Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym na to nie liczył... :roll:

Przecież widać to od lat, że przeważnie sąsiad głosuje na sąsiada. Sama muzyka, czyli utwór, jego wykonanie itp. schodzi na dalszy plan. :roll:

Pół biedy jak ten sąsiad ma normalną piosenkę, a nie płacze do mikrofonu, że mu Krym zabrali.  :lol2:

Właśnie ta piosenka ze względu na politykę wskoczyła na pierwszy plan. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, dokładnie! Wcale za specjalna nie była, ale wygrała zapewne ze względu na obecną sytuację na Ukrainie.

Co to jury to uważam, że jest to nie w porządku, że są oceniane tylko jakieś tam próby, a nie występ na żywo. Powinien być oceniany właśnie wyłącznie występ na żywo. Byłoby to wówczas ocenianie "jawne". A tak to jury może z każdym uczestnikiem "zrobić, co chce"... :roll: Dlatego też widać tutaj wyraźnie, że to nie poszczególne utwory się liczą w tej "imprezie", a polityka... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę uważam, że za bardzo się czepiacie tych prób jurorskich - przecież to wygląda identycznie jak koncert konkursowy, a czytałem coś, że jakby mieli jakieś problemy techniczne, to automatycznie wrzucają właśnie przekaz z tej próby jurorskiej - nawet w trakcie występu. :) Uczestnicy wiedzą jakie są zasady i powinni dać z siebie wszystko - jeśli chodzi o głos i inne szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, nie wiem, czy te próby jurorskie wyglądają tak samo, jak później występ na żywo. :roll:

W tegorocznym konkursie, w próbie jurorskiej Michał Szpak ponoć mocno fałszował podczas śpiewu i stąd jury dało mu tak kiepskie oceny, że tylko w ich ocenie wylądował na samym końcu rankingu. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zamiast snuć tutaj teorie spiskowe na temat rzekomego zwycięstwa Ukrainy z powodów politycznych niech lepiej zapoznają się z regułami głosowania. Otóż Ukraina nie wygrała w tym roku ani u widzów, ani u jury. Zajęła w obu "grupach" 2 miejsce. U widzów wygrała Rosja (hmmm czyżby polityka?), u jury Australia. O ostatecznym zwycięstwie Ukrainy zadecydowała suma punktów z obu głosowań. Jeśli zastosowalibyśmy system obowiązujący do ubiegłego roku (średnia z obu głosowań) to wtedy wygrałaby Australia. Jak widać każdy system głosowania ma swoich beneficjentów. Polska w "starym" systemie zajęłaby 19 miejsce, a nie ósme. Co do jury, to niestety nie jest technicznie możliwe aby punkty przyznawali podczas koncertów na żywo (tak jak to było do 1997 roku), dlatego też głosują na podstawie prób generalnych. Ja widziałem próbę generalną finału i też nie rozumiem dlaczego Michał został tak nisko oceniony, ale z drugiej strony jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ mimo świetnego wokalu to Polska piosenka nie grzeszy świeżością. Wyślijmy w końcu coś, co będzie odpowiadało dzisiejszym czasom, a nie kolejny odgrzewany kotlet żeby potem płakać i zrzucać winę na politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko TVP ma powody do zadowolenia gdyż 8 miejsce w głosowaniu stworzyło z 5 miejscem w kwestii oglądalności (trzecim jeżeli chodzi o samą Jedynkę) miks gwarantujący nam udział w przyszłym roku. Obecnie TVP zastanawia się nie czy wystąpimy ale jak wybierzemy - plan na 2017 rok jest taki że reprezentant zostanie wybrany w regionach prawdopodobnie w oparciu o format szwedzkich preselekcji Melodifestivalen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, nie wiem, czy te próby jurorskie wyglądają tak samo, jak później występ na żywo. :roll:

W tegorocznym konkursie, w próbie jurorskiej Michał Szpak ponoć mocno fałszował podczas śpiewu i stąd jury dało mu tak kiepskie oceny, że tylko w ich ocenie wylądował na samym końcu rankingu. :?

A ja wiem i mogę zapewnić wszystkich, że wyglądają identycznie. Identyczne stroje, identyczna praca kamer, identyczny przekaz telewizyjny do siedzib telewizji publicznych, skąd jurorzy oglądają i oceniają próbę dzień przed "właściwym" koncertem, czy to półfinałem, czy finałem. Artysta nie można absolutnie niczego już zmieniać pomiędzy próba jurorską a właściwym występem - tak jest zapisane w regulaminie.

A co do próby jurorskiej Michała - nie ma to jak sobie gdzieś coś przeczytać i potem rozpowszechniać jakieś bzdury. Na próbie jurorskiej przed finałem Michał zaśpiewał chyba najlepiej podczas całego tygodnia eurowizyjnego - jury oceniło nas nisko ze względu na przestarzałą piosenkę, ale na pewno nie z powodu niedociągnięć wokalnych - pod względem wokalu Michał był dla mnie w TOP 5 całego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sylwia Grzeszczak będzie reprezentować Polskę w OGAE Song Contest 2016, czyli konkursie organizowanym przez fankluby Eurowizji z wielu krajów. Jej hit Tamta Dziewczyna został wybrany spośród 40 propozycji w polskich preselekcjach, wśród których znalazły się przeboje takich wykonawców jak Dawid Podsiadło, Ewa Farna, Natalia Nykiel i Ania Dąbrowska.

Zródło infa:

http://m.eska.pl/news/sylwia_grzeszczak_w_konkursie_eurowizji_fani_wybiora_zwyciezce/133196#.V6O1RHMwjqA

 

Wyniki preselekcji:

1. Sylwia Grzeszczak – Tamta Dziewczyna • 167 punktów

2. Dawid Podsiadło – W Dobrą Stronę • 119 pkt.

3. Bovska – Kaktus • 118 pkt.

4. Varius Manx & Kasia Stankiewicz – Ameryka • 99 pkt.

5. Tabb & Sound’n’grace – Na Pewno • 93 pkt.

6. Daria Zawiałow – Malinowy Chruśniak • 91 pkt.

7. Natalia Nykiel – Error • 91 pkt.

8. Ania Dąbrowska – W Głowie • 83 pkt.

9. Ania Dąbrowska – Nieprawda • 77 pkt.

10. Daniel Bloom Feat. Mela Koteluk – Katarakta • 77 pkt.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zródło infa:

http://m.eska.pl/news/sylwia_grzeszczak_w_konkursie_eurowizji_fani_wybiora_zwyciezce/133196#.V6O1RHMwjqA

 

Wyniki preselekcji:

1. Sylwia Grzeszczak – Tamta Dziewczyna • 167 punktów

2. Dawid Podsiadło – W Dobrą Stronę • 119 pkt.

3. Bovska – Kaktus • 118 pkt.

4. Varius Manx & Kasia Stankiewicz – Ameryka • 99 pkt.

5. Tabb & Sound’n’grace – Na Pewno • 93 pkt.

6. Daria Zawiałow – Malinowy Chruśniak • 91 pkt.

7. Natalia Nykiel – Error • 91 pkt.

8. Ania Dąbrowska – W Głowie • 83 pkt.

9. Ania Dąbrowska – Nieprawda • 77 pkt.

10. Daniel Bloom Feat. Mela Koteluk – Katarakta • 77 pkt.

 

Nie wiem co to za konkurs, ale patrząc na wyniki, widać że głosowały dzieci, których gusta wyrosły na RMF Maxxx, czy Esce. Najlepszy utwór na samym dole :D, a najbardziej sztampowe na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzecią finalistką jest Ania Dąbrowska (zbieżność imienia i nazwiska z znaną wokalistką jest tu przypadkowa) z rockowym utworem Fryzurka.

Czwartą potwierdzoną jest Weronika Lalik z piosenką Tango dla Kotów.

Źródłem informacji we wszystkich wymienionych przypadkach są wpisy na Facebooku.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dwa ostatnie reportaże jak i informacje pojawiające się na Facebooku to lista uczestników może przedstawiać się następująco:

1. Dominika Ptak - Kropla

2. Julia Chmielarska - Na Skrzydłach Dni

3. Ania Dąbrowska - Fryzurka

4. Arfik - Tango dla Kotów

5. ASMki - Do końca świata

6. Olivia Wieczorek - Nie zapomnij (autorem jej piosenki jest Piotr Rubik i raper Doniu)

7. Ula Dorosz - o jej piosence wiemy tylko że będzie balladą

8. Amelia Andryszczyk

9. Natalia Wawrzyńczyk

10. Jagoda Krystek

W reportażu sobotnim była jeszcze Jadzia Kołodziej ale jej piosenka "W ogrodzie wyobraźni" jest skazana na dyskwalifikacje z powodu publikacji przez kompozytorkę utworu już w marcu.

Jurorami napewno będą Anna Wyszkoni oraz Marcin Kusy z radiowej Jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka Olivii Wieczorek, jakby co, już jest dostępna w sieci: https://open.spotify.com/artist/4xvVZySrxFU6atZ46qleiT#

 

oraz:

 

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska zdecydowała! Olivia Wieczorek z utworem "Nie zapomnij" autorstwa Piotra Rubika będzie reprezentowała nasz kraj na Eurowizji Junior na Malcie w pierwszym udziale po 12 latach przerwy.

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu tekstu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nie zorientowanych oto wykonanie live:

 

http://youtu.be/oOtqPDzXw2U

 

 

A tutaj wersja studyjna zwycięskiej piosenki:

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmików w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...