Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Evo mam podpięty do uniwersalnego konwertera dwoma przewodami

któryś już raz się zacina podczas przełączania kanałów nagle wyskakuje komunikat brak połączenia - sat ant 2

pomaga jedynie przywrócenie ustawień domyślnych

moze ktos mial podobna sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia są wykorzystywane dynamicznie. Sprawdź sygnał dla rożnych kanałów w menu Ustawienia / Diagnostyka / Sprawdzenie sygnału z anteny. W tym miejscu możesz wybrać kanał i również zmienić wejście antenowe dla którego sprawdzasz parametry sygnału,

Najlepiej jak sprawdzisz sygnał na kanale na którym obserwujesz pojawianie się komunikatu.

Podaj jakie parametry sygnału masz na wejściu SAT1 i SAT 2 dla kanału TVN HD ( 8 )  i BBC Brit HD (101)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Evo mam podpięty do uniwersalnego konwertera dwoma przewodami

któryś już raz się zacina podczas przełączania kanałów nagle wyskakuje komunikat brak połączenia - sat ant 2

pomaga jedynie przywrócenie ustawień domyślnych

moze ktos mial podobna sytuacje.

U mnie to samo się dzieje i dodatkowo jak wyszukuję np. wszystkie kanały  to pojawia się komunikat: brak sygnału z anteny, ale kanały się wyszukują. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parametry sygnału. Dziś mają problemy z sygnałem te osoby, które mają ustawione niedokładnie anteny.

W związku z tym, z powodu opadów deszczu i mokrego śniegu jakość sygnału spada poniżej wartości przy której odbiór jest jeszcze możliwy przez dekoder.

Ponieważ kanały są nadawane z rożnych częstotliwości, a faktycznie z rożnych satelitów Hot Bird 13E, dlatego jedne kanały mogą jeszcze działać a inne nie.

"Polskie" częstotliwości na pozycji 13E:
Hot Bird 13E (12.98°E)
- 10834 V
- 11179 H
- 11662 V

Hot Bird 13B (13.02°E)
- 12015 H
- 12188 V
- 12264 V
- 12284 H
- 12475 H

Hot Bird 13C (13.05°E)
- 10719 V
- 10758 V
- 10796 V
- 10892 H
- 10911 V
- 11158 V
- 11278 V
- 11393 V
- 11411 H
- 11449 H
- 11488 H
- 11508 V

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzę w ustawienia/antena/ wyszukiwanie automatyczne kanałów  na górze pojawia się od razu komunikat: BRAK SYGNAŁU X, pomimo że na dwóch  kablach sygnał pokazuje wartość 91% na 68% i 88%na 60%

Edytowane przez Jacor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze mam pytanko, czy ktoś ma problem z nagrywaniem na TVP1 :?: Czasami jak uruchamiam nagrywanie, obraz się zatrzymuje, zanika nie daje się oglądać, kiedy zaprzestanę nagrywać, objawy znikają. Dzieje się to tylko na TVP1. Mam konwerter uniwersalny, czasza dosyć duża, ogólnie odbiór bardzo dobry nawet przy złych warunkach pogodowych. Dziękuję za wszelkie rady :hello: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...