Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie, Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnio zacząłem sporo nagrywać i programy urywają się w najlepszych momentach. Rozumiem, że to będzie działać również dla nagrywania całego sezonu danego programu, nie tylko dla pojedynczego nagrania?
 
W ogóle muszę doczekać do końca umowy i wymienić dekoder na nowy, bo pierwsze uruchomienie danego dnia jest tragiczne. Muszę odczekać co najmniej 1-2 min zanim mogę zacząć zmieniać kanały lub zrobić cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tryb oszczędzania energii to się będzie uruchamiał szybciej.

 

Ale on się uruchamia normalnie na tym kanale, na którym został wyłączony. Problemem jest, że przez spory czas nie mogę tego kanału przełączyć na nic innego. Jak przełączę to obraz pokazuje się dopiero po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów stosował-instalował Multiswitch Unicable II Johansson 9733PL - 5/1 w instalacji szeregowo między konwerterem quattro a multiswitchem? 

Pytanie dotyczy połączenia z Evo.

 

Tak ale na tym modelu z dwoma wyjściami:

Multiswitch Unicable II 5/2 , 9734PL Johansson

Evobox na jednym wyjściu a na drugim dwa bodajże 5000 połączone gniazdkiem przelotowym. Multiswitch Unicable umieszczony pomiędzy konwerterem quattro a tradycyjnym multiswitchem.

 

E: 5500s

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "przesiadłem się" z HD7000 na evo wrażenia..... kosmos....no prawie.

O wiele szybciej i przyjemniej........

 

To co jest na minus to dwie rzeczy

1. Aby dekoder zareagował pilot musi być skierowany w jego stronę i jak ktoś ma łóżko wyższe niż miejsce w którym stoi dekoder to będzie miał spory problem ze zrobieniem czegokolwiek.

2. Nie wiem czy to jest normalne ale dekoder strasznie piszczy, najprawdopodobniej to dysk,  w laptopie mam ssd i zdążyłem już przyzwyczaić się do ciszy natomiast ten dekoder tak piszczy że przy mojej nadwrażliwości słuchowej lekko utrudnia mi zasypianie
Czy to normalne w tych dekoderach?            

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "przesiadłem się" z HD7000 na evo wrażenia..... kosmos....no prawie.

O wiele szybciej i przyjemniej........

 

To co jest na minus to dwie rzeczy

1. Aby dekoder zareagował pilot musi być skierowany w jego stronę i jak ktoś ma łóżko wyższe niż miejsce w którym stoi dekoder to będzie miał spory problem ze zrobieniem czegokolwiek.

2. Nie wiem czy to jest normalne ale dekoder strasznie piszczy, najprawdopodobniej to dysk,  w laptopie mam ssd i zdążyłem już przyzwyczaić się do ciszy natomiast ten dekoder tak piszczy że przy mojej nadwrażliwości słuchowej lekko utrudnia mi zasypianie

Czy to normalne w tych dekoderach?            

Ja już się przyzwyczaiłem,często jest cicho ale zaczyna chrobotać z różnym natężeniem dźwięku kiedy nagrywa zaplanowane pozycje z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś jak włączałem swój EVOBOX PVR około godziny 16.50 to mi się zawiesił się tzn. chciałem przez pilot włączyć dekoder i dekoder niestety się zawiesił próbowałem włączyć dekoder poprzez włącznik na dekoderze ale dekoder nie ragował a z prądu nie chciałem go wyłączać bo nagrywałem ale na szczęście po kilku minutach się sam się włączył  dekoder i dodam do tego że ostatnio zawłażyłem coraz częściej się zawiesza mi ten dekoder i mam pytanie czy Cyfrowy Polsat przestał aktualizować ten dekoder bo dawno nie było nowego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o zdrowych zmysłach nie przestanie aktualizować takiego dekodera przy wieku w jakim się znajduje. Zresztą skoro nie ma potrzeby aktualizacji, bo nie ma krytycznych błędów to nie ma co naciskać. Dla mnie najistotniejsze będzie teraz uruchomienie opcji multiroom przez WiFi, a zdaje się Evo ma już początki tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że w weekend zmiana czasu i żeby się nie zdziwić, że zaplanowane nagrania zaczną się nagrywać o złych porach (nie tylko w tym dniu, ale także w kolejnych), tak jak to było przy poprzednich zmianach czasu.

 

No chyba, że problem ten został wyeliminowany w czerwcowej aktualizacji, ale nie ma tego jasno wymienionego w zmianach. @support458 mógłbyś potwierdzić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli mam zaplanowane nagrywanie trzech seriali w trybie nagraj serię, to muszę to anulować i w przyszłym tygodniu, na nowym czasie poustawiać na nowo?  Co wtedy -  dekoder będzie nagrywał nastepne odcinki, czy będzie wyszukiwał powtórki  i nagrywał będzie od pierwszego odcinka danego serialu. Niedawno mam evoboxa i jeszcze nie przerabiałem w nim zmiany czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co aktualizować coś co w miarę dobrze śmiga, to co mnie zostanawia to to dlaczego HD5500s pokazuje zmieniającą się jakość sygnału między 66 a 83% a evobox pokazuje w miarę stałe 86% wiem że są różnicę we wskazaniach dekodera ale żeby aż tak duże..... 
To czego mi brakuje to sterowanie przez wifi ze smartfona, choć jeśli to będzie to najprawdopodobniej na androida a dopiero długo długo później na ios tak jak to było z CP GO.......   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft mógłby obsługiwać witrynę youtube.... baa można by było wprowadzić coś na zasadzie TV hybrydowej z odniesieniami zwykłych treści telewizyjnych do kanałów youtube, podobnie jak mamy w przypadku kanałów HBO -> odtwórz w aplikacji HBO GO. 

 

Należało by nieco zmodernizować aplikację CP GO - brakuje opcji przejdź do następnego odcinka, oraz brak możliwości oglądania TV przez aplikację internetową LIVE w dekoderze (przydatne by to było zwłaszcza w bardzo złych warunkach pogodowych, gdy oglądanie TV za pomocą źródła satelitarnego bywa baardzo utrudnione)

 

No i ostatni postulat - jakaś aplikacja mobilna Mój Evobox dzięki której w sposób zdalny można by było zaplanować nagranie oraz odtworzyć materiał na innym urządzeniu w świecie z zasobów dysku Evo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia są dla ludzi..... nie sądzę żebyśmy się doczekali takich funkcjonalności w dekoderze operatora.....ja jak są złe warunki atmosferyczne to odpalam Eurosporta przez iple na moim Android TV..... w zasadzie zawszę to robię, bo od remontu klatkuje mi jedna częstotliwość a do tej pory nie znalazłem instalatora który byłby w stanie rozwiązać ten problem..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że już teraz nie ma się co spodziewać aktualizacji co 2-3 miesiące jak to było na początku. 
Natomiast nie zmienia to faktu, że dekoder mocno zwolnił, przynajmniej mój. To już mój drugi egzemplarz. Pierwszy wymieniony ze względu na charczenie dysku (nie trzeba było nawet nic nagrywać). Przy nowym na początku było słychać dysk tylko przy nagrywaniu - dało się wytrzymać, natomiast teraz jest coraz głośniej nawet podczas zwykłego oglądania. O oglądaniu i jednoczesnym nagrywaniu innego programu już nie wspomnę. 

Gdyby nie to, że mam jeszcze kilka pozycji na dysku do nadrobienia i listę ulubionych to już dawno wymieniałbym na nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój również zwolnił. Zaczął mulić praktycznie wszędzie. Jedno co mu pozostało sprawne to poprawna realizacja zaplanowanych nagrań. Poruszanie się po menu zwolniło, dzieją się różne cuda. Mierniki sygnału zawsze ponad 90%. Często 100%. Nie przywracałem ustawień fabrycznych bo mi się nie chce. Pewnie winne są jakieś "brudy" odkładane w pamięci z biegiem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Po kilku miesiącach uzytkowania zauważyłem spowolnienie dekodera. Coś jakby lagi. Z opznieniem dekoder reaguje na polecenia pilota. Średnio raz na tydzien robię reset do ustawień fabrycznych (bez kasowania zawartości dysku), wtedy jakoś to działa.

Edytowane przez PINOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...