Jump to content

mihau

Users
 • Content Count

  298
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About mihau

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przypuszczam, że to raczej ograniczenie software'owe, a nie sprzętowe. W najtańszych Fergusonach jakoś można skanować transpondery z SR poniżej 10000.
 2. W Menu w Wyszukiwaniu Ręcznym gdy wprowadzam Symbol rate i po wprowadzeniu czwartej cyfry wciskam OK, a potem strzałkę dół na pilocie to wrzuca mi inny, pięciocyfrowy SR, a gdy próbuję wprowadzić czterocyfrowy SR poprzez podanie jako pierwszej cyfrę 0 to się dzieje to samo. Czy w tym tunerze istnieje jakiś inny, ukryty, bardziej zaawansowany sposób na ręczne przeszukiwanie transponderów dzięki, któremu można przeszukać transponder z czterocyfrowym SR?
 3. Wg strony http://www.flysat-beams.com/amos7-beam.php Podkarpacie leży w strefie najsilniejszego sygnału z wiązki Amos 7 Central Eastern Europe Z odbiorem z transpondera 12410 H podczas deszczu też nie ma u Ciebie problemu? Na mapie pokrycia wiązką Amos 7 Central Eastern Europe przez Dolny Śląsk pod skosem przebiega linia 51 dBW natomiast Pomorze Zachodnie jest zdecydowanie bliżej linii 48 dBW niż 51 dBW. Jednak wg tabelki na tej stronie przy 48 dBW w paśmie Ku Band powinien wystarczyć talerz 60-75 cm. Na mapach pokrycia z Hotbirda Polska jest między linią 52 dBW a linią 51 dBW, a wg tabelki na powyższej stronie przy 50 dBW wystarczy czasza 50-60 cm.
 4. W której części Polski mieszkasz? Bo ja na północnym zachodzie. Jak u Ciebie wygląda odbiór tp. 12410 H podczas deszczu? Jesteś z południa Polski, z Dolnego Śląska, czy tak bardziej na wschód? Jak u Ciebie wygląda odbiór tp. 12410 H podczas deszczu?
 5. Transponder 12410 H jest tak słaby, że nawet przy wycelowaniu czaszy 100 cm na Amosa sygnał potrafi siąść przy zerwaniu się słabego deszczu. Mimo, że przed pojawieniem się deszczu tuner na pasku jakości sygnału pokazywał niemniejszy procent niż na transponderze 11175 H czy 11140 H to na tych dwóch obraz nie zaczął szatkować w wyniku tego deszczu.
 6. Modulacja jest nadal QPSK, zmienił się FEC z 1/2 na 2/3. U mnie w Gryfinie nie zauważyłem pogorszenia odbioru.
 7. Nieprawda. Niemcy w DVB-T1 również nadawali pięć stacji w jednym multipleksie przy modulacji QPSK i to w mniej wydajnym kodeku MPEG2, a mimo to nie było takiej pikselozy jak przedwczoraj na TVR.
 8. No nie wiem. Wczoraj jak oglądałem na TVR program survivalowy to pojawiały się przymglenia obrazu . Pikseloza większa niż na Polsat News w muxie TV mobilnej, a ten mux jest dziej zapchany niż mux tv mobilnej. O ile w przypadku Polsat News przymglone bywają fragmenty obrazu to na TVR pikseloza pojawiała się na cały ekran.
 9. Aktualnie u mnie na tunerze DVB-T siła 71%, a na telewizorze Samsung po wczorajszym układaniu kabla teraz mam jakość 83-100 % ale dwie godziny temu miałem 60+ - 70+ %. To zastosowałeś chińską podróbkę wzmacniacza SWA-9701. To ta sama płytka, o której pisałeś w 2010. r., że łapałeś z nią w Gorzowie stację z Czech przy dobrej pogodzie?
 10. Ja nie jestem na granicy zasięgu, piszę z Gryfina. Wczoraj na tunerze Ferguson Ariva T650i podłączonej do siatki ze wzmacniaczem skierowanej na Rusinowo miałem siłę sygnału 70-71% zamiast 71%, zaś w telewizorze Samsung z 2012. r. z wbudowanym tunerem DVB-T, podłączonym kablem Cabletech F690BV.A do pasywnej siatki skierowanej na Kołowo miałem jakość 74-100% przy odpowiednim ułożeniu kabla mimo, że wcześniej było 100% nawet jak kabel leżał zwinięty w kącie. Teraz natomiast w Fergusonie mam siłę 71-72%, zaś na telewizorze Samsung odbiór się popsuł i przy ułożeniu kabla, przy którym miałem jakość 74-100% teraz mam 30%, ale poruszanie kablem polepsza odbiór. SWA 9701 masz oryginalny taki na zdjęciach w linku czy podróbę? LNA są moim skromnym zdaniem są przereklamowane. Testowałem LNA-188 i mux 3 z Jemiołowa mi nie łapał, a na oryginalnych wzmacniaczach płytkowych Anprel łapało. Sam mam wzmacniacz liniowy APL-108e.
 11. Patrząc dzisiaj na rezultaty odbioru na jednej antenie oraz wskazania siły sygnału na tunerze DVB-T podłączonym do drugiej anteny wnioskuję, że dzisiaj nadajecie z obniżoną mocą.
 12. Skoro tak to jeszcze jedną stację dodajcie albo zastąpcie zwykły TVR wersją HD. 5 stacji przy modulacji QPSK to Niemcy mieścili w kodeku MPEG-2, a wy przecież stosujecie MPEG-4, który jest wydajniejszy.
 13. Niemiecki mux z ARD i stacjami regionalnymi, na k.22 z Helpterbergu, który w DVB-T1 nadawał w modulacji QPSK też miał 5 stacji, które były w kodeku MPEG-2, a mux MWE nadaje w nowszym kodeku MPEG-4.
 14. To, że producent albo sklep napisał, że dana antena telewizyjna może odbierać radio FM to nie znaczy, że się nadają. Anteny yagi na UKF-FM mają o wiele większe wymiary niż yagi na telewizyjne pasmo VHF nie wspominając o yagach na UHF, wynika to z różnicy w długości fal. Antena dookólna Dipol 1RUZ B, o którą zapewne Ci chodziło ma kiepską opinię wśród osób interesujących się radiem. Z prostych zewnętrznych anten radiowych lepszy jest Dipol 1/RZ B. Na radiobudzikach, radyjkach kuchennych, gorszych boomboxach z toporną mechaniczną regulacją częstotliwości zapewne tak jest, na gorszych boomboxach ale z nietoporną regulacją, w chińskich mikrowieżach być może szumi, na lepszych boomboxach odbiera w syczącym/ siorbiącym stereo ewentualnie czystym mono jednak w brak poprawnego odbioru stacji z Warszewa z mocami 1 kW na średniowymiarowych wieżach stereo z odpowiednio nakierowanym kabelkiem nie chce mi się wierzyć. Na amplitunerach masz problem ze stacjami ze Szczecina i potrzebujesz do ich odbioru anteny zewnętrznej? Albo tunery fm wbudowane w te amplitunery zostały przez ich producentów potraktowane po macoszemu, nie stanowią funkcji równorzędnej z funkcją wzmacniacza audio i są tylko dodatkiem do wzmacniacza audio i te tunery mają parametry porównywalne z radiem w lepszym boomboxie albo coś u Ciebie syfi na FM. Sygnał słabszych stacji radiowych potrafi być zakłócony przez włączony stacjonarny PC w tym samym pokoju podłączony po kablu do routera, przez sam router jeśli znajduje się blisko odbiornika, zasilacze impulsowe jeśli są odpowiednio blisko.
 15. Anteny telewizyjne nie nadają się do odbioru radia FM, dodatkowo ich wzmacniacz może powodować intermodulacje. W Stargardzie poprawnego do odbioru stacji radiowych ze Szczecina powinna wystarczyć pokojowa antena radiowa, np. Sonus FM. Problem z dobrym odbiorem stacji ze Szczecina masz na średniowymiarowej wieży stereo czy mikrowieży?
×
×
 • Create New...