Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni tydzień - z 3 razy musiałem dekoder odłączać od prądu.

2 razy - włączam dekoder, wchodzę na listę nagrań, kasuje właśnie nagrywający się odcinek serialu (ten odcinek obejrzałem wcześniej i skasowałem, ale serial nagrywam przez nagraj sezon).

1 raz - też jakaś sytuacja z nagraniami, ale już nie pamiętam kroków.

 

 

Evo, dekoder uniwersalny, 2 kable, dobry sygnał, podłączony do internetu. Dysk zapełniony w ~90%.

Dekoder u mnie od początku dostępności w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można spodziewać się funkcji nagrywania całej serii seriali, ale bez powtórek?

Mam tu na myśli np żona programuje Klan czy Barwy szczęścia i nagrywają się też powtórki odcinków o 4 czy 5 w nocy. Przydała by się taka opcja NAGRAJ TYLKO PREMIEROWE ODCINKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można spodziewać się funkcji nagrywania całej serii seriali, ale bez powtórek?

Mam tu na myśli np żona programuje Klan czy Barwy szczęścia i nagrywają się też powtórki odcinków o 4 czy 5 w nocy. Przydała by się taka opcja NAGRAJ TYLKO PREMIEROWE ODCINKI.

Nie ponieważ nadawca (właściciel) nie udostępnia w EPG takiej informacji. W EPG odcinek to odcinek. Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech w końcu naprawią to co zepsuła ostatnia aktualizacja (tj. odtwarzanie dźwięku AAC i DD). Prawie w ogóle nie korzystam przez to ostatnio z dekodera.

 

Czy tylko ja mam problem z DLNA po Wi-Fi, że po ponownym włączeniu z uśpienia dekodera moje urządzenia DLNA nie są widoczne w dekoderze?

Muszę albo odłączyć dekoder od prądu albo rozłączyć i ponownie podłączyć do Wi-Fi aby stały się one znów widoczne.

Dobrze by było jakby dali możliwość wymuszenia sprawdzenia dostępnych urządzeń DLNA na któryś przycisk na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam mega problem z dekoderem Evobox PVR. Mianowicie dekoder sam się wyłącza w różnym czasie oglądania TV, tzw. przykładowo po 5 minutach oglądania albo 3, 5 godzinach, dosłownie różnie. Dodam, że dekoder już wymieniłem w ramach gwarancji i nic to nie pomogło. W ustawieniach jest wyłączona funkcja automatycznego wyłączania się. I nawet wyłączone opcje HDMI CEC, ale i tak się wyłącza.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Jakub.

Edytowane przez Mr. Orbita
Post poprawiony, proszę zwracać uwagę na miejsce zamieszczania pytań i jakość postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak resetowałem już dekoder do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło. Sprawdzałem również kabel zasilający, ale wszystko jest dobre. Jak wymieniałem dekoder na nowy to dostałem cały zestaw. Generalnie strasznie denerwujące jest to wyłączanie,bo oglądasz sobie jakiś film i po chwili sam się wyłączy.. Na infolinie Cyfrowego Polsatu proponują przywrócić ustawienia fabryczne (które przywracalnym już pare razy) albo kolejna wymianę dekodera na nowy, ale ile można wymieniać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustalmy może co rozumiesz pod pojęciem wyłączania się: dekoder przechodzi na czuwanie sam (czerwona dioda) i musisz go włączyć pilotem (startuje natychmiast?), całkiem gaśnie (co wtedy robisz?), czy może restartuje się i np. po 1-2 minutach zaczyna znów działać bez potrzeby ingerencji z Twojej strony?

 

Jako że był wymieniany cały zestaw, to zasilacz wnoszę, że także. Nie masz w sieci skoków napięcia lub jakiś problemów z zasilaniem? Dekoder może być na takie sytuacje dość wrażliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dekoder wyłącza się i przechodzi w stan czuwania (czerwona dioda) po tym muszę włączyć go sam (startuje natychmiast). I czasami jest tak, że po wł go ponownie po 3min znowu się sam wyłączy, a czasami po paru godzinach oglądania tv. Nie wiem od czego to zależy.

 

Został wymieniony cały zestaw z kabel HDMI, zasilacz itp.

Zasilacz podłączony jest do listwy przeciwprzepięciowej i sprawdzałem nie ma żadnych skoków napięcia.. Nawet próbowałem podłączyć zasilacz do osobnego gniazdka, ale nic to nie dało. Nadal się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dekoder nie resetuje się całkowicie tylko przechodzi do standby to czy nie generuje coś w pobliżu komendy włączenia /wyłączenia podczerwieni. Może inny pilot np od wieży, oświetlenia itp? Schowaj profilaktycznie wszystkie do szuflady, żeby się przekonać że żaden pilot nie wysyła samoczynnie jakiejś komendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma odwrotny problem - dekoder mu się wyłącza, a nie TV włącza. Ale są dwie kwestie:

1. Normalnie nikomu się to nie dzieje, sam mam nadal wpiętego na boku testowego Evobox PVR i tak nie robi.

2. @Kuba3109 wymieniał dekoder z kompletem "gratów", w tym zasilaczem i przewodem HDMI, co oznacza że tak samo zachowuje się u niego każdy Evobox (mimo pkt. 1, że u nikogo tak się nie zachowuje).

 

Nie wiem co masz @Kuba3109, ale to jest jakiś lokalny problem u Ciebie, nie wiem - może jeszcze utnij "F-kę" i zarób na nowo - zwarcie LNB wprawdzie nie powinno dawać takich objawów, ale może jakieś cuda się tam dzieją. Jaki masz konwerter na antenie? Może jakiś problem z obciążeniem wejścia LNB (za duży pobór prądu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że może to być wina softu w telewizorze, cec może załączać lub włączać telewizor.

Edytowane przez Mr. Orbita
Racja, pod tym względem 100% zgodności, zresztą przypadek tak nietypowy, że najlepiej próbować wszystkiego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...