Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, marciniozo napisał:

Drogo sobie życzą za tą ofertę.

 

Klient

Nie mam dekodera, od lat używam modułów CAM, ale czy ten Twój nie jest uszkodzony? Bo to jakieś dziwne objawy...

Sprawdzałem też na drugim dekoderze bo mam multiroom i jest dokładnie to samo. Wydaje mi się że w aktualizacji dekodera musi być jakiś błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Multimedię z lat 2005-2009. Wtedy Blue Hustler wchodził w skład pakietu Superbox i był odkodowany od 23.00 do 6.00. Oczywiście można było też mieć blokadę rodzicielską. A jedynymi programami HD w tym pakiecie były TVN i Filmbox. To były czasy....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MM cyfrową od 2007 roku i wtedy był tylko pakiet Basic z 30 ledwo kanałami i jedyny kanał HD to był NGC HD a z erotycznych od początku był tylko Playboy TV, dodatkowo były dwa pakiety premium C+ i erotyczny Adult. W 2010 roku wprowadzili pakiet cyfrowy Komfort i w tedy doszły: TVN HD, Discovery HD Schowcast i tyle było z tego HD, Filmbox HD ( wcześniej Non Stop Kino HD ), były tylko w dodatkowym pakiecie. Kanay Hustler do pakietu Adult doszły potem. Na samy poczatku cyfrówki pakiet Adult miał tylko 3 kanały: Adult Channel, Private Spice i XXX. Wiem bo do dziś mam stary Informator Cyfrowy z 2007 roku który wydawała MM i wrzucała do skrzynek ale i bez tego to pamiętam.

Edytowane przez Grzechu27
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Częstochowie było trochę inaczej. Pakiet Basic to taki obecny Superbox. Miał u nas kilkadziesiąt (siedemdziesiąt ?) kanałów i tak jak pisałem wcześniej były tylko 2 kanały HD. TVN i Filmbox.  U nas Multimedia przejęła sieć Vega i przez pewien czas były pakiety starej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zerojedynkaX napisał:

To w Częstochowie było trochę inaczej. Pakiet Basic to taki obecny Superbox. Miał u nas kilkadziesiąt (siedemdziesiąt ?) kanałów i tak jak pisałem wcześniej były tylko 2 kanały HD. TVN i Filmbox.  U nas Multimedia przejęła sieć Vega i przez pewien czas były pakiety starej sieci.

ADB? 
IPS? 
CAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/multimedia-polska-wyniki-finansowe-2019-rok-wplywy-1-3-proc-w-gore-136-mln-zl-straty-30-tys-klientow-mniej  "W ub.r. sieć kablowa Multimedia Polska, na początku br. przejęta przez Vectrę, zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 614,43 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się z 95,34 do 135,99 mln zł, m.in. wskutek dużego wzrostu kosztów finansowych. Liczba klientów firmy zmalała o 30,6 tys. do 695,3 tys. (...)

 

Wśród czynników ryzyka dla Multimedia Polska obszernie opisano nowy: dystrybuowanie wśród klientów modułów CAM CI/CI+, które nie mają wbudowanej blokady nagrywania oglądanych treści na telewizorze lub komputerze. Obecnie z takich urządzeń korzysta 195 tys. klientów firmy. Stanowi to naruszenie umów z AXN Europe, The Walt Disney Company, HBO Polska ora firmami Sparrowhawk International Channels, Sci Fi Channel Europei E Entertainment UK. - Użytkownicy końcowi mogą zatem z technicznego punktu widzenia swobodnie nagrywać wszelkie treści oraz dalej je kopiować i rozprowadzać – a wszystko to z naruszeniem praw w/w nadawców. Przedmiotowe naruszenia mogły mieć miejsce w trakcie lat obrotowych zamykających się w okresie 2014 - 2019, gdy wyżej wymienione urządzenia były użytkowane, z tym zastrzeżeniem, że w poszczególnych latach dotyczyły wyłącznie umów obowiązujących w danym okresie i zmieniającej się ilości użytkowanych urządzeń CAM CI, zaś żaden z nadawców wedle najlepszej wiedzy Zarządu nie zgłosił się do Spółki z roszczeniem - opisano w sprawozdaniu Multimedia Polska. Firma może usunąć te naruszenia w jeden sposób: wymieniając urządzenia CAM CI na takie uniemożliwiające kopiowanie treści. A koszt takiej wymiany został oszacowany przez niezależnego eksperta na 55 mln zł."

..................................................................................................................................................

https://www.telko.in/klienci-multimedia-polska-w-2019-r-kupowali-mniej-uslug-niz-rok-wczesniej

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zapis aby napędzić producentom sprzętu i dostawcom systemów kodowania klientów. Operator zamówi pół miliona modułów i zarobi producent oraz dostawca zabezpieczenia bo trzeba te moduły objąć certyfikacją i wsparciem.

Kogo interesuje ten czerstwy kątęt który puszczają te kanały, jak od dawien dawna są w internecie kopie z nośników HD czy serwisów streamingowych?

 

A co do twojego pytania to:

1. Tunery E2 dzięki temu, że gigablue puścił w obieg certyfikat mają totalnie gdzieś wszelakie restrykcje przewidzane w CI+ (a więc blokada nagrywania, szyfrowanie, wykluczenie danego kanału/kątętu z możliwości nagrywania, wygaszenie ważności nagranego kątętu po np. 3h itp.)

2. Grabbery hdmi i strippery hdcp zgrają najbardziej eksluzywny kątęt jaki istnieje, od Paytv po Netflixy/Amazony.

 

I tak się to wszystko kręci :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 13:40, maks27 napisał:

I co ciekawe Playboy jest gwarantowany w pakiecie Superbox, a jest zakodowany, w zamian  pakowali Blue Hustler oficjalnie nie wchodzi do pakietu nawet promocyjnie ?

U mnie w Płocku powróciło do normy Play odkodowany/kodem/a BH zakodowany.Ale mam odkodowany Bollywood który wcześnie był kodowany.Pakiet SuperBox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/12/2020 at 1:09 PM, kozaa said:

To jest zapis aby napędzić producentom sprzętu i dostawcom systemów kodowania klientów. Operator zamówi pół miliona modułów i zarobi producent oraz dostawca zabezpieczenia bo trzeba te moduły objąć certyfikacją i wsparciem.

Kogo interesuje ten czerstwy kątęt który puszczają te kanały, jak od dawien dawna są w internecie kopie z nośników HD czy serwisów streamingowych?

 

A co do twojego pytania to:

1. Tunery E2 dzięki temu, że gigablue puścił w obieg certyfikat mają totalnie gdzieś wszelakie restrykcje przewidzane w CI+ (a więc blokada nagrywania, szyfrowanie, wykluczenie danego kanału/kątętu z możliwości nagrywania, wygaszenie ważności nagranego kątętu po np. 3h itp.)

2. Grabbery hdmi i strippery hdcp zgrają najbardziej eksluzywny kątęt jaki istnieje, od Paytv po Netflixy/Amazony.

 

I tak się to wszystko kręci :)

 

 

Niech wymieniają na CI+. Na Enigmie CI+ i tak pójdzie. Klientów jeszcze więcej ubędzie. I jeszcze większy minus w kasie po wydaniu tych 55mln na nowe moduły i ubyciu klientów.

Nie wiem w ogóle jaki jest sens parowania kart w kablówkach. W satelicie to rozumiem - każdy może odbierać, wystawia talerz za okno i już a dekodowanie 'od kolegi'. Ale przy kablówce kabel i tak trzeba mieć i abonament płacić. Jedynie chyba, żeby oglądać za kanały za które się nie zapłaciło ale to zjawisko w kablówkach to chyba jakiś mikromargines.

Jedyny argument 'za' CI+ w kablówce to widzimisię 'dostafcuf eksklusyfnego kątetu', jak to ująłeś :-) Żeby nie nagrywać, nie przewijać reklam w nagraniach itp. Ale jak wiadomo CI+ jest od dawna złamane na Enigmie i chyba Ci dostawcy to wiedzą i nie widzą sensu w takich zabezpieczeniach kablówkach skoro postanowili z tym i z Multimediami nie walczyć.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...