Jump to content
Patjyk

TVP 4K

Recommended Posts

Przy 25 Mbps w HEVC nie ma prawa być.

Sympatyczne logo ekranowe :)

Ciekawe czy oznaczenie wiekowe też byłoby takie jak na TVP HD czy niestety większe.

Bitrate jest na poziomie Canal+ 4K,także jeśli tak zostanie to będzie elegancko:-)

Edited by XMAREKK30

Patrząc po ramówce zarówno TVP 4K i C+4K UHD gdzie transmisje zaczynają się 5-10 minut przed pierwszym gwizdkiem , a we wcześniejszych godzinach, albo nic nie będzie , albo będą powtórki to stwierdzam , że jednak studia nie będzie w 4K.

Hmm... Myślę, że po coś w każdym razie TVP zrobiła przetarg(i z tego co wiem ogłosiła ich zwycięzcę) na dostawę bodajże 14 zestawów zdjęciowych w postaci kamkoderów z akcesoriami, kamer UHD(4K).

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Czy obraz kontrolny leci z HDR? ;))).

@DVB-T(2) INQUIRING jeszcze czasami niektóre kamery w studiach TVP są w SD, gdyby teraz od razu odpalili całe studio w 4K to byłbym bardzo zaskoczony.

Guest kingofsouth

Czy obraz kontrolny leci z HDR? ;))).

A jak myślisz? ;)

Bitrate jest na poziomie Canal+ 4K,także jeśli tak zostanie to będzie elegancko:-)

Również mam taka nadzieje. :D Edited by kingofsouth

U mnie w hdr lecą pasy bitrate też musi być powyzej 30 bo pasy ostre jak żyleta :)

Naciśnij w dekoderze info przy kanale TVP 4K i zaraz zobaczysz czy jest HDR czy nie, to takie proste :)

Edited by XMAREKK30

Guest kingofsouth

Najważniejsze by transmisje były w HDR.

Obecnie ponownie brak uprawnień na tym kanale - planszy testowej brak.

Czy ktoś bez paczki Canal+ miał uprawnienia? Późnym wieczorem wyszukałem kanał i było brak uprawnień. Dziś rano też nie było. Czyli potwierdziło się, że TVP 4K tylko dla tych co mają Canal+. Ech, tylko za tą akcję leci moje wypowiedzenie na koniec umowy. 99 zł ma mundial w 4K płacić nie będę. Piłka nożna mnie kompletnie nie interesuje, jedyne co chciałem zobaczyć to 4K z satelity, a mecze to świetny benchmark dla parametrów transmisji.

Guest kingofsouth

Czemu się dziwisz? Od początku były jasne zasady dostępu do TVP 4K.

Edited by kingofsouth

U mnie w hdr lecą pasy bitrate też musi być powyzej 30 bo pasy ostre jak żyleta :)

A pisk z generatora chociaż w 5.1 czy od razu Atmos?

... Ech, tylko za tą akcję leci moje wypowiedzenie na koniec umowy. 99 zł ma mundial w 4K płacić nie będę. Piłka nożna mnie kompletnie nie interesuje, jedyne co chciałem zobaczyć to 4K z satelity, a mecze to świetny benchmark dla parametrów transmisji.

Czyli tajniak zły bo mu nie dali uprawnień do kanału, bądź co bądź, premium przy najniższym pakiecie? W życiu niestety nie ma nic za darmo. Tak się pieklisz o brak dostępu do kanału TVP, który wg niektórych powinien być dostępny dla każdego, a płacisz chociaż abonament RTV?

Edited by iksiak

Czemu się dziwisz? Od początku były jasne zasady dostępu do TVP 4K.

Nie były. Wszystko związane z TVP 4K śmierdzi przekrętem na kilometr. Jeszcze nigdy nie było tak, by TVP poszła na taką wyłączność. TVP HD był dostępny jako zwykły kanał dla wszystkich co mieli odpowiedni sprzęt i średni pakiet. TVP 4K powinna być nadawana FTA w wiązce kierunkowej, albo przynajmniej mieć dołączone wszystkie systemy kodowania, by posiadacze modułów CP też mogli oglądać.

Zresztą ta dyskusja nie ma sensu. Tak naprawdę mam to gdzieś, bo piłki nożnej nie lubię i nie mam zamiaru obejrzeć ani jednego meczu w całości. Byłem zainteresowany tylko stroną techniczną i chciałem zobaczyć jak to nasze 4K będzie wyglądać.

Co to jest "benchmark"? 

http://bfy.tw/Gci

Pisałem to już wcześniej.Tvp jako narodowy nadawca,utrzymywany z abonamentu i podatków nie powinien mieć możliwości nadawania czegokolwiek na wyłączność czy to satelitą czy kablówką.

Ja rozumiem że miejsce na satelicie jest drogie itp.Ale idąc w najdroższy pakiet zwyczajnie robią prywaciarzowi przysługę.To moim zdaniem jest niedopuszczalne.