Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesuje mnie czy wyciąga ogólnie, a nie opowiadanie, że Australijka miała trudną piosenkę, dobrze zaśpiewała i dlatego niby to była dobra piosenka, a dla mnie to były kolejne smuty nieprzystające do rozrywkowego charakteru imprezy. Jak ktoś ma piosenkę łatwą technicznie to mnie nie interesuje, czy w innej potrafiłby coś czysto wyciągnąć czy nie, ta prosta piosenka jak jest fajna, dobrze opakowana to wystarczy. Chyba teraz już jest jasne co miałem na myśli.


Choć jakoś szczególnie nie rozpaczam, nie sposób, żeby co roku wygrywały faworyzowane przeze mnie piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jury ma swoje dobre i złe strony - miało wyrównać szanse niektórych krajów i zwalczyć dwunastki dawane z automatu, tymczasem nikt nie przemyślał chyba za dobrze, że w niektórych telewizjach jury jest jeszcze bardziej polityczne od publiczności. My mając całkiem sporą Polonię w różnych krajach mamy przy obecnym systemie głosowania dobrą pozycję wyjściową, i jakbyśmy wysłali coś naprawdę extra, to wygrana jest w zasięgu - wystarczy, że jury nam trochę punktów sypnie. Chociaż jak patrzę na wyniki - Węgry daleko, Hiszpania daleko, świetny Łotysz na 15 miejscu - nie ma co rozpaczać z ósmego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last year it was the same. Polina Gagarina lost by political sympathies. And now - Dami Im. Who will be next?

W ubiegłym roku było to samo. Polina Gagarina przegrała przez polityczne sympatie. A teraz - Dami Im. Kto będzie następny?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Image Szpaka kompletnie mi nie odpowiada, ale jego piosenka jest cudna. Co najmniej na podium. Naprawdę dobrze się jej słucha (właśnie nabijam mu oglądalność na Youtube po raz enty). Lepsza od wielu piosenek, które triumfowały w przeszłości w konkursie Eurowizji. Nie wiem co ten chłopak musiałby zrobić żeby wygrać. 

 

Tak niskie miejsce w konkursie to jakieś zupełne nieporozumienie i jeszcze ci twardogłowi jurorzy... (myślałem, że już dawno skończono z tą ideą, a tu znowu odkurzono ten beton).  

 

Jestem zażenowany. Kumpel wysłał mi sms-a, że Michał śpiewa to włączyłem telewizor. Potem obejrzałem jeszcze tę szopkę jurorską, ogarnąłem wyniki i... powiadam wam, że za rok robię totalny bojkot tego pseudo konkursu. Bo po co oglądać coś gdzie co chwila zmieniane są jakieś zasady, zaprasza się Australię, a konkurs wygrywają jacyś homoniewiadomo jak konczita albo piosenki, które nawet nie wpadają w ucho.

 

Dla mnie Michał Szpak jest moralnym zwycięzcą. Fajnie, że Europa to doceniła. Głosy jurorów mam w poważaniu. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze coś na wesoło po Eurowizji 2016. Oto wspomnienie naszego występu z lekkim przymrużeniem oka:

13077034_2028710587354115_19255127637554

 

Tutaj z kolei przypomnienie tego jak Polska w mocny sposób odbiła się od dna w głosowaniu:

giphy.gif

Edytowane przez Poland
Przeniesiono post do bardziej odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że wyciszyli w TV jak publiczność śpiewała piosenkę Michała Szpaka.

@Project_ALF w tamtym roku bardziej się liczyły głosy jury niż widzów.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nikt nikogo nie gwizdał

Nie twierdziłem, że ktokolwiek gwizdał. Twierdzę, że szala zwycięstwa przechyliła się w stronę Ukrainy, przez polityczne sympatie widzów. W kolejnej edycji to też będzie miało znaczenie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Centrum Informacji TVP potwierdza słowa TVP ABC oraz wcześniej podawane słowa Aleksandra Pałaca dotyczące Junior Eurowizji - ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła ale zbierane są dokumenty i planowana jest transmisja w TVP1: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-chce-wyslac-reprezentanta-na-eurowizje-dla-dzieci-przygotowujemy-dokumenty

Dobra zmiana również w preselekcjach do Eurowizji oraz... Opola - uczestnicy mają być wybierani w regionach: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-bedzie-wybierac-uczestnikow-eurowizji-i-festiwalu-w-opolu-w-regionach-na-antenie-przez-caly-rok

Prawdopodobnie ma to przypominać coś na wzór rozbudowanego formatu Melodifestivalen ze Szwecji gdzie są półfinały i finał a format jest w trasie po obiektach widowiskowych w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy miesiąc po Eurowizji, słuch po piosence ukraińskiej zaginął bezpowrotnie dzień po konkursie, co tylko potwierdza, że wygrała piosenka, która wygrać nie powinna. :) Widzę w propozycjach do listy RMF Fransa, a także Mansa z ,,Fire in the rain''. Tak więc utwory eurowizyjne do polskich rozgłośni się w tym roku nie przebiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze z około czterdziestu utworów eurowizyjnych trafia do radia tylko tak z 2-3 utwory (oczywiście w najlepszym przypadku). Z ostatnich lat tak naprawdę tylko "Euphoria" będzie grana w RMFkach i Zetkach jeszcze przez wiele lat, bo niestety tylko ta piosenka osiągnęła zdumiewający sukces w całej Europie, wspinając się na pierwsze miejsca list przebojów.

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frans się przewija, gdzieś tam jeszcze był Francuz Amir z tego roku. Słabo, słabo. Właśnie o to mi chodziło :)

A zwycięzcy w większości przypadków przynajmniej byli grani - mniej lub więcej. Lena z ,,Satellite'', Mans z ,,Heroes'', czy wspomniane ,,Running Scared''. Rybak był szeroko grany przez niektóre mniejsze radia. 

Mam nadzieję, że Eurowizja nie będzie dalej popełniała tego samego błędu, czyli wybranie zwycięzcy przez pryzmat polityki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Eurowizja nie będzie dalej popełniała tego samego błędu, czyli wybranie zwycięzcy przez pryzmat polityki. 

 

Ja bym na to nie liczył... :roll:

Przecież widać to od lat, że przeważnie sąsiad głosuje na sąsiada. Sama muzyka, czyli utwór, jego wykonanie itp. schodzi na dalszy plan. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...