Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Coś grzebią technicy. Mam w TV włączoną autoaktualizację listy kanałów i dziś mi zniknęło kilka pozycji:

13 TVP Polonia

18 Mango 24

19  TV Trwam

Po prostu ich nie ma na liście kanałów i te pozycje zniknęły. Możliwe, że zmieniły częstotliwość. ? 

Uzupełnienie:

Sprawdzony TV w 2 pokoju i nic się nie zmieniło, więc czemu ten 1 wykasował kanały z listy? I akurat przed zmianami zapowiadanymi na 1 lipca? Niestety nie wiem, czy zmieniły częstotliwość. Wspólne ustawienia na obu odbiornikach to aktualizacja listy kanałów jest włączona.

Po przestrojenie kanały wróciły i u mnie jest UA na pozycji 320 z EPG i bez nazwy jeszcze.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/25/2020 at 8:50 AM, marciniozo said:

Jakby co to ja jestem gotów zapłacić dodatkowo za kanał(y) 4K. Tylko faktycznie na razie możemy o tym zapomnieć. Na razie to dobrze by było  jakbyśmy mieli wszystkie (te wartościowe) kanały w HD z porządnym bitrate.

 

4K dla samej rozdzielczości nie ma żadnego sensu. Mój poprzedni TV kupiony 5 lat temu był 4K za namową kolegi który "ewangelizował" że 4K w TV to w zasadzie zaraz będzie, już za rogiem i TV FullHD to przeżytek. Trzeba było wtedy kupić lepszy TV FHD a nie pchać się w gorszy 4K. Minęło 5 lat, zmieniłem TV na następny a w TV mamy kanałów 4K do policzenia na palcach jednej ręki.

 

Materiały w 4K oczywiście w końcu pojawiły się (po jakichś 3-ch latach posiadania tego poprzedniego TV, czyli pod koniec jego życia u mnie, rok temu zmieniłem go na nowszy model, który już ma HDR i DCI i to z górnej półki oferowanych parametrów) ale nie w TV linearnej lecz w postaci płyt UHD BluRay i wszelkiego streamingu typu Netflix czy YT. Tylko, że ja nie widziałem żadnej różnicy, nie mając TV 4K który byłby w stanie wyświetlić HDR i poszerzonej palety barw (DCI). Sama różnica w rozdzielczości FHD vs 4K to widać może pod lupą lub metr od ekranu. Tak samo nie rozumiem obecnej podniety technologią 8K...

 

Zmierzam do tego, że 4K ma sens ale tylko jeśli mówimy o rozdzielczości 4K w połączeniu z HDR i DCI. Jednak do tego trzeba mieć przede wszystkim porządny TV który będzie to w stanie wyświetlić (czytaj OLED lub QLED od Samsunga ale nie te najniższe modele QLEDów). W TV linearnej 4K nadal raczkuje, HDR w TV jest niby możliwy (profil HLG) ale czy któryś z kanałów 4K z satelity oferuje w ogóle taki sygnał ?

 

Jeśli ktoś ma dobry TV 4K z HDR i DCI to od dawna może się cieszyć filmami i materiałami z płyt czy streamingu i jeden kanał na krzyż z kabla czy satelity z powtórkami w kółko w niczym by mnie nie uszczęśliwił, a już tym bardziej gdybym miał za to dopłacać, wymieniać z tego powodu dekoder, kartę CAM na CI+ECP itp. itd. Wolałbym raczej zobaczyć w ofercie MMP kanały HD których nie ma a inni mają.

Operatorzy kablowi i SAT podchodzą do 4K jak do złotego jajka jakby to był piąty cud świata który trzeba zabezpieczyć na 20 sposobów a tymczasem dla zainteresowanych jest to już codzienność, tylko że nie w TV lineranej...

 

No a kolega który mnie wtedy 5 lat temu namawiał na TV 4K, sam ma nadal TV 4K bez HDR i poszerzonej palety barw, gdy przychodzę do niego pokazuje mi kanały 4K freeview z SAT i z nosem przy ekranie pokazuje gdzie widać różnicę względem HD :-)

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie, ale za jakiś czas. MMP przechodzi powoli to, co w Vectrze.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.telko.in/tv-trend-multimedia-polska-zmiany-w-ofercie  Zmiany w ofercie Multimedii (telewizja) od 1 lipca 2020 r.

 

" Przypomnijmy – z końcem stycznia br. transakcję zakupu 100 proc. akcji Multimedia Polska sfinalizowała Vectra. W wyniku fuzji grupa została nowym liderem na rynku telewizji kablowych z bazą abonencką na poziomie 1,7 mln.

Jak poinformowano po zakupie –„w co najmniej krótkiej perspektywie nie przewiduje się formalnego połączenia obu podmiotów”. Oznacza to, że Multimedia Polska jak dotąd zachowuje swoją markę rynkową. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ile masz operatorów na klatce w bloku?  U mnie dwa: Orange z chorym dekoderem IPTV  i Multimedia. A skoro nie mam wyboru to jestem w Multimedii i w połączeniu z  Vectrą upatruję rozszerzenie oferty programowej i jakościowej (HD). Tak, wiem, wiem, że może być drożej. Trudno. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dość duży wybór w bloku: UPC, Jambox, Orange, Vectra, Netia i Multimedia. Fakt, MMP ma dobre ceny, tylko akurat brak jest kanałów 4K i FOX. Powiem tak: jak byś miał taki wybór jak ja, i tak pozostaniesz w MMP. Ceny wyższe, a oferta taka sama.

Stopka mówi wszystko.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TV wyszukuje 195 kanałów cyfrowych, z czego kilka na końcu listy to zakodowane od lat przekazy, prawdopodobnie radiowe Program 1. Inny przykład kanał ten z instrukcją DTV 1080p nadaje podwójnie, tylko jeden ma skróconą wersję filmiku i skupia się tylko na instrukcji  CatchupTV. Jeszcze na ostatniej pozycji 814 od stycznia jest kanał z dublami, technicy sobie w robocie TV z nagrania oglądają, zawsze inny o innej porze, widać jak np przewijają reklamy, przeskakuja napisy itp, czasami aż cztery kanały HD na raz na kolejnych pozycjach 815, 816 i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

U mnie po przeskanowaniu całego pasma znikło Polsat Viasat Nature, Kino Polska TVN Turbo.  Co jest grane? Na jakich częstotliwościach macie te programy?

 

U mnie podobna sytuacja. Sprzed kilku dni zniknęły TV Okazje,  TVP Polonia, TV Trwam i coś jeszcze. Wtedy pomogło wyszukiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...