Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, strzala napisał:

 

Testowałeś to na laptopie? Jaką tam masz kartę WIFI? Może tu leży problem?

 

Na taptopie bezpośrednio kablem z modemu jest ok. Po wifi w laptopie już 100 mbs, nawet jak podłącze kabel z routera do laptopa bezpośrednio. W telefonie p30 pro i Ipadzie to samo. Po wifi max 100. Być może laptop nie ogarnia ale dlaczego na telefonie i tablecie również 100 mbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie to może wina routera...

Poczytałem trochę o nim, jedni go chwalą, ale są też opinie, że przy większych prędkościach Internetu, nie wyrabia po wi-fi i daje właśnie dużo mniejsze osiągi.

A masz może możliwość przetestowania innego routera?  

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marciniozo napisał:

W takim układzie to może wina routera...

Poczytałem trochę o nim, jedni go chwalą, ale są też opinie, że przy większych prędkościach Internetu, nie wyrabia po wi-fi i daje właśnie dużo mniejsze osiągi.

A masz może możliwość przetestowania innego routera?  

 

zresetuje do do ustawien fabrycznych po tej wczorajszej wymianie modemu Multimedii i ogarne jeszcze raz konfiguracje. 

Jesli nie pomoze, to faktycznie bede probowal pozyczyc od kogos router i przetestowac.

Generalnie zalezalo mi na wzroscie predkosci po WIFI bo po kablu to rzadko uzywam kompa.

Obecnie to telefon podstawowe narzedzie.

Okazuje sie, ze wynegocjowanie 120 na 600 w moim przypadku to mala zmiana. Choc fakt, predkosc wysylania jest odczuwalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 12:07, thommy18 napisał:

Działa normalnie. Masz dekoder czy kartę ? Jaki komunikat błędu się pojawia ?

Błąd E01

Problem techniczny:brak sygnału.Proszę sprawdzić czy dekoder jest prawidłowo podłączony.

 

Właśnie teraz znów Eleven 1 padł.Podobnie TVN24,Fightbox.Na sportklub za to błąd E03 brak uprawnień.Mam dwa dekodery i na obu jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, thommy18 napisał:

Zrestartuj dekodery i podłącz je do internetu. Następnie spróbuj zaktualizować oprogramowanie w dekoderze przez jego menu. Jeżeli to nie pomoże to telefon do pomocy technicznej.

 

To już robione było.Zamówiłem technika.Ciekawe co zrobi.Po cichu liczę,że się uda bezkosztowo wymienić dekodery na karty,bo wczesniej jeden z tv nie miał wejscia,a teraz już oba maja.Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam spory problem z dekoderem IPS 3000.Po aktualizacji, jak chcę odtworzyć filmik z dysku usb nie ma dźwięku.Co ciekawe przed aktualizacją było wszystko w porządku.Nie pomaga restart dekodera,nie działa także na drugim tv....Co może być tego przyczyną ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wypalaniem ekranu po aktualizacji oprogramowania IPS3000.

 

Odkąd korzystam z tego dekodera w ustawieniach obrazu „Tryb wyjścia HDMI” ustawiony mam na 1080p. W dniu 20 lipca 2020 r. dekoder zainstalował nowe oprogramowanie  o numerze 4.11-1rc4. Od tego dnia zauważyłem, że podczas włączana dekodera zaczął pojawiać się napis „błąd hdcp”- chociaż nie zawsze się pojawia ten napis. Od tego dnia zauważyłem też efekty wypalenia pikseli na ekranie telewizora – konkretnie całe logo i belkę z informacjami TVN24, ale w innych fragmentach ekranu też pozostawały ślady. Były one widoczne przez jakiś czas, następnie powoli zanikały. W tych „wypalonych” miejscach wcześniej widać było migotanie ekranu.

Wymieniłem matrycę w telewizorze (cały ekran) ale to nie pomogło, na nowej matrycy telewizora jest ten sam problem.

 

Zacząłem więc szukać przyczyn w dekoderze i oto co zauważyłem:

Przy ustawieniu obrazu „Tryb wyjścia HDMI” na 1080p” migotanie fragmentu ekranu (nie całego ekranu) zaczyna pojawiać się po przełączeniu na dekoderze kanału HD na kanał SD (lub odwrotnie) - np. z TTV (SD) na TVN 24 (HD) – wówczas w miejscach gdzie jest logo i pasek z informacjami pojawia się migotanie obrazu, a w konsekwencji później przez jakiś po przełączeniu na inny kanał występuje efekt wypalenia pikseli.

Problem z migotaniem obrazu i tym samym z efektem wypalenia pikseli ustał po ustawieniu „Trybu wyjścia HDMI” na 1080i” i póki co problem nie występuje.

 

Piszę to ponieważ inne osoby mogą mieć ten sam problem i tak samo jak ja mogą myśleć, że psuje się im telewizor, a to jest wina nowego oprogramowania dekodera. Dlatego we wcześniejszym poście pytałem czy Multimedia ma nowsze dekodery i jaki dekoder polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy ktoś się orientuję czy w mieszkaniu 2pokoje można router MM przenieść z pokoju do pokoju. Telewizję MM mam w każdym pokoju. Zainwestowałem w nowy tv jednak router jest w drugim, po wifi sygnał w tv jest mizerny i często zrywa. Nie chcę szaleć z kablami myślałem że wystarczy wzyczajnie przenieść i podłączyć wkrętkę w wolne miejsce. Jednak nie zadziałało.  Zainwestowałem też we wzmacniacz sygnału ale sygnał na tv jest niestabilny. Ktoś coś poradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może fachowo to się nazywa powidoki. Objawiało się to tym, że logo kanału było widoczne po przełączeniu na inny kanał. Telewizor jest led-owy. Tak jak napisałem problem ustąpił po dokonaniu zmian w ustawieniach obrazu w dekoderze.

Edytowane przez klient
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jeszcze w ustawieniach obrazu w dekoderze IPS3000 zmienić jakość obrazu i z tego co zauważyłem to przy ustawienu "Trybu wyjścia HDMI" na 1080p problem z powidokami czy wypalaniem pikseli występuje na kanałach HD, a po zmianie ustawień na "oryginalny format" problem występuje na kanałach SD, w miejscu logo kanału. Problem nie występuje po ustawienu  na 1080i, ale wówczas na kanałach sd można zauważyć (patrząc z bliska) poziome linie.

Edytowane przez klient
Poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta przedłużenia umowy z piątku (wypowiedzenie jeszcze nie wysłane): Umowa na 2 lata ale HBO tylko na rok: Superbox, Canal+, HBO i HBO GO (na rok), Pakiet HD i internet 150 zł za 115 zł, obecnie płacę 93 zł. Poczekam jeszcze z wypowiedzeniem bo obecna umowa jest do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników modułu, czy u was gdzieś tak od piątku na kanałach xxx wywala komunikat conax by podawać hasło 1234 ? Od zawsze mam wyłączona blokade rodzicielską i bezpośrednio się włączały bez hasła, w tv nic nie zmieniałem. Nie mam wykupionych tych kanałów ale taka dziwna sprawa, dodatkowo kanał Playboy TV od piątku jest zakodowany za to dostępny jest Blue Hustler, jakieś zmiany w ofercie nastąpiły ?

Na kanale 814 nadaje PR1, komunikat tylko dźwięk bez nazwy z EPG kanału Mango.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...