Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze podmień sobie 149. Paramount Channel HD, 39. Comedy Central HD, 40. Comedy Central Family, 56. MTV Polska HD, 187. MTV Live HD, 175. MTV Music (d. VIVA Polska) i 177. VH1, bo te kanały też zmieniły parametry i nie działają Ci na starej liście ulubionych (jeśli jeszcze ich nie podmieniałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem stary dekoder na Evobox i mam pytanie związane z grafiką programów. Po procesie pierwszej instalacji wszystko śmiga jak trzeba jedynie brak jest znaków graficznych przy poszczególnych kanałach. Jest jedynie opis np TVN i brak jest logo kanału. Czy coś trzeba jeszcze ustawiać dodatkowo czy może ja coś zrobiłem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz instalacje z Uniwersalnym konwerterem z tylko jednym kablem z anteny, to aby przyśpieszyć pobranie logotypów przełącz dekoder na kanał 14 i poczekaj ~15 min. W każdym innym przypadku tj. instalacji z dwoma kablami z anteny lub konwerterze Unicable dekoder pobiera logotypy w tle lub kiedy jest w stanie 'Szybkiego startu' (czyli jak wyłączysz pilotem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy - mam dekoder od półtora roku. Ostatnie kilka miesięcy mulił niemiłosiernie więc zresetowałem go do ustawień domyślnych. Ze trzy dni śmigał jak nowy, ale teraz łapie znowu zwiechy przy operacjach dyskowych. Gdy chcę coś odtwarzać często następuje zamrożenie dekodera na pól minuty lub nieco więcej. Po odmrożeniu wykonuje jak szalony instrukcje- kliki pilota, które wykonałem gdy był zamrożony.

Czy to już "ten typ tak ma" ( w tym wieku :wink:) czy też sypie się dysk i to tylko mój pech? Instalacja unicable.
Edytowane przez killerów dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono. Przed wczoraj zainstalowałem na laptopie win 10 pro. Po kilkunastu minutach wróciłem do poczciwej 7 , ale nie w tym rzecz. Gdy na win 10 wszedłem w mój komputer pokazała mi się ikona evoboxpvr i po jej kliknięciu  wszedłem do zawartości  dysku dekodera. Były tam foldery i  oczywiście to co mam nagrane. Teraz na win 7 nie mam tej ikony a chciałem ja mieć. Zna ktoś sposób żeby na moim laptopie był wgląd do dekodera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie znawcy - mam dekoder od półtora roku. Ostatnie kilka miesięcy mulił niemiłosiernie więc zresetowałem go do ustawień domyślnych. Ze trzy dni śmigał jak nowy, ale teraz łapie znowu zwiechy przy operacjach dyskowych. Gdy chcę coś odtwarzać często następuje zamrożenie dekodera na pól minuty lub nieco więcej. Po odmrożeniu wykonuje jak szalony instrukcje- kliki pilota, które wykonałem gdy był zamrożony.

Czy to już "ten typ tak ma" ( w tym wieku :wink:) czy też sypie się dysk i to tylko mój pech? Instalacja unicable.

Uszkodzony dysk. Dekoder do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie mojego evoboxa np. Na TVP 1 tvn 7 tvn wyskakuje brak sygnału z anteny. Pozostałe kanały ok. Trwało to kilkadziesiąt sekund później było ok. O co może chodzić

Śnieg zalegający na konwerterze lub antenie może eliminować odbiór sygnału ze słabszych transponderów.

Inny powodem może być niedokładne ustawienia anteny, które objawia się zanikami sygnału przy zmiennych warunkach pogodowych.

Zacznij od sprawdzenia parametrów sygnału np. na kanale TVN HD. Po przełączeniu na ten kanał naciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk 'i' Opis. Pojawi się plansza 'Informacje o sygnale', ważne parametry do oceny: Siła, Jakość sygnału i SNR.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sumie to nie wiem gdzie zadać pytanie. Mam teraz antenę CP. Ale w necie czytałem że do HD to lepiej antenę min.80cm. Czy rożnica między antena CP, a anteną 80cm będzie spora?  Może lepiej odrazu 90cm?  Pytam bo od  anteny do Evoboxa mam jakieś 18m po kablu dobrej jakości. A i tak na antenie CP potrafi pojawić mi się komunikat o slabym sygnale mimo że kanał odbiera. 

 

I drugie pytanie. U mnie dekoder także muli od jakiegoś czasu. EPG wolno się wczytuje. Czasem po chwili reaguje na pilota. I czy reset ustawień ale bez kasowania nagrań pomoże?

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek poruszany wielokrotnie na forum, rozumiem, że masz 70cm, jak wyskakuje Ci komunikat przy w miarę dobrych warunkach atmosferycznych to masz ustawienie do poprawy... moim zdaniem 80cm w zupełności wystarcza (poprawnie ustawiona), ale niektórzy na forum to i 110 chcą montować.

 

Mulenie Evo... no coż CP Technology :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sumie to nie wiem gdzie zadać pytanie. Mam teraz antenę CP. Ale w necie czytałem że do HD to lepiej antenę min.80cm. Czy rożnica między antena CP, a anteną 80cm będzie spora?  Może lepiej odrazu 90cm?  Pytam bo od  anteny do Evoboxa mam jakieś 18m po kablu dobrej jakości. A i tak na antenie CP potrafi pojawić mi się komunikat o slabym sygnale mimo że kanał odbiera. 

 

I drugie pytanie. U mnie dekoder także muli od jakiegoś czasu. EPG wolno się wczytuje. Czasem po chwili reaguje na pilota. I czy reset ustawień ale bez kasowania nagrań pomoże?

 

Najpierw napisz coś o swojej instalacji, sam rozmiar anteny to za mało. Źle wyregulowana antena 90 cm też będzie dawać komunikaty "Brak sygnału".

Wróżek tu nie ma, więc najpierw podaj jakie masz parametry sygnału na kanałach gdzie masz takie komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja Unicable. Sprawdzone przed chwilą czyli pochmurno na niebie. Antena ze 3m.nad ziemią. 

TVN HD 

Siła sygnału 98%

Jakość 76%

SNR 12.9dB

 

Polsat HD

Siła 97%

Jakość 58%

SNR 11.2dB

 

Ten komunikat pojawia mi się tylko po przełaczeniu na konkretny kanał ale obecnie nie pamiętam który. Ale hyba właśnie przy PolsatHD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sumie to nie wiem gdzie zadać pytanie. Mam teraz antenę CP. Ale w necie czytałem że do HD to lepiej antenę min.80cm. Czy rożnica między antena CP, a anteną 80cm będzie spora?  Może lepiej odrazu 90cm?  Pytam bo od  anteny do Evoboxa mam jakieś 18m po kablu dobrej jakości. A i tak na antenie CP potrafi pojawić mi się komunikat o slabym sygnale mimo że kanał odbiera. 

 

I drugie pytanie. U mnie dekoder także muli od jakiegoś czasu. EPG wolno się wczytuje. Czasem po chwili reaguje na pilota. I czy reset ustawień ale bez kasowania nagrań pomoże?

 

Wielokrotnie pisałem, że 70 cm to stanowczo za mało. Sprawdziłem na swojej wielokrotnie i bardzo szczegółowo. Polecam co najmniej 80 i profesjonalne ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja Unicable. Sprawdzone przed chwilą czyli pochmurno na niebie. Antena ze 3m.nad ziemią. 

TVN HD 

Siła sygnału 98%

Jakość 76%

SNR 12.9dB

 

Polsat HD

Siła 97%

Jakość 58%

SNR 11.2dB

 

Ten komunikat pojawia mi się tylko po przełaczeniu na konkretny kanał ale obecnie nie pamiętam który. Ale hyba właśnie przy PolsatHD. 

 

Jakość sygnału na kanale Polsat HD jest za niska, świadczy to o złym wyregulowaniu anteny.

Dlatego na odbiór mają wpływ zmiany warunków atmosferycznych co objawia się komunikatem brak sygnału.

Przy dobrze wyregulowanym zestawie antenowym, jakość sygnału i MER na Polsat HD powinny być lepsze niż na TVN HD.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...