Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Niestety niczego to nie zmieniło. Siła i jakość sygnały wciąż zero.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Sygnał masz podłączony do SAT1? 

Potem już tylko zostanie Ci sprawdzenie dokładnie co masz za konwerter.

No to wróć do ustawienia konwertera jako uniwersalny i ilość podłączonych wejść antenowych zmień z 1 na 2.

Może antena mu się rozstroiła przez wiatr :-)

Ps.A dlaczego ma zmienić typ konwertera,skoro nie może oglądać kanałów z Astry?Może faktycznie pierwotnie miał konwerter uniwersal single? Jeden na HB, drugi na Astra.

Edited by ARTIPAPK

(...)

Nie mogę oglądać programów z Astry jeśli to coś pomoże...

(...)

Pytanie, czy to zdanie oznacza, że przed wymianą odbierał kanały z Astry.

Swoja Droga mnie wyprzedził.

Moim zdaniem jego instalacja wygląda tak:2 konwertery single(1 HB,drugi Astra 1 czyli zez).Do tego przełącznik diseq.Z przełącznika idzie jeden kabel do Evoboxa do wejścia sat 1 IN.I tak ma być.Drugiego wejścia nie podłącza. No chyba że ma konwerter twin z jednej satki.Dalej to tylko ustawia w menu dekodera w zależności jaki typ konwertera posiada,tj.single, twin,unicable itd!

Proszę spojrzeć na stronę 361.Tam napisałem jak wygląda dokładnie podpięta instalacja antenowa pod Evoboxa.

Edited by ARTIPAPK

Dodam jeszcze, ale nie wiem czy się tak da - przy graniu radia internetowego mogłoby pokazywać aktualny tytuł granej piosenki ;)

Podpisałem dzisiaj umowę, właśnie podłączyłem sprzęt. Na kartach w dekoderach z Multiroom są uprawnienia, Evobox wyświetla mi informację "TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE". Czy to jakiś błąd po mojej stronie, czy należy czekać na uprawnienia na karcie i ile? W opcjach Multiroom, Evobox wyświetla mi "Nieaktywne", nie wiem czy to pomocne.

A co do "Multiroom nieaktywne" - tak ma być ;) bo to chodzi o multiroom sieciowy, do którego są robione jakieśtam przymiarki.

Nie martw się, pojawi się aktywny jak przyjdzie na to czas :) Działa i z tego należy się cieszyć.

Edited by support458

Witam, czy w przyszłości dekoder Evobox będzie w stanie podzielić się nośnymi przez Unicable? Trochę kiepsko, że wszystkie 4 bierze dla siebie.

Edited by Barti
Nośnymi. ;-) Poprawiono post.

Co myślicie o conocnym wyłączaniu dekodera z prądu? Przyznam że w nocy denerwuje mnie zbyt jasny wyświetlacz. Przejście dekodera w stan głębokiego uśpienia się nie sprawdza bo dekoder sam w nocy się wybudza. 

Zbyt jasny wyświetlacz? Ja go nawet nie widzę w nocy przy włączonej lampie za oknem. A w ogóle, to jest możliwość ustawienia kontrastu wyświetlacza. 

Magnetowidy w latach 80 miały liczniki czasu odtwarzania mierzące do tyłu a Evobox tego nie ma, chociaż mógłby mieć gdyby ktoś decyzyjny włączył tę opcję. Mi osobiście brakuje tej funkcji.

Zbyt jasny wyświetlacz? Ja go nawet nie widzę w nocy przy włączonej lampie za oknem. A w ogóle, to jest możliwość ustawienia kontrastu wyświetlacza. 

To że kolega nie widzi to nie znaczy że wszyscy nie widzą. Ustawienia wyświetlacza mam ustawione na minimum. 

No to wyłączaj na noc - nie ma problemu. Ewentualnie naklej folię przyciemniającą.

Co myślicie o conocnym wyłączaniu dekodera z prądu? Przyznam że w nocy denerwuje mnie zbyt jasny wyświetlacz. Przejście dekodera w stan głębokiego uśpienia się nie sprawdza bo dekoder sam w nocy się wybudza. 

Jeśli nie śpisz to go włącz (ja tak robię) a skoro jednak masz zamiar spać to zamykaj oczy- powinno pomóc ;)