Jump to content
taiszo

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)

Recommended Posts

7 godzin temu, Ruben Rybnik napisał:

Witajcie,

Jakiś czas temu usunięto z menu opcję VOD. Czy można z tego tytułu żądać bezpłatnej wymiany na np. Mediabox?

VOD nie jest usługą gwarantowaną ,więc może być problem z darmową wymianą.

Witam. 

Dopadła mnie zmora problemów z nagrywaniem na Pace . Z tym że ja na stanie mam dwa.

Po wizycie w punkcie się trochę zdenerwowałam. Sprzęt główny wymienili na "nowy",  a drugi na siłę chcą wymienić na wifi boxa .

Po sprawdzeniu nowego okazuje się że problem pozostał...jak zacinało tak zacina :(   Podjechałam do salonu  - kolejna wymiana - po sprawdzeniu dalej problem . 

Kart nie wymienią ponieważ niby mam stare po/cyfrowe karty a tych na caymany wymienić nie mogą... już nie wiem co robić i jakich argumentów używać . 

Oferują wifi premiumbox ale tylko na główny i z opłatami , nie zgodziłam się. Co dalej , ktoś podpowie  ?

Upieraj się przy wymianie kart. Zadzwoń też na infolinie w sprawie wymiany.  Możesz ewentualnie spróbować w innym APS, skoro w tym [beep]ki pracują.  Wymiana na Wifipremiumbox tylko bez opłat oczywiście. 

właśnie trzeba się upierać przy wymianie kart. Ja jak wymieniałem Pace na Ultraboxa to nie miałem żadnych problemów. Kartę Cameleona też mi wymienili.

Napisałam do nich wiadomość . Zobaczymy jak się odniosą do tego.

Jeśli jednak będzie tylko opcja wymiany dekodera to mam pytanie . Jak zrozumiałam wifi premiumbox mogę dostać tylko jeden - jako główny dek , a o co warto powalczyć do multi ?

Jak miałabym wymieniać sprzęt na którym nie ma możliwości nagrywania to wymiana mija się z celem. 

W multi problemów z nagrywaniem nie ma jedynie mydelniczka (ITI2851) i jedynie na taki dekoder wymieniaj jak już.

Posted (edited)

@Pawel

W Multiroomie post Cyfra+ nie można mieć tzw. mydelniczki Box+(ADB ITI-2851S) i jedynie WiFi Box+ wchodzi w grę, bo Box+ Sagemcom DSI83/DSI87 nie opłaca się brać.

@Beaa
Jeśli chodzi o dekoder dodatkowy do Multiroomu to jak chcesz mieć nadal dwa PVR z dyskiem, to zostaw sobie najlepiej tego Pace PVR, którego masz, bo nie dostaniesz na wymianę żadnego innego dekodera dodatkowego z dyskiem nowszego, a jedynie zwykły WiFi Box+. Także możesz jedynie starać się o wymianę dekodera głównego Pace PVR na dekoder WiFi PremiumBox+. Jeśli chodzi o wymianę serwisową dekodera dodatkowego, to bez problemu jak masz Pace PVR i nie chcesz zmieniać typu sprzętu, to powinni Ci wymienić niesprawnego Pace PVR na odnowionego sprawnego Pace PVR.
Jeśli chodzi o karty dekodujące, to bez problemu możesz karty Cameleon wymienić w Salonie nc+ na nowe karty Cayman. Oczywiście nowe karty Cayman zostaną sparowane z nowymi dekoderami i każda nowa karta będzie już przypisana do konkretnego dekodera Pace PVR. Wymiana kart Cameleon na nowe Cayman wiąże się z tym, że stracisz możliwość zamówienia i odbioru opcji kanałów TV France za 10 zł/m oraz nie będziesz mogła tych nowych kart Cayman używać w niezależnych dekoderach z wolnego rynku. Oczywiście do takiej wymiany kart Cameleon na nowe Cayman musisz wziąć ze sobą oprócz kart te dwa dekodery Pace PVR, bo będą musieli w Salonie nc+ te karty sparować z dekoderami wydanymi na umowie.
Jeśli chcesz mimo wszystko wymienić karty Cameleon na nowe Cayman w dwóch dekoderach Pace PVR, to podzwoń po Salonach nc+ u siebie w mieście lub okolicy, by nie jeździć na marne. Tutaj pod tym linkiem możesz znaleźć Salony nc+ i kontakt do nich: https://ncplus.pl/strefa-abonenta/autoryzowane-punkty-nc-plus

Edited by lukx95

@lukx95jeśli głównym dekoderem będzie wifipremium to nie będzie to już multiroom post Cyfra+ a taki scenariusz opisywał @Beaa

Posted (edited)

@Pawel

Ja mam nadal Multiroom post Cyfra+, mimo że już dawno wymieniony miałem dekoder Pace PVR na WiFi PremiumBox+, a jako dekoder dodatkowy mam WiFi Box+ i posiadam do tego nadal karty Cameleon, bo czasami korzystam z kanałów z opcji TV France.

Edited by lukx95

Posted (edited)

Pierwsze słyszę, aby Caymany były parowane z Pejsem😂. Z Wifipremiumbox i Wifibox tak, ale z Pejsem? 😁

13 godzin temu, lukx95 napisał:

...Oczywiście do takiej wymiany kart Cameleon na nowe Cayman musisz wziąć ze sobą oprócz kart te dwa dekodery Pace PVR, bo będą musieli w punkcie te karty sparować z dekoderami wydanymi na umowie...

Fakt. Caymany nie będą działały w sprzęcie z wolnego rynku... Tak jak i Cameleony z FDEC bez bajerów łamiace to zabezpieczenie.

Edited by ircios

Posted (edited)
3 godziny temu, ircios napisał:

Pierwsze słyszę, aby Caymany były parowane z Pejsem😂. Z Wifipremiumbox i Wifibox tak, ale z Pejsem? 😁

@ircios

Dekodery Pace PVR działają przez z nowymi kartami Cayman. Z tego co wiem karty Cayman są sparowane z dekoderami. No chyba, że o czymś nie wiem i w dekoderach Pace PVR karty Cayman działają na innej zasadzie i nie przypisują tych kart w systemie do konkretnego dekodera Pace PVR? Bo z tego co wiem, to dana karta Cayman jest przypisywana w systemie do konkretnego modelu dekodera i jak się przełoży kartę Cayman do dekodera innego wydanego na umowie, to już nie zadziała na tym drugim dekoderze z innym numerem seryjnym i zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat na dekoderze, że karta jest przeznaczona do współpracy z innym dekoderem.

Edited by lukx95

Posted (edited)

Cayman działa w Pejsie oczywista oczywistość, bo soft 162 na to pozwala. Z tego co wiem, do parowania jest jeszcze potrzebny odpowiedni procesor w dekoderze, czego w Pejsie brak. Czy Pejsy sprzedawane z Caymanami w pre-paid są sparowane z kartą? Chyba nie. 

Cameleon też jest przypisany do Pejsa i innych dekoderów w umowie i widnieje w systemie.

Edited by ircios

@ircios

No nie wiem, czy karty Cameleon są w systemie przypisane do konkretnego dekodera na umowie, bo w porównaniu do kart Cayman, to działają z każdym innym dekoderem nc+, który obsługuje te karty i można sobie te karty przekładać bez problemu i oglądać telewizję. Natomiast kart Cayman już nie można przekładać, bo wyskakuje właśnie ten komunikat na innym dekoderze, że karta jest przeznaczona do współpracy z innym dekoderem.

Posted (edited)
6 godzin temu, ircios napisał:

Cayman działa w Pejsie oczywista oczywistość, bo soft 162 na to pozwala. Z tego co wiem, do parowania jest jeszcze potrzebny odpowiedni procesor w dekoderze, czego w Pejsie brak. Czy Pejsy sprzedawane z Caymanami w pre-paid są sparowane z kartą? Chyba nie. 

Cameleon też jest przypisany do Pejsa i innych dekoderów w umowie i widnieje w systemie.

Miałem kiedyś w domu trzy Pace'y z prepaidu i próbowałem przekładać karty między dwoma z nich - była kompletna ciemność mimo, że przynajmniej jedna z kart miała aktualne uprawnienia. Karty Cayman są moim zdaniem na 100% parowane do konkretnego dekodera Pace. Zresztą ktoś tu kiedyś zdaje się pisał, że te dekodery są przygotowane do parowania sprzętowego. O ile dobrze pamiętam, to Philipsy, które rok temu z hakiem na siłę wymieniali i nawet nie kazali zdawać nie miały wsparcia do parowania.

Edited by tomkep
  • Upvote 1

No to wszystko jasne. Koniec tematu.

Posted (edited)

Otrzymałam odpowiedź do mojej reklamacji. Na darmową wymianę się nie zgadzają , ciągle wyskakuje mowa o aktywacji i opłacie miesięcznej. Mam jeździć do punktu i udowadniać że dalej mam problem ... liczyć na wymianę na inny Pace, wolny od wad . Po zapytaniu o wymianę kart otrzymałam odpowiedź, że istnieje taka możliwość tylko gdy owe karty będą uszkodzone, a moje jeśli oglądam to są ok. Już ręce rozkładam. 

Edited by Beaa

Próbowałaś dokonać wymiany w jakimś innym punkcie?

W mojej miejscowości jest tylko jeden. Za drugim razem podjechałam do innej (20 km) , tam Pani po stwierdzeniu usterki wymieniła na inny. Ale że mam tak daleko , poprosiłam by go zaraz sprawdziła... okazało się że na tym kolejnym też był ten sam problem, innych już nie było na stanie. Więc dekodera nie wymieniłam i pojechałam do domu, składając w punkcie reklamację. I to chyba był mój błąd , teraz nie mam potwierdzenia że problem był na jednym i drugim.

Złam czipa. Wymień kartę. Powiedz w punkcie, że nie działa od ostatniej wizyty. Że taką oddali 😉

• Upvote 1

Wystarczy, że powiesz o problemach z uprawnieniami na karcie i Ci wymienią.

@ircios rada z d..y. Policzą mu 60 zł i tyle na tym wyjdzie. Już lepiej podjeść wymienić, że zagubiona, policzą 60 zł a po tygodniu przynieść, że się znalazła i oddadzą te 60 zł na poczet abonamentu.

Pojechałam do punktu. Wymienili jedną sztukę (więcej nie mieli) , zabrałam , podłączyłam ...tnie. W piątek mają dostać nowe sztuki , czeka mnie kolejna wycieczka . 

Tylko że Oni twardo twierdzą że to dekoder.

Podoba mi się opcja zgubienia karty. Jak się nie ugną to chyba zastosuję.

Posted (edited)
Godzinę temu, roberttosat napisał:

Wystarczy, że powiesz o problemach z uprawnieniami na karcie i Ci wymienią.

@ircios rada z d..y. Policzą mu 60 zł i tyle na tym wyjdzie. Już lepiej podjeść wymienić, że zagubiona, policzą 60 zł a po tygodniu przynieść, że się znalazła i oddadzą te 60 zł na poczet abonamentu.

Z d..y jest kakao. Za co ma płacić? Niech udowodnią, że to on uszkodził najpierw. Rada z d..y. Wymienią, bo nie przepuszcza uprawnień. Oczy wywalą gdy zobaczą, że obraz jest. Gdyby nie puszczała uprawnień, to ciemność by była. Rada z d..y... co to ma być. Do klientów też tak się odnosisz? 

Karta zagubiona przepada. Nawet po znalezieniu. Jest wykreślona z systemu. To jakaś nowość, że po jakimś czasie można ją oddać, a oni kasę oddadzą.  Ciężko w to wierzyć. 

Edited by ircios