Jump to content

mihau

Users
 • Content Count

  292
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About mihau

 • Rank
  Czasami wpadam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nieprawda. Niemcy w DVB-T1 również nadawali pięć stacji w jednym multipleksie przy modulacji QPSK i to w mniej wydajnym kodeku MPEG2, a mimo to nie było takiej pikselozy jak przedwczoraj na TVR.
 2. No nie wiem. Wczoraj jak oglądałem na TVR program survivalowy to pojawiały się przymglenia obrazu . Pikseloza większa niż na Polsat News w muxie TV mobilnej, a ten mux jest dziej zapchany niż mux tv mobilnej. O ile w przypadku Polsat News przymglone bywają fragmenty obrazu to na TVR pikseloza pojawiała się na cały ekran.
 3. Aktualnie u mnie na tunerze DVB-T siła 71%, a na telewizorze Samsung po wczorajszym układaniu kabla teraz mam jakość 83-100 % ale dwie godziny temu miałem 60+ - 70+ %. To zastosowałeś chińską podróbkę wzmacniacza SWA-9701. To ta sama płytka, o której pisałeś w 2010. r., że łapałeś z nią w Gorzowie stację z Czech przy dobrej pogodzie?
 4. Ja nie jestem na granicy zasięgu, piszę z Gryfina. Wczoraj na tunerze Ferguson Ariva T650i podłączonej do siatki ze wzmacniaczem skierowanej na Rusinowo miałem siłę sygnału 70-71% zamiast 71%, zaś w telewizorze Samsung z 2012. r. z wbudowanym tunerem DVB-T, podłączonym kablem Cabletech F690BV.A do pasywnej siatki skierowanej na Kołowo miałem jakość 74-100% przy odpowiednim ułożeniu kabla mimo, że wcześniej było 100% nawet jak kabel leżał zwinięty w kącie. Teraz natomiast w Fergusonie mam siłę 71-72%, zaś na telewizorze Samsung odbiór się popsuł i przy ułożeniu kabla, przy którym miałem jakość 74-100% teraz mam 30%, ale poruszanie kablem polepsza odbiór. SWA 9701 masz oryginalny taki na zdjęciach w linku czy podróbę? LNA są moim skromnym zdaniem są przereklamowane. Testowałem LNA-188 i mux 3 z Jemiołowa mi nie łapał, a na oryginalnych wzmacniaczach płytkowych Anprel łapało. Sam mam wzmacniacz liniowy APL-108e.
 5. Patrząc dzisiaj na rezultaty odbioru na jednej antenie oraz wskazania siły sygnału na tunerze DVB-T podłączonym do drugiej anteny wnioskuję, że dzisiaj nadajecie z obniżoną mocą.
 6. Skoro tak to jeszcze jedną stację dodajcie albo zastąpcie zwykły TVR wersją HD. 5 stacji przy modulacji QPSK to Niemcy mieścili w kodeku MPEG-2, a wy przecież stosujecie MPEG-4, który jest wydajniejszy.
 7. Niemiecki mux z ARD i stacjami regionalnymi, na k.22 z Helpterbergu, który w DVB-T1 nadawał w modulacji QPSK też miał 5 stacji, które były w kodeku MPEG-2, a mux MWE nadaje w nowszym kodeku MPEG-4.
 8. To, że producent albo sklep napisał, że dana antena telewizyjna może odbierać radio FM to nie znaczy, że się nadają. Anteny yagi na UKF-FM mają o wiele większe wymiary niż yagi na telewizyjne pasmo VHF nie wspominając o yagach na UHF, wynika to z różnicy w długości fal. Antena dookólna Dipol 1RUZ B, o którą zapewne Ci chodziło ma kiepską opinię wśród osób interesujących się radiem. Z prostych zewnętrznych anten radiowych lepszy jest Dipol 1/RZ B. Na radiobudzikach, radyjkach kuchennych, gorszych boomboxach z toporną mechaniczną regulacją częstotliwości zapewne tak jest, na gorszych boomboxach ale z nietoporną regulacją, w chińskich mikrowieżach być może szumi, na lepszych boomboxach odbiera w syczącym/ siorbiącym stereo ewentualnie czystym mono jednak w brak poprawnego odbioru stacji z Warszewa z mocami 1 kW na średniowymiarowych wieżach stereo z odpowiednio nakierowanym kabelkiem nie chce mi się wierzyć. Na amplitunerach masz problem ze stacjami ze Szczecina i potrzebujesz do ich odbioru anteny zewnętrznej? Albo tunery fm wbudowane w te amplitunery zostały przez ich producentów potraktowane po macoszemu, nie stanowią funkcji równorzędnej z funkcją wzmacniacza audio i są tylko dodatkiem do wzmacniacza audio i te tunery mają parametry porównywalne z radiem w lepszym boomboxie albo coś u Ciebie syfi na FM. Sygnał słabszych stacji radiowych potrafi być zakłócony przez włączony stacjonarny PC w tym samym pokoju podłączony po kablu do routera, przez sam router jeśli znajduje się blisko odbiornika, zasilacze impulsowe jeśli są odpowiednio blisko.
 9. Anteny telewizyjne nie nadają się do odbioru radia FM, dodatkowo ich wzmacniacz może powodować intermodulacje. W Stargardzie poprawnego do odbioru stacji radiowych ze Szczecina powinna wystarczyć pokojowa antena radiowa, np. Sonus FM. Problem z dobrym odbiorem stacji ze Szczecina masz na średniowymiarowej wieży stereo czy mikrowieży?
 10. Plus w aucie nie łapie Ci dobrze? Nie wiem jak Plusa ale Eskę Szczecin, która również nadaje z mocą 1 kW z Warszewa podczas jazdy autem po DK 10 w kierunku wschodnim słychać jeszcze między Suchaniem a Reczem. Wracając do odbioru Muxa MWE to w Gryfinie odbiór na granicy stabilności odbioru był przy 4-krotnie mniejszej mocy, na siatce bez wzmacniacza skierowanej na północny wschód (35 stopni różnicy w azymucie względem Pazimu) podłączonej do telewizora 20-metrowym kiepskim przewodem antenowym Cabletech FV690BV.A, a teraz jest jakość stabilne pełne 100 % ( to co wcześniej pisałem o wzroście siły sygnału w tunerze DVB-T tylko o 1% dotyczyło drugiej anteny) więc w oddalononym o kilkanaście km dalej względem nadajnika Stargardzie przy obecnej mocy nadajnika i antenie, która wg danych producenta ma zysk do 14 dBi (bez wzmacniacza) odbiór również powinien być stabilny. Z wieży widokowej na katedrze przy ul. Wyszyńskiego w Szczecinie przez lornetkę można dostrzec Stargard ( z dachu wieżowca Pazim na pewno też) więc odbiór Muxa MWE z Pazimu tymbardziej powinien być u Ciebie dobry. Albo te do 14 dBi zysku to ściema producenta (w porównaniu do siatki antena ma mniej direktorów) albo zastosowany jest u Ciebie przewód antenowy równie udany jak wyrób Cabletecha. Jaki masz przewód antenowy?
 11. Gdy rozpoczęto emisję multipleksu to w artykule na stronie https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/multipleks-dvb-t-szczecin-kanal-39-power-tv-nuta-tv-tvr-mwe-networks zostało napisane, że początkowo sygnał będzie nadawany z obniżoną mocą, która zostanie wkrótce zwiększona do docelowych parametrów 1KW ERP. Jeśli piszesz, że moc została zwiększona 4-krotnie to wychodzi na to, że dotychczasowa moc wynosiła 0,25 kW. W moim Fergusonie Ariva T650i siła sygnału wzrosła tylko o 1%. Co do poprawy zasięgu w lubuskim to przy mocy 1kW, w lubuskim i tak będzie osiągalny tylko w niektórych miejscowościach powiatu gorzowskiego i ewentualnie strzelecko-drezdeneckiego, które mają korzystne ukształtowanie terenu w stronę Szczecina. Patrząc na ukształtowanie terenu to na odbiór w Gorzowie nie ma liczyć, ewentualnie na jego zachodnich peryferiach.
 12. Ze zniżką za korzystanie z e-faktury wychodzi 45 zł czyli jeżeli do tego dochodzi zniżka SmartDom to powinno być 35 zł. Na stronie Cyfrowego Polsatu, w zakładce Internet, jak się wejdzie w podstronę ,,LTE Plus'' albo ,,Telewizja + Internet z rabatem smartDOM'', albo w ,,Telewizja + Internet + TV, laptopy, tablety" to na tych podstronach jest wzmianka o SmartDomu, a jak się wejdzie w podstronę ,,Zestaw Domowy'' to na tej podstronie nie ma żadnej wzmianki o SmartDomu.
 13. Czy aktualnie w SmartDomu już nie ma tego ,,druga usługa za pół ceny, trzecia nawet za złotówkę"? Czy teraz jak ktoś ma telefon na abonament w Plusie za te 49,90 zł, internet od Cyfrowego Polsatu i najtańszy pakiet telewizji satelitarnej od Cyfrowego Polsatu to teraz za ten pakiet nie będzie płacić złotówkę tylko będzie miał zniżkę 10 zł? Ojciec gdy przedłużał umowę na Internet z Cyfrowego Polsatu to pracownica punktu sprzedaży wyliczyła mu 45 zł miesięcznie oraz powiedziała, że teraz będzie 45 GB limitu transferu. Wg strony Cyfrowego Polsatu abonament kosztuje 40 zł miesięcznie, najem routera 20 zł miesięcznie i ma się 10 zł zniżki miesięcznie gdy ma się e-fakturę. Zakładając, że najem starego routera kosztuje 15 zł miesięcznie to wychodzi na to, że wyliczyła mu kwotę bez uwzględnienia zniżki 10 zł w ramach programu SmartDom. Czy Internet - Zestaw Domowy nie wchodzi w skład programu SmartDom?
 14. Choć zapowiedź zahaczenia zasięgiem o woj. lubuskie przy mocy 1 kW nawet pomimo modulacji QPSK i FEC 1/2 wydaje się niewiarygodna to jednak po sprawdzaniu profilu terenu w dvbtmap.eu dla wybranych miejscowości okazuje się nie takie nierealne. Np. we wsi Stare Dzieduszyce, w gminie Witnica , w powiecie gorzowskim wystarczy zawieszenie anteny na wysokości 5 metrów nad poziomem terenu by na prosta na profilu terenu bez uwzględnienia krzywizny ziemi nie przecinała żadnego wzniesienia. Ponadto w Google Street View zauważyłem anteny siatkowe skierowane najprawdopodobniej na RTCN Szczecin *Kołowo*, a to tylko 3 stopnie różnicy w azymucie względem tej miejscowości.
 15. Jeśli za analogu w Gorzowie na siatce ze wzmacniaczem SWA-9701 odbierałeś w analogu stację z Czech przy dobrej pogodzie to może z ATXem i wzmacniaczem liniowym LNA APL-109e odbierał byś nie koniecznie tylko przy dobrej pogodzie mux lokalny z TV Łużyce z Gryfowa Śląskiego? Ja w Gryfinie w lutym na siatce skierowanej po południe z odchyłką na zachód podczas tropo gdy łapałem muxy z Cottbus, Śnieżnych Kotłów, Usti na Labem i jeden mux z czeskiego Pilzna to złapałem też mux TV Łużyce z Gryfowa Śląskiego. Same muxy 100 kW, jedynie muxy ze Śnieżnych Kotłów z mocami kierunkowymi 58-62 kW aż tu nagle mux lokalny z mocą 5 kW.
×
×
 • Create New...