Jump to content
taiszo

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)

Recommended Posts

Do dekodera Ultrabox4k dostaniesz Caymana, a do drugiego dekodera zostawią Cameleona.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. W ramach uzupełnienia mojego posta tylko dodam, że w punkcie jeszcze zaproponowali mi opcję wymiany tego PACE PVR 500 na ten najnowszy dekoder 4K, niby przy zachowaniu mojego obecnego multiroom (niezależne karty 2 x cameleon, chociaż tak myślę, że być może tę kartę z Pace wymienią na jakąś nową), z opłatą 5 zł/mies. (cena promocyjna, mam pakiet Superpremium). Nie zdecydowałem się na razie, bo nie wiem czy jakichś "haczyków" w tym nie ma i czy sobie nie pogorszę sytuacji będąc teraz na tym "starym" MR. 
  • Thanks 1

Mój Pace został wymieniony przez Skymax z Wrocławia na inny za drugą reklamacją, jak im wysłałem pendrive z nagraniem pokazującym usterkę. Niestety okazało się, że ten też się wyłącza bez powodu. Tego samego dnia odniosłem znów na reklamację. Przypomnę, że korzystam z oferty prepaid. To już trzecia reklamacja. Najpierw rękojmia, potem gwarancja i teraz znów rękojmia. Euro ma duży problem ze zwrotem gotówki. 

Czy to nie jest podejrzane że te pejsy z wymian są tak samo albo i gorzej wadliwe od poprzednich? Jak dla mnie, to oni takim działaniem chcą "zachęcić " abonentów do przechodzenia na nowszy sprzęt. To że się dostanie sprawnego pejsa z wymiany graniczy z cudem.

Wątek dotyczący tego dekodera został założony w listopadzie 2009 roku, więc można założyć, że wtedy dekodery trafiły na rynek.To jest 10 lat.Zakładam, ze tych najstarszych już nie ma w obrocie ale jak by nie patrzeć dostajesz kilkuletni dekoder z przepracowanymi setkami godzin.To normalne, że się psuje.Ten sprzęt dawno powinien trafić na utylizację.

• Upvote 1

16 godzin temu, przemo_one napisał:

Mój Pace został wymieniony przez Skymax z Wrocławia na inny za drugą reklamacją, jak im wysłałem pendrive z nagraniem pokazującym usterkę. Niestety okazało się, że ten też się wyłącza bez powodu. Tego samego dnia odniosłem znów na reklamację. Przypomnę, że korzystam z oferty prepaid. To już trzecia reklamacja. Najpierw rękojmia, potem gwarancja i teraz znów rękojmia. Euro ma duży problem ze zwrotem gotówki. 

Może pisz w odpowiednim wątku  o ofercie prepaid bo robisz małe zamieszanie. Ktoś niezorientowany może pomyśleć, że mając PACEa na umowie musi go wysyłać do serwisu SKYMAX.

• Like 2

Cześć

Piszę z prośbą o pomoc. 

Mam Pace PVR i Multiroom Cameleon. Drugi dekoder Sagecom (kupiony na własność od NC+)

Wcześniej w temacie problem z Nc+ pisałem, że obraz nagrywany mi skacze na Pace PVR. 

I teraz pytanie:

Będę przedłużał teraz umowę. 

Na jakie dekodery wymieniać i na jakie karty wymieniać? Które są teraz ok aby mi działało to wszystko sprawnie?

PS 

Ircios próbowałem na priv napisać do Ciebie, ale niestety nie mogę.

Przy aneksowaniu Pejsa wymienisz na dekoder4k z kartą Cayman za 0. Inni dostają za free,  ewentualnie aktywacja 49 i 0m. Lub na WifiPremiumbox z Cameleonem jak Ci zostawią.  Ten dekoder rok temu przy aneksowaniu mi wciskali 0/0. Nie skorzystałem. Sagemcoma sobie zostaw. 

Iricios dzięki za odp.

Dekoder 4k który wybrać? I do niego kartę Cayman. A drugi dekoder zostawić Sagecom z Kartą Cameleon?

I drugie pytanie:

Tata ma taki sam zestaw jak, ale nie ma tv 4k. Program nagrywany mu skacze na Pace tak samo. Na jakie dekodery i karty to wymieniać? I czy wymieniać?

Jest jeden dekoder 4k. Ultrabox 4k. Kartę Cayman dostaniesz z automatu do tego dekodera. 

U Twojego taty może być taka sama wymiana. Dekoder 4k można bez problemu podłączyć do HD tv.

Czyli w inne się nie bawić u ojca i od razu ten 4k brać?

A te problemy co czytałem ze ściemnianiem się i rozjaśnianiem ? Jakiś symbol jechać i pytać?

A te sagecoomy zostawić i nie wymieniać z kartą cameleon?

I mimo, że będą dwie różne karty Cayman i Cameleon to bez łączenia kablami dekoderów wszystko będzie działać jak do tej pory?

Wolny wybór. 4k lub WifiPremiumbox. 

Jak chcesz dekodery od MR wymienić na Wifibox marnej jakości to wymień. Co do MR niezależnego...albo odrazu Ci zrobią w sieci albo za jakiś czas. Lecz to nieuniknione. Czytałeś o Ultrabox 4k to wiesz co jest grane. 

To już lepiej wziąć od razu 4k jak mówisz. Jeśli będzie w punkcie wybór który 4k wybrać model?

Drugi zostawiam jak jest.

Do tego kartę Cayman. 

I taki zabieg spowoduje, że nagrywanie i jednoczesne oglądanie nie spowoduje przycinania się obrazu?

Wystarczy wymienić same karty na Caymany żeby ustało przycinanie podczas nagrywania.

Wystarczy wymienić same karty na Caymany żeby ustało przycinanie podczas nagrywania.
Czyli w ten sposób zmuszają posiadaczy pace do wymiany karty cameleona na cayman

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

@east

To jest taki myk aby szybciej karty Cameleon wyciąć.  Coś psują, a klient myśli, że mu coś nawaliło i bez szarpaniny oddaje Cameleona. 

Zapomniałam dodać to co @Pawel napisał. Ale już wiesz. W Sagemcomach niecwymieniasz kart. Jak zgłosisz wymianę dekodera, to mów, że tylko główny. Jak oczywiście się zdecydujesz.

Nieuczciwe. W końcu płacę za niedziałającą usługę w danym miesiącu.

Ten Cayman nic mi nie ograniczy rozumiem. Więc chyba wymienię jak już czas aby nie bić się z dekoderem i skakaniem dalej. Chodź teraz nagrywałem i oglądałem program i nic nie skacze.

Będziesz miał dalej MR niezależny...jeszcze. 

Edited by ircios

Hmm.. jeszcze?

Ircios, napisz proszę, co ma się zmienić? Coś wiesz ? Jakieś oficjalne informacje?

Do lipca znikają karty Cameleon. Nie jest pewne jak szybko po lipcu przesiądziemy się na MR od ITI.

To może dwie od razu na Cayman wymienić? 

Czy drugiego Caymana nie mogą mi dać, jeśli dekoder Sagecoom kupiony od nich?

Caymany też będą znikać?

Wymień tylko w Pejsie. Za Sagemcoma w odpowiednim momenciecsami Ci dadzą Wifiboxa z Caymanem,