Skocz do zawartości

Kanały grupy MWE - dyskusja ogólna


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2023 o 18:01, Bloo411 napisał(a):

Ja mam 40 lat i sporadycznie oglądam telewizję linearną i to już od kilku ładnych lat. Kiedy zdarzy mi się już włączyć tradycyjną TV, to widzę tam odgrzewane kotlety plus masę reklam i to sztywne trzymanie się ramówki przez stacje telewizyjne. To po prostu odrzuca mnie od TV linearnej. Własciwie od momentu debiutu Netflixa w Polsce poszedłem w oglądanie tresci w streamingu. Moja siostra, która jest ode mnie 2 lata młodsza i która ma dwójkę dzieci w wieku 6 i 10 lat, nie ma w domu kablówki, ani nawet podłączonej telewizji naziemnej. U niej dominuje streaming - Disney+, Netflix, You Tube. Jej dzieci nie mają pojęcia, że są stacje dla nich jak Disney Channel, Nickeloden etc. Także nie ma co generalizować, że pokolenie 30+ czy 40+, to telewizja linearna, bo znam dużo osób, które wolą streaming od standardowej telewizji. Poza tym, telewizja linearna ma coraz mniej ciekawych tresci do zaoferowania. Wystarczy popatrzyć na zawartosć kanałów w naziemnej TV. Może powtórki powtórek zadowalają emerytów i rencistów, którzy lubią powroty do przeszłosci, ale już niekoniecznie młodsze pokolenia. 

 

W dniu 23.11.2023 o 18:42, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Przecież nie napisałem, że wszyscy 30+ oglądają telewizję linearną a nie streaming. Tak jak i ja mam kilku widzów w przedziale 20-30. Mówimy o ogólnych mechanizmach w skali całego kraju. Tak, zdecydowanie więcej ludzi 40+ ogląda tv tradycyjnie niż w grupie 20 i tego się już nie da zmienić. Chyba ostatnio pan Edward próbował odmładzać i słabo mu to wyszło :) Krótko mówiąc, telewizja tradycyjna dojedzie do końca z ludźmi którzy się na tej telewizji wychowali i zawsze jakiś sentyment będą mieli. Co nie wyklucza, że oni także już zaglądają do streamingu :) 

 

U nas swoje robi też wciąż słaby dostęp do internetu. To też działa na korzyść TV. Sam jestem tego najlepszym przykładem. Dopiero od niedawna mogę korzystać z światłowodu. Teraz jest stabilnie. Wcześniej przy internecie mobilnym, bo nie było innej alternatywy, oglądając coś w stramingu - było trzeba mieć nie lada cierpliwość. Co chwilę jakieś zacięcia, ładowanie... Masakra. 

 

Chociaż ja takiej typowej TV, czyli TVP, Polsat, TVN nie oglądam już od 15lat. Mając satelitę to i tak informacja, sport, kanały premium. I najczęściej nagrywane na dysk i oglądane w dowolnym momencie. 

 

Telewizja ma coraz mniej argumentów przemawiających za nią. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV Odnośnie kanału Nuta Gold HD, czy kanał ten w jakości HD pojawi się na takich platformach jak np. CDA Premium, WP Pilot ?

 

W ofercie CANAL+ online (dla subskrybentów) są umieszczone (pakiet FUN&NEWS) Power TV oraz Nuta TV w jakości SD, czy zostaną one poprawione do jakości HD? 

 

Czy planuje Pan/Pani z @PowerTV dodanie innych kanałów do oferty FUN&NEWS ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojtekmedia2 napisał(a):

Wy tak na serio oglądacie te kanały,  że przejmujecie się birate? Jedne wielkie dno, nic więcej.  To już wolę Polonie1 😁

Ja nie oglądam, żona czasami włączy Power tv ale bardziej żeby posłuchać niż oglądać. Te kanały mogą być nawet w prawdziwym 4K, tylko co z tego jak jakość merytoryczna tych stacji jest równoznaczna z ich obecną jakością audiowizualną, czyli dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Wam sie w głowach poprzewracało.

Jak chcecie zobaczyć dno to macie włoskie niszowe kanały FTA. Tam dopiero zobaczycie jakość obrazu, dźwięku no i przede wszystkim kontent :-)

 

 

W dniu 1.12.2023 o 12:46, maks27 napisał(a):

 

Już był swego  czasu "Ultra TV 4K" w SD w lokalnym MUX-L3.  Na "Power Tv" tam gdzie jest dostępny w SD usunięto dopisek HD.

@DanielK w logo jest HD i to chodzi. Wiem że ID jest ANTENA.

I takie logo jak w dekoderach C+ mogłoby być używane.

 

Pytanie czy naprawdę jest sens zawracać gitarę aż takim szczegółem?

 

30% ludzi nie potrafi określić nazwy stacji jaką oglądają. Pamiętają tylko numer na liście programów.

 

W najbliższych tygodniach okaże się ilu ludziom wystarczyło 6 kanałów TVP w telewizorach - byle cokolwiek grało :D

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek99 napisał(a):

Odnośnie kanału Nuta Gold HD, czy kanał ten w jakości HD pojawi się na takich platformach jak np. CDA Premium, WP Pilot ?

Mam go w wersji HD z Vectry i oprócz wyraźnego loga w niczym nie różni się od wersji SD z satelity.

Klipy źródłowe są b. słabej jakości.

Stars HD wypada o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DanielK napisał(a):

Widzę, że Wam sie w głowach poprzewracało.

Jak chcecie zobaczyć dno to macie włoskie niszowe kanały FTA. 

 

 

Nie wyjeżdżaj z Włochami jesteśmy w Polsce.

 

Godzinę temu, DanielK napisał(a):

30% ludzi nie potrafi określić nazwy stacji jaką oglądają. 

 

Te liczby to twój wymysł? przecież nikt takich chorych badań nie robił.

 

Godzinę temu, DanielK napisał(a):

W najbliższych tygodniach okaże się ilu ludziom wystarczyło 6 kanałów TVP w telewizorach - byle cokolwiek grało :D

 

Dzisiaj jest ogromny wybór nie to co kiedyś, na te ścieki od TVP jest coraz mniejszy popyt. Wolał bym TV przez okno wyrzucić niż TVP oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego MWE mając tyle kanałów, i planując nowe, nie zrobiło aplikacji na wzór Gonet czy innych tego typu. Polskie stacje naziemne plus czeskie i słowackie stacje naziemne. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale chyba jest legalne. Plus stacje MWE. Plus wszystkie programy ze stacji MWE dostępne w VOD. MWE ma kanały muzyczne więc w takiej aplikacji można by robić własne playlisty z teledysków. Wybieram sobie teledyski i taką playlistę mogę odpalić na smartfonie, tv boxie czy telewizorze. Plus opcja samego audio przydatna na smartfonach, taka alternatywa dla spotify.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaś Fasola i inni narzekacze. Proponuję rozejrzeć się nieco dookoła i zobaczyć jak świat wygląda. 2 miliardy ludzi nie ma dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych.

 

Cieszcie się, że nie jest u nas jak w NL czy wielu innych krajach, gdzie pół dnia masz telezakupy na kanałach prawie wszystkich nadawców prywatnych.

Co do jakości obrazu to chyba każdy widział latem br. jak na TVP3 transmitowano koncerty to można było sobie popatrzeć na mydło SD :D Mało tego jak też (mam nawet nagrania) widziałem mydło na niemieckiej TV publicznej w trakcie koncertów w Full HD z DVB-T2 HEVC (1080p).

Osobna kwestia odbiorników. Niestety połowa tunerów w ogóle jakością nie grzeszy... Nawet STARS TV w nich źle wygląda, a np. włączysz taki tuner np. AB Cryptobox to od razu widać różnicę i obraz na kanałach SD staje się naprawdę znośny do oglądania nawet dla mnie czepialskiego.

 

Jeśli ktoś nazywa TVP (Telewizję Polską) ściekiem, to widocznie nie oglądał, tylko swoją opinię opiera na czyichś nieuzasadnionych lub mocno ograniczonych opiniach. Są w TVP programy dokumentalne (np. z państwowej brytyjskiej BBC), przyrodnicze, podróżnicze czy poradnikowe (np. dla seniorów i dla młodzieży). Więcej nie będę wymieniał bo już było o tym mówione wiele razy. A że komuś się nie podobają pewne treści, to ok każdy ma do tego prawo (i ma też wybór programów i tego czym się będzie karmił), jednak nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka.

 

Jeśli chodzi o kanały od MWE, to ja osobiście mogę powiedzieć tak, że jest nieźle. Wiadomo, że mogłoby być lepiej ale to po pierwsze nie jest koncert życzeń, a po drugie trzeba mieć zasoby finansowe - jeśli któryś z narzekaczy ma, to niech się dołoży do spółki :)

 

POWER TV - hmm... Gdyby było na MUX ogólnopolskim poszłoby w TOP 3 kanałów muzycznych, bo jednak kiedy nie włączysz to jest jakaś muzyka. Gusta są różne i wiem, że niektórym się ten kanał naprawdę podoba.

ANTENA - może mi tutaj brakuje jakichś treści poradnikowych dla tego pokolenia silver. Przydałoby się. Dodatkowo oficjalny kanał na YouTube i w innych mediach społecznościowych a także do własne VOD (jak wspomniał @G2000 przydałoby się - bezpłatnie z reklamami, a płatne bez reklam. Oczywiście tutaj znowu kwestia praw do emisji/umieszczenia w bibliotece VOD.

 

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DanielK napisał(a):

@Jaś Fasola i inni narzekacze. Proponuję rozejrzeć się nieco dookoła i zobaczyć jak świat wygląda. 2 miliardy ludzi nie ma dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych.

Co to ma wspólnego z jakością kanałów?

 

8 minut temu, DanielK napisał(a):

Jeśli chodzi o kanały od MWE, to ja osobiście mogę powiedzieć tak, że jest nieźle. Wiadomo, że mogłoby być lepiej ale to po pierwsze nie jest koncert życzeń, a po drugie trzeba mieć zasoby finansowe - jeśli któryś z narzekaczy ma, to niech się dołoży do spółki :)

Ale co mnie to interesuje? ;) Jeśli uważam że jakość techniczna kanałów jest kiepska to tak uważam i oglądał nie będę, niezależnie od tego czy gdzieś ktoś ma dostęp do czystej wody, czy nie :)

Naprawdę w dobie tak powszechnej telewizji i liczby kanałów, streamingu internetowego, w dzisiejszych czasach telewizja to nie rarytas aby zachwycać się każdym kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DanielK napisał(a):

a po drugie trzeba mieć zasoby finansowe - jeśli któryś z narzekaczy ma, to niech się dołoży do spółki :)

 

 

 

Jak się nie ma kasy to się telewizji nie robi, a jeżeli już tak to, max 1 kanał w miarę przyzwoitej merytorycznie jak i technicznie jakości. Wedle powiedzenia "Jak się nie ma miedzi to się na pupie siedzi". A tutaj robią na zasadzie "a może jakoś to będzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że niektórym tutaj na forum się w głowach poprzewracało (od dobrobytu?).

Przecież mowa tutaj w większości o kanałach rozpowszechnianych na zasadzie FTA – do bezpłatnego odbioru. To nie są treści premium, a jak na darmowe to i tak całkiem nieźle.

Ja wolę obejrzeć jakiś film dokumentalny bardziej niż programy typu Szpital, czy Trudne Sprawy na Polsat-ach i TVN-ach…

 

Jak chcę treści premium, to płacę. To chyba jest oczywiste.

Swoją drogą, czy mało jest kanałów płatnych, których treści koło premium nawet nie leżały?

 

Przecież doskonale wiecie, że wszystko się rozchodzi o pieniądze. Ja cieszę się, że jest taka grup jak MWE, gdzie nawet te multipleksy lokalne jakoś żyją, coś się dzieje w eterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał(a):

Nikomu w głowach się nie poprzewracało, tylko ludzie mają wymagania. TVN, Polsat, Puls też nie są kanałami premium, a mają dobrą ofertę. Antena jest robiona jak najmniejszym kosztem i dlatego prezentuje tak mierny poziom.

Antena nie jest FTA? Jak jest to wiadomo, że nie wszystko mogą pokazać.

 

1 godzinę temu, Kiler napisał(a):

Masz rację, tylko, że za takie Adventure w Canal+ na przykład trzeba dopłacić ekstra. Bardziej chodzi o to, że MWE kreuje się na jakąś super ekstra, kontent premium firmę, a tak zupełnie nie jest. 

To już sobie pewnie CANAL+ ustala, Adventure TV mam w średnim pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...