Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miała miejsce kolejna burza w sprawie rosyjskiej - otóż pojawiły się informacje o przeniesieniu konkursu do Berlina: http://www.escapenews.org/ingrid-deltenre-eurovision-2017-icin-almanyada-her-sey-zaten-hazir/ i http://www.pravdareport.com/news/society/showbiz/05-04-2017/137363-eurovision_ukraine-0/

Na szczęście jest już zdementowanie tej informacji: https://eurovoix.com/2017/04/05/esc17-ebu-denies-reports-contest-moved/

W odpiwiedzi na nie opublikowano nagranie stanowiące przyczynę afery: Opublikowano nagranie z Ingrid: https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/994430/laif_publikuiet_audio_razghovora_prankierov_s_orghanizatorom_ievrovidieniia

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularna wśród artystów eurowizyjnych i fanów konkursu anglojęzyczna audycja radiowa "Radio International" (nadawana co środę o 20:00 na antenie holenderskiego radia RTV Katwijk) w czasie pobytu na London Eurovision Party nagrała wywiad z Kasią Moś:

Wersja radiowa (od 2:31:23) : https://www.mixcloud.com/EurovisionRadioInternational/eurovision-radio-international-2017-04-05-meet-the-eurovision-stars-2017-part-2/ oraz forma video: https://youtu.be/bN0bJg7ua2o

W trakcie tego programu za pośrednictwem prowadzącego - charyzmatycznego JP zadałem pytanie Kasii. Po samym wywiadzie zagrano 'Flashlight" a w dogrywce już poza podcastem także "I wanna know" (pierwszą preselekcyjną piosenkę Kasi) i piosenkę Michała Szpaka z zeszłego roku :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem pojawiło się moim zdaniem dosyć słuszne oburzenie dotyczące braku stałego grania polskiej propozycji na Eurowizję w stacjach radiowych: http://noizz.pl/muzyka/kasia-mos-na-eurowizji-2017-bedzie-zagraniczna-kariera-sa-szanse/ctqw58s
Moim zdaniem śmiało można to rozszerzyć o brak nowości z danych bieżących edycji (w liczbie większej niż 1) w stacjach radiowych jeszcze przed konkursem Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estonia w nawiązaniu do lokalizacji z tytułu swojej piosenki, wydała jej włoską wersje:

https://youtu.be/HS6oNoAruVo

Poniżej natomiast skład polskiego jury - nadawca publiczny chyba podtrzymuje swoją tradycje przynajmniej jednego polskiego reprezentanta w komisji oceniającej utwory:

4MBDNSF.jpg

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłoroczni gospodarze czyli Szwedzi szykują miły prezent dla fanów Eurowizji. Otóż Edward af Silen który rok temu był autorem scenariusza konkursu (a w tym roku będzie komentatorem dla szwedzkiego nadawcy SVT) zapowiedział na Twitterze premierę studyjnej wersji hitu a może nawet mówiąc wprost oficjalnego hymnu Eurowizji 2016 "Love, Love, Peace, Peace" wykonywanego przez Petre Mede i Mansa Zelmerlöwa. Premiera tej piosenki miała miejsce w Interval Act'cie finału Eurowizji 2016 ale dopiero teraz utwór zyska swoją studyjną wersje. Obecnie mówi się o premierze utworu w ten piątek na platformie Spotify.

https://twitter.com/EdwardafSillen/status/859348058504646657/photo/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego poprzedniego posta powiem że, prowadzący Eurowizji 2016 właśnie dzisiaj dzięki wsparciu Edwarda af Silena (autora scenariusza konkursu w poprzednim roku) wydali nową, studyjną swojego hitu "Love, Love, Peace, Peace" który to premierę miał rok temu w Interval Act'cie finału:

Podobnie jak w przypadku wersji z Eurowizji 2016 tak i tutaj jest też wprowadzenie w postaci przedstawienia przez Petre Mede i Mansa Zelmerlowa recepty na sukces na największym wydarzeniu muzyczno-telewizyjnym na świecie. Wersje z tym wprowadzeniem można posłuchać tutaj:

Dla porównania tutaj jest wersja live całości Interval Act'u z zeszłorocznej Eurowizji:

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niespełna 24 godziny rozpocznie się konkurs Piosenki Eurowizji Kijów 2017!

Obejrzałem skróty z prób pierwszego półfinału i nie tylko. Na minus zaskoczyła mnie Belgia - bardzo dobra piosenka, a występ kompletnie słaby. Jutro też występ Kasi Moś - nie jestem jej fanem i się nie zdziwię jeśli odpadnie - widać w notowaniach bukmacherów, że balansuje trochę między awansem, a odpadnięciem. Jutro na pewno niejednego rozbawi występ reprezentanta Czarnogóry.


Po próbach trochę zmieniły się notowania bukmacherów co do tegorocznego zwycięzcy, faworyt jest jeden i niepodważalny - Włochy. Jeśli wygra ktoś inny, to niezła kasa do zgarnięcia. Jestem kompletnie zaskoczony drugim miejscem w notowaniach dla Portugalii. Wysoko stoją też notowania Szwecji, Bułgarii(mój faworyt jeśli chodzi o samą piosenkę, ale występ live myślałem, że będzie lepszy), dalej Armenia i Rumunia(te ostatnie dwie propozycje nie wiem co tam robią, chyba coś się pochrzaniło bukmacherom w obliczeniach). 

Tak więc miłego oglądania, po pierwszym półfinale zamieszczę swoje spostrzeżenia odnośnie wyników i występów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaprezentować mój ranking, pierwszą dziesiątkę na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji oraz niezależnie od tego mój top10 na oba półfinały :)

 

Jeśli chodzi o punkty postanowiłem w tym roku o nietypowym rozwiązaniu, mianowicie przyznałem aż cztery dwunastki, czyli równorzędne pierwsze miejsca. Wiem, że na Eurowizji nie ma już remisów, ale nie potrafię wskazać w tym roku jednej piosenki, która powinna wygrać. Moim zdaniem, wszystkie cztery na to zasługują i chciałbym by wygrał ktoś z tej czwórki :)

 

Finlandia - 1 punkt

Albania - 2 punkty

Białoruś - 3 punkty

Belgia- 4 punkty

Węgry - 5 punktów

Macedonia - 6 punktów

Islandia - 7 punktów

WŁOCHY - 8 punktów

SZWAJCARIA - 10 punktów

ESTONIA, FRANCJA, ŁOTWA, SERBIA - 12 punktów

 

Top 10 na I półfinał:

Gruzja

Albania

Belgia

Finlandia

Azerbejdżan

Grecja

Islandia

Czechy

Armenia

Łotwa

 

Top 10 na II półfinał:

Serbia

Macedonia

Rumunia

Holandia

Węgry

Dania

San Marino

Szwajcaria

Białoruś 

Estonia

 

Gdybym nie był Polakiem napisałbym, że Polska nie powinna wejść w tym roku do finału. Piosenka jest słaba i uważam, że bardziej na awans zasługują wymienione przeze mnie państwa lub też Cypr. Ale tak nie napiszę, bo z patriotycznego obowiązku wspieram nasz kraj ;)

Na pewno przejdzie Portugalia, Czarnogóra, Mołdawia a w drugim półfinale Bułgaria no ale cóż takie jest życie i klimat Eurowizji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei tak typuję dziesiątkę na pierwszy półfinał (na drugi przyjdzie jeszcze czas ;)), choć znając życie, wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej:

 

Szwecja

Gruzja

Czarnogóra (ewentualnie zamiast niej Belgia lub Australia)

Finlandia

Azerbejdżan

Grecja

Mołdawia

Cypr

Armenia

POLSKA

 

Co do szans Kasi Moś: oczywiście, chciałbym (jak to Polak), by "Flashlight" awansowało, bo - moim zdaniem - na tle reszty półfinałowej stawki polska propozycja wcale aż tak źle nie wypada, ale jeżeli Europejczycy (i Australijczycy), którzy będą dzisiaj głosować, będą mieli takie samo zdanie jak bukmacherzy, to o awans będzie niezwykle trudno (skoro u bukmacherów bardzo wysoko stoją akcje Portugalii ze smętną balladą i Belgii, która na żywo nie wypada najlepiej, to nie mam więcej pytań).

 

Edit 23:05 Niedawno zerwało połączenie z Arturem Orzechem (zresztą już je przywrócono) - jak się nazywała ta pani, która komentowała przez ten czas konkurs?

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji. Awans uzyskały:
Polska - znowu jesteśmy w finale, powoli staje się to regułą
Szwecja - nie ma tu żadnej niespodzianki
Australia - bardzo dobry występ na żywo co jest u gościa eurowizyjnego normą
Belgia - wymęczyła Blanche ten awans
Azerbejdżan - dobra piosenka, wyróżniający się pomysł na występ
Portugalia - Europa zachwycona człowiekiem, ja nadal nie wiem o co chodzi w jego fenomenie, wyczytałem, że na coś choruje, ale nikt się nie chce przyznać na co...
Grecja - jedna z moich ulubionych piosenek
Mołdawia - powrót Sunstroke Project udany

Cypr -  niezły utwór, chociaż internauci doszukują się plagiatu
Armenia - tradycji stało się za dość.

Tak więc w sobotnim finale zabraknie następujących występów:
Gruzja - jedna z ulubienic Artura Orzecha przepadła i nie jest mi jej szkoda
Albania - bezbarwny utwór i występ
Czarnogóra - Slavko był wczoraj na ustach wszystkich za sprawą swojego kręcenia warkoczem, już go nawet polubiłem, ale odpadł
Finlandia - źle mi się tego słuchało, źle się na to patrzyło
Islandia - najbardziej mi żal właśnie ,,Paper,, 
Czechy - po raz kolejny nasi sąsiedzi nie zachwycili, a i wsparcia za bardzo nie mają w Europie

Słowenia - jak się wybiera nie to co trzeba w preselekcjach, to się odpada
Łotwa - jeden z lepszych utworów na tegorocznej Eurowizji w moim mniemaniu, ale na żywo źle się tego słuchało i niespodziewanie dla mnie Łotwa odpadła.

Teraz czekamy na jutrzejszy drugi półfinał, a u bukmacherów Portugalczyk zbliżył się mocno do Włocha. Między nimi może rozegrać się sobotnia walka o wygraną.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit 23:05 Niedawno zerwało połączenie z Arturem Orzechem (zresztą już je przywrócono) - jak się nazywała ta pani, która komentowała przez ten czas konkurs?

Podbijam pytanie. Podobno ta pani wcześniej tłumaczyła gale MTV dla stacji Viacomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że podoba mi się piosenki tylko Włocha i Hiszpanów. Zobaczymy, co będzie jutro. Co do Polski to słabo i to bardzo. Pierwsza 10-tka będzie sukcesem.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peterownys, pewnie problemy techniczne albo do toalety musiał. :>

 

Jako ciekawostkę podam, że ponoć w Australii też były problemy z komentarzem. Winę za to zwalono na przestarzały sprzęt na Ukrainie (słyszałem, że oprócz tego były również problemy z LED-ową podłogą, i to na kilka minut przed półfinałem).

 

A co do wyników: w stawce finałowej brakuje mi Gruzji i Finlandii - szkoda mi zwłaszcza tego drugiego kraju  :(. Raczej do przewidzenia było, że awansują Szwecja, Grecja, Armenia i Azerbejdżan, które praktycznie co roku występują w finale (z tego grona najmniej podobało mi się "Can't Go On" Robina Bengtssona - niby niezła choreografia, ale na żywo nie brzmiało to zbyt dobrze...; Azerbejdżan z kolei miał może pomysł na występ, ale bardziej wolę wersję studyjną "Skeletons"). Belgia i Portugalia również gładko awansowały (o ile nadal nie rozumiem, co Europa widzi w Blanche, o tyle "Amar Pelos Dois" wiele zyskało w moich oczach). Cieszę się również z awansu Mołdawii (niby na żywo "Hey Mamma" brzmi gorzej, a awans wywalczyli głównie dzięki temu, że Epic Sax Guy był na scenie, ale nie było aż tak źle) i Cypru. Występ Australii też mnie przekonał, mimo że jestem sceptycznie nastawiony do udziału tego kraju na Eurowizji, a utwór sam w sobie jest średni. Oczywiście, gratulacje również dla Kasi Moś - coś czuję, że w finale może osiągnąć dla Polski naprawdę niezły wynik...  :)

Z kolei wczoraj w moim odczuciu najgorzej wypadła Czarnogóra - Slavko Kalezić utwierdził mnie w przekonaniu, że przy typowaniu lepiej zwracać uwagę na występy na próbach niż na same piosenki :/

 

Natomiast w finale z jutrzejszego półfinału chciałbym zobaczyć:

  • Bułgarię (strzelam, że "Beautiful Mess" wygra półfinał, choć i tak wszystkie wyniki podadzą w nocy z sobotę na niedzielę, po finale ;))
  • Norwegię (z tej dziesiątki najbardziej lubię właśnie "Grab The Moment")
  • Macedonię (mimo że słyszałem, że występ kiepsko wypadał na próbach)
  • Estonię
  • Szwajcarię
  • Holandię
  • Izrael
  • Austrię
  • Białoruś
  • Serbię (podobnie jak w przypadku Macedonii)

I w tej sytuacji szkoda, że jutro zabraknie w półfinale Rosji i Juliji Samojłowej...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbył się drugi półfinał Eurowizji 2017 w Kojowie, awansowały następujące kraje:
Austria - dla mnie spora niespodzianka, piosenka nudnawa, ale występ okazał trafiony - Nathan czuł się na scenie jak ryba w wodzie
Rumunia - nit trawię tej piosenki, ale występ mieli na pewno interesujący
Holandia - kobiece trio dało radę, chociaż ja ich w finale nie widziałem
Węgry - ciekawa piosenka i bardzo dobry występ na żywo, zasłużony awans
Dania - zgodnie z przewidywaniami, chociaż w finale wysokiego miejsca się po niej nie spodziewam
Chorwacja -  nie wiem co ludzie widzą w tym śpiewaku
Norwegia - przyjemna piosenka jak i cały występ
Białoruś - Navi Band zaprezentował się dobrze, mnie jednak nigdy nie przekonają
Bułgaria - mój faworyt nie zawiódł, dobrze wokalnie, bez scenicznych fajerwerków, w finale liczę na minimum TOP3
Izrael - jedna z moich ulubionych piosenek i niezły występ

Odpadli:
Serbia - małą niespodzianka, być może ofiara numeru startowego, występ za mało barwny, aby został zapamiętany
Macedonia - lubiłem piosenkę i to bardzo, w wersji na żywo niestety sporo fałszu i koniec przygody z konkursem, szkoda
Malta - nie było tutaj żadnej niespodzianki
Irlandia - występ dobry, ale sam utwór przynajmniej u mnie sympatii nie zyskał
San Marino - pewnie jedna z ostatnich pozycji, taneczne show na niskim poziomie
Szwajcaria - to największa niespodzianka dla mnie fazy półfinałowej, świetna piosenka, ale występ przesadzony...
Litwa - marna piosenka i jeszcze marniejszy występ
Estonia -  tutaj też niespodzianka, lubiłem Veronę

Jutro finał, Kasia Moś wystartuje jako druga, świetny przedostatni numer startowy ma Kristian Kostov z Bułgarii. W najnowszych notowaniach bukmacherów Włochy minimalnie przed Portugalią(oba kraje jutro w środku listy startowej), czarnym koniem będzie więc Bułgaria, a może jakaś sensacja? Zobaczymy, u mnie liczą się tylko  Bułgaria i Włochy.




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...