Jump to content

Eurowizja


Recommended Posts

Spośród około 100 zgłoszonych utworów specjalna komisja TVP wybrała "10" najlepszych, które 23 lutego w Warszawie w finale Piosenka dla Europy będą walczyć o prawo reprezentowania Polski w Belgradzie.

 

Oto one:

 

Afromental (Thing we’ve got, muz. W. Łozowski, B. Śniadecki, tekst Wojciech Łozowski) - polski zespół, pochodzący z Olsztyna. Tworzą mieszanką różnych stylów: soul, R&B, funky, popu oraz hip-hopu. 12 października 2007 roku debiutowali albumem zatytułowanym The Breakthru. Promujący album singel I`ve got what you need, został zakwalifikowany do finałowego koncertu Top Trendy 2007 w Sopocie.

 

Edi Ann (Lovin’U, tekst i muzyka Edyta Kuczyńska) - ur. w 1984 roku; wykonawczyni m.in. piosenki Apetyt na miłość w serialu o tym samym tytule (2006). Debiutantka.

 

Isis Gee (For Life, muz. Isis Gee, tekst Isis Gee) - właściwie Tamara Gołębiowska, amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia (ur. 1972 w Seattle). Od 2004 roku mieszka w Polsce pod Warszawą z mężem Adamem Gołębiowskim. Brała udział w VI edycji Tańca z gwiazdami. Jej partnerem był Żora Korolyov. Zajęła 5. miejsce. Nagrała album Hidden Treasure - którego producentami byli KK, Simon Gogerly i Tim Young.

 

Kasia Nova (The Devil, muz. Harald Retinger, Ulrich Fischer, tekst Harald Reitinger) - debiutująca na polskim rynku. Za jej debiutancką płytę odpowiedzialni są Ulrich Fisher i Harald Reitinger znani w Europie jako BeatPower Music. W Europie są jednymi za najlepszych producentów muzyki tanecznej i r’n’b. Pracowali także z Eminem i Lauryn Hill z The Fugges.

 

Margo (Dlatego Walcz, muzyka: Filip Siejka, tekst: Małgorzata Gadzińska) - ur. 1976, znana do tej pory jako Gosia Da Luxe. Występowała m.in. w koncercie Debiuty podczas festiwalu w Opolu w 1995 roku. Obecnie sygnuje pierwsza płytę pod tytułem Dlatego walcz pseudonimem Margo. Płyta zawiera elementy muzyki pop, muzyki klubowej i smooth jazzu.

 

Man Meadow (Viva la musica, muz. Thomas G;son, Andreas Rickstrand, tekst Thomas G:son) - to zespół dwóch Szwedów, Fredrika Olofssona i Niklasa Vestberga. Obaj są zafascynowani tańcem i realizują swoją pasję od najmłodszych lat. Fredrik współpracował z szwedzkim zespołem After Dark, został też dostrzeżony przez szwedzką telewizję Channel 5, gdzie zagrał w serialu. Od 2000 roku bierze udział w szwedzkich preselekcjach w chórkach, pracował też z Enrique Iglesiasem. Niklas otrzymał solidne wykształcenie muzyczne, następnie występował w musicalach. Jednocześnie studiował dziennikarstwo oraz komunikację medialną. Kompozytor tego utworu - Thomas G:son (wł. Gustafsson) to szwedzki gitarzysta i kompozytor. Jak dotąd napisał łącznie 27 piosenek do szwedzkich preselekcji oraz 13 do preselekcji w innych krajach (Norwegia, Finlandia, Łotwa, Rumunia i Hiszpania). Jest autorem lub współautorem m.in. utworów Listen to your hearbeat i Invincible, które zajęły dla Szwecji 5. miejsca odpowiednio w 2001 i 2006 roku. W 2007 roku jego piosenki były prezentowane w Helsinkach przez reprezentantów Norwegii (półfinał) i Hiszpanii (finał). Mimo doświadczeń z muzyką hard rockową w latach 90., jego piosenki mają charakterystyczne, szwedzkie brzmienie, którego najlepiej znanymi przykładami są utwory grupy ABBA.

 

Sandra Oxenryd (Super Heroes, muz. Knut-Ă˜yvind Hagen, Andreas Rickstrand, tekst Knut-Ă˜yvind Hagen ) - urodziła się 1 października 1982 roku w Kristinehamn w Szwecji. Jest znana w Skandynawii głównie ze zwycięstwa w szwedzkim programie Fame Factory (program podobny do Idola) oraz z reprezentowania Estonii w Konkursie Eurowizji w Atenach w 2006 roku. Piosenka Through my window, napisana przez najlepszych estońskich kompozytorów, nie przeszła jednak do finału Konkursu. Obecnie Sandra zajmuje się koncertowaniem po Szwecji oraz co jakiś czas pojawia się w szwedzkiej telewizji.

 

Starnawski & Urban Noiz (It’s not a game, muz. Marcin Urban, tekst Bożena Intrator) - zespół określa swój styl jako połączenie soul, r'n'b i popu. Jego członkowie to zawodowi muzycy pracujący z gwiazdami polskiej sceny. Kierownikiem muzycznym, pianistą oraz kompozytorem zespołu jest Marcin Urban. Wystąpili m.in. w koncercie Debiuty podczas festiwalu w Opolu w 2006 roku.

 

Queens (I say my body, muz. Łukasz Pilch, tekst Marcin Skoczylas) - zespół wyłoniony z castingu zorganizowanego trzy lata temu przez Polską Agencję Muzyczną. Zespół powstał na podstawie "badań" przeprowadzonych przez Polską Agencję Muzyczną na temat czego brakuje na polskim rynku muzycznym. Badania wykazały, że potrzebna jest grupa wokalno-taneczna złożona z samych dziewczyn. W czerwcu 2005 roku ukazał się debiutancki singiel grupy zatytułowany Everybody Loves The Sunshine, piosenka wcześniej wykonywana przez Roya Ayersa w latach osiemdziesiątych. W październiku ukazał się drugi singiel pod tytułem Od A Do Zet autorstwa Jacka Cygana i Romualda Lipko. W 2006 roku grupa brała udział w polkich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosence I Fell In Love nie udało się wygrać, ale utwór zajął 2 miejsce w głosowaniu publiczności.

 

Zalewski Krzysztof (Kiełbasa) - urodzony w 1984 roku w Lublinie, wokalista, muzyk, autor tekstów i kompozytor. Absolwent podstawowej szkoły muzycznej w klasie fortepianu i perkusji. W 2003 roku został zwycięzcą drugiej edycji programu Idol. W 2004 roku wydał album z muzyką rockową zatytułowany Pistolet. Teksty do kilku piosenek z tego albumu napisała Katarzyna Nosowska. W 2005 roku wystąpił podczas festiwalu w Sopocie podczas koncertu Przeżyj to sam wykonując wraz z Maciejem Silskim piosenki Jest super i Wychowanie zespołu T. Love. Brał udział również między innymi w opolskim koncercie piosenek Seweryna Krajewskiego Niebo z moich stron, podczas którego razem z Maciejem Silskim i Piotrem Cugowskim wykonał utwory Anna M. i Ciągle pada. 1 listopada 2007 roku wystąpił w programie Szansa na sukces z piosenką Mamona Republiki. Obecnie pracuje nad drugą płytą.

 

Lista piosenek zakwalifikowanych do finału Krajowych Eliminacji 53. Konkursu Piosenki Eurowizji 2008 została stworzona na podstawie sumy indywidualnych wyników głosowania członków Komisji Konkursowej Krajowych Eliminacji w składzie: Magda Czapińska, Zuzanna Łapicka - Olbrychska, Agata Krysiak, Ryszard Poznakowski, Robert Obcowski, Tomasz Deszczyński, Paweł Sztompke, Artur Orzech, Piotr Klatt (przewodniczący).

 

"Dzikie karty" zostaną przyznane przez TVP do 8 lutego 2008 roku. (du)

 

ŹRÓDŁO: http://www.eurowizja.org

 

Co myślicie o tej 10-tce.? Moim zdaniem największe szanse ma : AFROMENTAL, SANDRA OXENRYD, ISIS GEE i QUEENS.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem Polskę powinny reprezentować same polskie zespoły. Jak widać w tej dziesiątce są 2 zagraniczne propozycje, które dostały się do finału PdE 2008: Man Meadow, Sandra Oxenryd.

Link to post
Share on other sites

Jak co roku bieda z nędzą. Po nazwach wykonawców stawiam póki co na Queens - nawet jeśli zaśpiewają tak sobie, to chociaż wizualnie dobrze się prezentują i mają czym do kamery pomachać (poza dłońmi rzecz jasna :lol: ). W każdym razie nie słyszałem jeszcze wszystkich utworów z tego zestawu - może mnie coś niesamowicie oczaruje, ale jak znam poziom poprzednich eliminacji, to obawiam się że nie.

Link to post
Share on other sites

Część kawałków na YouTubie odsłuchałem, ale w żadnym nie doszedłem do 1 minuty :P Słabizna te piosenki. Na 100% żadna nie wyjdzie z Belgradzkiego półfinału.

 

Dobre piosenki to były chyba w tym roku, co BlueCafe wygrało. Akurat BlueCafe mi się nie podobało, ale w zestawie była piosenka Janusza Radka-Pocztówka z Avignon (zajęła 5. miejsce) i myślę, że ten utwór miałby szanse na top5 Eurowizji (typowa Eurowizyjna piosenka). Poza tym Wilki miały Here I Am - również ciekawa piosenka. No niestety od czasów tej klęski "Niebieskiej Kawiarnii" jest coraz gorzej...

Link to post
Share on other sites

Były takie pogłoski, że dziką karte dostanie Kate Ryan i będzie w finale PdE 2008, ale to sie nie sprawdziło. Polska moim zdaniem za późno zoorganizu finał bo dopiero pod koniec lutego. Polska powinna jeszcze w styczniu wybrać reprezentanta.

Link to post
Share on other sites
Same [beep] jak dla mnie

Może jakby wystąpił taki Feel to by coś było ,a tak to przez półfinał na pewno nie przejdziemy

 

Moim zdaniem gdyby zespół Feel reprezentował Polsce w Belgradzie to byśmy mieli finał zagwarantowany.

Link to post
Share on other sites

I to na dzien dzisiejszy jedyna osoba,ktora moglaby wejsc do pierwszej piatki,a moze nawet i wygrac.Pomijajac juz jej zachowanie i gusta muzyczne,jako jedna z nielicznych,a moze i nawet jedyna w tym kraju potrafi spiewac na zywo.Cala reszta to nedza na wystepach live.Nie rozumiem zreszta tych wyborow...Sklad komisji oceniajacej,to same odpady branzy muzycznej,ktore dorobily sie nazwiska nie tworzac niczego ciekawego na wieksza skale.No ale to wybitne indywidua branzy muzycznej,ktore maja wszechpojecie o gustach muzycznych ludzi Europy :lol:

Link to post
Share on other sites

TVP obiecała, że poda 8 stycznia dzikie karty, czyli dodatkowych finalistów i jeszcze nie podali. :cry:

 

A tak po za tym w "Rozmowach w tłoku" mogli by zrobić parodię Eurowizyjną. :P

Link to post
Share on other sites

Margo się chwali, że jej teledysk jest pierwszym w Polsce nakręconym w Full HD...

 

Kiedy powstał teledysk do utworu???

 

- Teledysk do mojej piosenki powstał w listopadzie 2007 r.. i UWAGA - jest to pierwszy polski teledysk full HD. Na portalu interia w rankingu najczęściej oglądanych teledysków dotarł do 5 miejsca.

 

@bzyk2007: Do 8 lutego, a nie stycznia.

Link to post
Share on other sites

Przesłuchałem wszystkie utwory... i uważam że i tak są lepsze niż w ubiegłym roku :) Ciężko wybrać ale moja czołówka wygląda następująco:

1.Sandra Oxenryd (piosenka rytmiczna wpadająca w ucho, co najważniejsze Sandra ma doświadczenie eurowizyjne)

2.Margo (jedyna piosenka śpiewana po polsku i to jest duży atut, ładna ballada z niezłym refrenem)

3.Man Meadow (może trochę brzmi jak disco polo, ale niezła piosenka, może się sprzedać na ESC)

4.Kasia Nova ( piosenka w stylu dance, ostatnio takie są modne, rytmiczna, jak na ESC może być)

 

Reszta moim zdaniem ma mniejsze szanse... choć trzeba poczekać na preselekcje bo piosenka z taśmy a piosenka na żywo to zupełnie co innego.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
1.Sandra Oxenryd (piosenka rytmiczna wpadająca w ucho, co najważniejsze Sandra ma doświadczenie eurowizyjne)...

 

Oj.... jakoś Sandra Oxenryd reprezentowała już Estonię na 51. Konkursie Eurowizji w Atenach i jakoś niezakwalifikowała sie do finału, więc myśle, że gdyby ona reprezentowała Polske to teżby nie awansowała do finałuna 53. Konkursie Eurowizji w Belgradzie.

Link to post
Share on other sites

mymusic_logo_mail_avatar.jpg

Kto z uczestników polskiej Eurowizji miał przebój w 20 krajach?

 

Odpowiedź z pewnością wielu zaskoczy... To Margo - jeszcze ze swoim zespołem Da Luxe, nagrała dwa lata temu piosenkę "Groove me". Przebój w stylu R&B podbił serca słuchaczy w 20 krajach!!!

 

Piosenka znalazła się w Top 10 Europejskiej Listy MTV. Wielu europejskich didżejów wykonało remixy do tego utworu i bawili się przy nim nawet wytrawni klubowicze na Ibizie. W Polsce utwór "Groove me" również przez wiele tygodni utrzymywał się w Top 10 MTV - stał się też prawdziwym hitem dzwonkowym i jego refren rozbrzmiewał w ponad milionie telefonów komórkowych!

 

W tym roku Margo startuje w polskiej preselekcji do konkursu Eurowizji z utworem "Dlatego walcz".

Trzymamy kciuki!

 

[flash=425,355]

 

 

za my music

Link to post
Share on other sites

Wszystkie piosenki walczące o prawo reprezentowania Polski na ESC 2008:

[flash=400,160]http://www.tvnet.republika.pl/xspf_player.swf?playlist_url=http://www.tvnet.republika.pl/pde2008?xn_auth=no&autoload=true

Jedna z tych piosenek nawet mi się spodobała :D Reszta - żeby nie powiedzieć "cienizna" to zamilczę :)

 

Przy okazji:

logo-new.jpg

Znamy już podział uczestników półfinałów ESC 2008 na koszyki - w poniedziałek losowanie składu półfinałów...

 

Państwa biorące udział w półfinałach Eurowizji zostały podzielone na 6 koszyków. Przy doborze brano pod uwagę geograficzne położenie i sposób głosowania w ESC od 2004 roku - chciano tym samym uniknąć, aby kraje obdarowujące się punktami ze względów czysto "niemuzycznych" miały małą szansę na spotkanie się w tym samym półfinale (stąd na przykład Grecja i Cypr są w tym samym koszyku).

 

Z każdego koszyka do każdego z półfinałów przejdą po 3 kraje (3 i 4 w przypadku koszyków 5 i 6). Uwzględniono 38 państw, gdyż Big4 i laureat wcześniejszej edycji (w tym wypadku Serbia) mają zagwarantowany udział w finale imprezy.

 

Koszyk 6

 

* Azerbejdżan

* Czechy

* Węgry

* Malta

* Polska

* San Marino

* Szwajcaria

Link to post
Share on other sites

Powiedz chociaż która Ci się spodobała :P

Bo większość na YouTubie przesłuchałem i po kilkunastu sekundach wyłączałem :P

 

A z tym podziałem na koszyki to bardzo fajny pomysł :) Mogliby jeszcze w finale takie coś zrobić :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...