Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to jeszcze przed nami 3 premiery, po których nie spodziewam się niczego wielkiego. Dla mnie najgorsi są wykonawcy, których wcześniej wymieniłem. Wniosek jest taki, że do krajowych eliminacji zgłosili się sami mierni wykonawcy typu "diva" Węgrowska (jej magic show w TVP2 przejdzie do historii), albo nasze jury jest do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest świetne "Voiceless". :) Chyba aktualny mój nr 1 w Polsce. Brawo Szwecjo za stworzenie Voiceless. ;)


Okropne. :/

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka Isabell Otrębus-Larsson:

[...]

 

Na razie najlepsza propozycja... ;)

Skoro to jest najlepsze, to nie chcę znać pozostałych. Tragedia. TVP powinna natychmiast zrezygnować z tych preselekcji i szukać jakiegoś chętnego artysty na własną rękę. Nie udały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę głosował na Isabell, o ile nie zniechęci występem na żywo. Nie podoba mi się natomiast liczba zachwytów nad Kasią Moś - moim zdaniem piosenka nie za bardzo pasuje na Eurowizję. I będziemy z czymś takim szorować tyły... Już bardziej charakterystyczna wydaje się Carmell - mój numer dwa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  1. Martin Fitch – Fight For Us
  2. Kasia Moś – Flashlight
  3. Carmell – Faces
  4. Agata Nizińska – Reason
  5. Rafał Brzozowski – Sky over Europe
  6. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless
  7. Małgorzata Uściłowska (Lanberry) – Only Human
  8. Aneta Sablik – Ulalala
  9. Paulla – Chcę tam z tobą być
  10. Olaf Bressa – You Look Good

O to polska lista finalistów! 

 

 

Moim skromnym zdaniem z tej dziesiątki wyróżnia się 7,8 i 10. Reszta to takie smętne ballady. 10 na eurowizji moim wtopi się w tłum. 7 mimo, że z tekstem trochę kiczowatym i trochę plastikowym  bitem ma szansę wyróżnić się na Eurowizji. 8 chyba jednak nie na eurowizyjne klimaty.  Patrząc na to zestawienie można dojść do wniosku, że jury preferuje smętne ballady, to, że chyba  jury będzie głosowało z telewidzami i to, że wybór będzie zasugerowany telewidzom można przypuszczać, że zostanie wybrana jakaś smętna ballada. Prawdopodobnie Polska na tegorocznej Eurowizji ujdzie w tłumie.

 EDIT: 7 pomyliło mi się z 8

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja pana Fitcha to plagiat. Czytałem o tym w necie, dlatego postanowiłem odsłuchać jego piosenki oraz Shawna Mendesa. Muzyka praktycznie 1:1. Dziwię się, że nasze jury tego nie słyszy. Ciekawe, czy prawnicy Kanadyjczyka nie przyczepią się i nie narobią Polakowi kłopotów?

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem wszystkie propozycje i wydaje mi się, że tegoroczny polski reprezentant na Eurowizji będzie miał twarz kobiety. :)

Jeśli miałbym typować to wyglądałoby to tak:

1. Iza Otrębus i Voiceless - słychać rękę Szweda w aranżacji. Numer typowo na Eurowizję. Klip może tylko statyczny, ale muzycznie jest bardzo ok.

2. Agata Nizińska i Reason - warunki głosowe świetne jak na aktorkę. Sama piosenka dobra, najbardziej mi się podobają fragmenciki zwrotek tuż przed refrenem. :)

3. Kasia Moś i Flashlight - tylko dlatego, że ciężko znaleźć w tej stawce jeszcze coś lepszego... Piosenka mnie nie urzekła, ani teledysk gdzie trzeba zakrywać piersi dla artystycznej pozy... Sorry. Nie rozumiem zachwytu OGAE Polska nad nią, ale cóż. W moim mniemaniu, piosenka musi znaczyć więcej niż uroda wykonawczyni... ;)

 

Na marginesie, w top3 na pewno znajdzie się piosenka Rafała Brzozowskiego. Tekst idealny dla zachowania europejskiej, politycznej poprawności. :) Chociaż jak słuchałem tego rafałowego skaja to pod względem rytmiki utworu przypomniał mi się numer Jacka Stachurskiego - Zostańmy razem... Przypadek? Heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Moś wyrosła trochę na faworytkę jutrzejszych preselekcji. Ja natomiast stawiam w dalszym ciągu na Isabell Otrebus. Jakie wasze typy? :)

Co do typów - po przesłuchaniu wszystkich utworów u mnie wygląda to tak (rosnąco - od najgorszego utworu do najlepszego):

 

Dno tabeli:

  • Rafał Brzozowski - nigdy nie przepadałem za twórczością tego pana, ale to jest, delikatnie mówiąc, słabe... (aż się dziwię, że dotrwałem do drugiej zwrotki)  :/
  • Paulla - podobnie jak wyżej: słaby kawałek, ale jednak odrobinę lepszy od "Sky Over Europe"
  • Olaf Bressa - na tle reszty niczym szczególnym się nie wyróżnia

 

Miejsca 5-7:

  • Aneta Sablik - może ta piosenka była jedną z lepszych opublikowanych przed ogłoszeniem listy finalistów, ale na tle reszty wygląda trochę blado (i mówię to jako osoba, która dance'u słucha dość sporo)
  • Martin Fitch - rzeczywiście, na początku bardzo podobne do kompozycji Shawna Mendesa, ale utworu da się jeszcze posłuchać
  • Carmell - ja nie za bardzo rozumiem zachwytu nad tym kawałkiem (mam nadzieję, że to nie jest efekt nazwiska - dla przypomnienia: Carmell to córka Ewy Kasprzyk) - ot, taka w miarę poprawna kompozycja

 

Miejsca 2-4:

  • Agata Nizińska - nawet niezłe, ale czegoś jednak brakuje... (przyznam, że dziewczyna ma głos trochę podobny do Celine Dion)
  • Lanberry - bardzo lubię "Piątek", ale "Only Human" jakoś mnie do końca nie przekonuje (słowa i język utworu mogą jednak sporo zdziałać). Nie oznacza to jednak, że nie przepadam za tym utworem
  • Kasia Moś - "Flashlight" byłoby moim faworytem, gdyby nie "Voiceless" Isabell Otrębus (ale zapewne będzie inaczej - no ludzie nie zagłosują na dziewczynę z reklam Link 4?  :mrgreen:)

Faworyt:

  • Isabell Otrębus-Larsson - "Voiceless" wydaje się być najlepsze w stawce, ale... no właśnie - obawiam się, że mało komu to nazwisko będzie coś mówić i ludzie zagłosują na coś innego (w każdym razie, ja głosuję na ten utwór ;)). Szkoda jedynie, że kawałek jest zrobiony przez Szwedów, bo w maju w Kijowie zapewne będzie wiele kompozycji od Skandynawów (jakby w Polsce nie było zdolnych kompozytorów  :P). Tak w ogóle, czy tylko ja w refrenie słyszę coś podobnego do "Faded" Alana Walkera?  :)

 

Tak w ogóle dzisiaj jest jakoś dużo preselekcji:

  • oprócz Polski reprezentanta wybierają Węgrzy i Maltańczycy
  • w Słowenii drugi półfinał EMA
  • podobnie jest w Estonii z Eesti Laul - też drugi półfinał
  • Ukraina serwuje dzisiaj trzeci półfinał swoich preselekcji
  • dziś też trzeci półfinał szwedzkiego Melodifestivalen
  • nie sposób zapomnieć też o długich preselekcjach litewskich - dziś bodajże siódmy odcinek

W ubiegłym roku TVP jakoś trafniej wybrała termin finału narodowego, bo oprócz Polski wybierała chyba jedynie Estonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierścień, może napisałem to trochę niezrozumiale, ale chodziło mi właśnie o to, że było większe prawdopodobieństwo, że ludzie zagłosują na Kasię Moś niż na kogokolwiek innego  ;)

A co do wyników: gratulacje dla Kasi Moś - moim zdaniem, na tle innych, wybranych już piosenek, "Flashlight" wypada nie najgorzej  :) Trochę dziwi mnie wysokie miejsce Rafała Brzozowskiego - cóż, nazwisko zrobiło swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie miejsce Brzozowskiego to mega nieporozumienie. Dobrze, że w nagrodę został za to wybuczany przez publiczność. Najgorsza oczywiście była Landberry i tylko ośmieszyła się brakiem głosu. Co do zwycięzcy, to gratulacje, bo głos i występ był bardzo dobry. Tylko, czy jest to odpowiedni numer na Eurowizję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...