Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze odświeżę temat dźwięku na HBOGO. Widziałem wpisy sprzed roku i sprzed kilku miesięcy. Czy jest jakaś przyczyna dość marnego dźwięku w Evoboxie? U mnie też jest wrażenie jakby głos leciał z dwóch głośników, ale mono i dość jednostajny/płaski, niezbyt przyjemny (niezależnie od jakości wyświetlania, nawet przy 720p). Na PC dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odświeżę temat dźwięku na HBOGO. Widziałem wpisy sprzed roku i sprzed kilku miesięcy. Czy jest jakaś przyczyna dość marnego dźwięku w Evoboxie? U mnie też jest wrażenie jakby głos leciał z dwóch głośników, ale mono i dość jednostajny/płaski, niezbyt przyjemny (niezależnie od jakości wyświetlania, nawet przy 720p). Na PC dużo lepiej.

Odpaliłem ten sam materiał z evoboxsa na CP GO i prrzez iplę na Android  TV i różnica w jakości dźwięku jest bardzo duża....... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dwóch dni brak  EPG na wszystkich kanałach. Proszę o pomoc.

 

 

menmirek

 

Witaj. Odłącz dekoder od prądu i po 30 sekundach ponownie podłącz go do zasilania. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, przywróć ustawienia fabryczne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem ten dekoder i się z nim zapoznaje. Co to są za funkcje Zdalne nagrywanie i pilot mobilny? Obecnie mam konwerter twin + zez na astre i Diseqc. . Planuje zakup konwertera unicable. Co z Astrą? Pod jedno wejście antenowe podłączam Unicable a pod drugie konwerter z Astry? 

Edytowane przez Jerzykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz konwerter unicable to z jednej strony do konwertera pod złote wejście podpinasz kabel,a drugi koniec kabla pod wejście numer 1 w dekoderze. Wtedy nagrywasz 3 kanały i 4-ty oglądasz.Pozostałe wolne 2 wejścia w konwerterze możesz np.pod multiroom podpiąć. Lub opcja numer 2:mając np.konwerter twin z konwertera puszczasz 2 kable do dekodera do wejścia nr.1 i nr.2.Wtedy 1 kanał nagrywasz,2 oglądasz.Możesz wykorzystać też opcję 3:jeśli masz np.2 pojedyńcze konwertery single(hotbird i astra), to puszczasz z każdego konwertera po 1 kablu poprzez przełącznik diseq,a następnie jednym kablem aż do dekodera do wejścia numer 1.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko się to mija i najczęściej z winy nadawcy,który przesadzi z ilością reklam, zawsze możesz dołożyć dla pewności po kilka min. przed a raczej po nagraniu bo ciężko spotkać by coś przed terminem wystartowało.

Jeśli naprawdę ci na tym zależy to kliknij prawy klawisz obok OK> i tam klawiszami nad /pod OK odnajdź >Nagraj w/g czasu a tam już ustawisz wedle swoich chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mój Evobox padł? Działał sobie nagle czarny ekran i brak sygnału. Reset wtyczkowy oraz wymiana kabla HDMI nie pomaga. Na drugim TV obraz jest ale mruga. Taki pasek przechodzi na dole ekranu. Pod pierwszy TV podłączyłem HD3000 i działa bez problemu. Więc to Evobox ma problem.

 

Edit. Tak to wygląda.

https://m.youtube.com/watch?v=o4Uq4tkw7ys&feature=youtu.be#

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko się to mija i najczęściej z winy nadawcy,który przesadzi z ilością reklam, zawsze możesz dołożyć dla pewności po kilka min. przed a raczej po nagraniu bo ciężko spotkać by coś przed terminem wystartowało.

Jeśli naprawdę ci na tym zależy to kliknij prawy klawisz obok OK> i tam klawiszami nad /pod OK odnajdź >Nagraj w/g czasu a tam już ustawisz wedle swoich chęci

 

Tak jest, o to chodziło! Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mój Evobox padł? Działał sobie nagle czarny ekran i brak sygnału. Reset wtyczkowy oraz wymiana kabla HDMI nie pomaga. Na drugim TV obraz jest ale mruga. Taki pasek przechodzi na dole ekranu. Pod pierwszy TV podłączyłem HD3000 i działa bez problemu. Więc to Evobox ma problem.

 

Edit. Tak to wygląda.

https://m.youtube.com/watch?v=o4Uq4tkw7ys&feature=youtu.be#

Raczej Evobox padakę zrobił,ale dla pewności podepnij go do innego gniazda HDMI w TV, jeśli będzie tak samo to pod pachę i do APSu.

 

Ps. na tym filmiku widzę że zgodnie z założeniami masz ustawione w rozdzielczości 1080 i - ustaw "p" Evobox daje wtedy lepszy obraz, taki bardziej soczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Evobox padakę zrobił,ale dla pewności podepnij go do innego gniazda HDMI w TV, jeśli będzie tak samo to pod pachę i do APSu.

 

Ps. na tym filmiku widzę że zgodnie z założeniami masz ustawione w rozdzielczości 1080 i - ustaw "p" Evobox daje wtedy lepszy obraz, taki bardziej soczysty.

Filmik nagrałem jak przywracałem ustawienia fabryczne na Evobox. Dekoder działa tylko pod tym drugim TV, ale mruga jak na filmiku. Na pierwszym TV dekoder nie działa pod żadnym gniazdem HDMI i kablem. CEC TV wykrywa. Szkoda mi tylko nagrań. Miałem kilka do obejrzenia i lipa. Już nie obejrzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...