Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mniejsza już o tego Szpaka, ale Eurowizja się zmienia i trzeba wykorzystywać takie rzeczy jak ekrany LED i grę świateł - musi to jakoś wyglądać i robić wrażenie. To nie jest radiowa lista przebojów. Przykładowo Chorwacja, piosenka znakomita, ale co ta kobieta na siebie ubrała? To takim występie nie ma szans na wygraną, czy nawet miejsce w TOP5. Zupełnie inaczej Belgia, piosenka słuchając mp3 według mnie tragiczna, ale występem się Belgia broni i jest w finale.



Chociaż mam wrażenie, że jeśli chodzi o samą muzykę, to jest coraz lepiej w tym konkursie, Naprawdę jest kilka świetnych piosenek - chociażby Chorwacja, Węgry, czy jak zawsze Izrael. Piosenek kabaretowych, których było trochę w ostatnich latach, w tym roku jakoś nie widać. Mamy w tym roku niezły utwór, dobrze zaśpiewany, ale w finale będą prawie same dobre piosenki.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jako 38 bo kolejność jest taka:

Austria, Islandia, Azerbejdżan, San Marino, Czechy, Irlandia, Gruzja, Bośnia i Hercegowina, Malta, Hiszpania, Finlandia, Szwajcaria, Dania, Francja, Mołdawia, Armenia, Cypr, Bułgaria, Holandia, Łotwa, Izrael, Białoruś, Niemcy, Rosja, Norwegia, Australia, Belgia, Wielka Brytania, Chorwacja, Grecja, Litwa, Serbia, Macedonia, Albania, Estonia, Ukraina, Włochy, POLSKA, Słowenia, Węgry, Czarnogóra i Szwecja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do finału przechodzą: Łotwa, Gruzja, Bułgaria, Australia, Ukraina, Serbia, POLSKA, Izrael, Litwa i Belgia.

 

Pisałem jakiś czas temu o homoseksualistach na wózkach z jakimiś dysfunkcjami - chyba przesadnie się nie pomyliłem z typem.

 

Znajoma mi osoba stwierdziła niedawno, że skoro polska propozycja przeszła, to jak złe musiały być inne. Szczególnie tak europejskie propozycje, jak australijskie. Nie dość, że marny poziom artystyczny, to jeszcze problemy geograficzne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Marino chyba nie ma własnej sieci telefonicznej - ponoć korzysta z włoskiej (tak słyszałem, ale nie wiem, czy to prawda), więc niemożliwe byłoby podanie punktacji telewidzów z San Marino w oparciu o włoską sieć, dlatego tam podają tylko głosy jurorów. W takiej sytuacji EBU miała pomysł, by punktację widzów z krajów, gdzie nie ma audiotele (w tym z San Marino) stworzyć na podstawie głosów telewidzów z kilku innych krajów, ale nie wiem, czy ten pomysł będzie wdrożony, bo przeciwne temu było właśnie San Marino i sprawa ucichła (chyba że o czymś w tej sprawie nie wiem)  :smile:

Zresztą, jeszcze do niedawna bodajże Albania również podawała tylko głosy jurorów.

 

W tym roku nie mam zdecydowanego faworyta - niby wszystko wskazuje na to, że za rok o tej porze zobaczymy Eurowizję w Soczi, jednakże wydaje mi się, że oprócz Rosji o zwycięstwo będą się bić: Serbia, Australia, Francja, Ukraina i Węgry. Miło by było też, gdyby w TOP 10 uplasowały się: Gruzja, Łotwa, Malta i (oczywiście) Michał Szpak ze swoją piosenką. Moim zdaniem, głosowanie będzie bardziej nieprzewidywalne niż zwykle, głównie ze względu na zmianę jego formatu, stąd moje wątpliwości  :)

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to sobie wyobrażam, co byłoby w Internecie po ewentualnym zwycięstwie Australii - byłoby mnóstwo komentarzy typu "Jak to możliwe, że Australia wygrała Eurowizję, skoro nie leży w Europie?" Dobrze jeszcze, że w takiej sytuacji nie trzeba by było organizować konkursu np. w Sydney

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami konserwatyści i formaliści... :roll: Australia została członkiem EBU, to ma prawo wystawić reprezentanta. To nie jest konkurs bezwzględnych szerokości geograficznych. Nazwa jest tylko umowna. Ja jestem zwolennikiem dorzucenia do stawki USA, czy chętne kraje Azjatyckie. Byłoby urozmaicenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...