Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę mi powiedzieć ten dekoder jest dostępny w telewizji na kartę. 1 pytanie: mam domek poza miastem i tam chce zakupic dekoder, czasami jestem tam na jeden dzien czasami na dluzej, proszę mi powiedzieć czy dekoder bez doładowania odbiera kanały dvb-t jeśli podłączył bym antene naziemną do niego? 2 pytanie: czy dekoder odbiera kanały z mux 8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem ze współpracą tego dekodera z Samsung Ue557402 kolega ma podobny problem. Często brak sygnału obraz i dźwięk po włączeniu tv. Pomaga ponowne włączenie dekodera. o co chodzi?

 

Zarówno Samsung jak Nc+ rozkładają ręce.

 

Czy ktoś miał podobny problem?

Edytowane przez damp479
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie pytał o wymianę.

Nie każdy chce szajs 4k lepiej działający. Może też wymieniać ma WifiPremiumbox. Każdy dekoder od operatora to szajs. Jeden lepszy drugi gorszy. 3 wymiany miałeś przez 2 lata. Ja przez 9 lat 0 wymian. Do dzisiaj działają 2 Pejsy bez problemu.

 

Może antena jest źle podłączona. Sprawdzić F-ki. 

Reset dekodera. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resety zrobione a cały problem opisany tu.

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-audio-i-wideo/Brak-dźwięku-HDMI-z-dekodera-pace-hds7241/m-p/1697909#M1917

Kolega miał problem z dźwiękiem. Ja mu pomogłem - trzeba było wyłączyć rozszerzanie po hdmi., ale nadal mamy problem z uruchamianiem dźwięku i obrazu po hdmi.

 

Najgorzej, że nic nie pomaga. Nie było problemów ze starszym tv Samsunga a przy nowym takie cuda. Wkurza to, że sprzęt Samsunga, oprogramowanie nie jest kompatybilne ze sprzętem, z którym wcześniej przez 9 lat można to było robić. Nie pisałbym do Was jeżeli wymiana byłaby prosta. Jest pandemia i salony nc+ zamknięte. Też tak jak kolega, nie wymieniałem Pacea od nowości. Myślałem, że kupując nowszy telewizor sobie polepszę a tu taki klops. Często po włączaniu tv dwa razy muszę uruchamiać dekoder co jak wiecie trwa w nim wieki. Żadne ustawienia w dekoderze i TV nie pomagają. Resety upgrade też nie - no dobra Pace już dawno go nie ma.

Słyszałem że z mediabox działa mój tv bez problemu. Ale zarówno NC+ i Samsung umywają ręce w sprawie naszego problemu :(.

Tak więc niech post będzie chociaż ostrzeżeniem dla innych że ten TV nie współpracuje prawidłowo z Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień tego złoma na dekoder 4K. To, że się nigdy nie psuł to plus ale świat idzie do przodu a to były dekodery przestarzałe już na etapie wprowadzania ich do obiegu. Każdy sprzęt operatora ma swoje wady i zalety ale nowy ultrabox to naprawdę sprzęt z innej epoki. Ja przez lata używałem turboboxa i też złego słowa nigdy na niego nie powiedziałem, ale po przesiadce dopiero widzę różnicę jak może działać nowszy sprzęt. A turbobox to była półka wyżej od Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest  możliwość parowania Paców tak aby działały w ramach multiroom tylko połączone z innymi jak jest np. z Wifi Mediaboxami??

Posiadam multiroom post Cyfra+ z 1 gołym Cameleonem działającym we własnym Modulem CAM Astona i 2 Camelem w Pace PVR.

Umowa przedłużana na 2 lata w zeszłe wakacje.
Zastanawiam się,co będzie przy następnym przedłużaniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ircios napisał:

@Bushiken Przy przedłużeniu Pejsa wymienisz na 4k. Do gołej karty moduł z ECP. Oczywiście jeśli zechcesz. 

A czy Pejsa także na moduł z ECP?? Wiem że z czasem się na przestrzeni lat zmieniało wielokrotnie co oferowali w zamian.
Nie ukrywam, że moduły mnie w pełni urządzają.

Taka zamiana może mieć miejsce tylko przy przedłużeniu czy jak jestem zainteresowany wcześniej??

Mógłbyś mi też wyjaśnić co się zmienia z magiczną datą 1 lipca??

Zamykają tunelowanie SECA/Mediaguard w kodowaniu Nagra dla Cameleonów??

Rozumiem, że Camel w Pace będzie spokojnie na Nagrze czystej działał??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ircios napisał:

@Bushiken Przy przedłużeniu Pejsa wymienisz na 4k. Do gołej karty moduł z ECP. Oczywiście jeśli zechcesz. 

Byłem wczoraj w APS i niestety tak się nie da co mnie smuci.

Pace jest jako główny a czysta cameleon jako multiroom.

Pace mogę na dowolny dekoder w tym Ultraboxa 4K a czystą kartę na Wifiboxa z Caymanem jedynie.
Nie ma opcji multiroom z Modułem dlatego nie mogę więc wymienić samego camela na moduł z ECP  i zostawić sobie PACE z camelem.

Od jesieni dojdzie jeszcze opcja multiroom na kilku Ultraboxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię, bo jest taka opcja o której pisałem. Pisali o tym Ci co zrobili wymiane. Wymiana Cameleona na moduł z Caymanem. Sami wkrótce dadzą dobre propozycje jak nastąpi wyłączenie Seca. Jak nastąpi w ogóle. 

Wymiana odrazu Pejsa na 4k i moduł z Caymanem. Nie dadzą samego Cama. 

Inna opcja. Wymiana samego Pejsa na 4k. Po tym zabiegu może w systemie pojawić się opcja wymiany do MR gołego Cameleona na Caymana z modułem. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ircios napisał:

Zadzwoń na infolinię, bo jest taka opcja o której pisałem. Pisali o tym Ci co zrobili wymiane. Wymiana Cameleona na moduł z Caymanem. Sami wkrótce dadzą dobre propozycje jak nastąpi wyłączenie Seca. Jak nastąpi w ogóle. 

Wymiana odrazu Pejsa na 4k i moduł z Caymanem. Nie dadzą samego Cama. 

Inna opcja. Wymiana samego Pejsa na 4k. Po tym zabiegu może w systemie pojawić się opcja wymiany do MR gołego Cameleona na Caymana z modułem. 

Dzięki, pokombinuję z tymi opcjami.

W APS nie mogła camela na moduł z caymanem ale konsul może mieć więcej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu chciałem wymienić Pejsa na coś nowszego ale to była droga przez mękę. Jak już w miarę się dogadałem i miałem iść do punktu wymienić na dekoder wifipremium box albo 4K to w ostatniej chwili sprzedawce w punkcie podniósł mi miesięczną opłatę za dzierżawę i wręcz wyśmiał że mam Pejsy bo to złom i tylko dlatego mam za 0zł oba bo to złom (choć od ładnych kilku lat mam je za darmo jak była to jeszcze nowość)

Czy teraz coś się zmieniło w podejściu do wymiany ? Jak bym chciał wymienić oba pejsy na dwa deki 4K to na jakie opłaty mogę liczyć ? i czy wogólę mogę liczyć na coś?

Mam 2 pejsy z kameleonami i MR za 0zł. Umowa do kwietnia przyszłego roku. Normalnie bym poczekał do końca umowy ale tych pejsów nie da się używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz 2×4k. Zobacz w Strefie Canal+ co Ci proponują.  Ja mam 2 Pejsy i mogę wymienić głównego za 0 aktywacja i 5 zeta/m bez dysku i 10 z dyskiem :-D . Oczywiscie dla  mnie ta oferta to żart. Nawet za Premiumbox chcą aktywację 49,99 i 5 zł/m. Żart :-)

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mk77 napisał:

Jakieś pół roku temu chciałem wymienić Pejsa na coś nowszego ale to była droga przez mękę. Jak już w miarę się dogadałem i miałem iść do punktu wymienić na dekoder wifipremium box albo 4K to w ostatniej chwili sprzedawce w punkcie podniósł mi miesięczną opłatę za dzierżawę i wręcz wyśmiał że mam Pejsy bo to złom i tylko dlatego mam za 0zł oba bo to złom (choć od ładnych kilku lat mam je za darmo jak była to jeszcze nowość)

Czy teraz coś się zmieniło w podejściu do wymiany ? Jak bym chciał wymienić oba pejsy na dwa deki 4K to na jakie opłaty mogę liczyć ? i czy wogólę mogę liczyć na coś?

Mam 2 pejsy z kameleonami i MR za 0zł. Umowa do kwietnia przyszłego roku. Normalnie bym poczekał do końca umowy ale tych pejsów nie da się używać.

Od Jesieni jeszcze  ma być możliwość MR na 2 Ultraboxach w 1 Wifi.

Info z APS, więc może warto w Twoim przypadku zaczekać i wymienić wtedy na 2 Ultraboxy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strefie canalplus pokazuje mi 3 opcje

- wymiana dekodara na 4k - 5zł/mc lub z dyskiem 1T 10zł/mc aktywacja 0zł

- wymiana dekodara na 4k - 5zł/mc lub z dyskiem 1T 10zł/mc aktywacja 99zł

- wymiana dekodara na WiFiPremiumBOX - 5zł/mc  aktywacja 49zł

ale czy da się oba pejsy na 4k wymienić to nie wiem

w sumie to mógł by być też jeden 4K i jeden wifipremiumbox

Do tego 4K bez dysku można swój dysk podłączyć ?

 

W sumie udało mi się 2 razy wyklikać wymianę dekodera na 4K. To może się uda wymienić oba pejsy na 4K.

Edytowane przez mk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mk77 napisał:

W strefie canalplus pokazuje mi 3 opcje

- wymiana dekodara na 4k - 5zł/mc lub z dyskiem 1T 10zł/mc aktywacja 0zł

- wymiana dekodara na 4k - 5zł/mc lub z dyskiem 1T 10zł/mc aktywacja 99zł

- wymiana dekodara na WiFiPremiumBOX - 5zł/mc  aktywacja 49zł

ale czy da się oba pejsy na 4k wymienić to nie wiem

w sumie to mógł by być też jeden 4K i jeden wifipremiumbox

Do tego 4K bez dysku można swój dysk podłączyć ?

 

W sumie udało mi się 2 razy wyklikać wymianę dekodera na 4K. To może się uda wymienić oba pejsy na 4K.

Też mi się takie opcje wyświetlają. W punkcie sprzedaży mi powiedziano że są plany z ultraboxami jako multiroomy. Zobaczmy. Chciałem dobrać multirooma ale box+ już nie wydają bo za stare a wifiboxy nie współpracują z dyskami USB :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...