Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się sprawie, jednak prosimy o więcej szczegółów. Prosimy udziel odpowiedzi na poniższe pytania:

- czy chodzi o miniaturki screenu z nagranych eventów,

- po jakim czasie oglądania programu to się pojawia,

- czy problem występuje w momencie odtwarzania dowolnego dokumentu, czy aktualnie nagrywanego.

Napisz nam jeszcze dokładną treść wyświetlanego komunikatu lub wyślij nam zdjęcie.

 

https://forum.satkurier.pl/topic/21917-dekoder-evobox-pvr-dyskusja-og%C3%B3lna/page-315?do=findComment&comment=1290680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cisza z aktualizacją, także na 100% poszło do wybranej grupy, zresztą jak zawsze :)

Jak już mówimy o aktualizacji to mi osobiście brakuje kilku małych rzeczy:

  • Ikony premier i wydarzeń na żywo (podobne do ikon VOD). EPG zawiera takie informacje, ale widoczne to jest po wejściu w szczegóły konkretnej audycji. Taka informacja bezpośrednio za pomocą ikon byłaby bardzo pomocna.
  • Dłuższe nazwy folderów. Obecnie jest to chyba 16 znaków i mi osobiście to czasem nie wystarcza, czasem trzeba stosować dziwne skróty. Nie wiem czemu jest takie ograniczenie, bo foldery tworzone automatycznie przez nagrywanie sezonu mogą mieć i mają znacznie dłuższe nazwy.
  • Rok przy dacie w nagraniach. Mam trochę starszych nagrań i fajnie byłoby wiedzieć, kiedy zostały one wykonane. Mogłoby być też tak, że ta informacja wyświetlałaby się tylko dla nagrań starszych niż rok.

@support458, czy cokolwiek z tej listy jest możliwe do rozważenia i wprowadzenia? :)

Przy okazji jeśli można to proszę o aktualizację kilku logotypów:

  • ID - logo zmieniono pod koniec października. Logo widoczne jest tutaj.
  • Discovery Sience - obecne logo wersji HD na ciemnym tle oprogramowania jest bardzo słabo widoczne. Istnieją dwie inne wersje, które używa Discovery - niebieska i zielona, które będą dużo lepiej widoczne. Co ciekawe wersja SD ma aktualnie dodany właśnie ten zielony logotyp.
  • 4fun Dance - od jakiegoś czasu logo jest koloru czerwonego. Logo widoczne jest tutaj.
  • 4fun Gold - nowe logo, podobne do reszty paczki. Logo widoczne jest tutaj.
  • Fokus TV - obecne logo ma tło ucięte bardzo blisko krawędzi. Wygląda to brzydko i jest mało czytelne. Tło powinno być większe, a napis bardziej oddalony od krawędzi. Mam na myśli coś takiego jak na oficjalnej stronie CP.
  • Epic Drama - oficjalne logo ma człon DRAMA, którego brakuje. Logo widoczne jest tutaj.
  • Telewizja Republika - oficjalne logo ma człon REPUBLIKA, którego brakuje. Logo widoczne jest tutaj.

Dodatkowo, patrząc na inne kanały, panuje zasada, że dodawane są oficjalne (pełnokolorowe) logotypy, a nie przezroczyste (białe) wersje widoczne na ekranie. Kilka kanałów ma jednak takie wersje. Dotyczy to:

To chyba tyle, może ktoś jeszcze zna jakieś nieścisłości w logotypach. W przeszłości taka prośba tutaj szybko działała, także Ty - @support448, bądź ktoś inny, kto czyta forum ma nad tym władzę :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio pojawił się problem z nagrywaniem i z ich planowaniem. Od razu zaznaczę ,iż nie ma kłopotu z nagrywaniem bieżących programów. Problem występuje gdy chcę nagrać programy z nadchodzącego tygodnia. I jest to zarówno przy planowaniu nagrania na zwykłym podgądzie po wciśnięciu przycisku "i" jak również po wejściu w EPG. Dekoder pokazuje ,iż komenda nagrania została przyjeta ale potem w zakładce 'nagrania zaplanowane " niczego nie ma. Drugim problem jest taki, iż część zaplanowanych nagrań nie zostaje nagrana a zakładce "nagrania nieudane" pojawia sie komunikat,iż nagranie nie udało się z powodu braku prądu co jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przywitać i od razu zadać pytanie.

Obecnie mam dekoder od nc+ z nagrywaniem i koniecznie chciałbym przejść do Polsatu, a pytanie mam takie, czy w tym dekoderze jest możliwość przełączenia wyjścia HDMI na DVI? W tunerze od n'ki jest to możliwe, pytam dlatego, że dość często przebywam na działce, gdzie mam monitor i korzystam z TV. Szukałem w instrukcji, przetrzepałem dzisiaj neta i nie znalazłem żadnej informacji, czy jest to możliwe. Napisałem do producenta, ale na razie cisza.

Jeżeli ktoś z Państwa ma takową wiedzę to bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji przestał działać dźwięk w filmach z formatem .mp4 z pendrive. Wyświetla komunikat "nieobsługiwany format dźwięku". Kurcze, jeszcze parę dni temu hulało, a teraz lipa. Można coś z tym zrobić?

Edytowane przez Barti
Dla uogólnienia poprawiono tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mnie ktoś oświecić i napisać dlaczego Evobox ma tak badziewną jakość obrazu na kanałach SD?

W grudniu skończyła mi się umowa z NC+, miałem od nich Wifi-premiumbox+ na którym nawet kanały SD wyglądały dość dobrze.

Po wypowiedzeniu umowy miałem jeszcze jakiś czas ich sprzęt w domu w tym czasie podpisałem umowę z CP, wziąłem Evoboxa.

Mając podpięte oba dekodery pod TV porównałem obraz i Evobox wypada bardzo źle w tym porównaniu. O ile kanały HD na obu dekoderach wyglądają dość dobrze (niemal jednakowo), to już kanały SD (których jest jeszcze bardzo dużo) wyglądają wręcz koszmarnie w porównaniu z tym co oferuje Wifi-premiumbox+.

 

Najlepszym przykładem jest HGTV, który na Evobox to jedna wielka rozmazana plama.

Również BBC BRIT, na którym lubię oglądać stare dobre Top Gear (pierwsze sezony) na Evobox wygląda koszmarnie (nie cała ramówka, tylko konkretne stare odcinki Top Gear)

Wifi-premiumbox+ radzi sobie o niebo lepiej z niektórymi kanałami.

Edytowane przez Mr. Orbita
HGTV w nc+ jest w HD, nie ma w ogóle wersji SD na liście, w Cyfrowym Polsacie jest tylko w SD. BBC Brit: nie ma możliwości, żeby dekoder sobie wyświetlał inaczej jedną audycję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies info, co nowego w tej wersji oprogramowania?

 

Tak jak zwykle coś zepsuli. Moje pliki z USB brak dźwięku w plikach MP4. Komunikat "Nieobsługiwany format dźwięku." Przedtem dźwięk był. Nie zlikwidowali błędu samoistnego restartu dekodera, gdy wybieramy zakładkę np. Film i przeglądamy co jest na kanałach, a później robimy wstecz i mamy samoistny restart. Panowie z ADB, powiem krótko: "do roboty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...