generalnie to w godzinach małego ruchu (późną nocą np.) powinieneś mieć full prędkość jeśli problem byłby w wysyconych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy to zły plik konfiguracyjny na modemie. Zgłoście to na infolinię, że zamiast 120 jest 60Mb po kablu.
Podsumowując Cisco EPC3925 i 3928S bez problemu obsługują 150Mb. Są to niestety stare modele z kiepskim, jednozakresowym wifi. Trochę lepszą opcją jest Cisco EPC3928AD. Sam użytkuje, ma anteny 2x2 MIMO i obsługuje 2,4 i 5GHz.
Na szczęście już nie długo kończy się umowa, ze strony Vectry nie ma dobrych ofert na 150Mb, więc uciekam do Play za 35zł. Zostaje dalej w sieci Vectra, ale przynajmniej na nowym CGA2121, dwuzakresowy i pełny wjazd na router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie oferty, która otrzymałem od Multimedia. Umowa kończy mi się pod koniec listopada, po złożeniu wypowiedzenia dzwonili z działu utrzymania klienta (Multimedia) umowa na 12 mies.  Za kwotę 60 zl otrzymałem pakiet Max Box, Internet 300 MB oraz pakiet HBO na okres 24 mies z tym, że przez 12 mies.  jest za darmo. Moje pytanie brzmi czy po roku czasu będę mógł nie przedłużać umowy z Multimedia w sytuacji gdy mam HBO na 24 mies? Czy wiąże się to z jakąś kara finansowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 12:14, szakalq napisał:

Tak się zastanawiam, umowa mi się kończy w listopadzie czy przedłużać z mm czy do Vectry się od razu przenieść. Ktoś już pisał w poprzednim poście, że mm będzie powoli wyłączać kanały te, na które im się umowy będą kończyć. Nie będzie tak, że te kanały nie gwarantowane po prostu będą znikać i będzie coraz mniej kanałów w ofercie? Jeśli tak, to nie opłaca mi się przedłużać umowy z mm tylko przyjść do Vectry. Ceny proponowane przez mm nie są już tak atrakcyjne, w Vectrze mniej więcej podobne ceny, jak na to czego ja potrzebuję. A też chcę wymienić moduł na dekoder. Mam stary tv po zmianach w mm rozjechały mi się kanały, co prawda mam to pukładane, ale przydałoby się dekoder z opcją nagrywania.






 

No właśnie to po co podpisują umowy a jak potem się będą z nich wywiązywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arczi13

Wywiązywać się będą z umów - masz na liście kanały gwarantowane i te zostaną reszty mogą się pozbywać.

Złożyłem wypowiedzenie i oferty miałem dwie, ale obie w większej cenie niż aktualnie posiadam - 69 zł maxbox, net 150, eleven, telefon stacjonarny -z ich strony jedna propozycja była 74 zł a wczoraj druga 89 zł za to samo.

Edytowane przez szakalq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ubinoob napisał:

Po czym od razu takie wnioski, że trzeba wymieniać modem? Normalnie modemy 8DS działają i wciąż są rozdawane do prędkości 150Mbps. Ba, nawet starano się tak parametryzować sieć, żeby dawały radę z 300Mbps, ale ostatecznie powrócono do modemów 24DS dla prędkość większych niż 150.

 

kondzik23: Sygnał całkiem ładny. O każdej porze masz tylko 60Mbps? Nie zmieniałeś czasem niedawno prędkości z 60 na 150? Generalnie to w godzinach małego ruchu (późną nocą np.) powinieneś mieć full prędkość jeśli problem byłby w wysyconych kanałach.

Zmieniałem z 60 na 150 mb/s  wczoraj o 20 udało mi się osiągnąć 80 mb/s... Słabo, to wygląda, na infolinię nie idzie się dodzwonić czas oczekiwania 30 min... 

Edytowane przez kondzik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 to szczytowa godzina. Pewnie po 2-3 w nocy będzie 150. Czyli wniosek jest taki, że nowy config zszedł, skoro przekraczasz 60Mbps. Nic tu nie wykombinujesz oprócz kontaktu z nimi. Przepną Cię na inne 8 kanałów albo po prostu dadzą Ci modem 24DS i w ten sposób załagodzą swoje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robi7 napisał:
8 godzin temu, zerojedynkaX napisał:
Ciekawe czy z końcem października zniknie BBC Brit i pojawi się odkodowane co innego czy będą kontynuować promocję tego programu.

Ja jestem z innej lokalizacji i u mnie kanał ten jest zakodowany.

Kanał występuje na 2 pozycjach i na jednej jest zakodowany, a na drugiej nie jest. Ta pozycja, na której jest odkodowany nie jest stała dla tego kanału tylko pojawiają się tam różne programy będące promocyjnie odkodowane dla wszystkich. W poprzednim miesiącu był tam  Eurosport 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...