Skocz do zawartości

Kanały grupy MWE - dyskusja ogólna


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wizjaplus napisał(a):

Może warto rozważyć wynajęcie miejsca u innego operatora transpondera (nie tylko skupionym być na PC+), może to by w znacznym stopniu pozwoliło by w tym samym budżecie finansowym nadawać w HD.

Dobrym przykładem jest np. Music Box czy TVP Polonia które wynajęły miejsce u zagranicznego operatora do nadawania swoich stacji w HD (gdyż koszty najmu są niższe niż te oferowane przez PB czy PC+).
Tylko czy aby to nie będzie powodem że nagle stacje znikną z listy PC+. To może być haczyk który sprawia że tkwią w miejscu.

Jakiś czas temu kanał MWE Net. - Adventure HD nadawał z tp. Telespazio na 13'E i jego jakość jakoś niespecjalnie różniła się od tego, co jest teraz, gdy stacja wróciła na tp. Canal+ Polska. Tak to jest jak wynajmuje się niewiele miejsca na satelicie lecąc po kosztach i wciska kit o cudownych enkoderach, kodekach etc.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Gdyby jakość na sat przekładała się na oglądalność to już wszyscy byśmy jechali w HD. A to przekładanie jakości na oglądalność to jedynie tutejszy mit :)

 

Starszy widz obejrzy wszystko co mu się wyemituje z przyzwyczajenia. Natomiast młody po całym dniu na yt, gdzie ma wszystko w 4k jak włączy nawet na chwilę tv gdzie jakość w co drugim kanale jest sd, to wytrzymuje niedługo. Jeszcze jedno pokolenie telewizja przetrwa w tej formie, ale statystyki już pokazują jaki stosunek do tv ma pokolenie kolejne. Pewno dlatego Winnicki poszerza swoje horyzonty np. o gry.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie ma żadnego sensu robić telewizji dla młodego widza, ci ludzie nie są do pozyskania. Telewizja linearna nie może im niczego zaoferować. Telewizja linearna tradycyjna będzie trwała dopóki powiedzmy dzisiejsi ludzie 30+ nie wymrą. Nowe pokolenia będą żyły już tylko w sieci i siecią. 

Ale jednocześnie i na szczęście dla telewizji dzisiejszy widz w wieku 40, 50 czy nawet 60 jest zupełnie kimś innym niż ludzie w takim wieku dwie dekady temu. Dlatego biznes telewizyjny tradycyjny ma jeszcze sporo lat przed sobą. Z jedną uwagą, poważnie zagrożeni są najwięksi gracze. Bo kokosy na największych ogólnopolskich tv się kończą, czas na specjalizację :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem młody i codzienne oglądam telewizję choć najwięcej czasu przeznaczam na Internet niż na telewizję ale jednak oglądam a nawet słucham radia przy słuchaniu radia też patrzę w Internet i tak samo patrzę przy włączonej telewizji w Internecie od czasu do czasu. Ciekawe są na kanałach MWE wpadki telewizyjne 77TV chyba to program albo inny widziałem. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do @PowerTV a mianowicie czy w ślad za polepszeniem jakości waszych kanałów od 1 grudnia byłaby szansa na odkodowanie Home TV tak by stacja poszerzyła zasięg o abonentów Polsatu Box? Byłby to powrót do formy odbioru jaką miał poprzednik tej stacji czyli telewizja TVR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Dziś już nie ma żadnego sensu robić telewizji dla młodego widza, ci ludzie nie są do pozyskania. Telewizja linearna nie może im niczego zaoferować. Telewizja linearna tradycyjna będzie trwała dopóki powiedzmy dzisiejsi ludzie 30+ nie wymrą. Nowe pokolenia będą żyły już tylko w sieci i siecią.

Ja mam 40 lat i sporadycznie oglądam telewizję linearną i to już od kilku ładnych lat. Kiedy zdarzy mi się już włączyć tradycyjną TV, to widzę tam odgrzewane kotlety plus masę reklam i to sztywne trzymanie się ramówki przez stacje telewizyjne. To po prostu odrzuca mnie od TV linearnej. Własciwie od momentu debiutu Netflixa w Polsce poszedłem w oglądanie tresci w streamingu. Moja siostra, która jest ode mnie 2 lata młodsza i która ma dwójkę dzieci w wieku 6 i 10 lat, nie ma w domu kablówki, ani nawet podłączonej telewizji naziemnej. U niej dominuje streaming - Disney+, Netflix, You Tube. Jej dzieci nie mają pojęcia, że są stacje dla nich jak Disney Channel, Nickeloden etc. Także nie ma co generalizować, że pokolenie 30+ czy 40+, to telewizja linearna, bo znam dużo osób, które wolą streaming od standardowej telewizji. Poza tym, telewizja linearna ma coraz mniej ciekawych tresci do zaoferowania. Wystarczy popatrzyć na zawartosć kanałów w naziemnej TV. Może powtórki powtórek zadowalają emerytów i rencistów, którzy lubią powroty do przeszłosci, ale już niekoniecznie młodsze pokolenia. 

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem, że wszyscy 30+ oglądają telewizję linearną a nie streaming. Tak jak i ja mam kilku widzów w przedziale 20-30. Mówimy o ogólnych mechanizmach w skali całego kraju. Tak, zdecydowanie więcej ludzi 40+ ogląda tv tradycyjnie niż w grupie 20 i tego się już nie da zmienić. Chyba ostatnio pan Edward próbował odmładzać i słabo mu to wyszło :) Krótko mówiąc, telewizja tradycyjna dojedzie do końca z ludźmi którzy się na tej telewizji wychowali i zawsze jakiś sentyment będą mieli. Co nie wyklucza, że oni także już zaglądają do streamingu :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Michał Winnicki ma się skupić na biznesach zagranicą oraz grach komputerowych.

Czytam o symulatorze przetrwania w Polsce lat 90. Jeśli MW ma zajmować się tworzeniem gier niech zrobi symulator szefa stacji telewizyjnej. Tworzenie ramówek, podnoszenie do HD, mnożenie kanałów itd. :D Na forum taki symulator miałby wzięcie. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 11:10, PowerTV napisał(a):

W ramach ciekawostki od 1 grudnia satelitarne kanały Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold Home TV, Antena i TVC będą nadawały w poprawionej jakości (o około 50% większy bitrate). Ciekawe czy przełoży się to na wzrost wyników oglądalności?

A w nowym roku uruchomimy 4 nowe kanały, z czego 2 na pewno będą nadawane satelitarnie. Wszystkie 4 naziemnie w naszych muxach lokalnych. Tyle ploteczek na dziś ;)

 

W dniu 23.11.2023 o 11:50, vigoo napisał(a):

Jakość poprawiona aż o 50%? Z 1Mb na 1,5. Mają rozmach...  👍

Jakieś techniczne informacje z urządzeń pomiarowych na dziś? Na tzw. "oko" póki co nie bardzo widzę zmiany. No może Antena wygląda trochę lepiej, ale ... może to tylko siła sugestii.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vigoo napisał(a):

Na szybko...

W tej chwili Antena "HD" na satelicie średnio zawrotne 0,9 Mbit/s. Max przez ułamki sekund potrafi osiągnąć 1,7 Mbit/s.
 

HD tylko w nazwie a w rzeczywistości każdy widzi, powinno się na sztywno wprowadzić jakieś standardy i karać takich nadawców za ich łamanie. Równie dobrze można sobie 4K przy nazwie dopisać i mamić ludzi. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero około 12-ej wyłączono przekaz Red Carpet z tego transpondera...

Power i Nuta wydaje mi się lepiej teraz wyglądają.

Pewnie trochę jeszcze trzeba będzie poczekać.

 

29 minut temu, maks27 napisał(a):

Pora na zmianę nazwy Antena HD -> Antena.

Przecież z satelity ID tego kanału to: ANTENA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

 Równie dobrze można sobie 4K przy nazwie dopisać i mamić ludzi. 

 

Już był swego  czasu "Ultra TV 4K" w SD w lokalnym MUX-L3.  Na "Power Tv" tam gdzie jest dostępny w SD usunięto dopisek HD.

@DanielK w logo jest HD i to chodzi. Wiem że ID jest ANTENA.

I takie logo jak w dekoderach C+ mogłoby być używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaś Fasola napisał(a):

HD tylko w nazwie a w rzeczywistości każdy widzi, powinno się na sztywno wprowadzić jakieś standardy i karać takich nadawców za ich łamanie. Równie dobrze można sobie 4K przy nazwie dopisać i mamić ludzi. 

Swego czasu tak robił RedLight HD, który wcale nie był HD. ;-)

 

Czy ktoś mógłby zrobić podobne zbiorcze zestawienie po zmianach (na 1 grudnia):

 

Antena "HD" - 1.2 Mb/s

Nuta - 1.1 Mb/s

Power - 1.1 Mb/s

TVC - 1.3 Mb/s

Home - 1.1 Mb/s

 

Tak było od maja 2022 roku. W powyższym zestawieniu niestety brak Nuta Gold.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest jeszcze gorzej niż było. Średnia Anteny to 0.6 Mb/s.

Nie wiem czy to "polepszenie" już było, ale lepszym rozwiązaniem byłoby dorzucenie wolnej pojemności do flagowego kanału, niż rozdzielanie jakichś tam ułamków po wszystkich kanałach.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marko 345 napisał(a):

chyba że komuś weźmie a komuś da operator.

Żeby dać więcej też trzeba zapłacić więcej, takie zabiegi to raczej nie w tym przypadku. Tutaj potrzeba redukcji, któryś z tych kanałów jakże Premium należałoby wyrzucić z tego TP. Od razu lepiej dla oka by się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...