Jump to content
Patjyk

TVP 4K

Recommended Posts

Swoją drogą dużo miejsca pójdzie na 2 kanały UHD na tp, nc+

Swoja droga to..... "kto bogatemu zabroni"  ;)

Jakie z tego pocieszenie że będzie dostępne w NC+ ? Ilu ludzi ma ich dekoder co obsługuje 4K ? Obecni abonenci z tego co wiem nie mogli wymienić na nowy dekoder,tylko jest dla nowych ! Nie wiem jakie by było najlepsze rozwiązanie dla TVP 4K ,naziemna ,czy da radę ? A jak nie to przez  VOD TVP /Internet .Jaki sens ma nadawanie tego dla grupki wybranych osób ?

Dorzućmy jeszcze te testy w HD w nc+ ...ale nie o tym wątek.

Tak patrząc na stronę wizualna to logo fanmade/nieoficjalne krążące w sieci od 2015 czyli testów UHD w TVP  wydaje się dużo lepsze od oficjalnego...

875ce55081f69.png

Obecni abonenci z tego co wiem nie mogli wymienić na nowy dekoder,tylko jest dla nowych !

Można wymienić , oczywiście za comiesięczny "haracz". :/

Jaki sens ma nadawanie tego dla grupki wybranych osób ?

A taki sens że ktoś za to zapłaci.

W tej chwili to tylko NC+ i Orange mogą nadawać kanały w 4K.

Więc w czym problem?

Tylko oni? Brednie. Polsat i kablówki też mogą, abonent wtyka moduł CAM w tuner albo tv i ogląda. Więc nie mów że tylko oni :)

Nadeszła ta chwila - ten moment - brawo! Jako kibic jestem bardzo zadowolony.

Co do wyłączeń, kto może to oglądać i u jakiego operatora, nie mamy na to wpływu, otrzymujemy za to wybór, a decyzja indywidualnie należy już do Nas samych.

No to chyba się coś zmieniło,bo wiem że obecnym abonentom nie wymieniali dekoderów na nowe 4K . Nc+ na swoim kanale może robić co chce ,ale kanał publicznej TV powinien być dostępny dla wszystkich kto ma sprzęt do odbioru w 4K.

Jakie z tego pocieszenie że będzie dostępne w NC+ ? Ilu ludzi ma ich dekoder co obsługuje 4K ? Obecni abonenci z tego co wiem nie mogli wymienić na nowy dekoder,tylko jest dla nowych ! Nie wiem jakie by było najlepsze rozwiązanie dla TVP 4K ,naziemna ,czy da radę ? A jak nie to przez  VOD TVP /Internet .Jaki sens ma nadawanie tego dla grupki wybranych osób ?

Taki jest cel  nc+...żeby zachęcić do przejścia abonentów z konkurencyjnej platformy(pozyskać nowych klientów) podobną strategie mają sieci komórkowe,  oferty dla obecnych abonentów  lub nowych bez numeru są  dużo gorsze niż dla tych którzy chcą przenieść numer z konkurencyjnej sieci....najlepszą strategią w rozwoju nie jest dbanie o własnych klientów tylko podkupowanie nowych od konkurencji, w ten sposób Ty się wzbogacasz, ale przede wszystkim niszczysz konkurencję.

A jakim pocieszeniem byłby fakt, gdyby był w CP, gdzie CP nie oferuje sprzętu do odbioru tego typu treści, tylko posiadacze własnego sprzętu UHD z modułami  CI mogliby to obejrzeć. a w nc+ masz posiadaczy ich sprzętu UHD + właścicieli własnych sprzętów. Myślę, ze bardzo dobrze zrobili. Wybrali lepsza drogę. Jak tak bardzo Ci przeszkadza to że nie chcą Ci dać utraboxa to pobaw się z modułem CI w swoim TV UHD.  A co do NTC to nie opłaca się...tam niektórzy odbierają kanały HD na kineskopach a UHD to już wgl...

Bedą też za pośrednictwem światłowodu w Orange TV, to sumując te 2 grupy to juz wcale nie jest tak mało+ pewnie jakieś kablówki mniejsze tez będą chciały...problem jest tylko jak w CP, nie oferuja sprzętu do odbioru, tylko zabawa z CI. W VOD TVP tez na pewno będą

Obawiam się że to niemożliwe - nie mają takiej infrastruktury żeby to uciagnac. Ostatnie mecze towarzyskie oglądałem na ich stronie i co chwilę z full HD robiła się pikseloza, i czasem bufor. Internet mam ok, więc to po ich stronie zresztą dużo osób wtedy narzekalo.

Nie muszą dawać jakiegoś wielkiego bitrate, 15 mbit wystarczy dla UHD streamingowego.

Taki Netflix udostępnia masę treści w 4k i wszytko działa perfekt,więc dlaczego TVP nie mogło by udostępnić tego przez internet ,to najlepsze wyjście moim zdaniem . W najgorszym wypadku można kupić moduł  NC+ za 199 zł gdzie jest miesięczny dostęp do całej paczki C+ wraz z 4 K  w cenie na mistrzostwa akurat .

Jeśli będzie dostęp do programu Canal+ 4K oraz TVP 4K na modułach NC+ CI+ Cayman bo w artykule jest mowa tylko o dekoderze Ultrabox+.

Taki Netflix udostępnia masę treści w 4k i wszytko działa perfekt,więc dlaczego TVP nie mogło by udostępnić tego przez internet ,to najlepsze wyjście moim zdaniem . W najgorszym wypadku można kupić moduł NC+ za 199 zł gdzie jest miesięczny dostęp do całej paczki C+ wraz z 4 K w cenie na mistrzostwa akurat .

Przede wszystkim jednak inaczej jest gdy udostępniasz coś na żywo a inaczej gdy na żądanie z dysków ;)

Nie muszą dawać jakiegoś wielkiego bitrate, 15 mbit wystarczy dla UHD streamingowego.

Kolego,skąd taki news?Dla spotu to minimum 36Mbps...

Taki Netflix udostępnia masę treści w 4k i wszytko działa perfekt,więc dlaczego TVP nie mogło by udostępnić tego przez internet ,to najlepsze wyjście moim zdaniem . W najgorszym wypadku można kupić moduł NC+ za 199 zł gdzie jest miesięczny dostęp do całej paczki C+ wraz z 4 K w cenie na mistrzostwa akurat .

Ale to nie jest materiał na żywo.

Jeżeli taki mecz polskiej reprezentacji w full HD miał spadki do pikselozy (a obstawiam że obciążenie było spore) to o UHD można zapomnieć, chyba że też chcesz widzieć piksele zamiast boiska i piłki :)

Kolego,skąd taki news?Dla spotu to minimum 36Mbps...

Przy unicascie życzę powodzenia z bitrate 36...

Dlatego nigdzie nie masz streamów w 4K.Poczytaj o ostatnich próbach BBC...To nie to samo co film z dysku..

Dobrze,to pytanie dla kogoś obeznanego,czy DVB-T jest w stanie ogarnąć kanał w 4K ?

Pewnie i jest, ale miejsca nie ma tym bardziej jak w x264 miało by byc nadawane, bo o hevc można zapomnieć, nisza osób póki co ma tv lub tuner z. Hevc

Chociaż miło byloby zobaczyć, ale to Marzenie ściętej głowy...

Edited by korni007

No to pozostaje tylko Sat,z tym że kanał TVP UHD , NC+ powinna udostępnić wszystkim abonentom  ,nawet tym co mają własny sprzęt .

IMO wszystkie platformy powinny mieć dostęp do TVP UHD

A tak to obejrzy to garstka osób niestety...

Dostęp możesz mieć ale jak skoro CP nie posiada dekodera 4K i idzie w coś co nazywa się SHD...nikt nie powiedział że nc+ ma wyłączność...