Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DZIEKI ZA ODPOWIEDZ 

pełne wykorzystanie tzn. co ma nie dzialac przy dwóch kablach

 U mnie na dwóch kablach przy zestawie Quad Televes ładnie śmiga. Kanały też bardzo szybko przełącza. Nie ma nawet porównania z innymi dekami. Jedyne ograniczenie to nagrywanie, ale w zasadzie to żaden wielki problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie na dwóch kablach przy zestawie Quad Televes ładnie śmiga. Kanały też bardzo szybko przełącza. Nie ma nawet porównania z innymi dekami. Jedyne ograniczenie to nagrywanie, ale w zasadzie to żaden wielki problem. 

Potwierdzam , też mam 2 kable i po ustawieniu listy ulubionych przełącza się naprawdę szybko szczególnie kiedy nie nagrywam drugiego kanału, jedyne ograniczenie to nagrywanie ale i z tym można sobie poradzić nagrywając tylko to czego później nie  znajdziemy w serwisach VOD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.
 
Mam kilka pytań związanych z dekoderem Evobox i instalacją satelitarną.
W związku, iż ocieplałem swój dom postanowiłem poprowadzić kable do anteny satelitarnej po styropianem, aby nie szpeciły elewacji. Swoją przygodę z telewizją satelitarną zacząłem niedawno, więc można powiedzieć że jestem laikiem w tych sprawach i kable poprowadziłem według mojej (niewielkiej) wiedzy. Widziałem wcześnie, że niektóre dekodery posiadają dwie głowice to stwierdziłem że do pokojów poprowadzę po dwa kable a do mniej znaczących sypialni po jednym. Aktualnie mieszkam na piętrze i w tej chwili tylko tam posiadam odbiorniki, ale w przyszłości chciałbym również wykorzystać te na parterze.
W tej chwili korzystam z oferty CP z multiroomem, główny dekoder to HD 7000 i 2xHD6000.
Czasami odłączam jeden kabel od dekodera Hd 7000 i podłączam do telewizora, głownie w celu pobawienia się Tv czy pooglądaniu treści 4K.
Telewizor to UE60KS7000, z tego co znalazłem to wspiera Unicable/SatCR .
Kończy mi się umowa i mam możliwość wymiany dekodera na Evobox'a.

 

Moja instalacja wygląda mniej więcej tak jak na rysunku:
Beznazwyad79b.jpg

Czasza 90cm.

Konverter Televes LNB Quad 761001.

Długość przewodów, około:

1,2  5m

3,4  10m

5     15m

6,7  15m

8     20m

Wykorzystuję teraz 1,3,4 i 5.

Do tej pory wszystko działa OK,dekodery Polsatu jak i kanały satelitarne prosto na TV (również 4k, przynajmniej kiedyś były nadawane, dawno nie sprawdzałem).

W związku z tym, iż chciałbym zmienić HD7000 na Evobox'a, mam kilka pytań odnośnie instalacji jak i dekodera:

 

Co z konwerterem?

1. Zostawić tak jak jest, nie odczuje dużej różnicy po przejściu na unicable?

2. Kupić ten z zestawu z CP?

3. Kupić jakiś Unicable 2 (tylko nie mam pojęcia jak rozdzielić sygnał oraz jaki wybrać), będzie to najlepsza opcja, bo w przyszłości podepnie się do niego odbiorniki na parterze jak również nie będę musiał           przepinać kabla TV/dekoder? Tylko, czy sygnał mogę rozdzielić zaraz przy antenie sat.? I za pomocą czego mogę to zrobić, jaki konwerter kupić?

4. Może jakaś inna lepsza opcja.

 

 

W tej chwili, pilot od telewizora potrafi sterować dekoderem HD7000, czy po przesiadce na Evobox'a będzie działał? Strasznie się do tego przyzwyczaiłem.

 

Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej sprzedający nie ma pojęcia o technologii Unicable i kopiuje bezmyślnie rożne opisy sprzedawanego konwertera.

Przy zamawianiu konwertera Inverto dCSS na aukcjach,  należy wyraźnie podkreślić, że ma być zaprogramowany pod zestaw częstotliwości dla dekodera Evobox PVR.

Konwerter już przeprogramowany. Wieczorem pochwalę, albo pożalę się na rezultat.

Dzięki wielkie za wsparcie i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.

 

Mam kilka pytań związanych z dekoderem Evobox i instalacją satelitarną.

W związku, iż ocieplałem swój dom postanowiłem poprowadzić kable do anteny satelitarnej po styropianem, aby nie szpeciły elewacji. Swoją przygodę z telewizją satelitarną zacząłem niedawno, więc można powiedzieć że jestem laikiem w tych sprawach i kable poprowadziłem według mojej (niewielkiej) wiedzy. Widziałem wcześnie, że niektóre dekodery posiadają dwie głowice to stwierdziłem że do pokojów poprowadzę po dwa kable a do mniej znaczących sypialni po jednym. Aktualnie mieszkam na piętrze i w tej chwili tylko tam posiadam odbiorniki, ale w przyszłości chciałbym również wykorzystać te na parterze.

W tej chwili korzystam z oferty CP z multiroomem, główny dekoder to HD 7000 i 2xHD6000.

Czasami odłączam jeden kabel od dekodera Hd 7000 i podłączam do telewizora, głownie w celu pobawienia się Tv czy pooglądaniu treści 4K.

Telewizor to UE60KS7000, z tego co znalazłem to wspiera Unicable/SatCR .

Kończy mi się umowa i mam możliwość wymiany dekodera na Evobox'a.

 

Moja instalacja wygląda mniej więcej tak jak na rysunku:

Beznazwyad79b.jpg

Czasza 90cm.

Konverter Televes LNB Quad 761001.

Długość przewodów, około:

1,2  5m

3,4  10m

5     15m

6,7  15m

8     20m

Wykorzystuję teraz 1,3,4 i 5.

Do tej pory wszystko działa OK,dekodery Polsatu jak i kanały satelitarne prosto na TV (również 4k, przynajmniej kiedyś były nadawane, dawno nie sprawdzałem).

W związku z tym, iż chciałbym zmienić HD7000 na Evobox'a, mam kilka pytań odnośnie instalacji jak i dekodera:

 

Co z konwerterem?

1. Zostawić tak jak jest, nie odczuje dużej różnicy po przejściu na unicable?

2. Kupić ten z zestawu z CP?

3. Kupić jakiś Unicable 2 (tylko nie mam pojęcia jak rozdzielić sygnał oraz jaki wybrać), będzie to najlepsza opcja, bo w przyszłości podepnie się do niego odbiorniki na parterze jak również nie będę musiał           przepinać kabla TV/dekoder? Tylko, czy sygnał mogę rozdzielić zaraz przy antenie sat.? I za pomocą czego mogę to zrobić, jaki konwerter kupić?

4. Może jakaś inna lepsza opcja.

 

 

W tej chwili, pilot od telewizora potrafi sterować dekoderem HD7000, czy po przesiadce na Evobox'a będzie działał? Strasznie się do tego przyzwyczaiłem.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Przy takiej instalacji wskazane jest aby antena miała rozmiar 90 cm np. taka http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/stalowe/2682-antena-inverto-90-grafit . Do ustawienia anteny warto skorzystać z wykwalifikowanego instalatora anten.

 

Proponuje Tobie przyszłościowe rozwiązanie, czyli wymianę konwertera na Unicable II Inverto 5278 http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2832-konwerter-unicable-ii-inverto-5278 z zaprogramowanym zakresem częstotliwości pod Evobox PVR (To jest b.ważne i przy zakupie należy to podkreślić.).

 

Sygnał z konwertera Unicable można rozgałęzić w dowolnym miejscu instalacji, przy użyciu prostych dwójników lub trójników:

Sygnał możesz rozgałęzić przy antenie lub w domu, według własnych potrzeb. Dekodery HD xxxx obsługują technologię Unicable.

 

Konwerter Unicable II umożliwia podłączenie do dwóch dekoderów Evobox PVR i czterech dekoderów multiroom.

 

W związku z tym w Twoim przypadku możesz podłączyć na stałe do anteny również telewizor, który według Ciebie wspiera Unicable.

 

Jeśli chodzi o sterowanie pilotem od tv, to Evobox obsługuje te same kody co HD 7000.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

 

Konwerter Unicable umożliwia podłączenie do dwóch dekoderów Evobox PVR i czterech dekoderów multiroom.

W związku z tym w Twoim przypadku możesz podłączyć na stałe do anteny również telewizor.

Rozumiem, że dotyczy to konwertera z technologią Unicable II, np. tego wymienionego powyżej (Konwerter Unicable II , 5278 Inverto) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dotyczy tylko tego modelu konwertera Unicable II.

Przy okazji, konwerter w zestawie antenowym CP dla Evobox, to Unicable I (SCR).

Maksymalnie może obsłużyć: jeden dekoder Evobox PVR + dwa dekodery multiroom. Każdy z tych dekoderów wymaga oddzielnego kabla z anteny. Antena ma rozmiar 70 cm. Przy kablach 20 m i więcej może być problem z poziomem sygnału.

Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, możesz wziąć dedykowany zestaw dla Evobox PVR, z niego wykorzystać tylko konwerter i tak wyjdzie taniej, niż kupno samego konwertera na wolnym rynku. Mimo wszystko antenę warto na większy rozmiar min. 80 cm, rekomendowane 90 cm.

Jednak wariant z Unicable II dCSS jest bardziej elastyczny i przyszłościowy. Nowe dekodery NC+ np. Ultrabox też obsługują dCSS.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się sprawie, jednak prosimy o więcej szczegółów. Prosimy udziel odpowiedzi na poniższe pytania:

- czy chodzi o miniaturki screenu z nagranych eventów,

- po jakim czasie oglądania programu to się pojawia,

- czy problem występuje w momencie odtwarzania dowolnego dokumentu, czy aktualnie nagrywanego.

Napisz nam jeszcze dokładną treść wyświetlanego komunikatu lub wyślij nam zdjęcie.

 

Już chyba wiem od czego to zależy: oglądam nagrany program,w chwili oglądania gdy mam zaprogramowany jakiś program na wybranym kanale TV gdy zaczyna się nagrywać to wtedy mi te menu wyskakuje. To tak po głupiu zrobione,na statym dekoderze tak nie było. 

Filmik nagrałem jak oglądałem program:

https://www.youtube.com/watch?v=Cbyh6Ej8Vrg

 

Ja jak coś oglądam to nie chce żeby podczas nagrania coś mi przeszkadzało. Widzicie oglądam i na pare sekund pojawia mi się NAGRANIA/WSZYSTKIE POLICJANTKI I POLICJANCI na co to ma mi się pokazywać.

To mi wyskoczyło jak na National Geographic zaczęło mi nagrywać KLASYKI W WARSZTACIE

Edytowane przez Lucas_Manson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter już przeprogramowany. Wieczorem pochwalę, albo pożalę się na rezultat.

Dzięki wielkie za wsparcie i wskazówki.

DZIAŁA! Wybaczcie capslocka, ale musiałem.

Przeprogramowali mi konwerter na poczekaniu. Przy okazji okazało się, że pozostałe konwertery z półki są również do poprawki.

Jeszcze raz Wielkie Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem oficjalnie chciałbym zgłosić błąd o którym pisałem w innym miejscu ale mylnie pomyślano że chodzi o HD 5550s a nie Evobox PVR. Chodzi mianowicie o brak aktualizacji kanałów na listach ulubionych - na dekoderach HD XXXX w ogóle tego problemu nie ma za to jest niestety na Evoboxie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co zrobić jeśli nie działa dla danego serialu opcja "Nagraj sezon?" To znaczy kiedyś chyba nastawiłem nagrywania sezonu, później wyłączyłem, wykasowałem nagrane odcinki... i teraz jak chce ponownie go nagrać to jedynie mogę nagrać dany odcinek i funkcja "nagraj sezon" już mi się nie pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Evobox-a powinni dodać:

1. HBB TV (może jakieś kamerki internetowe).

2. Zapis i odczyt listy kanałów z USB

3. Możliwość przesuwania jednorazowo większej ilości kanałów w ulubionych niż obecnie 1

4. Informacja o następnej pozycji w programie danej stacji w info a nie tylko aktualna.

5. Więcej radia internetowego.

 

Jeśli to nie tylko zwykły dekoder to dlaczego by nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...