Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka złota zasada Eurowizji (którą oglądam niezmiennie od kilkunastu lat) - po pierwszym przesłuchaniu potrafisz powtórzyć refren piosenki, która wpadła Ci w ucho. Kto z Was umie zanucić refren zwycięskiej propozycji Kasi Moś? No właśnie...

 

Nie oczekuję, żebyśmy odnieśli jakiś sukces z tą piosenką w Kijowie, ale nie miałbym nic przeciwko, jeśli moje czarnowidztwo nie miałoby odzwierciedlenia w maju. Piosenkę muszę przetrawić po swojemu... i trzymać kciuki, mimo wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrała kobieta, której opus magnum to piosenki z reklam Link4. Przykro, szczerze jestem załamany tym wyborem. Głosowałem na Lanberry i Isabell Otrębus, bardzo podobała mi się też Carmell i jej zjawiskowa piosenka. Uważam, że Polska nie wejdzie do finału tegorocznej Eurowizji, wielka szkoda.

Natomiast chciałbym zapewnić, że szanuję ten wybór i będę wspierał reprezentantkę naszego kraju na tegorocznej Eurowizji w Kijowie. Wierzmy, że będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia Moś, to jeden z sensowniejszych wyborów, bo cała reszta była słaba zarówno od strony muzycznej jak i wokalnej. Ja rozumiem, że Eurowizja to taki festyn kiczu i cekiniarstwa (bo raczej o dobrej muzyce nie można tutaj mówić), ale taka Lanberry z dance'o polową piosenką raczej by nas skompromitowała, nie wspominając o fałszującym Brzozowskim.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, Eurowizja to tylko rozrywka, ale też zdarzają się perełki, nie można wszystkiego oceniać przez pryzmat Conczity. :P Piosenka Moś była solidna i perfekcyjnie wykonana, ale jest ciężka i nie wpada w ucho. Trudno przewidzieć, jak to się skończy, ale po zeszłorocznej wygranej Ukrainy w tym roku mamy wysyp tego typu podniosłych ballad (na kanale Eurovision na YT jest recap dotychczasowych piosenek) i większość to właśnie takie Kasie Mosie, więc może zginąc w tłumie. :( A mieliśmy kilka skoczniejszych, wyróżniających się kawałków, Aneta Sablik zaśpiewała równie perfekcyjnie co Moś (w końcu wygrała Idola w DE), no ale utwór miała może zbyt prosty... najlepsza moim zdaniem była Carmell, która zresztą dostała najwięcej głosów od widzów! Niestety jury, średnia wieku 60, dało ją nisko i jedzie Moś. Na szczęscie ona, a nie Brzozowski, który był drugi, a jedna z jurorek dała mu wysoką notę, za to, że tak pięknie grał na fortepianie, mimo że muza leci tam zawsze z playbacku, co tylko pokazuje że dając emerytów i pana z 'Jakiej to melodii' w panelu popełniło duży błąd, bo Ci ludzie może i mają Grammy na koncie, ale o luźnej Eurowizji nic nie wiedzą. Z drugiej strony buczenie eurowizyjnej publiczności, przecież tak otwartej na wszystko, przy punktach dla Brzozowskiego było co najmniej przykre i żałosne, rozumiem że chodzi o rezaprobatę dla TVP, bo finałowa 10 była dość przeciętna, odpadło wiele fajnych kawałków, a Rafał stał się tego poniekąd symbolem, bo ma "znane" nazwisko, ale piosenki byle jakie, no ale bez przesady. Na pewno chłopakowi było przykro.

Pani Kasi życzę powodzenia, mam nadzieję, że utrzymamy nasze bywanie w finale od 3 lat. Sukcesu komercyjnego nie wróżę.

Edytowane przez T.A. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych utworów ze wczorajszych eliminacji nie miał szans na wygraną, według mnie. Żaden z artystów nie potrafi się sprzedać. Ale ta mieszkająca w Szwecji, miała w miarę dobry angielski akcent i mniej balladowy kawałek. Pomimo słabego wykonania live, miała większe szanse na wejście do finału, niż Moś (lepsze zrozumienie przez potencjalnego odbiorcę). Ona z kolei ma przekombinowaną piosenkę. Na żywo trochę za wysoko wchodzi w niektórych momentach. Spróbujcie to zanucić... Jamala z podobnym utworem wygrała w zeszłym roku, głównie ze względów politycznych. Teraz w zalewie podobnych propozycji, nasza zginie w tłumie. Nie dojdzie nawet do finału. Carmell, to dla mnie najwyżej ciekawostka do jakiegoś talent show'a. Sablik pomimo nadmiernego "la la la" w piosence, na żywo zaprezentowała się wczoraj najlepiej. Akcentowanie nie najgorsze, do tego pewna rozpoznawalność przez wygraną w niemieckim Idolu. To była najlepsza propozycja wieczoru. wg. mnie. Ale niestety Polska publiczność nie potrafi stawiać na ludzi odnoszących sukcesy. Doda, Margaret, teraz Sablik - to tylko kilka przykładów z niechlubnej listy.

Głosowanie jury, to jakieś kompletne nieporozumienie. Ci ludzie nie mają pojęcia, co się może współcześnie podobać. Brzozowski, serio? Miałby szansę, chyba tylko wtedy, gdyby Eurowizja była festiwalem dla emerytów. :roll:

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a Moś wśród widzów reklamy Link4. ;) Jednak wolę niemieckiego Idola, który był też pokazywany w innych krajach niemieckojęzycznych.

I śmiem twierdzić, że wady tej piosenki zasypywał performance. Zwycięzcy z ostatnich dwóch lat udowadniają, że wcale nie trzeba mieć najlepszej piosenki, żeby być numerem 1. "Ulalalę" możemy uważać za beznadziejną, ale miała beat. Wykonawczyni już coś osiągnęła. Moś próbowała kilka razy w wielu miejscach, i niczego nie osiągnęła. Nie ma natury zwycięzcy - publiczność to wyczuje.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita, a to nie jeden szajs grany jest często przez komercyjne rozgłośnie radiowe?

Nie obchodzi mnie, czy szajs, czy nie. Oceniam realne szanse. Fakty są takie, że gdy nie wybrano Margaret, szanse Polski na wygraną np. u buchmacherów znacząco spadły. Moś jest jak na razie po środku. Czyli jest takim średniakiem - może kogoś zainteresuje, może przejdzie przez półfinały.

 

Taa, bo piosenki Dody da się słuchać. ;) Margaret to rzeczywiście ma talent, ale musi nad nim popracować. Być może w przyszłości będzie ją stać na dobry w występ na Eurowizji.

Chyba odwrotnie. Margaret nie ma kompletnie talentu do śpiewania. Ale ma manierę i potrafi się sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, śpiewa marnie, nie będę się kłócił, ale Doda to jeszcze gorsze bagno. Piosenki strasznie nudne, ale jej zależy na tym, żeby wszyscy mówili o jej strasznie żałosnym zachowaniu.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moś jest jak na razie po środku. Czyli jest takim średniakiem - może kogoś zainteresuje, może przejdzie przez półfinały.

 

Na Moś kurs z giełdy Betfair na to, że będzie w TOP 10 Eurowizji jest 1.8, czyli prawdopodobieństwo na to wynosi według grających ok. 55,6%.

https://www.betfair.com/exchange/plus/#/special-bets/market/1.129707328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Doda to jeszcze gorsze bagno

Twoja wyłącznie subiektywna opinia. Pozwolę sobie mieć inną. Dla mnie to obecnie najlepsza Polska pop-rockowa wokalistka.

 

piosenki strasznie nudne

Fakt, trochę przynudza w nowszych odsłonach. Ale ten problem dotyka wielu artystów obecnych od dłuższego czasu na scenie.

 

ale jej zależy na tym żeby wszyscy mówili o jej strasznie żałosnym zachowaniu.

I co z tego? Kobiety z charakterem lubią, gdy się o nich mówi. Jako inteligentna osoba, doskonale wie, że to jej nakręca zyski. Niektórzy mają z tym problem, lecz nie ja. Zdaję sobie sprawę, że show-biznes nie jest zabawą dla grzecznych dziewczynek.

 

I jeszcze bardzo doceniam fakt, że TVP w końcu przestała unikać jej jak ognia. Jeden z niewielu plusów Jacka Kurskiego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Doda ma obycie na scenie i na całych tych preselekcjach, jako jedna z nielicznych była miła dla oka i ucha... :) Głos ma dobry, wyrazisty. Jakby ktoś jej napisał niezły, eurowizyjny utwór, to na pewno byłaby wysoko. Tylko jakoś ciągle nie chce wystartować - coś plecie o podejściu TVP - że nie dają pieniędzy na promocję reprezentanta. Może kiedyś się zdecyduje... :)

Natomiast Margaret pokazała nie raz, że umiejętności wokalnych za dużych nie ma - i specjalnie jej nie cenię jako artystki. Za wszystkim stoi wytwórnia płytowa - przecież ktoś jej te hity komponuje, jak to ,,Cool me down''.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...