Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie z tego pocieszenie że będzie dostępne w NC+ ? Ilu ludzi ma ich dekoder co obsługuje 4K ? Obecni abonenci z tego co wiem nie mogli wymienić na nowy dekoder,tylko jest dla nowych ! Nie wiem jakie by było najlepsze rozwiązanie dla TVP 4K ,naziemna ,czy da radę ? A jak nie to przez  VOD TVP /Internet .Jaki sens ma nadawanie tego dla grupki wybranych osób ?

Może poprzez HbbTV, które jest dostępne "poprzez" NTC(z chyba koniecznym dostępem do internetu) na m.in. MUX-3 i MUX- 8 ? Z "miejscem" dla tego przekazu w HbbTV w NTC nie byłoby problemu z tego co wiem, tylko raczej gorzej chyba sprawa się ma z przekazem, który "szedł" by z TVP. Zapewne pojawia się tu kwestia serwów TVP, które nie wiem czy dałyby radę uciągnąć ten przekaz z niejednego powodu. Zależałoby to też np. od liczby korzystających chyba.

No nie wiem, może ktoś bardziej w temacie się wypowie na ten temat... Jakie są szanse na transmisję tego kanału poprzez HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej ?

 

Z informacji dostępnych "w sieci":

- na początku stycznia 2016 roku, Dyrektor Ośrodka TVP Technologie poinformował, że HbbTV od TVP miała 1,8 miliona użytkowników (źródło informacji: https://satkurier.pl/news/124163/hbbtv-od-tvp-1-8-mln-uzytkownikow-beda-nowosci.html)

- testy transmisji poprzez HbbTV w 4K TVP już odbyła - źródło informacji: https://satkurier.pl/news/106159/tvp-pierwsze-w-europie-testy-transmisji-4k-w-hbbtv.html oraz: https://tech.wp.pl/tvp-i-lg-pierwsze-w-europie-testy-hbbtv-w-technologii-4k-6034787471942785a

Co jeszcze może przemawiać za nadawaniem kanału TVP 4K w HbbTV ? Moim zdaniem, być może nieduże koszty takiej transmisji, w porównaniu z innymi dostępnymi metodami.

 

Co z tego jak finał MS 2018 roku w 4K będzie tylko w Canal+ 4K bo mają na wyłączność.

 

Jakby ktoś nie doczytał https://satkurier.pl/news/170741/caly-mundial-w-4k-tylko-w-nc.html

 

TVP znów pokazała że ma społeczeństwo w nosie.

 

Do tego żeby Canal+ 4K oglądać trzeba mieć wykupiony dostęp do paczki 8 x C+

Jakoś chyba się musieli dogadać - coś za coś. Nie jest to sprzedaż praw do transmisji w kanale ogólnodostępnym czy o dużym zasięgu(bynajmniej na początku) także...

Może z zyskiem udało się TVP wyjść z tej sytuacji, także... to byłoby chyba dobrze.

 

Dobrze,to pytanie dla kogoś obeznanego,czy DVB-T jest w stanie ogarnąć kanał w 4K ?

"Odpowiedź" w odpowiedzi do pierwszego cytatu. Dopiszę jeszcze, że większe szanse na stricte wejście z jakimkolwiek kanałem 4K do NTC(nie poprzez np. HbbTV) będzie miało miejsce chyba dopiero przy przejściu z nadawania z DVB-T na DVB-T2. Prace nad projektem, wymaganiami technicznymi dla odbiorników telewizyjnych pod przyszły system trwają i najprawdopodobniej zostaną sfinalizowane w II kw. br.: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=228646#p228646

 

Przede wszystkim potrzeba miejsca na transponderach, jaki kontent będą mieli oprócz TVP 4K teraz??

 

Żaden.

 

Mają testowo puszczać LM w UHD, wtedy dopiero mogą coś zacząć.

No właśnie... skąd by wzięli materiały w 4K by nadawać 24 godziny/7 dni w tygodniu. Chyba, że ileś tam materiałów może mają od BBC(o ile takie mają) w ramach choćby "Strefy ABO" na rzecz której, pozyskali chyba od nich właśnie różne materiały(chyba filmy, seriale, dokumenty ?) ?

 

Materiały w teoretycznym 4K mogliby(TVP) "wydać" z siebie choćby poprzez zrekonstruowane cyfrowo i zdigitalizowane materiały. Tak, wiem, że to nie jest to samo, co jakby materiał był nagrany w 4K, ale... W pełni(sam skan taśmy filmowej w 4K, nie oznacza, że cały proces został wykonany w takiej rozdzielczości) przeprowadzony cały proces rekonstrukcji cyfrowej i digitalizacji w 4K, TVP przeprowadziła bodajże tylko(w roku 2016) na serialu: "Wrota Europy". Być może będą kolejne w ramach programu, który obecnie trwa w TVP i dotyczy tych działań.

 

Jest gdzieś dostępna informacja, że na kanale TVP 4K mają testowo puszczać LM piłki nożnej ? Dobrze zrozumiałem ?

 

Bardzo ładny logotyp!  ^_^

 

Widać, że nawiązywali w jakiś sposób do TVP HD zachowując przy tym współczesne trendy co do flat designu :)

 

Moim zdaniem również: to bardzo ładne logo.

 

Ten twór raczej zniknie po mundialu.Chyba że Kurski solidnie za satelitę zapłaci a w to nie wierzę.

Sama TVP w komunikacie napisała: "[...]Kanał TVP 4K na czas Mundialu będzie dostępny za pośrednictwem dwóch operatorów[...]". 

Może to dawać coś do myślenia moim zdaniem. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"[...]"TVP 4K to nowoczesny, najwyższej jakości przekaz telewizyjny, który zostanie uruchomiony tuż przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.[...]"

 

Przed Mistrzostwami ? To może coś przyśpieszyli, sprawy potoczyły się szybciej lub to o czym pisałem nie ma znaczenia(fakty są inne) i sprawa ma się inaczej niż ją zrozumiałem:

- https://forum.satkurier.pl/topic/25747-tvp-4k/?p=1366990 (post nad tym z linku do forum jest z linkiem do dokumentacji).

 

Źródło cytatów z komunikatu TVP: http://centruminformacji.tvp.pl/37164454/mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-fifa-2018-w-nowym-kanale-tvp-4k

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą,ten kanał powinien być za darmo dla każdego, a nie dla abonentów nc+, czy Orange. Tak jak np. BBC w stream. Dziś płacący abonament za TVP może powiedzieć "ja płacę", a oglądają Ci co nie płacą...

 

Oczywiście, że powinien być dla wszystkich, czyli na satelicie FTA, tak jak wszystkie kanały TVP są FTA. :wink:

 

W jakiś sposób się dogadali z nc+ co do miejsca na satelicie, a podejrzewam, że albo nie zapłacili nic za miejsce albo grosze, dlatego jest kodowany i w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fair od utworzenia kanału TVP4K czy od zawsze? Oprócz TVP Polonia i Info (chyba jeszcze Kultura i Historia) nazwijmy je misyjnymi to pozostałe są zakodowane.

 

Nie chodzi o kodowanie, a o puszczenie go tak, by zwykły Kowalski mógł go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream w necie,sądzę e naziemnie też na 3 tygodnie by się dało.BBC już tak zrobiło i mimo iż niewiele osób ma dostęp to nikt im nie zarzuci że dali komuś zarobić na swoim produkcie..da się.Trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream w necie jak najbardziej jestem za, może jeszcze będzie bo chyba nigdzie nie pisali że tylko w orange i nc+. Co do naziemnej to mało realne, musieliby mieszać kanałami na MUXach pewnie, o MUX8 nawet nie wspominam przy problemach z jakimi się spotykamy z sygnałem. Z resztą mało czasu do mundialu a w Polsce to raczej chwilę będzie trwało zanim TVP by się dogadała z Emitelem, problemów pewnie po drodze sporo. W naziemną nie wierzę, natomiast za stream byłbym happy.

 

W mojej ocenie wygląda to tak, że nc+ dogadało się co do MS na C+4K a to, że TVP4K jest/będzie na nc+ to tylko pośrednio powiązana z tym sprawa (przy okazji pewnie wynegocjowali dobrą $ za miejsce). Pole do popisu teraz mają kablówki bo im to chyba najłatwiej dołączyć taki kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream w necie,sądzę e naziemnie też na 3 tygodnie by się dało.BBC już tak zrobiło i mimo iż niewiele osób ma dostęp to nikt im nie zarzuci że dali komuś zarobić na swoim produkcie..da się.Trzeba chcieć.

Tylko jak ten strumień w Internecie miałby im się zwrócić? Emisja 10 minut reklam przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ten strumień w Internecie miałby im się zwrócić? Emisja 10 minut reklam przed?

Jak nie potrafi się wykonywać misji publicznej, to lepiej nic nie robić.

 

Pamiętam początki TVP HD. Nie było różowo z materiałem, teraz mogliby śmiało usunąć ten kanał, ponieważ nie ma racji bytu.

 

Nie można zrobć tak, jak to robi ORF (Telewizja publiczna w Austrii)? Wszystkie kanały dostępne są dla płacących abonament przez moduł z kartą. Tutaj oczekiwałbym raczej tylko karty. Moduły sprawiają zawsze problemy.

DVB-T na terenie kraju za darmo.

 

Niestety nie powtórzymy modelu niemieckiego, gdzie ich kanały UHD będą dostępne FTA. 

 

Jeżeli będzie tam tylko sport, to nie potrzebuję tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie wszędzie, ale w większych miastach to jest temat do zrobienia w ramach emisji okazjonalnej/testowej.

TVN testuje od 10 czy iluś lat swój mux z PKIN w Wawie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tzw "Narodowy nadawca" powinni uruchomić okazyjnie mux dvb-t2 i wrzucić tam testowo tvp4k w hevc. Tym samym wszyscy posiadacze tv uhd mogliby bezpłatnie potestować na MŚ.

Myślę, że to nie jest takie proste, że TVP sobie wymyśli uruchomienie MUX'u w DVB-T2 i już za miesiąc, dwa, będzie on dostępny w całym kraju. Przede wszystkim to nie zależy od TVP, a poza tym na to trzeba czasu, formalności...  no i chyba pieniędzy, przynajmniej ze strony nadawcy... z tego co wiem. Więcej do poczytania jak to działa - w internecie(myślę, że znajdziesz jeżeli zechcesz szukać). 

 

 

Wiadomo, że nie wszędzie, ale w większych miastach to jest temat do zrobienia w ramach emisji okazjonalnej/testowej.

TVN testuje od 10 czy iluś lat swój mux z PKIN w Wawie  ;).

Może w ramach czegoś takiego tak... Nie wiem.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na ultraboxa już w marcu więc jest taka możliwość od dawna. Co do TVP 4k to zgadzam się, że powinna być dostępna dla wszystkich, tylko jak? Jeśli chodzi o naziemną to na dzień dzisiejszy mam trudności z odbiorem tvp Poznań w SD w mojej lokalizacji a co dopiero 4k. Streaming przez neta? Zgoda ale też nie każdy ma światłowód, ja mam neo 10Mb bo więcej mieć nie mogę. Oczywiście mógłbym kupić neta z sieci komórkowej ale ile bym obejrzał stream 4k zanim bym wykorzystał te 100gb transferu? Ktoś mógłby powiedzieć że powinien być na sat jako kanał FTA ale inny znowu będzie narzekał że musi kupić talerz i tuner, a to koszty. W tym temacie nie ma opcji, która usatysfakcjonuje wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...