Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Artis

Jakie "żałosne" zachowania artystów ci się konkretnie nie podobają? Jak dla mnie, to jesteś zwyczajnie uprzedzony do takiego stylu życia.

 

@ezequiel93

Ma rację, w kwestii słabej promocji reprezentanta przez TVP. "Artysto, promuj się sam" - taka niepisana zasada. Dlatego tak niewiele znanych się zgłasza. Trzeba zrezygnować z własnego koncertowania, co oznacza utratę zysków. I jeszcze dopłacać z własnej kieszeni, żeby się promować. Według mnie, TVP musi zmienić podejście do tej sprawy. Powinna ustalić niewielki budżet, i wyznaczyć kilka osób, tylko do spraw 'eurowizyjnych'. Skoro abonament na razie leży, to może Ministerstwo Kultury mogłoby coś dorzucić? Dofinansowują ostatnio wiele niedorzeczności, to czemu nie tę? Eurowizję ogląda sporo ludzi na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym konkretnie uzasadnione? Mówią coś, z czym się nie zgadzasz? Za dużo mówią o sobie? Jakaś osobista uraza? Coś jeszcze innego? Chciałbym wiedzieć, więc rozwiń temat jeśli możesz. Dla mnie uprzedzenia nie są uzasadnione, jeśli nie opierają się na poważnych, konkretnych zarzutach. Tym bardziej taka osoba nie powinna reprezentować Polski na Eurowizji. Ja jednak nie widzę tych mocnych argumentów nie do zbicia, przeciwko np. Dodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu napisałem, że chcę Dodę na Eurowizji? Coś ci się pomyliło. Napisałem tylko, że nie potrafimy postawić na dobrego reprezentanta, gdy mamy okazję. Przy całej mojej sympatii dla Dody, uważam że już jest za późno. Jej szanse na wygraną w Eurowizji z każdym rokiem maleją. Obecnie nie potrafi już napisać piosenki z nutą młodzieńczego zapału.

Ale nie odpowiedziałeś na pytanie. Czyli, jest jak napisałem - uprzedzenia oparte na stereotypach.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było w Hiszpanii - tam też faworytka widzòw była na 2 miejscu.
Jeżeli już jesteśmy przy Słowenii to tu reprezentantem będzie Omar Naber, który to był już na poprzednim konkursie Eurowizji. Tym razem jego piosenka nosi nazwę "On my way" i jest do posłuchania tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba piszę to już co roku, ale na razie poziom tegorocznej Eurowizji zapowiada się wyjątkowo słabo. Na razie Włoch u mnie zdecydowanie numerem jeden. A reszta, w zdecydowanej większości to piosenki, których nie da się słuchać - Europa pozasypia przed telewizorami... :)

Ciekawe, kto wygra w Szwecji? Myślę, że Ace Wilder, chociaż nie przepadam za muzyką w stylu Meghan Trainor, to zawsze to jakaś odmiana na Eurowizji by była. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem w innych krajach:

Mołdawia - Epic Sax Guy wraca na Eurowizję  :) Preselekcje "O Melodie Pentru Europa" wygrali faworyci, czyli formacja Sunstroke Project z utworem "Hey Mamma". Oto wersja studyjna utworu:

 

Dania - zwyciężczynią Dansk Melodi Grand Prix została Anja Nissen. W Kijowie zaśpiewa utwór "Where I Am". Niestety, nie udało mi się znaleźć tegoż singla na YouTubie  :(

 

Ukraina - gospodarzy Eurowizji będzie reprezentować grupa O.Torvald z utworem "Time". Po zsumowaniu punktów od jury i widzów był remis pomiędzy tą grupą a Tayanną z utworem "I Love You", ale głos widzów liczył się bardziej, a oni wyżej ocenili O.Torvald. Oto wersja studyjna:

Ciekawostka: po raz pierwszy od 10 lat zdarzyło się, że naszych wschodnich sąsiadów nie będzie reprezentowała wokalistka. Ostatnim mężczyzną reprezentującym Ukrainę była... tfu!, był w 2007 r. Andrij Daniłko, znany szerzej jako Wierka Sierdiuczka

 

Na Ukrainie gościnnie dzisiaj wystąpiła Kasia Moś. Obejrzałem finał ukraińskich preselekcji (a co za tym idzie, także występ naszej reprezentantki) i przyznam, że za Kasię nie będziemy się wstydzić - wokalnie wypadło bardzo dobrze, z komunikacją też nie będzie problemów, bo pokazała, że świetnie mówi po angielsku :). W ogóle odniosłem wrażenie podczas prezentacji, że Ukraińcy za bardzo zwrócili uwagę na jej sesję w Playboyu.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jestem ciekaw powrotu Epic Sax Guy'a i Epic Violin Guy'a w ramach, jak to mówi nasz komentator, Republiki Mołdowy na Eurowizję.
Dzisiaj poznamy utwór Łotwy, a od wtorku aż do końca sezonu czeka nas prezentacyjny maraton.
Znana z muzycznej zmienności Łotwa znów wkroczyła do akcji, wybierając utwór na Eurowizję. Tym razem kraj przesiada się z ballady (a takimi były "Love Injected" Amimaty i mające rockowe zacięcie "Heartbeat" Justsa) na muzykę klubową - oto ich propozycja na 2017 rok:

 

 

Tym samym Łotwa to osiemnasty kraj, który to ma już piosenkę na Eurowizję wraz z reprezentantem.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że Demy będzie reprezentować Grecję, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Wczoraj wybrano natomiast kompozycję, z którą uda się do Kijowa. Głosowanie wygrało "This Is Love" - oto utwór:

https://www.youtube.com/watch?v=sBom9VecMKw

 

Z kolei dzisiaj rano swojego reprezentanta zaprezentowała Australia. Kraj Kangurów reprezentować będzie Isaiah z utworem "Don't Come Easy":

 

Dzisiaj utwór zaprezentują też Czesi - naszych południowych sąsiadów reprezentować będzie Martina Barta z utworem "My Turn:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powoli robi się gorący, ale nie ma co się dziwić - niedługo spotkanie szefów delegacji, trzeba ogłosić reprezentantów  ;) Zatem, co ciekawego w eurowizyjnym światku?

Wczoraj miała miejsce premiera belgijskiej propozycji - Blanche pojedzie do Kijowa z utworem "City Lights":

 

Z kolei Navi (reprezentanci Białorusi) niedawno wydali lekko poprawioną wersję swojego utworu "Historyja Majho Życcja":

 

Dzisiaj natomiast premiera utworu Imriego Ziva pt. "I Feel Alive". Izrael będzie zatem 30. krajem, który przedstawił/wybrał utwór na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie. Do kompletu brakować będzie zatem: Rosji, Armenii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Serbii, Czarnogóry, Macedonii, San Marino, Irlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji i Litwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...