Jump to content

Recommended Posts

13 godzin temu, kowjanko napisał:

Pobieraja jakąś opłatę za przejście z dekoderów na moduły CI? 

No i czy ogólnie polecacie moduły? Dają jakąś przewagę na dekoderami?

Ja polecam zdecydowanie moduł zamiast dekodera. Jeżeli chodzi o dekodery w MM to miałem wiele modeli. Począwszy od chyba najstarszego ADB z zewnętrznym modemem. W tymn przypadku chcąc zresetować sprzęt należało go podpinać do modemu dodatkowego, który dostawało się od operatora i służył tylko do obsługi dekodera. Chcąc np. pobrać autoryzację, listę kanałów trzeba było być wpiętym do tego modemu. W przypadku oglądania z dekoderem online przełączanie kanałów trwało troche i zawieszki sprzętu były normą. Cała zabawa z restartem i wpinaniem w stan online zaczynała się od nowa. Później dostałem IPS-3000 i było trochę lepiej, ale sąsiedzi robiąc remonty przesilali instalację elektryczną i często się zdarzało, że dekoder dało się włączyć, ale ze wzglęędu na jakąś awarię nie chciał podawać obrazu. Często operator wymieniał na kolejne sztuki te pokazywały dostępną aktualizację softu, której nigdy nie można było pobrać z niewiadomego powodu. W tej chwili operator oferuje inne dekodery, ale ja ponad rok temu wybrałem multiroom z 2x CAM. i do dekodera bym nie wrócił. Koszt w moim przypadku to jest 10 PLN / miesiąc za 2 moduły, które są wynajęte od operatora. Za montaż musiałem płacić (do dziś nie wiem czemu) bodaj 33 PLN. Ogólnie rzecz biorąc polecam moduł nawet ze względu na to, że jest totalny brak awarii a najwięcej co trzeba przy tym robić to ewentualnie wyszukać od nowa kanały raz na jakiś czas. W sumie na teeraz płacę za to co w podpisie 81 PLN za miesiąc i mam co roku aneksowane tylko roczne umowy. Według mnie opcja jest opłacalna, ale tego typu rozwiązania mogą zniknąć, ponieważ jak czzytamy na stronach operatora "Od teraz jesteśmy częścią grupy Vectra". To może oznaczać pogorszenie warunków współpracy z klientami. Ups to się rozpisałem z rana. Miłego dnia i lektury.

Też mam 3 moduły ( 2x multiroom) i za nic w świecie nie przejdę na dekodery. Nagrywam również z TV podłączonym dyskiem SSD. Boję się tylko że MM zmieni Cl na Cl+ i nici z nagrywania.

Wymieniać z dekoderów na moduł (lub odwrotnie) najlepiej przy negocjowaniu nowej umowy, wtedy nie naliczają dodatkowej opłaty i wymiana za zero. Również wolę moduł zamiast dekodera, VOD itp. nie używam. 10zł to opłata standardowa w MM za korzystanie ze sprzętu operatora. Bodajże jeśli dobrze kojarzę to jest w regulaminie zapis, że można mieć od nich maksymalnie 3 urządzenia, czyli 1 dekoder/moduł jako główny i 2 jako multiroom.

Ja tak właśnie robiłem. Oddałem 1 dekoder i przeszedłem na multiroom 2x CAM wraz z aneksem do umowy. I tak ponosiłem opłatę za montaż. Składałem nawet reklamacje w tej sprawie, która została odrzucona. Do końca nie wiem jak jest obecnie, ale wydaje się, że często ludzie nie ponoszą opłat za wynajem sprzętu. Tak czy siak te 81 PLN za bogaty pakiet TV + internet to dobra cena. Co do warunków innych odbiorców wygląda to tak, że zależy co kto i z kim wynegocjuje sobie. Multimedia nie ma sztywnego cennika.

Z tej rozpiski co dostałem wynika ze teraz canal plus prestige można mieć za 29 zł po negocjacjach z duk. Z porównaniem do ceny standardowej to 20 zł do przodu. Ogólnie jak dostałem wyliczenie pakietów to MaxBox - 30 zł(+14 zł za dostęp), Net 300 mbit/s - 5 zł, Eleven - 5 zł Canal+ Prestige 29 zl, Cinemax - 5 zl, HD - 5 zł (był wcześniej za 0 zł), HBO z HBO Go - 30 zł (tu coś słabo) + 2 dodatkowe karty cam za 5 zł

Edited by piotreksuchy

HBO można za 19pln wyrwać z Go oczywiście, wczoraj rodzicom przedłużałem, Net 300, MaxBox, C+ Prestige, Eleveny i HBO do tego multiroom na modułach, całość za 113pln.

Nie należy się przywiązywać do kwot składowych pakietu, bo u każdego to inaczej wygląda. Ważna jest cena całościowo i na tym trzeba się skupić. Ja mam HBO za 14zł, niektórzy mieli C+ w promocji za darmo, ale z ceną za całość i tak nie dało się zejść poniżej pewnego poziomu. Jeden składnik był za darmo albo tańszy, to znowu inne były droższe i tak to się miesza u różnych osób.

Witam, dziś rano dodano nową wersję oprogramowania 4,11 do dekoderów IPS 3000

Na razie ze zmian zauważyłem zmianę wyglądu epg  na tonację szaro biało czarną.

Edited by marcinmj

Główna umowa kończy mi się w październiku, jednak multiroom jeszcze przez rok (popelnilem błąd przy poprzedniej umowie). 

Pierwsza propozycja za to co w podpisie to 113 zł, bez HBO 93.

Co sądzicie? 

23 godziny temu, 4pepik napisał:

Główna umowa kończy mi się w październiku, jednak multiroom jeszcze przez rok (popelnilem błąd przy poprzedniej umowie).

Jedyne wyjście to przedłużenie umowy na DTV, ale z jednoczesną próbą zrównania końca umowy na usługę Multiroom (która kończy ci się za rok - sprawdź dokładny jej termin !). Tylko to uchroni cię na przyszłość przed konsekwencjami i będziesz miał silną pozycję w ewentualnych kolejnych negocjacjach.

Jeśli będziesz miał różne terminy końca poszczególnych składników umowy to już zawsze będziesz z nimi przegrywał.

NIGDY NIE PODPISUJ z nimi nic co ma różne terminy zakończenia poszczególnych usług. I nie zapomnij ewentualnie o biegnącej usłudze internetu.

W przyszłości wszystko ma się kończyć tego samego dnia.

Edited by Kleofas11

Cześć,

do końca września mam usługi maxbox + pakiet HD + internet 120mb + multimedia GO za 57 PLN. Bez złożonego wypowiedzenia chcą mi dać te same usługi za 79 PLN ;o, oczywiście wypowiedzenie będę składał telefonicznie w sierpniu. Jak myślicie, jest realne to do utrzymania? Co ewentualnie można jeszcze negocjować? Mieszkam w Częstochowie.

czy Wam też ostatnie 2-3 tygodnie pada kanał Eleven Sports 1? U mnie notorycznie błąd,2-3 h pozniej juz działa i tak w kółko.Pozostałe kanały Eleven działają bez problemów.

Mam pytanie dot.predkosci po wifi na własnym routerze. 

Dziś Multimedia wymieniła mi modem na Technicolor z uwagi na przedłużenie umowy i zwiększenie prędkości ze 120 mbs na 600 mbs. Wszystko rozumiem, że maksymalne prędkości są powiedzmy gwarantowane po kablu. I ok. Tu jest spoko. Z modemu Multimedii leci prawie 600 mbs. Niestety z mojego routera Asus RT-AC 1200G+ wyniki po wifi pobierania są identyczne jak przed zwiększeniem łącza czyli ok. 105 mbs. Wysyłanie fakt poszło w górę i leci 80 mbs. Dodam, że mówimy oczywiście o 5 GHz i również próbie zamiany kanałów. 

Czy faktycznie nie będę w stanie uzyskać przez wifi łącza pobierania przynajmniej połowy z gwarantowanego z kabla? Czy może powinienem jakoś inaczej skonfigurować router? 100 mbs po wifi przy 600 po kablu to chyba duża różnica. 

Dziekuje za pomoc 

Coś chyba jest nie tak. Wiadomo, że faktyczną prędkość mierzymy po kablu, ale po wi-fi też coś więcej powinno Ci iść. Zdecydowanie więcej. Wiadomo, że po 5GHz i w niedalekiej odległości od routera. U mnie przy 300mb/s po wi-fi w telefonie mam taką prędkość. Oczywiście w pokoju, gdzie jest router. Im dalej tym słabiej. Dlatego utworzyłem dwie sieci. Druga na 2.4GHz. U Ciebie powinno być podobnie. Także albo coś z ustawieniami routera, lub urządzenia odbiorcze np. telefon nie są w stanie osiągnąć takich prędkości po wi-fi. Mój poprzedni telefon, pomimo papierowych deklaracji producenta o dużej prędkości, po wi-fi wyciągał tylko 100mbp/s. Aktualny zdecydowanie więcej.  

Pomiar z teraz telefon :

Ping ms

27

Download Mbps

308.20

Upload Mbps

17.07

Edited by marciniozo
poprawki
11 godzin temu, dominreda napisał:

Mam pytanie dot.predkosci po wifi na własnym routerze. 

Dziś Multimedia wymieniła mi modem na Technicolor z uwagi na przedłużenie umowy i zwiększenie prędkości ze 120 mbs na 600 mbs. Wszystko rozumiem, że maksymalne prędkości są powiedzmy gwarantowane po kablu. I ok. Tu jest spoko. Z modemu Multimedii leci prawie 600 mbs. Niestety z mojego routera Asus RT-AC 1200G+ wyniki po wifi pobierania są identyczne jak przed zwiększeniem łącza czyli ok. 105 mbs. Wysyłanie fakt poszło w górę i leci 80 mbs. Dodam, że mówimy oczywiście o 5 GHz i również próbie zamiany kanałów. 

Czy faktycznie nie będę w stanie uzyskać przez wifi łącza pobierania przynajmniej połowy z gwarantowanego z kabla? Czy może powinienem jakoś inaczej skonfigurować router? 100 mbs po wifi przy 600 po kablu to chyba duża różnica. 

Dziekuje za pomoc 

Testowałeś to na laptopie? Jaką tam masz kartę WIFI? Może tu leży problem?

Słusznie napisał kolega strzała. Zapomniałem o tym, problem może leżeć po stronie karty sieciowej w laptopie. jeżeli jest 100mbp/s to wtedy wiadomo co jest przyczyną takich osiągów.

Przy okazji były gdzieś może wczoraj, przedwczoraj problemy z Internetem? U mnie w Inowrocławiu wczoraj cały czas rozłączało i spadł upload. Dodzwonić się się do działu technicznego ciężko. Niby awarii nie było, później okazało się, że jednak była. Teraz nie wiem, czy faktycznie to awaria, czy może padł mój modem...

A właśnie jaki modem lepszy Arris, Cisco, czy może jeszcze inny?

Edited by marciniozo
uzupełnienie