Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Z jakiego dekodera korzystasz? Proszę, napisz mi jeszcze, jaką moc i jakość sygnału osiągasz w ustawieniach swojego sprzętu. Czy próbowałeś odłączyć dekoder od zasilania na ok. 20 sekund? Spróbuj również dokonać aktualizacji, jeśli jest ona dostępna.

Oczywiście Evobox. Odłączałem kilka razy od zasilania. Oprogramowanie aktualne. TVN HD - siła sygnału 100%, jakość sygnału 81%, SNR 13,3 dB; TVP2 HD - odpowiednio: 100%, 83 % i 13,4 dB; Discovery HD: 99%, 97%, 14,9 dB. Przycina niezależnie od nagrywanych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Evobox. Odłączałem kilka razy od zasilania. Oprogramowanie aktualne. TVN HD - siła sygnału 100%, jakość sygnału 81%, SNR 13,3 dB; TVP2 HD - odpowiednio: 100%, 83 % i 13,4 dB; Discovery HD: 99%, 97%, 14,9 dB. Przycina niezależnie od nagrywanych kanałów.

Potwierdzam słowa support458. Najlepiej będzie, jeśli w tej sytuacji udasz się wraz ze swoim sprzętem do najbliższego punktu Plusa lub Cyfrowego Polsatu w celu diagnozy i ewentualnej wymiany dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam dekoder Evobox PVR od grudnia i na początku według wideotestu SatKuriera przeskanowałem i miałem kanały z Astry 19.2.

Wczoraj zwróciłem uwagę że na liście kanałów nie mam ani jednego kanału z Astry. Włączyłem skanowanie, sygnał i wszystkie ustawienia są OK, ale za pierwszym razem znalazł tylko 3 kanały i 1 radiowy, a przy ponownym skanowaniu nie znalazł nic. Co jest grane? Czy Polsat blokuje możliwość doskanowania kanałów z Astry?

 

Proszę Państwa, nie rozwiązałem problemu. Jakość sygnału jest między 90 a 100%. Instalacja i ustawienia prawidłowa. Sprawdziłem wszystko na innym dekoderze i działa.

Przywrócenie ustawień fabrycznych w Evoboxie nie pomogło.

Zerknijcie na zdjęcie, czy możliwe żeby przy jakości sygnału 100% podczas wyszukiwania znalazł tylko 1 kanał?

 

df52adaa9e91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piętrole, chciałem teraz sprawdzić jaki kanał znalazł, a tam mimo iż pokazywał, że znalazł 1 kanał to jest tych kanałów od 1010 do 1387 i są 3sat, RTL, ZDF, BBC, Vox-y i wiele innych :D

To ja już nie wiem, o co tu chodzi. Pokazywał, że znalazł jeden to nawet nie sprawdzałem, a tam 380 kanałów, tylko bez wczytanego logo kanału.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piętrole, chciałem teraz sprawdzić jaki kanał znalazł, a tam mimo iż pokazywał, że znalazł 1 kanał to jest tych kanałów od 1010 do 1387 i są 3sat, RTL, ZDF, BBC, Vox-y i wiele innych :D

To ja już nie wiem, o co tu chodzi. Pokazywał, że znalazł jeden to nawet nie sprawdzałem, a tam 380 kanałów, tylko bez wczytanego logo kanału.

 

Bo znalazł pewno tylko jeden nowy, a pozostałe sobie były cały czas na głównej liście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie odpisywałem od razu.

 

Po przywróceniu ustawień fabrycznych wskoczyła lista Polsatu. Następnie skanowałem Astrę 19.2 i pokazał że znalazł 1 kanał. Pomimo tego wskoczyło ponad 380 kanałów na listę powyżej kanału nr 1000.

 

Faktycznie te kanały są, działają, jest też kilkanaście kanałów testowych ale nie ważne.

Nie ma logo kanałów tak jak na naszych np. TVP Polsat HBO itd ale EPG działa np na 3sat ZDF WDR.

 

0c099159a0d6.jpg  fcab7cfb335a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedługg mnie minus Evoboxa to brak chociażby YouTube, niby teraz Smart TV, ale szczerze, póki nie wymieniłem TV to na Philipsie słabo się używa Smart TV, szczególnie bez Wi-Fi, a na Evoboxie, w sumie to nie wiem, po co to Wi-Fi jest, skoro praktycznie do niczego się nie nadaje...

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku. Wyjątkowo poprawiono też bardzo niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to do niczego a HBO Go,VOD, Radio internetowe to co? a po za tym kto ci każe z wi-fi korzystać? możesz kablem podpiąć, a co do YouTube to chyba masz w domu jeszcze jakieś źródło tej aplikacji, np. komputer, z którego żale wylewasz.

To jest dekoder platformy i przede wszystkim jego celem jest zdekodowanie kanałów, jakie masz w pakiecie. Wszystko ponad to tylko miły gest ze strony operatora. Chcesz full bajery to weź moduł, kup dekoder fullwypas na wolnym rynku i hulaj dusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokodzambo popieram w 100%, OlafS - ale bzdury... miły gest ze strony operatora...

HBO Go płatne (nie testowałem tej usługi), VOD ze słabą jakością dźwięku, kto w dzisiejszych czasach radia przez dekoder słucha. Jak dla mnie - te usługi internetowe to dno.

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś planowałem zakupić odbiornik radiowy z radiem internetowym,gdyż lubię sporo słuchać zwłaszcza z netu.Ale gdy jakiś czas temu CP w Evoboxie uruchomił radio internetowe, to zakup odbiornika z radiem internetowym sobie już darowałem.A kwotę ok.200 złotych musiałbym wydać na radyjko niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlafS - no proszę Cię, jakoś konkurencyjna platforma może sobie poradzić z funkcjami internetowymi a nawet 4K a nasz Polsat 100 lat za murzynami, a jeszcze jak ktoś wytknie błędy to się dziwią że to takie coś jest w dekoderach :)

 

@ARTIPAPK szkoda że 1/3 tych stacji internetowych nie działa, a na każdej wyskakuje błąd 501 ;)

Edytowane przez kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokodzambo popieram w 100%, OlafS - ale bzdury... miły gest ze strony operatora...

HBO Go płatne (nie testowałem tej usługi), VOD ze słabą jakością dźwięku, kto w dzisiejszych czasach radia przez dekoder słucha. Jak dla mnie - te usługi internetowe to dno.

Kolego- ja nie odpowiadałem na pytanie jaki jest poziom tych usług tylko po co jest wi-fi w Evoboxie,

osobiście baaaardzo sporadycznie zaglądam na HBO GO, jeszcze rzadziej na VOD a radia posłuchałem raz by sprawdzić czy faktycznie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o pomoc. Musiałem wymienić swojego Evoboxa na nowy egzemplarz.

Zaprogramowałem na "chybił trafił" i nie mam możliwości nagrywania i oglądania jednocześnie niektórych programów.

Poprzednio mogłem nagrywać przynajmniej 2 programy jednocześnie, a trzeci w tym samym czasie oglądać.

Co i gdzie muszę ustawić, by mieć po staremu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy zgadywać, czy powiesz nam jaki masz konwerter?

 

Trzeba zgadywać.
Chyba, że dostanę mniej podchwytliwe pytanie...
Hint: Nie mogę oglądać programów z Astry jeśli to coś pomoże...

 

 

Typ konwertera "uniwersalny" zmień na Unicable Inverto IDLB....

 

Po zmianie, siła i jakość sygnały wynoszą równe zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...