Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Można zrobić w dekoderze "Evobox PVR" listę ulubionych kanałów? Jak włączam dekoder, żeby moja lista się uruchamiała i kanały według mojej listy?

 

Ktoś podłączał USB do dekodera? Odtwarza np. mkv? Jaka jest jakość?

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze jedno: w starym dekoderze jak nagrałem 3-4 programy pod rząd (miałem 4 godziny nagrania na jednym kanale) dawałem  strzałkę w dół i wybierałem co chcę oglądnąć. Wczoraj nagrałem dwa odcinki "Policjanci i Policjantki") jedno nagranie chciałem przeskoczyć do drugiego odcinka i nie dało się. Musiałem przewijać do tego odcinka. Może coś źle zrobiłem?

 

Barti jak utworzyć tą listę, gdzie jest taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. ;) Dzięki. Wszystko działa. Jedno mnie denerwuje i tego nie wiem. Co 30 minut wyskakuje mi pasek informacyjny (na parę sekund) podczas oglądania nagrania. Jak to zlikwidować?

Taki pasek mi wyskakuje ile trwa odcinek i co oglądam, a nie chcę żadnych pasków w czasie oglądania, żeby mi wyskakiwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś zamontowałem antenę 90cm. Ustawiłem wedle starej 70.Pogoda pochmurno i pada deszcz. Wyniki mam takie:

Polsat HD

Siła 100%

Jakość 82%

SNR 13.2dB

Evobox przestał wyrzócać komunikat o słabym sygnale więc jest git. Ale coś zauważyłem. Wcześniej między kanałem Polsat HD,TVN HD była znacząca różnica w parametrach na kożyść TVN. Teraz na obu kanałach parametry są praktycznie identyczne do tych podanych powyżej. Czy tak jest ok?  Ja wiem,  że fachowiec ustawił by najlepiej i myślę nad fachowcem ale to dopiero przed świętami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe rezultaty regulacji jak na antenę 90 cm. Takie parametry można osiągnąć, ale na antenie 80 cm i to słabo ustawionej.

 

W Warszawie aktualnie pada, a wilgotność jest ~89%.

 

Antena 80 cm z konwerterem Unicable Inverto.

Polsat HD: Siła 90% Jakość 91%  SNR 14.3 dB.

 

Druga antena 90 cm z 20 m kabla, przy aktualnych warunkach pogodowych j.w

Polsat HD: Siła 90% Jakość 99% SNR 14.9 dB.

 

Kupowanie wielkich anten jest bez sensu, jeśli nie potrafi się wykorzystać ich możliwości.

Pozostaje oczywiście kwestia samej jakości (trzymania geometrii) anten 90 cm i kupowanie tanich anten, made in CN na znanym portalu aukcyjnym :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena którą kupiłem to Corab 90cm. Czyli widzę że można więcej z niej wyciągnąć. Ustawiłem na szybko mniej więcej jak była stara antena ustawiona. Nie robiąc skrentów konvertera , bo nie mogę dosięgnąć do niego. To są tylko ustawienia wstępne, bo tak jak pisałem myślę o fachowcu. Nie wiem czy jest ktoś na forum z Kutna i okolic i mogłby polecić dobrego fachowca który ma sprzęt do ustawienia anten z konverterami  Unicable? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrze ustawionej antenie 90 cm przy braku deszczu i niskiej wilgotności, prawie na wszystkich kanałach SNR powinien być 15 dB lub więcej. Wyjątek stanowi np. transponder 12.476 z BBC Brit HD gdzie SNR będzie ~14 dB.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zauważyłem taki problem.. mianowicie po włączeniu tv i dekodera pojawia się sprawdź połączenie sat1 ... nadmieniam iż sygnał i jakość jest 100/90 i antena jest dobrze ustawiona. Gdy nagrywam nieraz jakieś programy to potem gdy chce go odtworzyć pojawia się informacja ze program nie został nagrany w całości. Czym to może być spowodowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie. Ponadto konwerter Unicable, jeśli taki posiadasz, może mieć uszkodzoną tylko jedną nośną z czterech. To tylko przykład.

Napisałeś, że masz siłę 100%, a to może również oznaczać zbyt silny sygnał dochodzący do dekodera z anteny, ale tego bez porządnego miernika nie można sprawdzić. Można tylko podejrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobna sytuacja  jak wchodzę w  ustawienie anteny poziom i jakość  sygnału jest  na sat 1 i sat 2  100/90  a wyświetla mi  komunikat  sprawdź połączenie sat 2 ,sprawdzam np na kanale TVN HD przyciskiem ,, i,, informacje o sygnale  /wejście sat   raz mam SAT 1  po chwili mam SAT 2. konwerter uniwersalny quad i przełącznik diseqc  podłączony do SAT 2 . Co może być źle w ustawieniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiseqC tylko do SAT2? Taka konfiguracja jest błędna

Witam .

Tak DiseqC mam do sat 2 i tam mam hot bird i astra 19.

Witam .

Tak DiseqC mam do sat 2 i tam mam hot bird i astra 19.

Przełączyłem do SAT 1 DiseqC SAT 1 włączony hot bird i astra 19 a DiseqC SAT 2 wyłączony. i nadal jest komunikat brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...