Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co mi po kanale którego nie obejrzę? Jeszcze jakby był na sat w fta chociażby, albo udostępniany sieciom kablowym... A tak to pożal się Boże nc+ będzie to mieć, ale będziesz musiał mieć paczkę 8xC+...

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi po kanale którego nie obejrzę? Jeszcze jakby był na sat w fta chociażby, albo udostępniany sieciom kablowym... A tak to pożal się Boże nc+ będzie to mieć, ale będziesz musiał mieć paczkę 8xC+...

W NC+ kanał TVP 4K będzie udostępniony DLA WSZYSTKICH abonentów, którzy mają dekoder 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 maja br. KRRiT udzieliła koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą „TVP 4K” o charakterze wyspecjalizowanym sportowo-filmowo-rozrywkowym.

http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnosci/news,2653,program-tvp-4k--w-telewizji-polskiej-sa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[...]

– Adam Korman pyta czy TVP 4K to tylko kanał na mundial, czy zostanie też po mistrzostwach świata?

– W tej chwili trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby zostawienie tego kanału. Mogę wypowiadać się tylko na temat praw sportowych, ale coraz więcej produkcji powstaje w 4K. To kwestia biznesowa i kwestia opłacalności dla Telewizji Polskiej, ale myślę, że to pierwszy krok, aby pokazać, że TVP to najwyższa jakość.[...]"

 

Źródło cytatu: http://sport.tvp.pl/37257735/szef-tvp-sport-o-mili-stanowskim-i-esporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TVP będzie nagrywać produkcje własne kamerami 4K, to stały kontent nie będzie stanowił problemu. Większym problemem obecnie jest kwestia utrzymania TVP 4K, którego wyniki oglądalności będą bardzo słabe, a do tego dochodzą koszty miejsca na transponderze, którego NC+ raczej za darmo nie dała.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna udostępniać karty dekodujące dla każdego płacącego abonament RTV. 

 

Moim zdaniem to jawne oszustwo. Kanał opłacany z abonamentu RTV tylko dla posiadaczy kart Cayman w NC+. To jest ułamek wszystkich.

 

Wiem, że nie jesteśmy tak bogaci jak Niemcy, gdzie wszystkie kanały publiczne są darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro TVP lansuje się jako telewizję dla wszystkich, a w szczególności dla tych gorszych i pominiętych, to powinni zadbać o to, by dać 4K możliwie największej grupie osób, prawda?

 

TVP 4K powinno być dostępne z poziomu każdej karty polskiego operatora. CP, NC+, czy nawet prepaidów jak SmartHD, a najlepszym wyjściem byłaby wiązka punktowa na Polskę i emisja kanału z HB w postaci FTA, ale to nie jest chyba możliwe z tego satelity.

 

Działanie TVP, polegające na udzieleniu wyłączności dla NC+ i Orange jest po prostu antypolskie. Tylko kto ich za to skrytykuje? TVN powiązane z NC+ nie ma w tym interesu. Polsat zaś w ogóle nie chce ruszać tematu, bo nawet nie mają sprzętu 4K, a krytykowanie TVP oznaczałoby promowanie 4K, czyli strzał w stopę.

 

Ja moduł 4K od NC+ mam, więc będę miał okazję zobaczyć to polskie 4K na żywo, ale nie podoba mi się działanie TVP, które poszło w czystą komerchę, a nie misję udostępnienia najlepszej jakości technicznej wszystkim zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to są interesy, nikogo w nc+ nie obchodzi, że ktoś z CP chce sobie oglądać 4K na module CI, albo ktoś sobie wyszuka FTA i będzie sobie oglądał za darmo , zapłacili za sublicencje dla C+, dali miejsce na transponderze ( które nie jest tanie w przypadku HD, a w UHD to już wgl.) to dali im warunek- kodowanie TVP 4K tylko dla nas i Orange. CP im by tego nie dał, jedynie mogliby puścić tylko  po światłowodzie dla Orange, ale lepiej współpracować z NC+ i być w dwóch platformach, niż kopać się po kostkach i być (w 4K ) na światłowodzie tylko, lub wcale.

 

A kto powiedział, że ten kanał jest sfinansowany  z abonamentu? ...z abonamentu to są prędzej TVP Rozrywka czy Info. Będą reklamy na nim?

 

 

Wiec już może skończycie  z tym bólem d***, że nie  będzie FTA, nie można mieć wszystkiego za darmo... zawsze jest ktoś poszkodowany, to samo się dzieje w innych wątkach... LM w Polsacie to krzyczą aboneneci NC+, MŚ w nc+ to krzyczy CP, jak tak koniecznie musicie mieć wszystko to kupcie CP i NC+ to będziecie zadowoleni, jeszcze pewnie część z tych co się domagą FTA nie ma nawet telewizora UHD w domu. Ja mam nc+, ale nie zamierzam wymieniać mediaboxa na ultrabox, podejrzewam, że przeżyję oglądając w HD

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 4K nie może być FTA, choćby ze względu na koszty licencji, które były głównym powodem zakodowania TVP Kultura. A brak dostępu dla abonentów CP jest spowodowany tym, ze ten operator jeszcze nie jest gotowy na nadawanie 4K, wiec nie ma sensu, aby TVP 4K był w jego ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[...]A kto powiedział, że ten kanał jest sfinansowany  z abonamentu? ...z abonamentu to są prędzej TVP Rozrywka czy Info. Będą reklamy na nim?[...]

Z tego co wiem to nie z abonamentu, czyli najprawdopodobniej ze środków komercyjnych w TVP są finansowane kanały: TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, Biełsat TV. Chyba było tak zawsze, to jest od początku startu tych kanałów.

 

Tutaj sprawozdanie KRRiT z działalności w 2017 roku: http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/sprawozdania/spr-i-inf-2017/sprawozdanie_26_03.pdf (strona 51). 

Ze wcześniejszych lat też widziałem gdzieś podobne dokumenty(przedstawione kwestie finansowania kanałów na wykresach), także myślę, że jest to do znalezienia i sprawdzenia na internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neo_patryk, oczywiście CP nie jest gotowy na 4K, ale zwróć uwagę jaka była sytuacja przy igrzyskach w Pekinie 2008, Wtedy startował TVP HD. I niestety nie było go w CP, choć wtedy już mieli opcję HD. Więc nie można założyć, że byłby w CP nawet gdyby ci byli na to gotowi. To jest deal NC+ z TVP. Dołożył się do tego Orange. To jest komercyjny projekt, a nie jakaś misja, żeby być innowacyjni technologicznie  Dokładnie tak, jak przed IO w Pekinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP odmawia sieciom kablowym podania warunków reemisji programu TVP 4K, na którym ma tym transmitowana część meczów nadchodzących Mistrzostw Świata w piłce nożnej. http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23470358,tvp-nie-udostepni-sygnalu-tvp-4k-na-pilkarski-mundial-sieci.html

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...