Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@dziabolek7 jak masz Cameleona w dedykowanym dekoderze to na 50 procent masz już słynne 00FEDC.

Karta działa w Nagra 1813 a nie Seca.

 

Na niededykowanych dekoderach np Cryptobox - Ariva itp będzie problem z działaniem tej karty.

a czy jak mam 00FEDC, to ruszy ta karta na module Alfacrypt Light One 4All ?

 

jak sprawdzić, czy mi zrobili kuku?  

Edytowane przez camelon153
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy myślicie, że programiści Nagry to idioci, którzy nie czytają forów typu laki itp. Wszystko co się da zablokować, będzie zablokowane. Dotychczasowe próby ograniczenia dzielenia sygnału to były półśrodki, praktycznie bezinwestycyjne po stronie nadawcy sygnału.

Lepiej szukajcie dekoderów lub softu z wolnego rynku, które dobrze współpracują z krajowymi modułami CI, bo to akurat programiście E2 kompletnie olali. Na dobrą sprawę żaden dekoder z E2 nie gwarantuje stabilnej współpracy (bez konieczności restartu dekodera) z modułami CI.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy myślicie, że programiści Nagry to idioci, którzy nie czytają forów typu laki itp. Wszystko co się da zablokować, będzie zablokowane. Dotychczasowe próby ograniczenia dzielenia sygnału to były półśrodki, praktycznie bezinwestycyjne po stronie nadawcy sygnału.

 

Nikt rozsądny tak nie myśli. To, że od strony programowo/sprzętowej da się prawie wszystko zablokować to jedno. Jest jeszcze strona biznesowa całej imprezy: "nerdy" z "krawaciarzami" słabo się dogadują. ;)

Doskonale wiesz, że CP w ciągu jednego weekendu może uwalić parowanie programowe i wprowadzić HP, bo soft jest przygotowany. Wystarczy parę emm-ów na karty. Na razie tego nie robią, bo mają sytuację pod kontrolą. 99% "Januszy" nie ma pojęcia co trzeba zrobić aby wygrzebać odpowiednie numerki. Pozostały 1% nie stanowi zagrożenia dla stabilności platformy bo też regularnie płaci i dodatkowo ryzykuje karę za grzebanie w sprzęcie. Z punktu biznesowego nie ma co ruszać tematu.

Mam nadzieję, że nc+ postąpi podobnie po likwidacji cameleonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc nie postąpi podobnie, bo to platforma "PREMIUM" z super ofertą sportową i filmową, dostępną na najlepszych dekoderach dedykowanych w Polsce z cenami za abonament skierowaną dla bardziej zamożnych. CP to pikuś w porównaniu do nc i tam nie ma czego chronić, bo nie ma czego oglądać :-D . To nie moje myślenie podkreślam. Tak pewnie myślą włodarze z ITI. ;-)

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt rozsądny tak nie myśli. To, że od strony programowo/sprzętowej da się prawie wszystko zablokować to jedno. Jest jeszcze strona biznesowa całej imprezy: "nerdy" z "krawaciarzami" słabo się dogadują. ;)

Doskonale wiesz, że CP w ciągu jednego weekendu może uwalić parowanie programowe i wprowadzić HP, bo soft jest przygotowany. Wystarczy parę emm-ów na karty. Na razie tego nie robią, bo mają sytuację pod kontrolą. 99% "Januszy" nie ma pojęcia co trzeba zrobić aby wygrzebać odpowiednie numerki. Pozostały 1% nie stanowi zagrożenia dla stabilności platformy bo też regularnie płaci i dodatkowo ryzykuje karę za grzebanie w sprzęcie. Z punktu biznesowego nie ma co ruszać tematu.

Mam nadzieję, że nc+ postąpi podobnie po likwidacji cameleonów :)

 

 

Coś tam wiesz ale to wszystko wiedza forumowa, która jest daleka od rzeczywistości ;)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W regulaminie od bardzo dawna jak nie od zawsze jest zapis, że mogą wymienić karty i udostępnić swój sprzęt do odbioru oferty oraz to że MR powinien być spięty w sieć. To, że tego narzazie nie stosowali nie znaczy, że nie mogą. Regulamin jest wiążący, a to że wymuszacie na konsultantach potwierdzenie, że będzie działo itd. to już wasza sprawa. Trochę jak dzieci, wiecie że oni nic nie mogą i nie wiedzą, wiecie albo nie że w regulaminie jest konkretny zapis, a i tak chcecie żeby to powiedział. Równie dobrze konsultant mógłby wam obiecać, że jak przedłużycie to traficie szóstkę w totka... 

 

@lecho to pora wrócić do CP na dwie niezależne karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś przedłuża umowę z kartami cameleon to musi liczyć się z tym, że w każdej chwili mogą sparować mu kartę. Konsultanci zawsze zapewniają możliwość odbioru na własnym sprzęcie tylko to jest nieprawda. W każdej chwili operator może mu sparować kartę i własny dekoder będzie musiał pójść w odstawkę. Trochę napiszę swoją historię z NC+. Na ten moment mam dwie kart cameleon i jeden ich dekoder PACE PVR. Zapewniany byłem o tym, że do końca umowy będę mógł korzystać z własnego dekodera a jak coś się zmieni to będzie możliwe odstąpienie od umowy z NC+. Oczywiście rozmowy wszystkie były przez nich nagrywane. Oglądam na własnym sprzęcie, dekodera NC+ jest jako dodatek. Coś mnie tknęło zadzwoniłem na party line zapytać o to parowanie. Co się okazało mój sprzęt z kartami jest przewidziany do wymiany. Na pytanie przecież miałem korzystać na własnym dekoderze do końca umowy zgodnie z ustaleniami odpowiedź zgodnie z warunkami umowy będzie mógł pan korzystać na sprzęcie operatora. Cała NC+ matactwo, oszustwo co tutaj więcej napisać. Na zadane pytanie, ale przecież podczas rozmowy było co innego powiedziane  odpowiedź w regulaminie jest co innego napisane. W grudniu wysyłałem wypowiedzenie w związku z wycofaniem Univeral HD. Tylko zostałem na karty Cameleon. Jeszcze raz napiszę jak ktoś chce oglądać na własnym sprzęcie niech się zastanowi czy podpisać umowę. Reklamacja poleciała zobaczymy co odpiszą, ale jestem bardzo sceptyczny. Gorszej platformy jak NC+ nie ma. Byłem dłuższy czas w cyfrowym polsacie różnica jest kolosalna w obsłudze klienta. Ten post jest po to żeby przestrzec jakie praktyki są w platformie NC+. Pycha prowadzi do upadku. 

 

 

Wyjaśnij mi jedno. Po co składałeś reklamację? Bo Ci tak powiedzieli na infolinii?

 

Zaskoczę Cię ale jak większość tutaj na forum tak i ja wiemy o tym, że przyszłość cameleonów jest niejasna a że twoje karty są do wymiany to też wiadomo ale Ty oczywiście sruuu reklamacja bo tak. W gorącej wodzie kąpany i tyle. Camele równie dobrze mogą być wymienione za 2 lata albo i dalej ale Ty już reklamacje piszesz ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby była możliwość przedłużenia umowy na czas nieokreślony.

 

Co do samego pomysłu to najbardziej tak. Po umowie na czas określony możesz mieć umowę na czas nieokreślony. Będziesz płacić odrobinę więcej, ale to tylko ok. 4/9 zł więcej.

 

Posiadam ofertę Comfort+. Niestety, ale po tej umowie robię tak jak ty. Nie będę jej przedłużać z powodu braku pewności ofert ze sprzętem własnym abonenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na ten moment mam dwie kart cameleon i jeden ich dekoder PACE PVR. Zapewniany byłem o tym, że do końca umowy będę mógł korzystać z własnego dekodera a jak coś się zmieni to będzie możliwe odstąpienie od umowy z NC+. Oczywiście rozmowy wszystkie były przez nich nagrywane. Oglądam na własnym sprzęcie, dekodera NC+ jest jako dodatek. Coś mnie tknęło zadzwoniłem na party line zapytać o to parowanie. Co się okazało mój sprzęt z kartami jest przewidziany do wymiany....

Ale dekodery Pace nie są przeznaczone do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista kompatybilnych urządzeń jest oczywista. Ciekawe, jak długo będzie tak, jak jest. Po zubożeniu tej listy będziemy mieli również mniej abonentów z własnymi sprzętami. 

 

Co do Pace, to chyba można tunelować Nagrę. Prawda? Tylko, że to nie jest optymalne rozwiązanie.

 

W przypadku dekoderów Conax, możnaby przez przypadek znalezć metodę odszyfrowania Caymanów.  

 

Walka o niezalezne karty wydaje się dla dużej większości bezsensu (dawniej również dla mnie). Teraz jestem zdania, że ta cała unifikacja i CI+ idzie za daleko.

 

Niech będzie sobie moduł, ale dlaczego nie mam mieć możliwości korzystania z FBC?

Edytowane przez widex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2019 roku Camele idą do odstrzału. (Z końcem 2019 roku już ma nie być aktywnych kart Cameleon)

Ponadto radzę się wczytać w pewien cytat z nowych "procedur":

W przypadku wizyty Klientów, którzy korzystają z samych kart od nc+, umieszczonych we własnym dekoderze lub module oraz Klientów, którzy korzystają z starego typu usługi multiroom, która była dostępna w Cyfrze+ zaistnieje sytuacja braku dostępności ofert na przedłużenie umowy.

Edytowane przez Mr. Orbita
Zaznaczam, że informacja nie posiada żadnego źródła, a autor dotychczas nie wskazywało, aby miał dostęp do informacji z APS - ostrzegam, że to nie musi być prawdziwe info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przedłużać (i być na smyczy) jak można być na bezterminowej (bez smyczy) i oglądać do końca 2019 albo i dłużej :D tyczy się to osób którym się kończy umowa i mają bardzo atrakcyjne warunki po terminie zobowiązania co jest absurdem w polityce nc+ :D podam swój przykład : Extra+, C+x8, HBO, Multiroom, Pace PVR 90,- pln (na smyczy cena była 79,99)

W tym wypadku mam całkowity komfort zakończenia umowy czyt. (niezrozumienia oferty)

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...