Skocz do zawartości

Polsat Box - dyskusja ogólna


Gość Vsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2022 o 14:40, Daro1 napisał:

Po co polsat miałby swoje stare dekodery ulepszać czy coś zmieniać? Telewizja się zmienia jakościowo, i z biegiem czasu polsat wymieni wszystkim stare dekodery na nowe czyli obecnie 4K. Więc nowe dekodery 4K dla polsatu w tej chwili są priorytetem, więc w nie będą inwestować i ulepszać. Dlatego też ważne jest to aby każdy klient "bombardował" ich swoimi wiadomościami (zgłaszanie reklamacji, usterek) odnośnie problemów z dekoderem 4K. Prawdopodobnie wraz z udostępnieniem obsługi dysków w dniu 20-01-2022r (tak mówi ulotka reklamowa) wypuszczą nowy soft poprawiający pewne niedogodności dekodera, o których polsat już wie, czyli te usterki które skutecznie klienci zgłosili do polsatu. Czas pokarze co ulepszą a co spie...ą wraz z udostępnieniem możliwości nagrywania na dysk. 🙂 

Kolego, tu nie chodzi o to, żeby Polsat "naprawił" swoje dekodery po tylu latach, tu chodzi o to, że nie zrobił tego wtedy, później... w ogóle.

Generalnie (Polsat) sprawia wrażenie takie, jakby pracowali tam technicy, którzy nie do końca wiedzą co ma być efektem i to od sprzętu poczynając, a na przekazie kończąc. Choć pewnie nue mają zbyt dużo do gadania 😉

Nie ma bata, by zachęcić kogoś do kupna, przerywaniem meczu tablicą "za chwilę dalszy ciąg programu" 😉

Brakuje tam kogoś, kto by chwycił jednego z długim za... i ogarną to wszystko. Mógł Polsat powtórzyć "złoty strzał" z ofertą jaka była wtedy sprzedaż w Biedronkach T-HD 1000, przy okazji zmiany z dvb-t na dvb-t2. Można zaklinać rzeczywistość ale efekt widzimy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłóćmy się każdy ma takie doświadczenia jakie ma.Ja nie kwestionuje tego co Wy piszecie Wy macie pozytywne ja negatywne i juz.Kolega pomimo b.dobrych wyników sprzedaży wyjechał do Irlandii bo dosyć miał zje..w od abonentów.Polsatu Cyfrowego nic nie broni,nigdy nie byli inowacyjną nowoczesną platformą ani poprzez sprzęt, ani kontent ba zawsze bali się wprowadzać nowoczesne rozwiązania.Ile lat Libicki sondy robił wśród ponoć abonentów, że fullhd jest niepotrzebne sd w zupełności wystarcza,ile lat trzeba jeszcze czekać na kanały z rodzinny Polsatu w fullhd?Do tej pory dźwięk jest tylko stereo.Liga Mistrzów dlaczego nie jest w 4K?Od 2016 roku jest 4K z Hdr był2016,2017,2018,2019,2020.2021 czyli 6lat.W siódmym roku pioniersko juz jako Polsat box wprowadza nowość 4K przepraszam testuje usługę i dekoder4K.Abonent który przedłużył umowę w grudniu 2021 za 2 lata bedzie miał możliwość wymiany na 4K prawie w 2024 tz.że jak kupił w 2016 tv to szybciej mu się zepsuje niż zobaczy 4K.Inni niech sobie testują ja od 2016 oglądam 4K juz siódmy rok i z Polsatem to zmarnowane lata by były.Wydałem 20 tys.na tv i miałem cierpliwie czekać 6lat ,żeby coś w 4K zobaczyć ba nawet platforma nazwę szybciej zmieniła niż otrzymaliśmy tv wyższej rozdzielczości.A Polsat 4K jest?Nawet wybrane treści godzinkę dwie miesięcznie bo tygodniowo to bym przesadził.Mam moduł Cyfrowego Polsatu leży w szufladzie bo co tu oglądać. I na koniec cieszę się że w Polsat box usługa raczkuje i coraz więcej abonentów będzie narescie beneficjentami nowej starej 4K.(8K)Życzę Państwu pięknych wrażeń,uczty dla oka, dziesiątek nowych kanałów juz w technologii 4K.Pozdrawiam!

 

Edytowane przez Dj.Graal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dj.Graal napisał:

I na koniec cieszę się że w Polsat box usługa raczkuje i coraz więcej abonentów będzie narescie beneficjentami nowej starej 4K.(8K)

 

Z 8k tak nie wylatuj w przyszłość ;-) Narazie samych filmów 8k jest na lekarstwo tak samo jak kanałów tv UHD a o Kowalskich posiadających tv 8k nie ma co wspominać ;-) technologicznie Japonii raczej nigdy nie dogonimy heh tam już pewnie tv 16k mają 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 17:42, Dj.Graal napisał:

Panowie nie kłóćmy się każdy ma takie doświadczenia jakie ma.Ja nie kwestionuje tego co Wy piszecie Wy macie pozytywne ja negatywne i juz.Kolega pomimo b.dobrych wyników sprzedaży wyjechał do Irlandii bo dosyć miał zje..w od abonentów.Polsatu Cyfrowego nic nie broni,nigdy nie byli inowacyjną nowoczesną platformą ani poprzez sprzęt, ani kontent ba zawsze bali się wprowadzać nowoczesne rozwiązania.Ile lat Libicki sondy robił wśród ponoć abonentów, że fullhd jest niepotrzebne sd w zupełności wystarcza,ile lat trzeba jeszcze czekać na kanały z rodzinny Polsatu w fullhd?Do tej pory dźwięk jest tylko stereo.Liga Mistrzów dlaczego nie jest w 4K?Od 2016 roku jest 4K z Hdr był2016,2017,2018,2019,2020.2021 czyli 6lat.W siódmym roku pioniersko juz jako Polsat box wprowadza nowość 4K przepraszam testuje usługę i dekoder4K.Abonent który przedłużył umowę w grudniu 2021 za 2 lata bedzie miał możliwość wymiany na 4K prawie w 2024 tz.że jak kupił w 2016 tv to szybciej mu się zepsuje niż zobaczy 4K.Inni niech sobie testują ja od 2016 oglądam 4K juz siódmy rok i z Polsatem to zmarnowane lata by były.Wydałem 20 tys.na tv i miałem cierpliwie czekać 6lat ,żeby coś w 4K zobaczyć ba nawet platforma nazwę szybciej zmieniła niż otrzymaliśmy tv wyższej rozdzielczości.A Polsat 4K jest?Nawet wybrane treści godzinkę dwie miesięcznie bo tygodniowo to bym przesadził.Mam moduł Cyfrowego Polsatu leży w szufladzie bo co tu oglądać. I na koniec cieszę się że w Polsat box usługa raczkuje i coraz więcej abonentów będzie narescie beneficjentami nowej starej 4K.(8K)Życzę Państwu pięknych wrażeń,uczty dla oka, dziesiątek nowych kanałów juz w technologii 4K.Pozdrawiam!

 

Badania były dobre, niektórych kanałów nadal nie ma sensu nadawać w HD i sensu takiego nie będzie np. ze względów biznesowych, Polsat technologicznie nie ustępuje Canal+ kompletnie. Mają dekodery 4k, które działają OK, to że twój kolega pojechał za pracą do innego kraju to jego sprawa i co ma piernik do wiatraka, nadal Polsat ma najwięcej abonentów i rośnie w siłę, czego nie można powiedzieć o konkurencji. Abonent może wymienić dekoder na 4k w trakcie umowy, tak zrobił mój kolega. 4k jest tak popularne jak 3D zarówno w Polsce jak i w całej UE i USA, a ilości kanałów 4k na obu platformach są praktycznie takie same czyli marne, tylko streaming internetowy jest dla 4k w praktyce czyli netflix, bo pozostali nawet w streamingu mają kiepsko jeżeli chodzi o treści 4k. Stereo przez SAT ma 98% kanałów i nie wynika to z winy operatora, a z winy nadawcy kanału. Życzę większej edukacji. 8k heheheh jak ludzie nie są zainteresowani 4k, przeciętny odbiorca nadal nie odróżnia dobrego SD od HD. Telewizja to nie tylko rozdzielczość, ale większość polskojęzycznych kanałów jest już w HD więc nasz poziom jest OK ! Dobry TV nie za mln ma opcje upscalingu wszelkich sygnałów HD do 4k i ta opcja działa fajnie, niestety kanałów 4k przez SAT moim zdaniem nie będzie dużo przybywać, a 8k tylko na streaming przez neta (jeżeli ktoś ma szybkie i stabilne łącze :) ).

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.03.2022 o 14:48, wojtekmedia2 napisał:

Tylko, że jeśli PB mialby tam się przenieść to by I musiała platforma Canal+

A skąd wiesz że te testy nie są realizowane we współpracy z C+ :?:

Cytat

Realizujemy testy wewnętrzne nadajnika i anteny satelitarnej na innej pozycji.

Testy są wewnętrzne bo trzeba wiedzieć z jaką mocą musiałby pracować TP, jak być ukierunkowany by wycisnąć z niego maxa, czy jest realna szansa na prawidłowy odbiór na sprzęcie, który jest obecnie w posiadaniu abonentów.

To wszystko może robić Polsat, gdy się okaże że to realne i opłacalne to jaki problem znając wyniki by C+ też się przeniósł :?: - oni też kasę liczyć umieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale póki co:

Cytat

Ukraiński pakiet Xtra TV FTA z Hot Birda 13°E

Kanały z ukraińskiego pakietu prepaid Xtra TV są aktualnie nadawane na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) w formie niekodowanej (FTA). Mowa o Dorama, Star Family, TV1000, TV1000 Action, TV1000 World Kino, Ukraina 24 HD (ten był FTA już wcześniej), National Geographic, Viasat History, Viasat Nature i Epic Drama.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/214790/ukrainski-pakiet-xtra-tv-fta-z-hot-birda-13e-akt.html

Evobox kanały wyłapał, ale w większości brak dźwięku(nieobsługiwany format) natomiast na TV Samsung brak dźwięku tylko na kanale Viasat Explore

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...