Skocz do zawartości

Kanały grupy MWE - dyskusja ogólna


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Junior Channel ma się pojawić dopiero pod koniec stycznia 2024, a kanały Pogoda 24 i Zakupy dopiero na wiosnę. 

A 4 listopada br. kończy się pozwolenie na emisję muxa ekperymentalnego w Szczecinie. Ciekawe czy wyłączą ten mux ?

Wcześniej na tym muxie zarzucono testy hbb tv. I tym temacie nastała cisza.

 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak naprawdę, to taki Home TV jako kanał płatny powinien być na satelicie z automatu nadawany w HD. Dziwię się, że Canal+ zdecydował się nadawać kanał płatny w tam marnej jakości. Rozumiem, że taki TVC czy Antena są w SD, bo to kanały bezpłatne i nie oferują niczego takiego ciekawe, w dodatku Antena oferuje w większości kontent, który pamięta lata 80 i 90, a wtedy królowało SD i format 4:3. Jednak w przypadku swoich płatnych kanałów MWE Net powinien oferować operatom sat tylko wersję HD, a jak ich nie stać, to nie pchać się na siłę na satelitę.

 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jakim celu Power TV ma logo z HD skoro jest z satelity w rozdzielczości 576i.

Dopisek HD na 10 urodziny to pewnego rodzaju kpina z widza, być może uzna ktoś że z tej okazji podniesiono jakość do HD 🤣 

Oczywiście nie wymagam rozdzielczości 1026i tylko normalnego logo z ewentualnym dopiskiem 10lat, to chyba jednak przekracza możliwości nadawcy.

Nuta Gold w logo nie ma dopiska HD, jak się chce to można, analogicznie może być z Power TV. W końcu to ta sama rodzina MWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki od 1 grudnia satelitarne kanały Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold Home TV, Antena i TVC będą nadawały w poprawionej jakości (o około 50% większy bitrate). Ciekawe czy przełoży się to na wzrost wyników oglądalności?

A w nowym roku uruchomimy 4 nowe kanały, z czego 2 na pewno będą nadawane satelitarnie. Wszystkie 4 naziemnie w naszych muxach lokalnych. Tyle ploteczek na dziś ;)

  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozważyć wynajęcie miejsca u innego operatora transpondera (nie tylko skupionym być na PC+), może to by w znacznym stopniu pozwoliło by w tym samym budżecie finansowym nadawać w HD.

Dobrym przykładem jest np. Music Box czy TVP Polonia które wynajęły miejsce u zagranicznego operatora do nadawania swoich stacji w HD (gdyż koszty najmu są niższe niż te oferowane przez PB czy PC+).
Tylko czy aby to nie będzie powodem że nagle stacje znikną z listy PC+. To może być haczyk który sprawia że tkwią w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Gdyby jakość na sat przekładała się na oglądalność to już wszyscy byśmy jechali w HD. A to przekładanie jakości na oglądalność to jedynie tutejszy mit :)

Mit? No może nie do końca. Z własnego doświadczenia - zauważyłem, iż w zasadzie nie oglądam (nawet nie sprawdzam, co mają w ofercie) kanałów nadających w SD (na przykład: Tele 5, AXN White, WP 1, FilmBox Action, TVC) . Zawsze mając do wyboru film, program na kanale nadającym w HD lub SD, wybieram propozycję tego pierwszego. Więc pozwól proszę, iż nie do końca się z tym zgodzę. :wink:

 

 Tak więc kanały nadające w SD w zasadzie oglądalność u mnie - 0%.

 

 

I o ile dobrze pamiętam historię wpisów, nie jestem jedyny.

 

Tak wiem, takich jak ja i inni na tym forum podzielający moją opinię jest procentowo niewielu i może składamy się na 0,02%-0,05% oglądalności, ale jak mawiał "klasyk" ... grosz do grosza ... . Tak więc gratulacje za odważną decyzję @PowerTV. Mały, bo mały, ale krok we właściwym kierunku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie napisałem, że to TUTEJSZY mit. Bo Ty, bo on i jeszcze bo oni. Ale w skali kraju to tak nie działa po prostu :) 

Czy ładniej wygląda mój sygnał np. w UPC niż na sat? Tak, oczywiście, że ładniej. Dużo przyjemniej się ogląda. Ale realia są takie, że różnica w kasie na transponderach CP jest tak ogromna, że nie ma to żadnego sensu. Więc może kiedyś na co cały czas liczę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PowerTV napisał(a):

W ramach ciekawostki od 1 grudnia satelitarne kanały Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold Home TV, Antena i TVC będą nadawały w poprawionej jakości (o około 50% większy bitrate). Ciekawe czy przełoży się to na wzrost wyników oglądalności?

Co z tego że jakość obrazu trochę się poprawi, jak tam nie ma nic co przyciąga uwagę merytorycznie to dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2022 o 19:03, vigoo napisał(a):

Nooo prawie HD.😁

Antena "HD" - 1.2 Mb/s

Nuta - 1.1 Mb/s

Power - 1.1 Mb/s

TVC - 1.3 Mb/s

Home - 1.1 Mb/s

Tak trzymać. 👍

Tak dla przypomnienia i porównania za klika dni - parametry po ostatnie zmianie (podniesieniu bitrate).

15 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Dlatego właśnie napisałem, że to TUTEJSZY mit. Bo Ty, bo on i jeszcze bo oni. Ale w skali kraju to tak nie działa po prostu :) 

Czy ładniej wygląda mój sygnał np. w UPC niż na sat? Tak, oczywiście, że ładniej. Dużo przyjemniej się ogląda. Ale realia są takie, że różnica w kasie na transponderach CP jest tak ogromna, że nie ma to żadnego sensu. Więc może kiedyś na co cały czas liczę ;)

Nie żebym się czepiał, ale encyklopedycznie mit to fikcja, a to jednak fakt - nie oglądam kanałów w SD. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...