Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze propozycje napływają do TVP, mamy też kilka opublikowanych utworów przez samych artystów - chociaż artysta to określenie na wyrost:

Matuesz Maga - znany z Top Model - jako człowiek na Eurowizję może i pasuje, ale to nie wybieg dla modeli co potwierdza jego piosenka.




Inna propozycja - Arkadiusz Matuszak,


Swoją piosenkę podobno wysłała też m. in. Daria Zawiałow, oto jej chyba najlepszy utwór, nie jest to propozycja eurowizyjna:


  Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ponad tydzień mają wykonawcy na wysłanie swojej propozycji do polskich preselekcji. Pracę nad swoim utworem zapowiedziała ostatnio Iwona Węgrowska. Ja natomiast zapodaję dzisiaj kolejne dwie propozycje opublikowane już przez samych wykonawców.

No longer want you, to tytuł propozycji modelki - Alicji Ruchały. Mi ta piosenka zalatuje sztucznością, może chociaż teledysk wam się spodoba:



I ciekawa propozycja, chciałbym, żeby się dostała do preselekcji, na samą Eurowizją pewnie za słabe, ale mi się podoba. Ronney, czyli Rafał Pacholski, w utworze Jestem jaki jestem:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, poziom opublikowanych na obecną chwilę piosenek jest taki sobie, a wrażenie trochę psują utwory Mateusza Magi i Alicji Ruchały. Mam jednak nadzieję, że do piątku pojawią się jeszcze lepsze utwory, choć nie ma co oczekiwać, że nagle w tym tygodniu ktoś znany wyskoczy z informacją, że wysłał swój utwór do TVP - przecież istnieje ryzyko, że jeśli taki ktoś się ujawni, to w przypadku braku awansu będą głosy zdziwienia, dlaczego nie ma go w finale. Na chwilę obecną chciałbym zobaczyć w finale preselekcji Helolove, Rooneya, AreQue i formację The Party Is Over  :)

 

Tymczasem znane są nazwiska uczestników ukraińskich preselekcji - oto link. W stawce jest sporo znanych nazwisk (oczywiście jeśli ktoś interesuje się muzyką od naszych wschodnich sąsiadów). Na razie dostępnych jest kilka piosenek - jeśli kogoś interesowałoby, jakie są ich tytuły, ewentualnie gdyby ktoś chciał posłuchać tego, co już jest, daję jeszcze jeden link (daję do strony ESCKAZ, bo nie mogę znaleźć tej playlisty na Soundcloud :sad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goldenboy, racja, trochę przesadziłem - to, że słucham dużo muzyki zarówno z Rosji, jak i z Ukrainy, to jeszcze nie znaczy, że inni też to robią. Chodziło mi raczej o to, że w stawce jest kilka nazwisk, które brały udział w preselekcjach w poprzednich latach  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem do Albanii dołączyły Białoruś i Gruzja - a oto ich propozycje:

 

Białoruś:

 

https://youtu.be/FEnjmr_-4uE

 

 

Gruzja:

 

 

 

Jeżeli chodzi o ten pierwszy kraj to tegoroczny występ naszej reprezentantki na Turkowizji podczas eurowizyjnych preselekcji był taki:


Prawdę mówiąc, Napoli w przeciwieństwie do zwycięzców białoruskich preselekcji zasłużyło na wygraną.
Kolejne preselekcje są 27 stycznia w Wielkiej Brytanii i 28 stycznia we Finlandii.
Jeżeli chodzi o Polskę to etap zgłoszeń do Krajowych Eliminacji 2017 dobiegł końca - wyniki mają być 27 stycznia. Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmików w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu. Poprawiono też interpunkcję w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi Dziennik Eurowizyjny polski szef delegacji eurowizyjnej, czyli pan Mateusz Grzesiński był członkiem międzynarodowego jury białoruskich preselekcji. Zwycięskiemu Navi Band dał maksymalną notę 12 punktów ,zaś swojej znajomej z zeszłorocznych preselekcji polskich, czyli wokalistce Napoli dał 7 punktów.

Tymczasem TVP1 chyba rok temu strzeliło w stopę z likwidacją programu "Świat się kręci" gdyż teraz nie ma programu gdzie oficjalnie ogłosiłaby finalistów preselekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem po raz pierwszy utwory, które usłyszymy na Eurowizji. Oto mój ranking:
1. Gruzja - ma potencjał, u mnie zdecydowanie wygrywa. Chociaż żadna rewelacja, to nie jest.
2. Albania i Białoruś - obie piosenki słabe w moim mniemaniu, trudno się decydować, która gorsza. Chociaż pewnie obie zostaną do maja solidnie przerobione, a Albania jeszcze 10 razy zmieni piosenkę znając życie.  :wink: 


Ciekawa propozycja na polskich preselekcjach się ostatnio pojawiła:


Do wokalu tych Panów nie można mieć zastrzeżeń większych - tylko ta piosenka mi nie do końca się podoba. Chciałbym jednak to zobaczyć na żywo... :)

Iwona Węgrowska zaprezentowała swoją piosenkę, ale jest na tyle słaba, że daruję sobie link.... :)
  Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już koszyki do losowania półfinałów Eurowizji 2017 - wyglądają one tak:

Koszyk 1:

Albania

Macedonia

Czarnogóra

Słowenia

Chorwacja

Serbia

Szwajcaria

 

Koszyk 2:

Dania

Finlandia

Norwegia

Islandia

Estonia

Szwecja

 

Koszyk 3:

Armenia

Azerbejdżan

Białoruś

Gruzja

Rosja

Izrael

 

Koszyk 4:

Węgry

Cypr

Grecja

Rumunia

Mołdawia

Bułgaria

 

Koszyk 5:

Portugalia

Australia

Czechy

Malta

Austria

San Marino

 

Koszyk 6:

Belgia

Holandia

Irlandia

Łotwa

Litwa

Polska

Losowanie odbędzie się we wtorek, 31 stycznia o 11:00. Transmisja na stronie Konkursu Piosenki Eurowizji - eurovision.tv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj TVP zaprezentuje finalistów dziesiątej edycji polskich preselekcji eurowizyjnych czyli Krajowych Eliminacji 2017. Osobiście spodziewam się przynajmniej trzech znanych nazwisk - na przykład tych wspomnianych przez RMF FM który wspomina o Mateuszu Mijale, Kasii Popowskiej czy Lanberry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór Katarzyny Popowskiej mnie nie zachwyca. Lanberry podobno wysłała piosenkę zdyskwalifikowaną. A po Mijale za wiele się nie spodziewam. Mam cichą nadzieję, że jakieś duże nazwisko jeszcze się pojawi, o którym wcześniej nie spekulowano... :)



EDIT!!! 
Telewizja Polska S.A. uprzejmie informuje, że w związku z wysokim zainteresowaniem artystów chcących wziąć udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, termin przyjmowania zgłoszeń zostaje przesunięty do dnia 10 lutego b.r. W związku z powyższym termin Koncertu Krajowych Eliminacji zostaje przesunięty na dzień 18 lutego 2017.


Trochę dziwny powód podali swojego ruchu - moim zdaniem po prostu brakuje gwiazd i liczą, że uda się kogoś namówić z dużym nazwiskiem.... 
 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...