Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem odpowiedź odnośnie HBO GO. Jest zgodna z tym co pisane było tutaj wcześniej.

 

Czy zgłoszenie dotarło do odpowiedniej osoby, support? Czy teraz się zajmujecie problemem?

To zupełnie inaczej niż się spodziewałem :P

 

Kinley85

1080p

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten gwizd jest tylko u mnie. Analog jest mi potrzebny bo pod tv podłączam słuchawki.. Najlepsze jest to że na słuchawkach gwizdu nie ma. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Evobox wysyła dźwięk 5.1 ale taki prawdziwy ,a nie emulowany?  Pisząc prawdziwy chodzi mi o to że,np w centralnym jest aby lektor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten gwizd jest tylko u mnie. Analog jest mi potrzebny bo pod tv podłączam słuchawki.. Najlepsze jest to że na słuchawkach gwizdu nie ma. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Evobox wysyła dźwięk 5.1 ale taki prawdziwy ,a nie emulowany?  Pisząc prawdziwy chodzi mi o to że,np w centralnym jest aby lektor. 

 

Tak- lektor idzie z centralnego

Nie ma żadnej różnicy co ustawisz, bo wszystkie kanały HD w Polsce i tak są nadawane w 1080i.

To prawda, ale jednak na 1080p obraz jest lepszy,jakby bardziej soczysty,kilka razy już sobie porównywałem i od dawna mam ustawione "p"- jak widzisz @TomPure też to zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak- lektor idzie z centralnego

To prawda, ale jednak na 1080p obraz jest lepszy,jakby bardziej soczysty,kilka razy już sobie porównywałem i od dawna mam ustawione "p"- jak widzisz @TomPure też to zauważył.

To fakt. Wczoraj przestawiłem na 1080p i jest ok. Lepszy niż 1080i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Evoboxa dokładnie pół dnia i już pojawił się problem. 3 razy w tym czasie zdarzyła mi się taka sytuacja, że będąc w menu, modyfikując listę kanałów dodawanych do Ulubionych, lecący w tle program nagle przestał się wyświetlać - czarne tło. Udało się wyjść z menu przez "Wstecz" na pilocie, ale dekoder na nic nie reaguje. Jakikolwiek przycisk na pilocie powoduje, że dioda na chwile zmienia kolor i wraca do poprzedniego. Dekoder stoi na jednym kanale (za każdym razem na innym). Musiałem robić wyłączenie z prądu. Okazało się, że moja lista ulubionych, po dodaniu kilkudziesięciu programów nie zapisała się...

 

Trzy takie zwiechy w ciągu pół dnia nie wróży dobrze. Dodam jeszcze, że w tle nagrywał się program (mam uniwersalne połączenie z dwoma kablami SAT).

 

EDIT: przed chwilą stało się to 4 raz. Tym razem bez włączonego nagrywania. Dodałem do ulubionych trochę kanałów, dałem "Potwierdź". Po wyjściu z menu znowu czarny ekran bez reakcji. Co ciekawe tym razem po minucie sam się zrestartował (bez odłączania prądu).

 

EDIT2: piąty raz... Po wyjściu z menu. Wyjść można przyciskiem "Menu" lub "Wstecz". Wyszedłem przez "wstecz" i czarny ekran, po pół minuty restart. Jedyna prawidłowość jaką widzę w tym momencie wiąże się z tym, że dekoder jakby wymagał restartu po jakiejkolwiek modyfikacji Ulubionych. To chyba nie powinno tak działać?

Edytowane przez gldfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Proszę, spróbuj najpierw zaktualizować dekoder. Jeśli to nie pomoże, to odłącz go od zasilania na ok. 20 sekund, włącz ponownie i przywróć ustawienia fabryczne sprzętu. Napisz mi, czy po wykonaniu powyższych operacji możesz już w pełni modyfikować listę kanałów ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj też posiadam ten dekoder.Podłączyć go w salonie gdzie był wifibox+ to bezcenne uczucie. Ta lekkość w użytkowaniu to jest rewelacja.Super wykonane EPG,układanie listy kanałów,przesuwanie,wszystko szybko chodzi aż miło.Do tego to szybkie przełączanie dzięki unicable. Kiedy oglądasz na nim kilka godzin to się do tego przyzwyczajasz ale potem gdy podłączyłem HD6000 w drugim pokoju to od razu widać różnicę.

Edytowane przez Sorek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Proszę, spróbuj najpierw zaktualizować dekoder. Jeśli to nie pomoże, to odłącz go od zasilania na ok. 20 sekund, włącz ponownie i przywróć ustawienia fabryczne sprzętu. Napisz mi, czy po wykonaniu powyższych operacji możesz już w pełni modyfikować listę kanałów ulubionych.

 

No to tak: 1. Aktualizację sprawdziłem - miałem najnowszy soft 2. Odłączyłem od prądu, wróciłem do ustawień fabrycznych, dla pewności sprawdziłem jeszcze raz, że soft jest najnowszy. Po tych działaniach wszedłem do ulubionych, stworzyłem nową listę, zacząłem dodawać kanały. Na koniec "Potwierdź" i przycisk "Wstecz" - reakcja ponownie taka sama, czyli czarny ekran i dekoder po jakimś czasie się restartuje. Później znów modyfikowałem coś w liście i znowu to samo...

 

Instalację mam na uniwersalnych SAT1 i SAT2. Jakość i siła 80-90%. Nad unicable się zastanawiałem, ale póki co stwierdziłem, że nagrywanie 3 na raz nie jest mi potrzebne. Na tym ustawieniu, które mam powinno przecież mimo wszystko działać poprawnie. Jeśli chodzi o szybkość przełączania kanałów to moim zdaniem i tak jest błyskawicznie.

 

Co dalej robić?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z (prawdopodobnie) amplitunerem kina domowego Onkyo. Stara plazma Panasonica połączona do amplitunera, Evobox również.Połączenia kablami HDMI. Kombinuję z ustawieniami wszystkich urządzeń we wszystkie strony ale nie mogę dać sobie rady.

Efekt jaki próbuję wyeliminować jest następujący. Po włączeniu wszystkich urządzeń co kilka sekund jakby brakowało sygnału przychodzącego z Evoboxa do amplitunera i próbował on ten sygnał wyszukać na innych wejściach. Po kilku sekundach znajduje i wszystko jest OK. Po kilku kolejnych sekundach znów wyszukuje, po kilku sekundach znajduje i tak w kółko. Efekt można wyeliminować przełączają źródło wejściowe w amplitunerze na kilka losowych wejść a potem powrót do Evoboxa co na trwałe (aż do wyłączenia sprzętów a potem ponownego włączenia) pozwala oglądać bez przeszkód.

Może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podejrzany jest amplituner, ale by być tego pewnym podepnij Evoboxa bezpośrednio do TV- najlepiej zupełnie innym kablem by wykluczyć i tę możliwość, jeżeli będzie działać to tylko potwierdzi że wina amplitunera a jak sytuacja się powtórzy to dekoder pod pachę i do APS.

 

Tak po za tematem to jak mam dekoder podpięty pod TV kablem HDMI a z niego do amplitunera podaję sygnał po optyku, w/g mnie jest to wygodniejsze bo jak nie potrzebuję kina to amplituner nawet jako "przekaźnik" w ogóle nie jest potrzebny a jak ma zagrać to tylko jeden klik/góra dwa i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przyjść z dekoderem, dowodem i opisem co się dzieje, i wymienią na miejscu.

 

Dziękuję. Z racji tego, że już sam nie wiem co jest prawidłowym działaniem dekodera, a co nie, będę wdzięczny jeszcze za informację w dwóch kwestiach:

 
1. Lista kanałów jest strasznie porozrzucana. Rozumiem, że jedyną opcją uporządkowania są Ulubione lub własna lista (pewnie nie ma możliwości importu zrobionej listy np. w komputerze). Zmieniając kolejność kanałów na własnej liście, wybiera się kanał i przesuwa w inne miejsce. Po zatwierdzeniu przesunięcia kanału, dekoder wychodzi do menu jakby 3 pozycje menu wyżej. Znów trzeba Opcje-->Akcje-->Kolejność-->przesuwanie. I tak każdy kanał osobno - czy nie da się tego zrobić sprawniej? Oraz czy jest opcja, aby kanały były wyświetlane w formie listy, a nie w menu jakby kafelkowym lewo-prawo. Przesuwanie kanałów o kilkadziesiąt pozycji jest dość uciążliwe. Ktoś pisał, że układanie swoich list to bajka i jest proste, a mi się tak nie wydaje :) Chyba, że czegoś nie wiem.
 
2. Unicable - co daje Evoboxowi w praktyce ten konwerter oprócz możliwości nagrywania 3 programów na raz (oraz szeregowego łączenia w instalacji)? Jedyne co piszą w instrukcji to, że brak unicable ograniczy funkcjonalność dekodera - o co dokładnie chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą wymianą dekodera bym się nie rozpędzał, bo IMO na każdej sztuce będzie ten sam problem.

 

Jak dla mnie to wygląda na chyba wszystkim już nam tu znany problem oprogramowania z resetowaniem się dekodera po naciśnięciu przycisku wstecz (np. będąc na liście ulubione -> klikamy niebieski przycisk -> wybieramy Wszystkie -> wybieramy chwilę pomiędzy kanałami -> rozmyślamy się i klikamy wstecz -> dekoder się zawiesza -> czarny ekran, po chwili restart). Opisywało to wiele osób, także to nie jest problem konkretnej sztuki dekodera, a softu od którejś aktualizacji.

 

Może to być trochę uciążliwe, no ale tak jest ;) Jedyne rozwiązanie to nie klikać wstecz, a wybrać dowolny kanał i się na niego przełączyć. Ja rzadko zmieniam listy, także osobiście mi to jakoś bardzo nie przeszkadza.

 

Co do pytań

1.

Można wejść na wybrany kanał -> strzałka w prawo -> dodaj do ulubionych. Kanały będą ustawione na liście ulubionych w kolejności dodawania. To jest moim zdaniem najszybsza metoda.

 

2.

- nagrywania 3 programów + oglądanie czwartego

- szybsze przełączanie kanałów

- brak ograniczeń PiP

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nix124 - Bardzo dziękuję za konkretną i szybką odpowiedź. Może faktycznie wstrzymam się jeszcze z ASP, skoro problem bardziej powszechny.

 

EDIT: faktycznie dodawanie po kolei przez  kanał -> strzałka w prawo -> dodaj do ulubionych to najlepsza metoda. Wcześniej własna lista ułożona w excelu wraz z pozycjami na liście w evoboxie i po 15min gotowe :)

Edytowane przez gldfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna prośba o poradę praktyczną. Gdy wyłączam TV, w tym samym momencie wyłącza się Evobox. Normalnie to nie problem, ale dziś zrobiłem sobie pauzę na programie i wyłączyłem TV - często tak robiłem w nc. Evobox też się wyłączył, a po włączeniu oczywiście nie ma śladu po pauzie. Czy da się ustawić, żeby evobox był zawsze włączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...