Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To i  ja się dołączę. Karty nc+ w czytnikach, karta Skylink również, karta MTV bez doładowania póki co,do tego moduły CP w slotach...Przy braku możliwości używania Cameleona w czytniku również pożegnam nc+ po nastu latach..Żalu nie będzie a i 125 zł w kieszeni. Zdecydowaną większość mam w CP a też nie wiadomo, czy C+ utrzyma ligi: polską czy angielską...

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w komunikacie nie ma modułu Conax tylko Nagra to nie znaczy że ten Conax nie będzie działał. Będzie działał jak ktoś ma na niego umowę, bądź ma nieaktywny to może sobie aktywować i będzie działał i dekodował kanały zakodowane w systemie Conax dla NC+ różnica polega na tym że jest w trybie legacy, a ten nowszy już nie. 

 

Conax, przecież to już jest u Kudelskiego a jakoś tak do mediów z wielka pompa Kudelski ogłosił pełną integrację conax z nagra.. Będzie tak jak z druga wymianą kart w Cyfrze+. Przyjdzie pocztą nowa karta. Wsadzisz do tunera z conax z firmwarem zgodnym z nową specyfikacją będzie działać jak karta conax. Wsadzisz do modułu lub dedykowanego temrinala z nagavision to bedzie działać jako nagravision. Ci co będą mieć tunery conax bez odpowiedniego wsparcia dostaną zaproszenie do wymiany sprzętu na nowy albo bedą mieć dostęp jedynie do kanałów "niesparowanych" o ile nie wygaszą prepaidów w postaci tylko samej karty. W ich interesie będzie nawet pre-paid na sparowanym sprzęcie. Będą mogli zacząć czyścić magazyny o ile ilość takich opłacanych kart będzie istotnaw przychodach. 

A co się zmienia? Zamiast karty wkładasz moduł cam w slot CI. Straszna różnica..

 

Dużo zmienia. Np. brak możliwości nagrywania jednego programu i ogładania drugiego. Szyfrowane nagranie które tracisz jak padnie terminal lub rozwiążesz umowę z operatorem. Rzeczywiście żadna różnica.  

@umek to nie wiesz co piszesz w kwestii piractwa na rynku niemieckim :mrgreen:

 

Nadawcy mają to wkalkulowane. Zwalczanie piractwa jeszt kosztowne. Im bliżej 0% piratów tym koszty wyższe. Nie zawsze to sie opłaca.  

Nie tylko nadawcy maja to wkalkulowane, producenci też.

@umek CP ma moduły CI+ współpracujące z większością dekoderów a nc+ ma CI+ z garstką dekoderów (drogich).

 

Tryb legacy oznacza, że będzie moduł działać w złączu CI. Pełna zgodnośc z CI+ wymaga tunera z gniazdem CI+. Moduły CI to już przeszłość. Lepsza oferta będzie tylko na CI+ albo na dedykowanych tunerach.

Nie zdziwię się jak po wakacjach legacy zgaśnie na modułach CP.

 

W końcu zgaśnie. Wystarczy do sprzedawców praw itd prosty raport czy nadawca posiada opowiednią wersję kart z odpowiednim poziomem zabezpieczeń. "Zachęta" dla Polsatu może być łatwiejsza niz myłsisz. wiedzz że ci nadawcy którzy ponosza koszty wyższego poziomu zabezpieczeń zaczną sie domagać od producenta treści by zastosował odpowiednia politykę sprzedażową.  Owszem oże Polsat to olać i wykorzystać efekt famy i bezwładności i jakoś przewegetować z powolną ytratą praw do treści. Na pewien czas to będzie działać. 

Czy Ty na prawdę nie jesteś w stanie pojąć, że nie wszyscy są i myślą tak jak Ty? Od paru osób co zrezygnuje nic mi się nie stanie, będą sobie żyć tak jak żyją, jak żyje CP, który od początku paruje karty z dekoderami, jak żyją operatorzy w innych krajach. 

 

Juz to napisałem wyżej.

@umek - @dziobalek życzę powodzenia z takim podejściem.

 

Dojdzie do tego że dostawca internetu - telefonii komórkowej będzie oferował jedyny słuszny modem - telefon.

 

Bo będzie wiedział lepiej od ciebie z jakiego sprzętu masz korzystać.

 

To jest tylko telewizja i bez tego można żyć.

 

Ale i tak juz jest. Masz dwa telefony Android od firmy któa zasłynęła od samego początku ze "szpiegowania" i szpanerski Apple. Masz coś innego?

 

Można żyć bez TV? Tak, to czemu ten lament tutaj?  Zresztą idź do hipermarketu lub zajrzyj na portale społecznosciowe i zobacz jak mozna żyć bez durnego selfie. Więlszość jest już od najmłodszych klas w szkole formowana na pozbawioną zdolności do samodzielnego myślenia posłuszną reklamom masę konsumencka zdalnie sterowaną przez korporacje.  Będzie owszem mała nisza, ale albo ktos ja zagospodaruje jednak ceny będą wysokie albo po prostu się oleje choć może być opcja jak frezarki do płyt winylowych (bo inaczej tych gramofonów nie można określić) sprzedawane w przysłowiowej Biedronce czy Lidlu. .  

Edytowane przez lampomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro takie zmiany wprowadza nc+ to i CP będzie musiał.To nie są wymagania przecież jednej czy drugiej platformy a właśnie dostawców treści.

 

Mnie dziwi jednak coś innego.Mianowicie jak to jest że platforma nc+ czy CP nie jest w stanie dostarczyć takiego dekodera jak choćby SkyQ,który sprawi że klient będzie chciał to mieć w domu jak sprzęt typu Apple Tv czy Xbox.Sprzęt z kompletną biblioteką na żądanie,z nagrywaniem 5 czy 6 kanałów.Sprzęt z aplikacjami typu Netflix czy YouTube.

Ja rozumiem numery kanałów,za to zwyczajnie biorą pieniądze,ale da się przywyknąć ale sprzęt powinien być jednak zachęcający a nie odpychający.Sam mam mediabox..to syf,zwyczajna zamulona od samego początku tandeta.I nie dziwie się że ktoś woli swój choć cena tych dekoderów mnie zwyczajnie zwala z nóg.Możliwości nie proporcjonalne do możliwości.

Osobiście wolę Apple Tv,które da mi zdecydowanie więcej.

Z drugiej strony bądźmy realistami...żadnej polskiej platformy nie stać by przy abonamencie 60 zł dać klientowi dekoder warty 1600 zł...nigdy by nie zarobili na to.Od początku staram się pokazać dwie strony medalu ale widać że ludzie zwyczajnie nie chcą zrozumieć ani operatora,ani dostawcy treści ani klienta.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jednak coś innego.Mianowicie jak to jest że platforma nc+ czy CP nie jest w stanie dostarczyć takiego dekodera jak choćby SkyQ,który sprawi że klient będzie chciał to mieć w domu jak sprzęt typu Apple Tv czy Xbox.Sprzęt z kompletną biblioteką na żądanie,z nagrywaniem 5 czy 6 kanałów.Sprzęt z aplikacjami typu Netflix czy YouTube.

 

No i jest odpowiedź na to dlaczego jest ta bariera poytu na NC+ czy CP. Bo jest alternatywa. Proste. Ta altenratywa będzie oznaczać, że platformy cyfrowe musza dawać [beep] jako sprzęt. Jedynie coś super extra z ograniczeniami co do zabezpieczeń pozowili im jeszcze wegetować. 

 

Dlaczego Polsat nie oferuje nic poza? Bo pewnie to nie ma sensu z punktu widzenia ich strategii. Ida na ilośc bo tak łatwiej a i mniejsze ryzyko.  Na razie. Bo z akilka lat może to okazać się błędem.  Ale to Solorza moneta. Jego problem. 

Dużo osób rozumie, że operator musi wprowadzić zabezpieczenia. Nikt tego nie neguje, ale dlaczego ogranicza możliwość wzięcia modułu cam ci+ na 2 telewizory. Na module ma wszystkie treści zabezpieczone. Niektórzy są zdania, że platforma NC+ poradzi sobie bez tych klientów ja jestem innego zdania. Większość osób ze swoim sprzętem płaci bardzo duży abonament przeważnie przekraczający 100 zł, a ci którzy mają sprzęt operatora wybierają najniższy abonament. Można prześledzić ile tutaj jest postów, czyli to nie jest garstka osób posiadających własny dekoder. 

 

Gdyby było tak jak piszesz to nie byłoby tego komunikatu o zabezpieczeniach dostępu.  Od wielu, wielu lat własny tuner to niewielka nisza. no ale jak widać niektórzy wolą zaklinać rzeczywistość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dużo zmienia. Np. brak możliwości nagrywania jednego programu i ogładania drugiego. Szyfrowane nagranie które tracisz jak padnie terminal lub rozwiążesz umowę z operatorem. Rzeczywiście żadna różnica. 

 

A czy w odbiornikach dwugłowicowych (umożliwiających nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego) nie ma takiej możliwości, żeby jeden kanał oglądać, a drugi kanał w tym czasie był nagrywany w formie zakodowanej i żeby potem to zakodowane nagranie było dekodowane w trakcie odtwarzania? Chyba kiedyś słyszałam o czymś takim, ale nie wiem, czy to działa z modułami CI+? :roll:

 

Jeśli chodzi o szyfrowane nagrania, niektórzy w wątku o modułe nc+ pisali, że ten moduł podobno nie szyfruje nagrań, przynajmniej na razie. Ale wiadomo, że w każdej chwili może się to zmienić, bo to jest przecież CI+ i daje możliwości szyfracji nagrań, gdyby operator tego chciał/został do tego zmuszony przez dostawców treści. :sad: 

 

Przejście z kart nieparowanych na moduł CI+ na pewno będzie problemem dla tych abonentów, którzy mieli multiroom po Cyfrze+ w postaci dwóch kart i używali tych kart we własnym sprzęcie, lub dzielili sobie taką kartę przez splitter (legalnie, w ramach jednego gospodarstwa domowego) i też używali własnego sprzętu. Teraz jeśli komuś zależy na multiroomie, w grę będą wchodzić tylko dekodery operatora. :-( Fajnie by było, gdyby w przyszłości wymyślono jakiś sposób na multiroom na modułach CI+, ale dwóch niezależnie od siebie działających modułów chyba nigdy nie dadzą w obawie przed tym, że część abonentów będzie używać tych modułów w różnych gospodarstwach domowych. Musieliby wymyślić jakieś zabezpieczenie, żeby utrudnić używanie modułów w różnych gospodarstwach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek

Ty wiesz jak podzielić kartę cameleon po za lokalem ? 98% posiadaczy tych kart ,tego nie wie . Piractwo w Polsce nie jest powszechne ,ludzie nie wiedzą jak to robić i po prostu tego nie chcą wiedzieć . Do tego jest karalne i to sporo kosztuje .

I to można uznać za podsumowanie całego tego zamieszania. Bicie piany nic tu nie pomoże.

 

Sam mam na umowie z nc+ tylko karty i będzie ich szkoda, ale rozumiem działania nc+, bo w tej chwili walczą o przetrwanie.

Jeżeli nie wzmocnią zabezpieczeń swojej oferty, to coraz trudniej będzie im coś atrakcyjnego nabyć.

 

Pozostaje tylko kwestia jak to zrobią. Czy pójdą drogą Cyfrowego Polsatu i zostawią furtkę dla zwolenników własnego sprzętu, czy też wezmą przykład z takiego Sky.

 

Mam nadzieję, że wybiorą pierwszą opcję i wszyscy zainteresowani będą zadowoleni.  nc+, bo skasuje "piractwo Januszy" polegające na spliterach i umowach pół na pół, "hobbiści" bo dalej będą mogli oglądać na swoim własnym wypasionym sprzęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam 4 posiadaczy Cameli i sam mam jeden i wszystkie siedzą w dekoderach operatora... zmiany nie odczujemy.

 

MR na modułach, nierealne... chyba że przekładanka ale nie wiem czy się tak da.

Albo przekładanka albo jakieś moduły z Wi-Fi w stylu Diablo CAM 2 Wi-Fi, choć ten moduł nie działał podobno najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziabolek7 jak masz Cameleona w dedykowanym dekoderze to na 50 procent masz już słynne 00FEDC.

Karta działa w Nagra 1813 a nie Seca.

 

Na niededykowanych dekoderach np Cryptobox - Ariva itp będzie problem z działaniem tej karty.

Mowa o Cameleonach siedzących w P.box Wifibox i Sagemcomach. mogą już, a nie muszą być w Nagrze. Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko kwestia jak to zrobią. Czy pójdą drogą Cyfrowego Polsatu i zostawią furtkę dla zwolenników własnego sprzętu, czy też wezmą przykład z takiego Sky.

 

Mam nadzieję, że wybiorą pierwszą opcję i wszyscy zainteresowani będą zadowoleni.  nc+, bo skasuje "piractwo Januszy" polegające na spliterach i umowach pół na pół, "hobbiści" bo dalej będą mogli oglądać na swoim własnym wypasionym sprzęcie ;)

Przychylam się do wersji drugiej :brawo:

Legalny MR w obrębie jednej chałupy ( kablem, po wifi, przedłużaczem, czymkolwiek :mrgreen: ) i git. Żebym ja nie mógł obejrzeć tego co chcę, moje dzieci bajek, moja żoncia innego czegoś, normalnie czyli bez obligatoryjnego tvn'u na pozycji "nabmer łone" :?:

Cameleon to jest/było najlepsze "coś" co wymyśliła cyfra+/nc+ :mrgreen:. Już pomijam koszt zakupu ( czasem nie mały) swojego dekodera, ale wygoda przy jego codziennej obsłudze - nieoceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z moimi cameleonami...mogę też oddać HBO...ale dadzą mi w zamian dekoder 4K bez miesięcznych opłat i aktywacji i do tego obniżą cenę (teraz 92zł) i mogę zostać...ale i tak jakoś bardzo mi nie zależy żeby zostać :)..także będą fajne negocjacje :)

Edytowane przez astalavista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z tą firmą nieprzerwanie od 1995r. Pierwszą umowę podpisałem jeszcze na analogowy dekoder z kluczykiem, który odkodowywał tylko jeden kanał - Canal+. Potem były Canal+ Cyfrowy, Cyfra+, Nowa Cyfra+, znów Cyfra+ i NC+. Używam dekoderów niezależnych z dwoma Camelami od momentu kiedy pojawiła się taka możliwość. Nie jestem wymagający i tą opcję cenię sobie przede wszystkim za możliwość układania własnych list kanałów, skanowania dowolnych częstotliwości oraz odbioru dowolnych kanałów FTA na HB i Astrze. Widzę jednak że nadchodzi kres współpracy z tą firmą, jeżeli na ich dedykowanym sprzęcie zostanę tych możliwości pozbawiony. Nie mam w umowie paczki Canal+, więc te moje minimalne wymagania raczej zaspokoją dekodery lub moduły CP. Jest mi obojętne komu zapłacę. W tym momencie mój wybór warunkuje możliwość obsługi dekodera wg moich preferencji.

Jednym z dekoderów które używam jest Cryptobox 652HD. I widzę że dla użytkowników tych dekoderów i klientów nc+ pojawiło się "światełko w tunelu". Na jednym z forów jest informacja od jednego z dystrybutorów tego sprzętu w Polsce, zapowiadająca aktualizację dającą możliwość współpracy dekoderów 6xxHD z modułem CI+.

 

@sufar: Ten w conax działa, a ten w nagrze z cyfry czyli prawdziwy CI+ będzie działać w kolejnych aktualizacjach.

@... Rozumiem, że na Cryptoboksie 650HD będzie działał "prawdziwy" CI+ np. ten, który jest w ofercie nc+? Byłoby super
@sufar: Tak, ale nie jest do tej pory publiczny. Kwestia czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...