Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.10.2019 o 17:28, Pawel napisał:

Jak wymienisz karty na caymany problem zniknie. Była kiedyś dyskusja na temat podobnych przycinek i po wymianie kart problem ustąpił.Tylko nie każdy zaakceptuje taka wymianę ;)

Czyli problem powstał z winy oprogramowania + z kombinowania przez operatora z systemami kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 14:11, DanielK napisał:

Także miałem 2 takie przypadki i nawet 3-krotna wymiana sprzętu nic nie daje.

Gdy narywamy jakiś kanał np. TVN 24, przełączamy np. na HBO, to po kilku lub kilkunastu minutach dzieje się jedna z poniższych opcji:

- dioda na odbiorniku sygnalizuje że nagrywanie zostało zakończone

- nagrywanie trwa nadal, ale przycina sygnał na kanale aktualnie oglądanym, tak że nie da się oglądać.

 

Dekodery Pace będące w ofercie abonamentowej najwidoczniej mają coś uszkodzone z oprogramowaniem.

 

 

 

W dniu 10.10.2019 o 17:24, kodif napisał:

 

Ja mam prawie dokładnie to samo, z tym że przycięcia są również na nagrywanym materiale. Karta Cameleon.

 

Wymieńcie karty na caymany. Problem opisywany wielokrotnie a jak nie wierzycie to zapytajcie @Mr. Brooks na pewno Wam to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś trzyma kartę w PACE to nie ma znaczenia dla Niego czy będzie to cameleon czy cayman bo na ten moment jakie plusy daje PACE? Spliter z nim nie działa, nie jest to własny sprzęt więc nie widzę potrzeby trzymania cameleona.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał @roberttosat . Nie dało się korzystać z Pace PVR na cameleonach, bo strasznie cieło obraz przy jednoczesnym nagrywaniu i oglądaniu. Czasami się cieło nawet gdy się nic nie nagrywało. Pół roku temu wymieniłem camleleona na caymana i od tego czasu ani razu nie wystąpił takowy problem.

 

 

Edytowane przez Mr. Brooks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś trzyma kartę w PACE to nie ma znaczenia dla Niego czy będzie to cameleon czy cayman bo na ten moment jakie plusy daje PACE? Spliter z nim nie działa, nie jest to własny sprzęt więc nie widzę potrzeby trzymania cameleona.

Ale obok Pace może stać własny sprzęt do którego można przełożyć cameleona w razie potrzeby. Jak juz zmieniać na caymana to razem z dekoderem na taki który jest 3 razy szybszy i ma dostęp do vod. Jakie plusy daje cayman w Pace?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić czy istnieje możliwość wymiany w ramach trwającej umowy tego starego PACE PVR 500 jak w temacie na inny? Przyczyna - różne znane wszystkim usterki techniczne. Mam sprzeczne informacje - na infolinii technicznej C+ powiedziano mi, że uszkodzony dekoder można wymienić na inny, tylko karta będzie sparowana z dekoderem (w tej chwili mam multiroom na 2 kartach cameleon), natomiast jak już skontaktowałem się bezpośrednio z lokalnym punktem C+ to powiedzieli, że nie ma opcji wymiany na inny - wymienią dokładnie na ten sam, tylko "odświeżony".

 

Zależało mi na innym, bo już mam chyba 2 egzemplarz tego starego g... i nie spodziewam się sprawnego działania po wymianie na ten sam niby naprawiony, poza tym dekoder ten ma bardzo słabą czułość sygnału i przy lekkich zakłóceniach atmosferycznych gubi obraz, podczas gdy drugi prosty WiFiBox+ jeszcze działa nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że istnieje taka możliwość, tylko trzeba dzwonić na infolinię żeby wystawili zlecenie wymiany. Wtedy ono się pojawia na naszym koncie i widzą to w punkcie obsługi. Niestety wiążę się to z opłatą miesięczną za dekoder. Jaka to opłata, to zależy od tego co zaproponują i jaki to będzie dekoder.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beavis Operator tylko liczy na takich, co za opłatą wymieniają Pejsa na ADB. Mi proponowano przy aneksowaniu za 0/0.  Nie skorzystałem. Co do głowicy i czułości... W ADB możesz być bardzo rozczarowany. 

Na drugiej umowie mam Premiumbox i Wifibox.  Przykład..Premiumbox TVN24 jakość 38%, szrot Wifibox 70%.

Edytowane przez ircios
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios, teraz z tymi procentami to pojechałeś. Te paski i liczby nie są w żaden sposób miarodajne, czy tym bardziej - kalibrowane do czegokolwiek. Kiedyś nawet N-ka, czy NC+ robiła wielką akcję aktualizacji softu połączoną z akcją informacyjną, że to że pasek teraz pokazuje "połowę", a nie całość nie świadczy o uszkodzeniu dekodera czy przestawieniu anteny, tylko jest efektem wprowadzonej aktualizacji softu w celu "ułatwienia ustawiania anteny". Bo wcześniej paski za szybko dochodziły do maksa i nie dawały żadnej sensownej informacji. Krótko mówiąc - porównujesz jabłka do pomarańczy.

 

Poza tym głowica i czułość to nie wszystko. Pace pod względem stabilności do dekoderów po N-ce się NIE UMYWA, zwiecha czy reset co chwilę. Ładowanie EPG trwa wieki i o ile pamiętam - znika po każdym wyłączeniu. Że nie wspomnę o tym, że dla kogoś kto ma Astrę na wejściu pierwszym a HB na drugim w Disecq jest w ogóle nie do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic do niczego nie porównuje.  Napisałem jak jest. Fakty z życia wzięte. Nic nie pisałem i nigdy nie myślałem, że jakieś pask świadczą o uszkodzeniu.. Po co rozwijasz jakiś temat? Nie o to było pytane. Chcesz mnie pouczać? Paski stanu sygnału w każdym dekoderze mają dużo do powiedzenia. Przykład. W moim prywatnym dekoderze siła 100 jakość 95. Dekoder byłej n. Biały szrot. Podłączony do tego samego zestawu. Siła 50, jakość 15. Obraz mozaika. To był przykład z 2007 roku. Drugi to już dzisiaj rzykład. Porównanie nr3. z tego czwartku. Tuner sat w tv. 100/100. Sygnał w Premiumbox tak jak pisałem w poprzednim poście w porównaniu z wifiszrotem. Każdy sprzęt danej firmy jest wyposażony w różne głowice, a te co są w ADB to kpina.  Niestety mają wpływ na odbiór. Nawet przy perfekcyjnie ustawionej antenie. Pisze Ci fakty z życia wzięte , a nie teksty pisane przez operatora czy innego śmieszka co chce udowodnić że sprzęt ADB jest super. A tak nie jest.

Pisałem tylko i wyłącznie o głowicy, bo o to było pytanie, a nie o softach w dekoderach. Ja wiem, że Pejs jest mniej stabilny od ADB, ale ma lepszą głowicę. Pouczaj kogoś innego. Źle trafiłeś. W tym siedzę od 19 lat. Zaczynałem na analogu.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ircios napisał:

Przykład..Premiumbox TVN24 jakość 38%, szrot Wifibox 70%.

 

Mam Premiumbox i jakość na TVN-ach nie przekracza 40% przy sile sygnału 95%, pasek jakości nie jest zielony tylko żółty.  Moim zdaniem to o niczym nie świadczy, a tylko potwierdza, że to jedynie liczby i w przypadku ADB są mocno zaniżone. Przy słabej głowicy miałbym problemy z odbiorem a nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje Ci podłączyć jak na Premiumbox będzie zanikać obraz podczas silniejszych opadów, tuner sat  co pokazuje większe wartości.  Sprawdź kilka razy, aby mieć pewność. Tak jak pisałem. Na Premiumbox mam na TVN 38%, a na Wifibox 70. Dlaczego w jednym i tym samym czasie przy mocniejszych opadach, przy dekoderach podłączonych do tej samej anteny na P.box klatkuje, a na Wifibox nic się nie dzieje.?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrek1982 napisał:

 

Mam Premiumbox i jakość na TVN-ach nie przekracza 40% przy sile sygnału 95%, pasek jakości nie jest zielony tylko żółty.  Moim zdaniem to o niczym nie świadczy, a tylko potwierdza, że to jedynie liczby i w przypadku ADB są mocno zaniżone. Przy słabej głowicy miałbym problemy z odbiorem a nic złego się nie dzieje.

Nie ADB a jedynie ten konkretny model dekodera czyli WIFIPremiumbox.

@ircios wartości procentowe są zaniżone, zdarza się, że przy 5% nawet działa więc podejrzewam u Ciebie usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak "biały" dekoder dekoder po n bo nie miałem okazji testować ale przez lata użytkowania turbo mogę stwierdzić, że czułość głowicy miał bardzo dobrą.Zarówno wersja CLRA jak i DGCB bo takie zamiennie posiadałem. Dekoder zapewniał prawidłowy odbiór kanałów przy jakości kilku procent.Dopiero gdy wskaźnik spadał do 0% następowały zaniki sygnału. Takie sytuacje miały miejsce niezwykle rzadko. Przy ulewach czy opadach mokrego,gęstego śniegu.

Dlatego na wskaźniki procentowe siły/jakości sygnału trzeba zawsze patrzeć z rezerwą. A jak już komuś pokazuje 100/100 to tym bardziej pomiar jest mało wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z iloma białasami przy montażu miałeś doczynienie? Mi kilkadziesiąt przez ręce się przewineło przy montażu gdy był szał na n. 

W TV LG z 2014 roku pokazuje mi 100/100. Testowałem kilkakrotnie dla pewności z Opticumem x7 podczas mniejszej nagłej  ulewy. Na Opticumie x7 klatkowało, gdy na tv obraz był normalny. Niestety nie sprawdzałem pasków w tv wtedy, a w Opticumie wiedziałem, że  przy 18-25% klatkuje.. Z d... sobie tego nie wziąłem. Fakty przedstawiam jak było.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. W ramach uzupełnienia mojego posta tylko dodam, że w punkcie jeszcze zaproponowali mi opcję wymiany tego PACE PVR 500 na ten najnowszy dekoder 4K, niby przy zachowaniu mojego obecnego multiroom (niezależne karty 2 x cameleon, chociaż tak myślę, że być może tę kartę z Pace wymienią na jakąś nową), z opłatą 5 zł/mies. (cena promocyjna, mam pakiet Superpremium). Nie zdecydowałem się na razie, bo nie wiem czy jakichś "haczyków" w tym nie ma i czy sobie nie pogorszę sytuacji będąc teraz na tym "starym" MR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dekodera Ultrabox4k dostaniesz Caymana, a do drugiego dekodera zostawią Cameleona.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. W ramach uzupełnienia mojego posta tylko dodam, że w punkcie jeszcze zaproponowali mi opcję wymiany tego PACE PVR 500 na ten najnowszy dekoder 4K, niby przy zachowaniu mojego obecnego multiroom (niezależne karty 2 x cameleon, chociaż tak myślę, że być może tę kartę z Pace wymienią na jakąś nową), z opłatą 5 zł/mies. (cena promocyjna, mam pakiet Superpremium). Nie zdecydowałem się na razie, bo nie wiem czy jakichś "haczyków" w tym nie ma i czy sobie nie pogorszę sytuacji będąc teraz na tym "starym" MR. 
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...