Jump to content

kolis

Users
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Dobra

About kolis

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na Polsat Games jest podobna sytuacja. Prawie codziennie jest od 1 do 3 transmisji live, często w tym samym czasie. Kupili tyle praw i zorganizowali tyle własnych turniejów, że teraz połowa tylko w necie. Nawet były pomysły widzów by coś puścić Polsat Sport ale tu też ciasno w ramówce.
 2. Po co robić okno lokalne z czymś co już jest transmitowane. A nawet jeśli chcieli tdp dać na głównej antenie to mogli dać drugie okno lokalne ze snookerem na Eurosport 2 nałożone na zdublowane tdp. Ale im się po prostu nie chce wysilać.
 3. Okna lokalne z bundesligą i kikloma innymi transmisjami oczywiście Eurosport nakłada na inne transmisje live (snooker), pomimo iż na drugim kanale emituje powtórki. Mogli by chociaż przenieść snooker na E2, ale dla nich to za duży wysiłek.
 4. Jest nawet 10 godzin dziennie live esportu (czasem 2 transmisje jednocześnie) plus powtórki, programy gamingowe i trochę seriali anime więc nie ma co narzekać. To kanał gamingowy z dodatkiem anime, a nie na odwrót. Dlatego zawsze esport ma pierwszeństwo. Pogódź się z tym wreszcie AtoMan.
 5. Nie. Film jest oznaczony PG-13, więc dzieci nie powinny go oglądać. HBO po prostu ograniczyło koszty, bo dubbing i napisy Warner ma z wersji kinowej. Osobiście za dubbingiem nie przepadam, ale mi to bez różnicy jak emitują w tv, bo i tak oglądam wszystko w kinie, a tam napisy są prawie zawsze.
 6. Jak już nadają z domów to mogliby się chociaż postarać o lepszą jakość. Dla porównania polecam wejść na yt na kanał Napisy Końcowe. Tam kilka osób przez neta rozmawia o popkulturze (czasem na żywo, czasem nagrane odcinki wcześniej) i jakość jest 10x lepsza i nie ma żadnych opóźnień. A tu to czasem parę razy na minutę ktoś komuś wchodzi w zdanie, bo mają po kilka sekund opóźnienia.
 7. Z racji, że nie ma prawie żadnych transmisji sportowych, Polsat mógłby na jednym z wolnych kanałów transmitować niemieszczące się na Polsat Games transmisje z e-sportu. W niektótych dniach zdarza się sytuacj, że są 2 takie transmisje jednocześnie. W necie transmitują obie z komentarzem, a w tv siłą rzeczy tylko jedną. A tak mogli by urozmaicić ramówkę np. Polsat Sport News i jednocześnie rozreklamować bardziej te transmisje.
 8. Tę nazwę programu kabaretowego to mogli by już zmienić, bo od paru sezonów połowę odcinków nagrywają do przodu, a teraz to widzę, że nawet całość.
 9. TVP Sport ma w ramówce od 17 marca turniej Snookera Coral Tour Championship 2020. To trzeci i ostatni turniej z serii Coral, jest produkowany przez itv4. Od kilku sezonów do pierwszych dwóch po za Wielką Brytanią prawa ma Eurosport, a ten trzeci nigdy u nich nie był pokazywany. W tym roku po raz pierwszy ten turniej w TVP, aczkolwiek nie widziałem info by się ktoś chwalił o zakupie praw.
 10. Prosty przykład. Jeśli za jakieś prawa do jakiejś dyscypliny polskie stacje licytują się kwotami 10 mln, 11mln itd i nagle przychodzi ktoś kto kładzie na stół 100 mln za pakiet na 20 krajów (średnia cena na kraj wychodzi 5 mnl), to która oferta wygra? Logiczne, że lepiej sprzedać taniej, ale globalnie, bo łącznie zarabia się więcej. Dlatego globalny gracz jest w lepszej sytuacji.
 11. Na tygodniu może jest masa powtórek, ale to nie ich wina. Tak ma każdy kanał sportowy. Za to na każdym weekendzie ramówka jest przeładowana i masa transmisji się nie mieści. Bardzo dobry pomysł. Mogli by taki kanał dodatkowo w przypadku braku live ze sportów motorowych przeznaczać na inne transmisje, bo dużo się marnuje, a Eurosport player nie zawsze się sprawdza.
 12. Przecież wyraźnie jest napisane, że to oglądalność jednego konkretnego odcinka. Pozostałe 130 już miały o wiele mniej. Więc nie wiadomo czy część tych z lektorem nie miała większej widowni, za to wiadomo, że taniej opłacić lektora, niż 20 aktorów głosowych. I słuszną uwagą jest to, że dochód jest tylko z grupy komercyjnej 16-49. Więc nie wróżę by ta stacja długo istniała w takiej formie. Przykładem jest zaoranie przez Polsat Superstacji, która przynosiła straty. Teraz mają tam widownię zbliżającą do widowni Mango.
 13. https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/1-4-tys-widzow-kanalu-polsat-games-animacja-dragon-ball-super-hitem-interesujace-tresci-dla-pewnej-niszy-odbiorcow Ktoś tu kiedyś pisał, jaką oglądalność ma anime i że z dubbingiem jest dużo wyższa. Tu jest oglądalność stacji od pierwszego dnia. Z całego dbs tylko 1 odcinek miał jakąś tam oglądalność (70 tys), reszta daleko po za listą 20 najbardziej oglądanych pozycji (poniżej 40 tys). To samo tyczy się innych seriali i większości esportu. Nawet drwale gromadzą chwilami więcej widzów. Tak więc marnie widzę zyski tej stacji. Przy takiej widowni to prawa esportowe na pewno się nie zwróciły. Obstawiam, że prawa do anime jeśli coś zarobiły, to niewiele. Zwłaszcza, że robienie polskiej wersji dubbingu czy napisów też kosztuje.
 14. Poczekajcie parę miesięcy i wszystko będzie przetłumaczone. U Disney'a przeszkadza ludziom, że nie uruchomią u nas okrojonej platformy z częścią contentu, a full dopiero za jakiś czas. Ci uruchomili okrojoną i dodają w trakcie i też komuś to przeszkadza. Dobrze, że jest i ja się cieszę. A jak coś brakuje, to po prostu czekam aż uzupełnią lub oglądam oryginał.
 15. bugmenot, oto lista nabardziej kasowych filmów na świecie: 1 Avengers Endgame 2 Avatar 3 Titanic 4 Star Wars FA ( też nie był krótki). Tak więc Irlandczyk spokojnie mógł dużo zarobić. Ta lista udowadnia, że właśnie długie filmy więcej zarabiają. Po za tym na długie filmy część osób chodzi po parę razy, co też zwiększa wynik.
×
×
 • Create New...