Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej zrezygnuję całkiem z TV, jak nie będę mógł korzystać z własnego sprzętu. W latach 90 można było pociągnąć kabel do drugiego pokoju i rozdzielić sygnał analogowo. Nie było w tym żadnego problemu.

 

W dzisiejszych czasach otrzymujemy moduł CI+, który ogranicza nagrania do celów własnych. Korzystałem kiedyś z modułu i nigdy więcej. Cały czas jakaś inicjalizacja lub nie dekoduje wszystkiego. Po pomocy nc+ działało kilka godzin i dalej nie. Reklam w kanałach ogólnodostępnych jest za dużo. itd.

 

Kogo tak naprawdę boli, że ktoś ma kartę Cameleon i korzysta z tego w domu? Za Netfliksa płaci się 13€ i ma się filmy na kilku urządzeniach. 

 

Premium Canal+? Mam sentyment do tego kanału, ale z takimi ograniczeniami to po co?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawców treści - operatorów sat - wydawców - chętnych do kasy znajdzie się więcej :)

 

Przyjdzie jeszcze czas że kupując płytę DVD - Blu-ray będziesz mógł ją oglądnąć kilka razy i się więcej nie da jej odpalić.

 

Będziesz chciał oglądać znów to zapraszamy do sklepu po nową płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zablokowali możliwość wymiany dekodera z wifibox+ na premiumbox+ przed złożeniem wypowiedzenia miałem taką możliwość 10zł miesięcznie i aktywacja 30zł, teraz wszystko po blokowali byłem w punkcie i dzwoniłem na infolinię i kaszana, nawet umowę jak bym chciał przedłużyć to nie mają dla mnie dekodera na wymianę bo mam cameleony.  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawców treści - operatorów sat - wydawców - chętnych do kasy znajdzie się więcej :)

 

Przyjdzie jeszcze czas że kupując płytę DVD - Blu-ray będziesz mógł ją oglądnąć kilka razy i się więcej nie da jej odpalić.

 

Będziesz chciał oglądać znów to zapraszamy do sklepu po nową płytę.

 

Takie myślenie i takie działanie twórców treści, czyli słynnego kontentu to prosta droga do ich upadku. :?

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach przygody z platformą C+/NC+ pożegnam się z kartą cameleon, ponieważ nie mam możliwości kontynuacji umówy na własnym sprzęcie.Praktycznie wszystko co jeszcze zostało z C+ można mieć w SmartHD+ a reszta na module CP. Trzeba przyznać, że posunięcie NC+ mocno da popalić sprzedawcom sprzętu sat. Sprzedawcy sprzętu sat jeśli nie wpłyną na poprawę współpracy softu E2  z modułami CI, mogą liczyć się ze spadkiem sprzedaży dekoderów nawet o 80%. Jak widać akcja uszczelniania systemów kodowania rozpoczęła się u wszystkich operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę na kanałach C+ praktycznie nie będzie niczego ciekawego, a na pewno nie tyle aby można było nazywać to kontentem premium.Nerwowe ruchy NC+ bazujące wyłącznie na sytuacjach rynkowych, będące wyłącznie odpowiedzią na konkurencje. Brak polityki długofalowego rozwoju, pokazuje ciągły spadek wartości platformy NC+, która realizuje wyłącznie strategię francuskiej centrali. Zarząd w Polsce nie liczy się ze specyfiką polskiego rynku i klienta.

Przymusowa wymiana dekoderów po "N", to kolejna próba związania umowami terminowymi klientów NC+, który mają "stare" bezterminowe umowy, które są nie na rękę dla NC+. Również jest to okazja do "wciśnięcia" umów z niekorzystnymi dodatkowymi opłatami za korzystanie z dekodera. Wszystkie te działania pokazują jak panicznie NC+ szuka pieniędzy.

Karty nieparowane z dekoderami znikną bezpowrotnie do końca 2019 roku, czy Wam się to podoba czy nie.

Zamiast łudzić się że tak nie będzie, zacznijcie szukać alternatyw.

Sorry za częściowy OT.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwie platformy więc to kwestia znalezienia kompromisu. SmartHD+ i moduł CAM CP. Nie mam wyjścia, kończy się umowa terminowa, a płacić 140 pln ceny regularnej po umowie nie mam zamiaru. Ze sprzętu operatora nie mam zamiaru korzystać, nie po to inwestowałem we własny aby go zmieniać. Całe szczęście, że są cam.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że są cam.

 

CI+ jest jednostrumieniowe. Zazwyczaj działa z problemami. Miałem moduł w TV LG, Samsungu i Technisacie. Tylko Techisat sobie tyle o ile radził.

 

Nie można dać jednej wolnej karty na dwa strumienie i resztę załatwić odpowiednim dekoderem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własnym przykładzie mogę potwierdzić, że moduł CAM CI+ z nc+ radzi sobie bardzo dobrze w dekoderze Technisat, przy czym wadą jest brak 2 gniazd CAM na dodatkowy moduł z CP, jest samo gniazdo na kartę, ale nie rady CP obsłużyć. Może w przyszłości nowe wydanie tego typu dekodera będzie posiadało takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CI+ jest jednostrumieniowe. Zazwyczaj działa z problemami. Miałem moduł w TV LG, Samsungu i Technisacie. Tylko Techisat sobie tyle o ile radził.

 

 

Jest wiele sposobów na obejście problemu jedno strumieniowych modułów CAM.

Można np. w oprogramowaniu wstawić opcje automatycznego transkodowania zakodowanego nagrania np. o określonych godzinach np. nocą lub kiedy dekoder nie jest użytkowany.

Oprogramowanie E2 nie radzić sobie nawet jeśli moduł jest wielo strumieniowy. Mam taki moduł profesjonalny i żadna dystrybucja oprogramowania E2 nie radzi sobie z jego wykorzystaniem. Maksymalnie potrafi zdekodować tylko jeden kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...