Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Dzięki.


Na obu wejściach dekodera musi być dostarczony taki sam sygnał. Rezygnacja z Astry z jednego wejścia, spowoduje właśnie doprowadzenie do obu wejść takiego samego sygnału. Prawda?

Wyłączyłem DisqC i nic to nie dało ,nadal pojawia się komunikat o braku sygnału.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EVO Z BOXU - chaos, nie możesz wyłączyć DiSEqC, jeśli masz go w instalacji, bo tuner jakoś to musi przełączyć. Jakim cudem masz w instalacji na quadzie dwa różne przewody? Na jednym kablu masz podpięty przełącznik, a na drugim nie? Kto coś takiego w ogóle wykonał? Weź najpierw sprawdź co masz na antenie, bo rzadko się zdarzają takie dziwaczne instalacje. Jak się robi montaż, to zwykle kompleksowy i na obydwu przewodach jest i Hot Bird i Astra. Wtedy w Evoboxie na obydwu włączyć DiSEqC i - co ważne - tak jak jest wpięty, bo czasami zdarzają się przypadki, że Astra jest na porcie 1. Najpierw trzeba wiedzieć co jest na antenie, to nie jest Lotto, że sobie strzelasz chybił trafił.

 

Co do samej konfiguracji, to wydaje mi się, że raczej różne konfiguracje DiSEqC ostatecznie mogą być (aczkolwiek nie jest to sytuacja komfortowa dla dekodera), tylko najpierw trzeba wiedzieć co jest na antenie i ustawić zgodnie ze stanem faktycznym. A tu z postów wynikają jakieś cuda - jeśli nawet różne sytuacje na kablach, to dlaczego akurat Astra wpięta na SAT2, a nie SAT1? To najpierw trzeba wyjaśnić i ustawić tak jak jest na antenie, a nie przypadkowo strzelać ustawieniami aż może zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EVO Z BOXU - chaos, nie możesz wyłączyć DiSEqC, jeśli masz go w instalacji, bo tuner jakoś to musi przełączyć. Jakim cudem masz w instalacji na quadzie dwa różne przewody? Na jednym kablu masz podpięty przełącznik, a na drugim nie? Kto coś takiego w ogóle wykonał? Weź najpierw sprawdź co masz na antenie, bo rzadko się zdarzają takie dziwaczne instalacje. Jak się robi montaż, to zwykle kompleksowy i na obydwu przewodach jest i Hot Bird i Astra. Wtedy w Evoboxie na obydwu włączyć DiSEqC i - co ważne - tak jak jest wpięty, bo czasami zdarzają się przypadki, że Astra jest na porcie 1. Najpierw trzeba wiedzieć co jest na antenie, to nie jest Lotto, że sobie strzelasz chybił trafił.

 

Co do samej konfiguracji, to wydaje mi się, że raczej różne konfiguracje DiSEqC ostatecznie mogą być (aczkolwiek nie jest to sytuacja komfortowa dla dekodera), tylko najpierw trzeba wiedzieć co jest na antenie i ustawić zgodnie ze stanem faktycznym. A tu z postów wynikają jakieś cuda - jeśli nawet różne sytuacje na kablach, to dlaczego akurat Astra wpięta na SAT2, a nie SAT1? To najpierw trzeba wyjaśnić i ustawić tak jak jest na antenie, a nie przypadkowo strzelać ustawieniami aż może zadziała.

Witam.

 

Z quada hot bird  mam jeden przewód bezpośrednio  do SAT 2  drugi hot bird do DiseqC i z zeza Astra19  do  DiseqC  a z DiseqC jeden przewód leci  do Sat 1

Witam.

 

Z quada hot bird  mam jeden przewód bezpośrednio  do SAT 2  drugi hot bird do DiseqC i z zeza Astra19  do  DiseqC  a z DiseqC jeden przewód leci  do Sat 1

Wcześniej miałem z hot birda i astry do DiseqC  i z  DiseqC jeden przewód do dekodera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamotane, ale to jest prosta sprawa:

- albo do dwóch złączy podprowadzasz taki sam sygnał (sam HB lub HB+Astra - np. Monoblock Twin)

- albo w konfiguracji zmieniasz na single i podprowadzasz jeden przewód jak wcześniej z DiseqC (oczywiście funkcjonalność dekodera będzie jak przy jednym zwykłym kablu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, dekoder Evobox jest dekoderem dedykowanym do obioru ofert operatora z satelity Hot Bird 13E.

Dlatego do każdego wejścia antenowego musi być doprowadzony sygnał z tego satelity.

W przypadku chęci odbioru sygnału z innych satelit, należy doprowadzić sygnał w taki sposób aby na obydwu wejściach SAT był dostępny sygnał z satelity Hot Bird 13E i z innego satelity np. Astra 19.2E.

Wszystkie dekodery dedykowane do odbioru oferty operatorów, wymagają w przypadku dwóch wejść antenowych konfiguracji jak wyżej.

Na tym proponuje zakończyć temat w wątku Evobox PVR, ponieważ to nie jest problem dekodera a instalacji antenowej.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sam widzisz, rozwiązał problem. Wszystko działa tak, jak chciał. Rozmawiamy o stanie obecnym, a nie gdybamy, co może zmienić aktualizacja.

 

Nie rozwiązał, a tylko tak mu się wydaje.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka prostych pytań:

1/Czy Evobox PVR będzie mi działał na obecnej antenie i konwerterze typu Twin, które obecnie współpracują z nc+ ?

2/Czy wszystkie opcje i możliwości dekodera będą działały w tym układzie? 

3/Czy CP zamawiać przez neta ,czy lepiej udać się do APS ?

4/Jaki jest czas od podpisania umowy (powiedzmy przez neta) do momentu dostarczenia sprzętu ?

5/ Czy podpisując umowę przez internet mam możliwość zamówienia również konwertera cyfrowego i anteny oraz doboru wybranego modelu MR (x 2 na 2 pokoje) ?

Poproszę o krótkie zwięzłe odpowiedzi bądź skierowanie do odpowiednich wątków - jestem nowy tutaj - proszę o wyrozumiałość, chciałbym zdążyć i mieć Cp tv przed Świętami.   

Pozdrawiam z Kujaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak.

2. Nie. Będziesz miał ograniczone opcje nagrywania programów.

3. To zależy od tego jaki pakiet chcesz wybrać. W APS jest więcej możliwości wyboru niż na stronie. Możesz też zostawić swój numer na stronie, oddzwonią do Ciebie.

4. To zależy od kuriera. Zazwyczaj kilka (2-3) dni robocze.

5. Tak, w kolejnych etapach zamawiania w formularzu pojawiają się takie opcje.

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka prostych pytań:

1/Czy Evobox PVR będzie mi działał na obecnej antenie i konwerterze typu Twin, które obecnie współpracują z nc+ ?

2/Czy wszystkie opcje i możliwości dekodera będą działały w tym układzie? 

3/Czy CP zamawiać przez neta ,czy lepiej udać się do APS ?

4/Jaki jest czas od podpisania umowy (powiedzmy przez neta) do momentu dostarczenia sprzętu ?

5/ Czy podpisując umowę przez internet mam możliwość zamówienia również konwertera cyfrowego i anteny oraz doboru wybranego modelu MR (x 2 na 2 pokoje) ?

Poproszę o krótkie zwięzłe odpowiedzi bądź skierowanie do odpowiednich wątków - jestem nowy tutaj - proszę o wyrozumiałość, chciałbym zdążyć i mieć Cp tv przed Świętami.   

Pozdrawiam z Kujaw

1 Tak

2 Nagrasz tylko jeden kanał oglądając drugi

3 Jak Ci wygodniej....ja kilka dni temu wybrałem APS

4 Informacje na stronie przy etapie zamówienia...chyba kilka dni

5 w kolejnych krokach zamowienia na stronie sobie dobierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ci co czytają wątek to będą kojarzyć. Ci co pamiętają o zmianie anteny. 

Parametry moje na tą chwilę na Polsat HD.

Siła 100%

Jakość 84%

SNR 13,6dB

Po przełączeniu właśnie na Polsat HD znów ponawia mi się info o słabym sygnale i żeby sprawdzić wejście antenowe SAT1. Czyżby coś się psuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder EVOBOX PVR posiadam od około 3 miesięcy. Zauważyłem jeden niepokojący symptom, a mianowicie po wyłączeniu i ponownym podłączeniu do prądu dekoder nie startuje. Zapala się czerwona dioda i dekoder tak jakby wisi. Zdarzyło się jakieś dwa razy że dekoder się zawiesił sam z siebie i musiałem go wyłączyć z prądu.

 

Dekoder zaczyna reagować dopiero po około pół godzinnym odłączeniu od prądu.

 

Czy mam się tym przejmować i iść wymienić dekoder?

Czy jest to normalne lub spotykane (dla mnie raczej dziwne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb oszczędzania energii: szybki start

Wersja oprogramowania: 2.2.1

Podpięty konwerter unicable.

 

Najdziwniejsze jest to że nie mogę go odpiąć od prądu bo wiem że nie wystartuje, mam na nim trochę nie obejrzanych seriali więc wolał bym go na razie nie wymieniać.

Dodatkowe pytanie. W przypadku wymiany EVOBOXA nie muszę wymieniać tych małych dodatkowych dekoderów z multiruma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...