Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rumuni rzeczywiście pojechali na ostro. Widzę, że u buków prowadzi zdecydowanie Italia - i ja na ten moment trzymam kciuki właśnie za wygraną tego kraju. Przynajmniej nie jakaś smętna smuta by wygrała. Podoba mi się też Ukraina - troszkę mocniejsze brzmienia - zdecydowanie lepiej niż rok temu Ukraińcy wybrali.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja idzie śladem Polski sprzed dwóch latach i wystawia wokalistkę na wózku inwalidzkim:

San Marino z kolei wystawia weterankę Valentinę Monettę w duecie z Jimmie Wilsonem - półfinalista dziesiątej edycji polskiego Must be the music - Tylko Muzyka:

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem te wszystkie dostępne propozycje i jeśli miałbym właśnie teraz głosować to właśnie na Rosję (nie patrzę na całą otoczkę okołopolityczną) - piosenka ma w sobie coś i jest zgodna z wizerunkiem scenicznym Julii oraz zagłosowałbym na... Estonię. Lubię piosenki, które mi wpadają w ucho a to "aaaaa" jest chwytliwe i nośne. :) Tak tyle ode mnie na ten moment. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilku faworytów a są nimi:

- Rumunia (za jodłowanie, dodatkowo udało mi się porozmawiać z robiącą to wokalistką)

- Polska (nasza piosenka ma pazur)

- Estonia (bardzo chwytliwy utwór)

- Francja (bardzo dobry pop w stylu Indilii i to mimo poprawek)

- Czarnogóra (kontrowersyjny ale mimo wszystko dobry kawałek)

Także Rosja zaproponowała dobry utwór który może wzruszyć. Szkoda tylko że Julia znając życie będzie porównywalna z naszą Moniką Kuszyńską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gronie faworytów Włochy, Francja, Belgia, Szwajcaria. :) Chociaż nie podoba mi się, że Francuska śpiewa już kawałek piosenki w języku angielskim.

Poziom mnie w tym roku na tyle nie zachwyca, że trochę wróciłem do przeszłości i wrzucę tutaj jedną z moich ulubionych piosenek eurowizyjnych z 2008 roku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces Polsatu w tym roku na Eurowizji 2017! Troje reprezentantów było w jego "Must be the music - Tylko muzyka" a mówię tutaj o:
- Kasi Moś (Polska, 3 miejsce w 3 edycji MBTM)
- Jimmie Wilsonie (San Marino, półfinały 3 i 10 edycji MBTM)
- grupie O.Torvald (Ukraina, etap castingowy w 9 edycji MBTM)
Co ciekawe w tej samej trzeciej edycji co Jimmie Wilson i Kasia Moś była też Olivia Wieczorek - reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto dodać, że Julia Samoilova jest niepełnosprawna (porusza się na wózku inwalidzkim). Pewnie rosyjski rząd będzie mówił, że decyzja jest cyniczna i niehumanitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest reakcja nadawców Eurowizji 2017 - Julia wystąpi w tym albo przyszłym roku: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2869114

Tym samym jeżeli szansę na zmianę decyzji o które zabiega też EBU zawiodą Channel One wyręczy RTR w kwestii wyboru reprezentanta. Channel One (Pieryj Kanal) jest nadawcś Eurowizji w latach parzystych a RTR w nieparzystych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julia została automatyczną reprezentantką Rosji w roku 2018! Telewizja Rossiya 1 nie pokaże Eurowizji i rezygnuje z tegorocznego udziału. Powróci za rok. Ciekawe teraz co z pieniędzmi włożonymi dla EBU (składka+udział).

 

Rossiya 1 (RTR) może sobie mówić - ona w tym roku nie zarządza Eurowizją tylko Channel One czy jak kto woli Piervyj Kanal.

Rossiya 1 (RTR) zarządza Eurowizją w latach nieparzystych.

A oto moja topka Eurowizji 2017 oraz minionych Krajowych Eliminacji 2017:

Oficjalny Ranking Eurowizji 2017 wg. Poland'a

Stan na dzień: 23 marca 2017 r. / Oceniono wszystkie konkursowe utwory

WOREK ZIELONY:

12.png01. Romania.gifRUMUNIA: linca & Alex Florea - Yodel it 10/10

10.png 02. Russia.gifROSJA: Julia Samoijova - Flame is Burning 9,5/10 nowosc.png

8.png03. Estonia.gifESTONIA: Koit Toome & Laura - Verona9,5/10

7b.png 04, Montenegro.gifCZARNOGÓRA: Slavko Kalezič - Space 9/10

6b.png 05. San%20Marino.gifSAN MARINO: Valentina Monetta % Jimmie Willson - Spirit of The Night nowosc.png9/10

5b.png 06. France.gifFRANCJA: Francja - Alma - Requiem 9/10

4b.png 07. Poland.gifPOLSKA: Kasia Moś - Flashlight 9/10

3b.png 08. Belarus.gifBIAŁORUŚ: Navi Band - Historyja Majho Zyccia - 9/10

2b.png 09. Belgium.gifBELGIA: Blanche - City Lights 9/10nowosc.png

1b.png 10. Macedonia.gifMACEDONIA: Jana Burčeska - Dance Alone 9/10 nowosc.png

----------------------------------------------------

11. Azerbaijan.gifAZERBEJDŻAN: Dihaj - Skeleton 9/10 nowosc.png

12. Latvia.gifŁOTWA: Triana Park - Line 9/10

13. Moldova.gifMOŁDAWIA: SunStroke Project - Hey Mamma 9/10

14. Israel.gifIZRAEL: Imri Ziv - I Feel Alive 9/10

15. Croatia.gifCHORWACJA: Jacques Houdek - My Friend 9/10

16. Serbia.gifSERBIA: Tijana Bogićević - In Too Deep 8,5/10 nowosc.png

17. Germany.gifNIEMCY: Levina - Perfect Life 8,5/10

18. Greece.gifGRECJA: Demy - This is love 8,5/10

19. Iceland.gifISLANDIA: Svala - Paper 8,5/10

20. Denmark.gifDANIA: Anja Nilssen - Where I am 8,5/10

21. Switzerland.gifSZWAJCARIA: Timebelle - Apollo 8/10

WOREK ŻÓŁTY:

22. Finland.gifFINLANDIA: Norma John - Blackbird 7/10

23. Sweden.gifSZWECJA: Robin Bengtsson - I can't go on 6,5/10

24. Italy.gifWŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma 6,5/10

25. Slovenia.gifSŁOWENIA: Omar Naber - On My Way 6,5/10

26. Albania.gifALBANIA: Lindita Halimi - World (Botë) - 6,5/10

27. Czech%20Republic.gifCZECHY: Martina Bartà - My Turn 6,5/10nowosc.png

28. Malta.gifMALTA: Claudia Faniello - Breathlessly 6,5/10

WOREK CZERWONY:

29. Spain.gifHISZPANIA: Manel Navarro - Do It for Your Lover 6/10

30. Cyprus.gifCYPR: Hovig - Gravity 6/10

31. Austria.gifAUSTRIA: Nathan Trent - Running on Air 6/10

32. Ukraine.gifUKRAINA: O. Torvald - Time 6/10

33. The%20Netherlands.gifHOLANDIA: OG3NE - Lights & Shadows 6/10

34. United%20Kingdom.gifWIELKA BRYTANIA: Lucie Jones - Never Give Up On You 6/10

35. Lithuania.gifLITWA: Fusedmarc - Rain of Revolution 5/10

36. Armenia.gifARMENIA: Artsvik - Fly with me 5/10 nowosc.png

37. Georgia.gifGRUZJA: Tako Gachechiladze - Keep The Faith - 5/10

38. Norway.gifNORWEGIA: JOWST - Grab the Moment 5/10

39. Australia.gifAUSTRALIA: Isaiah - Don't come easy 5/10nowosc.png

40. Ireland.gifIRLANDIA: Brendan Murray - Dying to Try 4/10 nowosc.png

41. Bulgaria.gifBUŁGARIA: Kristian Kostov - Beautiful Mess 4/10 nowosc.png

42. Portugal.gifPORTUGALIA: Salvador Sobral - Amar Pelos Dois2,5/10

43. Hungary.gifWĘGRY: Joci Papai - Origo 2,5/10

 

Ranking Krajowych Eliminacji 2017 wg. Poland'a / Oceniono wszystkie utwory

Stan na dzień: 23 marca 2017 r.

WOREK ZIELONY

12d.png 01. Poland.gifPOLSKA: Isabell Otrębus - Larsson - Voiceless 10/10

10d.png02. Poland.gifPOLSKA: Kasia Moś - Flashlight 9,5,10

8d.png 03. Poland.gifPOLSKA: Lanberry - Only Human 9/10

7b.png 04. Poland.gifPOLSKA: Rafał Brzozowski - Sky Over Europe 9/10

WOREK ŻÓŁTY

6b.png 05. Poland.gifPOLSKA: Aneta Sablik - Ulalala 8/10

__________________________________________

5b.png 06. Poland.gifPOLSKA: Agata Nizińska - Reason 7,5/10

4b.png 07. Poland.gifPOLSKA: Carmell - Faces 7/10

WOREK CZERWONY

3b.png 08. Poland.gifPOLSKA: Paulla - Chce tam z tobą być 6/10

2b.png 09. Poland.gifPOLSKA: Martin Fitch - Fight for us 5/10

1b.png 10. Poland.gifPOLSKA: Olaf Bressa - You look good 3/10

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać @Poland żyjemy na innej planecie muzycznej skoro u Ciebie wygrywa Rumunia - ja bym ten duet wystrzelił w kosmos, żeby nie musieć tego słuchać w maju.... :) Tak samo metroseksualny Czarnogórzec - ja jestem człowiekiem tolerancyjnym, ale jak wystąpi bez górnej części garderoby, to będzie najprawdopodobniej pośmiewiskiem telewidzów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodłowanie najlepsze? :P Oj na pewno nie. :) Co do Czarnogóry @ezequiel93 masz rację. ;) 


Nowe doniesienia są takie, że Rosja wystąpi na Eurowizji 2017 z Julią Samoylovą, ale transmitowany będzie przekaz jej występu z Rosji! Nie wystąpi w Kijowie, jej występ zobaczymy przez satelitę. Byłby to precedens duży w 60-letniej historii Konkursu Piosenki Eurowizji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu wszystkich propozycji (często nawet kilkukrotnie) mój ranking wygląda następująco (kolejność alfabetyczna):

 

Nie przypadły mi do gustu:

  • Chorwacja (piosenka Jacquesa Houdka byłaby OK, gdyby nie ten operowy głos  :/)
  • Czechy
  • Litwa
  • Malta
  • Portugalia (moim zdaniem chyba najgorsza piosenka w tym roku i nawet nie zmienia tego fakt, że Salvador Sobral ma pewne problemy zdrowotne)
  • Rumunia (nie rozumiem Waszych zachwytów nad tym utworem - do preselekcji rumuńskich zgłoszono sporo lepszych piosenek)
  • San Marino (Ralph Siegel piosenkami w stylu disco raczej Eurowizji już nie wygra...)
  • Węgry
  • Włochy (sorry, nie rozumiem fenomenu tej piosenki  :sad:)

 

Takie sobie:

  • Białoruś
  • Dania
  • Hiszpania
  • Irlandia
  • Islandia
  • Niemcy

 

Nawet nawet:

  • Albania (moim zdaniem, po zmianie języka piosenka trochę zyskała)
  • Armenia
  • Australia (niby jestem przeciwny udziałowi Australii w Eurowizji, ale kawałek może być)
  • Austria
  • Belgia (hmmm... Gdzieś to już słyszałem...)
  • Gruzja
  • Holandia
  • Izrael
  • Łotwa
  • POLSKA
  • Serbia (z produkcji bułgarsko-szwedzkich ta najmniej przypadła mi do gustu, poza tym... gdzieś to już słyszałem)
  • Słowenia
  • Ukraina
  • Wielka Brytania (tutaj jestem w kropce, bo długo się zastanawiałem, czy nie wrzucić kawałka do ostatniej grupy - po przeróbkach brzmi nieźle  :))

 

Podobają mi się najbardziej:

  • Azerbejdżan (z całej stawki - nie licząc Rosji - podoba mi się najbardziej :))
  • Bułgaria
  • Cypr
  • Czarnogóra (oceniając, patrzyłem na piosenkę, a nie na kontrowersyjny wizerunek Slavko Kalezicia)
  • Estonia (w moim TOP 3, obok Azerbejdżanu i Rosji)
  • Finlandia
  • Francja (w moim odczuciu dołożenie fragmentów po angielsku nie zaszkodziło "Requiem")
  • Grecja
  • Macedonia
  • Mołdawia (i kawałek niezły, i Epic Sax Guy z Epic Violin Guyem wracają na Konkurs...  :))
  • Norwegia
  • Szwajcaria (trochę "rumuńska" w tym roku, ale nawet fajna)
  • Szwecja (mam wrażenie, że gdzieś słyszałem coś podobnego...)...

...i ta nieszczęsna Rosja...  :sad: Z jednej strony szkoda, że tak się stało, bo "Flame is burning" to piękny utwór, ale z drugiej, Rosjanie chyba celowo ogłosili Juliję Samojłową reprezentantką dopiero na dzień przed zlotem delegacji - wydaje mi się, że wiedzieli już wcześniej, że dziewczyna występowała na Krymie po aneksji półwyspu, a nie ma zakazu wjazdu na Ukrainę. Po prostu zrobili to, żeby pokazać, jaka to Ukraina jest zła, bo "władze naszego wroga nie chcą wpuścić osoby niepełnosprawnej" (pomijam fakt, że narobili przy tym niezłego "przypału"). Zobaczymy, co zrobią z tym fantem - na pewno transmisja występu przez satelitę odpada, bo Rosjanie odmówili, a UA:Perszyj, wedle lokalnego prawa, nie może transmitować czegokolwiek związanego z osobami z tzw. "czarnej listy". O, właśnie! Tak a propos Rosjan:

 

Rossiya 1 (RTR) może sobie mówić - ona w tym roku nie zarządza Eurowizją tylko Channel One czy jak kto woli Piervyj Kanal.
Rossiya 1 (RTR) zarządza Eurowizją w latach nieparzystych.

@Poland, a nie jest przypadkiem na odwrót, tzn. Pierwyj kanał w latach nieparzystych, a RTR w parzystych? Pamiętam, że jak Dina Garipova była reprezentantką Rosji w Malmö (czyli 4 lata temu), to właśnie Pierwyj kanał w dniu finału zrobił specjalne, kilkugodzinne studio z okazji Eurowizji. RTR robiło preselekcje rok wcześniej (wtedy wygrały słynne Burianowskie Babuszki)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie mogło mi się nieco pomylić z tymi nadawcami z Rosji. Faktycznie Piervyj Kanał jest w latach nieparzystych, a RTR (Rossija) w parzystych. W każdym razie mi chodzi oto że w tym roku to Piervyj Kanał zarządza Rosją a nie RTR.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejska Unia Nadawców wyszła do Rosji i Ukrainy z nową propozycją, którą to jest odłożenie zakszu wjazdu na Ukrainę dla Yulii Samoylovej do czasu zakończenia Eurowizji: https://eurovoix.com/2017/03/25/esc17-jon-ola-sand-proposes-delaying-yulias-ban-eurovision/

Moim zdaniem jeżeli ta propozycja poniesie klęskę to zdecydowanie szef Eurowizji czyli Jon Ola Sand powinien podać się do dymisji. Swoją drogą, przy tej sprawie przypomina się niedawne zwolnienie z pracy m.in byłego szefa Eurowizji Junior czyli pana Vladislava Yakovleva którzy, na pewno byliby pomocni przy tym zgrzycie EBU z Rosją i Ukrainą. Vladislav bowiem w 2013 roku organizował Eurowizję Junior na Ukrainie, więc ma jakieś doświadczenie w tym zakresie.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Moś (polska reprezentantka) wystąpiła wczoraj w Rydze (Łotwa) na Pre Eurovision Party. :) Bardzo dobrze wypadła, wg mnie najlepiej ze wszystkich. Poprawiony wokal, bardzo dobry i trochę zmieniona końcówka w melodii. Brzmi lepiej, niż w polskich preselekcjach. :) Aby do przodu. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...