Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

To w końcu chodzi ci o wyświetlacz, czy o dysk? Dekoder masz na użyczenie i żywotność dysku nie jest twoim zmartwieniem.

"A co to konia obchodzi że się wóz przewraca" :?:

Jak dysk padnie to weźmiesz padlinę pod pachę i wymienisz w APS, wiem- z nagraniami trzeba się pożegnać.

Nagrań nie archiwizuje tylko po oglądnięciu kasuje. Bardziej mi zależy na liście ulubionych którą trzeba mozolnie układać od nowa.

Nie panikuj, dyski w Evoboxach nie są z cukru nie stopią się, jakieś załączenie w nocy go nie zabije- gdy oglądasz chodzi cały czas i dekoder ci jeszcze nie padł.

Ja tymczasem mam pewne pytanie a mianowicie czy wam też CI Polsat HD pojawił się na liście ulubionych bezpośrednio z kasacją wersji SD? Jeżeli tak to chyba Cyfrowy Polsat naprawił lukę w oprogramowaniu dekodera bez softowania :)

Nie panikuj, dyski w Evoboxach nie są z cukru nie stopią się, jakieś załączenie w nocy go nie zabije- gdy oglądasz chodzi cały czas i dekoder ci jeszcze nie padł.

Właśnie najbardziej dyski się zużywają podczas ich włączania kiedy talerze muszą się rozpędzać. Muszę zrobić jakąś zasłonkę na wyświetlacz zakładaną na wyświetlacz.  :crazy:

Guest Vsat

Ja tymczasem mam pewne pytanie a mianowicie czy wam też CI Polsat HD pojawił się na liście ulubionych bezpośrednio z kasacją wersji SD? Jeżeli tak to chyba Cyfrowy Polsat naprawił lukę w oprogramowaniu dekodera bez softowania :)

U mnie się pojawił co mnie trochę zdziwiło, bo przedtem dekoder "nie umiał" podmienić kanałów.

U mnie musiałem podmienić ręcznie. :(

Pytanie, w aplikacji VOD (CP GO) też macie taki dziwny glos? Jakby materialy byly nagrywane z 20 lat temu?

Pytanie, w aplikacji VOD (CP GO) też macie taki dziwny glos? Jakby materialy byly nagrywane z 20 lat temu?

Tak działo to VOD. Bolączka to HBO GO - zastanawiałem się czy tylko u mnie z tym dźwiękiem jest coś nie tak, bo taka prędkość internetu czy coś podobnego a to tak jest w każdym dekoderze.

Najbardziej mi się podoba że Evoboxem można sterować pilotem od ESI88 do którego się przez lata przyzwyczaiłem.  :curious:

Nie wiem czy jest jakaś opcja, gdy przełączy się na właśnie nagrywany program, żeby cofnąć to nagrane, ale nie wchodzić w nagrania, tylko z pozycji pilota. Tak było w poprzednim dekoderze z nagrywarką Sagemcom HD DVR ESI-88.

Dokładnie tak było i było to super wygodne, niestety ale Evobox jest pozbawiony tej fajnej funkcji :/

Zatrzymuje nagrywanie ponowne naciśnięcie Nagraj, jak jest się na nagrywanym kanale albo przycisk STOP, dokładnie teraz nie pamiętam.

Edited by support458

... nie zauwazylem grupowego zaznaczania nagran i ich usuwania ... serio trzeba kazde nagranie OK- USUN - TAK - NIE  ... WTF 

Guest Vsat

Tak działo to VOD. Bolączka to HBO GO - zastanawiałem się czy tylko u mnie z tym dźwiękiem jest coś nie tak, bo taka prędkość internetu czy coś podobnego a to tak jest w każdym dekoderze.

Z tym dźwiękiem - porażka. Wczoraj coś odpaliłem z VOD i dźwięk bardzo cichy. Kiedy normalnie TV przez ten dekoder oglądam na poziomie głośności telewizora 25-30, tak VOD musiałem oglądać na... 80 (żeby cokolwiek słyszeć)!

... nie zauwazylem grupowego zaznaczania nagran i ich usuwania ... serio trzeba kazde nagranie OK- USUN - TAK - NIE  ... WTF 

W chwili, gdy zaznaczasz kanał, który chcesz usunąć, przechodzisz w bok na inny kanał i  okejem zaznaczasz inne kanały i dopiero na koniec w dół i potwierdzasz usunięcie.

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Sortowanie kanałów na liście ulubionych też musi odbywać się pojedynczo. Nie można zaznaczyć kilku pozycji i ich naraz przesunąć. Chyba, że jestem ślepy. Pod względem dogodności układania listy ulubionych stare dekodery są teraz dużo lepsze od Evoboxa, w którym trzeba się na piechotę naklikać, że gały wyłażą..
Edited by killerów dwóch

W chwili, gdy zaznaczasz kanał, który chcesz usunąć, przechodzisz w bok na inny kanał i  okejem zaznaczasz inne kanały i dopiero na koniec w dół i potwierdzasz usunięcie.

Chyba mnie nie rozumiecie ... mowie o kasowaniu NAGRAN z listy nagranych programow NIE KANALOW z listy ktora sobie stworzę !! nie ma grupowego kasowania 

Edited by papryk