Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . To dlaczego mając tuner poprzedniej generacji ani razu nie zdarzyło się nic podobnego . Tuner z internetem był połączony kablem a potem przez wi-fi(żadna różnica w obu przypadkach to samo) , telewizor samsung UE50H6400WXXH , konwerter UNICABLE INWERTO , antena plosatowska, do najbliższego bloku 200 metrów więc raczej nikt nie bawi się pilotem na taką odległość ,żadnych dodatkowych użądzeń sterowanych pilotami , dodatkowych oświetleń led - ściemniaczy czy innych [beep]ół , z telewizorem spięty soundbar samsunga włączany ręcznie , dzwięk regulowany wyłącznie z tunera . Miałem włączone HDMI-CEC potem wyłączyłem ale to nie robiło różnicy bo w obu przypadkach było tak samo . A jeszcze co do sterowania przez okno to ktoś by w środku nocy włączał tuner ( żaden sąsiad nie ma polsatu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym połączeniem łączącym dekoder z telewizorem jest HDMi?

Czy dekoder jest połączony bezpośrednio z telewizorem bez żadnych urządzeń pośredniczących typu solitery, kino domowe etc?

Czy możesz dla testu odłączyć telewizor od prądu i podłączyć ponownie. Oraz na jakiś czas odłącz całkowicie  od zasilania sound bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder połączony z telewizorem bezpośrednio poprzez HDMI  - na kablu nie oszczędzałem kupiłem z wyższej półki .

Dla testu można zrobić wszystko , Tylko nie rozumię dlaczego po wymianie pierwszego tunera było spokoju przez około 6 miesięcy i znowu się zaczeło 


Dekoder był podłączony pod listwę zasilającą a potem bezpośrednio pod gniazdko i też nie było różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no nie wiem - muszę spróbować zaraz, bo oprócz logo, teraz zniknęły te kanały z ulubionych. Zobaczcie na nagrany przed momentem filmik (nie mam teraz dostępu do TV, więc nie mogę sprawdzić, czy poza listą ulubionych te kanały w ogóle się pokazują). Bo teraz każdy kanał, gdzie brakuje logo, nie świeci. Jak na filmie.

 

Czyżby to zmiana sposobu ich nadawania? Nie wydaje mi się. Może to padł konwerter?

 

https://www.youtube.com/watch?v=KUKUIUo-xtw

 

[EDIT]

@damian3k1993 - masz rację - na liście ulubionych te programy faktycznie zniknęły ale na wszystkich już są (i to z logo). Coś faktycznie musiało się zmienić w nadawaniu tych programów, więc czeka mnie teraz edycja listy kanałów ulubionych. Dzięki za pomoc!

Edytowane przez monasterio
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Drąże dalej temat wyłączania się tunera EVOBOX , a mianowicie czy macie go podpiętego bezpośrednio pod antenę czy może poprzez modem internetu , jaki przewód użyliście do podłączena tunera pod antenę - jakiś specjalny czy normalny koncentryk , czy jest sposób na sprawdzenie konwentera . Ja już nie mam pomysłu co zrobić , poprawili mi ustawienie anteny ale to nic nie dało , normalnie załamka   :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłeś, obydwa i lipa. Nawet zawołałem do przestawienia anteny. Fakt, na części kanałów podskoczyła siła, jakość i SNR sygnału, ale na nic się nie zdało, bo znowu mi się włączył. A jak zacząłem oglądać to od 15:00 wyłączył się 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłeś, obydwa i lipa. Nawet zawołałem do przestawienia anteny. Fakt, na części kanałów podskoczyła siła, jakość i SNR sygnału, ale na nic się nie zdało, bo znowu mi się włączył. A jak zacząłem oglądać to od 15:00 wyłączył się 3 razy.

 

Nie pozostaje nic innego, jak oddać dekoder na obserwacje do APS, gdzie na 100% będzie działał w trybie ciągłym.

Dalej nie chcesz zrobić zalecanych czynności więc chyba rady na forum są dla Ciebie bez znaczenia.

Piszesz ogólnikami, coś podskoczyło coś się zmieniło ale nie działa, wiec chyba to nie jest miejsce dla ciebie, tak się rozmawia na targowisku ;) Sądzę, że admini powinni zrobić z tym porządek i skończyć z zaśmieceniem wątku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem Polsatu, a wyłącznie problem lokalny u Ciebie, który musisz rozwiązać we własnym zakresie.

Z dekodera Evobox korzystają setki tysięcy użytkowników i nikt nie ma takich jak Ty opisujesz problemów.

Może ktoś Ciebie nie lubi i pilotem steruje przez okno dekoderem, to jest możliwe ;)

Nie napisałeś kompletnie nic na temat jak masz podłączony dekoder, rodzaj instalacji antenowej, model telewizora i sposób podłączenia dekodera do internetu. Zastanów się, czy zjawisko nie ma jakiejś wspólnej przyczyny np. włączanie oświetlenia LED, ściemniacza oświetlenia lub innego urządzenia elektronicznego, sterującego, które może mieć wpływ na dekoder.

Na nasz rynek trafia masa elektronicznych śmieci, głównie z Chin, które nie trzymają żadnych standardów, za to mają jedną cechę wspólną, są tanie.

 

Dokładnie. Ja pamiętam, że jakiś czas temu miałem problemy z pilotami od Wifiboxa i PVR7000, które nagle przestały reagować. Znaczy, reagowały raz na 100 naciśnięć dosłownie. Latanie do sąsiada, a u niego wszystko działało. Kombinacje różne, nawet wymieniony jeden dekoder, a na końcu winowajcą okazał się spalony zasilacz od PC. Po odłączeniu PC od prądu wszystko powróciło do normy.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, chaotycznie. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego, jak oddać dekoder na obserwacje do APS, gdzie na 100% będzie działał w trybie ciągłym.

Dalej nie chcesz zrobić zalecanych czynności więc chyba rady na forum są dla Ciebie bez znaczenia.

Piszesz ogólnikami, coś podskoczyło coś się zmieniło ale nie działa, wiec chyba to nie jest miejsce dla ciebie, tak się rozmawia na targowisku ;) Sądzę, że admini powinni zrobić z tym porządek i skończyć z zaśmieceniem wątku.

 

Najlepiej by było oddać dekoder na obserwację do APS tylko że u nas pół roku temu zlikwidowali punkt i wszystkim zajmuje się salon PLUS-a , a u nich możliwa jedynie wymiana tunera . A co do testów to porobiłem wszystko jak radziłeś i nadal lipa , więc nie jest tak że olewam wasze rady i zalecenia i nie robię sobie z tego nic.

 

Dokładnie. Ja pamiętam, że jakiś czas temu miałem problemy z pilotami od Wifiboxa i PVR7000, które nagle przestały reagować. Znaczy, reagowały raz na 100 naciśnięć dosłownie. Latanie do sąsiada, a u niego wszystko działało. Kombinacje różne, nawet wymieniony jeden dekoder, a na końcu winowajcą okazał się spalony zasilacz od PC. Po odłączeniu PC od prądu wszystko powróciło do normy.

 

Zastanawia mnie jedno - dlaczego po wymianie tunera przez około pół roku był spokój i zaczęło się od nowa? Bo jeżeli jak piszesz w twoim wypadku spalony zasilacz to nie powinien działać w moim przypadku soundbar, czy modem od internetu. Potestuję jeszcze parę opcji i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, ale jak ma dobrze odbierać, to ma być powyżej.

2. Oczywiste, że tak, co to za pytanie w ogóle? Jeśli HD 5000 mający 7 lat dostaje nadal aktualizacje, to jak ma dekoder sprzed circa roku nie być aktualizowany?

3. Zależy co chcesz uzyskać, to są różne urządzenia dla osób o różnych potrzebach. Jeśli sporo nagrywasz - Evobox jest o tyle lepszy, że 3 nagrywasz, 4 oglądasz (ale nagrań nie skopiujesz z dysku), z CAM na większości odbiorników nagrasz tylko to co oglądasz (ew. na Vu+ 4K nagrasz więcej do zdeszyfrowania offline później), za to CAM daje możliwość korzystania np. prosto z TV jeśli ma tuner satelitarny, więc jeden pilot mniej. Ale to nie pytanie do tego wątku, tylko do innego tematu na forum, to nie jest pomoc w doborze sprzętu, tylko wątek o tym modelu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  ja od pewnego czasu mam podobny problem tzn. tuner sam się  wyłącza co jakis czas (czasami raz na dzien a czasami co pół godziny). Przez pierwsze 4 miesiace nic sie nie dzialo a dopiero tak od 3 tygodni zaczął wariowac. Próbowałem już resetow tunera i dysku) , zmiany kabla hdmi, podpiecia pod inne HDMI , regulacji anteny i wszystkich porad które znalazłem na forum. Instalacje mam dwuantenową,  konwerter uniwersalny a tuner podpiety bezpośrednio pod TV. Czy czeka mnie wymiana czy może znalazł ktos rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Kanały Viacom'u (w tym m.in. Nickelodeon) zmieniły ostatnio parametry techniczne nadawania, więc jak miało się je na liście "ulubionych" to nie będą już one działać. Trzeba więc zrobić tak, jak wyżej napisał @tol. Wówczas wszystko powróci do "normy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...