Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Europejska Unia Nadawców w dniu dzisiejszym potwierdziła że Junior Eurowizja 2017,odbędzie się w kraju zwyciężczyni poprzedniej edycji czyli w Gruzji.

Specjalny materiał o tym jest tutaj:

Show prawdopodobnie odbędzie się w stolicy kraju, Tbilisi.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem u nas pojawiają się coraz to nowe propozycje mniej znanych artystów - nic niestety ciekawego z mojego punktu widzenia.... Chyba utwierdza się przekonanie, że TVP z marności propozycji przedłużyła okres zgłoszeniowy. Czekamy więc do 10-go z nadzieją na jakieś lepsze piosenki i znanych artystów.

Na razie faworytem z tego co widzę do reprezentowania nas na Eurowizji, jest zespół Helolove, z Adą Szulc znaną z programu X-Factor telewizji TVN:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wiemy, że TVP zorganizuje dwie powtórki preselekcji:
- na TVP Rozrywce zaraz po koncercie o 22:15
- na TVP1 następnego dnia o 14:35
Oby tylko data preselekcji, czyli 18 lutego była tą ostateczną, bo jak będą znowu zmiany to mi nie pozostanie nic innego jak tylko śmiać się z Telewizji Polskiej.
Znany, poza tym, jest szerszy pomysł na grafikę eurowizyjną, która to jest pod tym linkiem:

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szwedzkie SVT rusza z tegoroczną odsłoną największych, najciekawszych i najbardziej profesjonalnie realizowanych preselekcji eurowizyjnych znanym Szwedom i fanom Eurowizji pod nazwą Melodifestivalen. Transmisja pierwszego z sześciu koncertów trwa na antenie SVT1 oraz pod tym linkiem: http://www.svtplay.se/video/12141774/melodifestivalen/melodifestivalen-2017-deltavling-1-4-feb-20-00?info=visa

Kolejne odsłony widowiska co soboty o 20:00 do 11 marca. W tym roku w finale selekcji, zaplanowanym właśnie na 11 marca zobaczymy polskiego przedstawiciela odczytującego wyniki z naszego kraju :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos ma bardzo ładny, a przy wyższych dźwiękach w refrenie przypomina mi Beyonce. Ale piosenka, jak dla mnie, jakaś taka nijaka.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=qWwHL3hUCF4&list=RDqWwHL3hUCF4

Propozycja Węgrowskiej na tegoroczną Eurowizję.

Trance-Pop w stylu Armina van Buurena. Tego jeszcze na Eurowizji chyba nie było. Jednak jeśli technicy eurowizyjni [beep]ko dobiorą głośność podkładu do głośności wokalu to piosenka może wypaść mizernie. ​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jacy technicy eurowizyjni? Pani Iwona nie ma żadnych szans na dostanie się do preselekcji z takim gniotem - a jeśli już ktoś ją wpisze na listę, to tylko z powodu takiego, że jest w miarę rozpoznawalna i byłby niezły kabaret z jej występu. Zresztą kto ją zaprosił do TVP z tą piosenką? Kto ją później zaprosił do TVN-u? Czy programy śniadaniowe nie mają już kogo pokazywać?

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jacy technicy eurowizyjni? Pani Iwona nie ma żadnych szans na dostanie się do preselekcji z takim gniotem - a jeśli już ktoś ją wpisze na listę, to tylko z powodu takiego, że jest w miarę rozpoznawalna i byłby niezły kabaret z jej występu. Zresztą kto ją zaprosił do TVP z tą piosenką? Kto ją później zaprosił do TVN-u? Czy programy śniadaniowe nie mają już kogo pokazywać?

Co masz na myśli mówiąc gniot? Krótki tekst, nie do końca idealny angielski czy ten bit w środku piosenki, między refrenen a zwrotką oraz na końcu piosenki po ostatnim refrenie? Moim zdaniem ten bit w tych miejscach psuje piosenkę. Ten bit bardziej by pasował do disco-polo niż do trance-popu. Co do tekstu to refreny w piosence Anety Sablik - Ulalala jest gorszy bo jest do pożygu śpiewane Maję You feel Ooh la la la, natomiast bit w tej piosence jest taki jakiś plastikowy.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel Francji ponownie jest na literę A ale tym razem jest to reprezentantka - Alma. A oto jej propozycja która to jest siódmą, wybraną i opublikowaną piosenką na Eurowizję: https://youtu.be/9nMAnHRC4iE

Dzisiaj jeszcze wybór Niemiec a w sobotę Hiszpanii i Włoch - inaczej mówiąc BIG5 w akcji.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc gniot? Krótki tekst, nie do końca idealny angielski czy ten bit w środku piosenki, między refrenen a zwrotką oraz na końcu piosenki po ostatnim refrenie? Moim zdaniem ten bit w tych miejscach psuje piosenkę. Ten bit bardziej by pasował do disco-polo niż do trance-popu. Co do tekstu to refreny w piosence Anety Sablik - Ulalala jest gorszy bo jest do pożygu śpiewane Maję You feel Ooh la la la, natomiast bit w tej piosence jest taki jakiś plastikowy.

Ani Sablik, ani Węgrowska - mi się nie podobają. Czekam na jakąś niespodziankę, bo słabo wyglądają te niemal wszystkie opublikowane utwory w sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Martin Fitch – Fight For Us
  2. Kasia Moś – Flashlight
  3. Carmell – Faces
  4. Agata Nizińska – Reason
  5. Rafał Brzozowski – Sky over Europe
  6. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless
  7. Małgorzata Uściłowska (Lanberry) – Only Human
  8. Aneta Sablik – Ulalala
  9. Paulla – Chcę tam z tobą być
  10. Olaf Bressa – You Look Good

O to polska lista finalistów! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na same nazwiska - faworytem wydaje się być Rafał Brzozowski. Z tym, że trzeba poczekać na piosenki, bo to one są najważniejsze. Na razie połowa z tych piosenek nie jest dostępna w sieci.

Śledziłem uważnie propozycje publikowane w sieci od ponad miesiąca, a tylko 3/10 były już pokazane jako zgłoszone do konkursu. Brakuje mi tu zespołu Helolove, czyżby się wycofali? Albo w ogóle nie zgłosili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, co powiedzieć, patrząc na tę listę. Z jednej strony cieszę się, że w stawce są Kasia Moś, Aneta Sablik i Lanberry, fajnie, że zgłosił się Martin Fitch (Marcin Mroziński), ale co tu robi Paulla? :shock: Na obecność Rafała Brzozowskiego w finale też mi się jakoś dziwnie patrzy, mimo że "Sky Over Europe" jest jeszcze nieopublikowane... Dobrze, że nie ma Iwony Węgrowskiej i wielu innych kiepskich propozycji, ale z drugiej strony, na chwilę obecną opublikowano tylko cztery piosenki (nie liczę "Flashlight" Kasi Moś, bo jeszcze nie ma wersji studyjnej), więc nie wiadomo, czego spodziewać się po niektórych uczestnikach, z tego powodu nie będę na razie typował faworytów ;)

 

Też mnie zastanawia mnie brak Helolove w finale - może nie byli to moi absolutni faworyci do awansu, ale utwór mieli nawet dobry. O, właśnie, jak to w końcu jest z tą Lanberry? Słyszałem, że jej zgłoszenie ponoć łamało regulamin ("Only Human" to anglojęzyczna wersja piosenki "Piątek", a jak wiadomo, ten drugi utwór opublikowano przed 1 września), a trochę byłoby szkoda, gdyby okazało się, że lista uczestników zostanie skrócona, mimo że uważam, że polska wersja tego kawałka jest lepsza :)

 

P.S. Hiszpania już wybrała - reprezentantem na konkurs w Kijowie został Manel Navarro z tym utworem:

https://www.youtube.com/watch?v=tzHeBKgiILg

 

San Remo wygrał natomiast Francesco Gabbiani z utworem "Occidentalis Karma". Zgodził się on reprezentować Italię w Kijowie, co nie jest oczywiste w przypadku zwycięzców tego festiwalu.

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już wersję studyjną piosenki Kasi Moś:



Dzisiaj po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć Faces tajemniczej Carmell, czyli Małgorzaty Bernatowicz - znanej z The Voice:



Ten ostatni utwór uważam, że jest całkiem niezły i na razie spośród już sześciu opublikowanych piosenek, ma u mnie pierwsze miejsce.

W Walentynki poznamy utwór Martina Fitcha. Na początku tygodnia ma pojawić się też piosenka Voiceless Otrębus-Larsson - po cichu liczę, że pod tym kryje się coś naprawdę dobrego. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...